Jump to content

Neken N6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καποια τεστ στο play store για το gps ας κατεβασουμε το ιδιο και θα δουμε της διαφορες.παντως εγω πειρα και κινεζικο tablet 4core 1.6 2gb ram και ημουν ετοιμος προχθες να το πεταξω απο το lag & freez καθως τα μισα δεν δουλευαν .και βρηκα το upgrade σε 4.4.2 ανεβηκε 4000 σκορ στο antutu βγηκαν νεες επιλογες δεν κολαει και τωρα τα σπαει. Οποτε τωρα ψαχνω και για το n6.αλλα η εταιρια ειναι για βλαχους κινεζους και δεν βγαζω ακρη.αυτο που ξερω ειναι πως μονο του update Δεν θα βγαλει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα my123456. Έκανα αυτό που συμβούλευε το site που βρήκες αυτή την απάντηση, αλλά δυστυχώς εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα.. Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορώ να μιλήσω από bluetooth παρά μόνον με handsfree και πάλι δεν ακούγομαι καλά.. Το ψάχνω ακόμη και άκρη δεν βρίσκω.. Είσαι τυχερός που δεν στο κάνει συχνά.. Εμένα, από την πρώτη στιγμή που το πήρα, δεν λέει να σταματήσει να το κάνει όταν συνδέω bluetooth.. Αγόρασα ένα καινούριο bluetooth (έκδοση 3.0, η νεότερη που υπάρχει αυτή την στιγμή) και περιμένω να το παραλάβω μπας και παίξει.. Πάρτυ θα κάνω αν παίξει!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν μια βδομάδα παρέλαβα το Neken N6 που είχα παραγγείλει από κινέζικο site. Έχω πρόβλημα με την κάρτα sim. Όταν κάνω κλήση, η sim κλειδώνει και μου ζητάει τον κωδικό. Η κλήση δεν πραγματοποιείται κανονικά, αυτός που καλώ βλέπει μια αναπάντητη. Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα κι αν ναι, τί πρέπει να κάνω σε αυτή την περίπτωση;;;;

 

Σκεφτηκες να βγαλεις το πιν απο της καρτες.εμενα δεν μου το κανει παντος.

Αλλα εχω το Ν6 Pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε μπορώ να καταλάβω ρε γμτ δοκίμασα τα πάντα το gps νεκρό κανέναν δορυφόρο...αναζήτση για gps συνέχεια...

και να είναι προβληματικό το gps του κινητού σκατά άντε στείλτο πίσω...άντε βγάλε άκρη.

 

Εγω εβαλα το gps test kai to gps fix τα ανοιξα ολλα μαζι 4 στο συνολο εκανε 5 λεπτα να συνδεθει με πανω απο τρις και τωρα κανει 10 δευτερα και τους βρισκει.

Το google map δουλευει κανονικα ισως νς εχει μια αποκλιση 3 μετρα δεν μπορω να πω ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

maktotrela, το πρόβλημα που περιγράφουν τα παιδια με το κλείδομα της sim δεν είναι τόσο απλό. Ουσιαστικά στιγμιαια απενεργοποιείται το radio και χάνεται το σήμα εντελώς, είναι σαν κάποιος να το ανοιγοκλείνει...το οτι θα το ξαναβρει φυσικά χωρις να σε ρωτήσει το πιν,δεν αναιρει το γεγονός ότι στιγμιαία βρίσκεσαι εκτός δικτύου, πράγμα που σημαίνει ότι είτε δεν μπορούν να σε βρουν, είτε δεν μπορείς να πάρεις. εμένα μου συμβαινει με τελείως ακανόνιστο τρόπο. Παίζει πάντως και να υπάρχει θεμα με τη σιμ μου. Φίλος που πήρε το ίδιο ακριβως μοντέλο,απο τον ίδιο πωλητή με μένα,1 βδομάδα αργότερα, δεν έχει καθόλου αυτά τα προβλήματα.

πάντως γενικα σε GSM only το radio,δεν παρουσιάζει προβλήματα. Astrapi_79 δεν το δοκιμάζεις;

για το gps συμφωνώ με maktotrela. λιγο δύστροπο αρχικά αλλά τώρα δουλεύει. επίσης το θεμα με τις ρομ είναι ένα ζήτημα... κυκλοφορούν πολλές για το ν6 αλλά επειδή βγαίνει με διαφορετικές διαμορφώσεις, είναι λίγο ρίσκο και χωρίς καθόλου support να αρχισουμε τα πειράματα. Αν πάντως κάποιος το έχει δοκιμάσει ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. My123456, ακολούθησα τη συμβουλή σου για την αλλαγή σε GSM only και η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής, παίζει κανονικά.. Τουλάχιστον, μπορώ να μιλήσω επιτέλους από το bluetooth χωρίς να κλειδώσει η sim μου!!! Αν πάθει πάλι την κολούμπρα του, θα σας ενημερώσω για τον αν επρόκειτο για προσωρινή ή μόνιμη λύση.. Ελπίζω να μην μου το ξανακάνει.. Σ' ευχαριστώ για την λύση κι ελπίζω να είναι μόνιμη!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα!ενω εχω κανονικα περασμενες τις επαφες,στα μηνυματα επειδη εχει το +30 μπροστα απο τον αριθμο δεν μ βγαζει το ονομα τς επαφης!ενω οταν με καλουν βγαινει κανονικα το ονομα!εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα!ενω εχω κανονικα περασμενες τις επαφες,στα μηνυματα επειδη εχει το +30 μπροστα απο τον αριθμο δεν μ βγαζει το ονομα τς επαφης!ενω οταν με καλουν βγαινει κανονικα το ονομα!εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω?

 

το +30 ειναι ο κωδικος χωρας. Μπορεις να τα καταχωρησεις στις επαφες με το +30 απο μπροστα και λογικα θα δουλεψει? δεν ξερω ομως...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλους: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5399359#post5399359

 

Το ίδιο μου έκανε και το Cubot αλλά με συνδυασμό SwipeDialer Pro\Go SMS Pro "έστρωσε"

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως να αλλαξω τον χορο για τις εφαρμογες.2gb δεν μου αρκουν Ξερω πως το κανεις με root. Κανονικα θα επρεπε να ηταν και τα 26gb οπως ειναι στα αλλα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το neken n6 2gb Έκανα επανεκκίνηση της συσκευής και τώρα δεν ανοίγει Όταν το βάζω στον φορτιστή δεν δείχνει να φορτίζει Έβαλα άλλη μπαταρία αλλά τα ίδια Έχει κανείς καμιά ιδέα ;
Link to comment
Share on other sites

maktotrela, όλες τις εφαρμογές μπορείς να τις εγκαταστήσεις στο υπόλοιπο των 26GB. Εγώ έχω εγκατεστημένο το πρόγραμμα clean master (κυρίως για να μου αδειάζει τη ραμ από σκουπίδια) και κάθε φορά που κατεβάζω μια εφαρμογή μου ζητάει να την μεταφέρω στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου. Στο partition των 2 γίγα, έχει μόνο το λειτουργικό σύστημα και μερικές εφαρμογές που είχε από τη μάνα του, και πάλι δεν είναι γεμάτο ούτε στο 25% αν θυμάμαι καλά. Αν πάντως θες να το ρουτάρεις, εγώ το χω κάνει με το vroot που υπάρχει και σε αγγλική έκδοση, απλή και εύκολη διαδικασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ktm660, τι εννοείς "δεν ανοίγει"; δεν ανάβει κανένα φωτάκι; ξεκινάει και φτάνει μέχρι ένα σημείο και κολλάει; άλλη μπαταρία που βρήκες να βάλεις; είχες πάρει εξτρα; (γιατί δίνεται μόνο με μία). Άλλο φορτιστή με micro usb δοκίμασες; (εγώ ποτέ δεν το έχω φορτίσει με το δικό του μέχρι τώρα :))

Για γίνε λίγο πιο αναλυτικός στην περιγραφή του προβλήματος...

Link to comment
Share on other sites

[/color]ktm660, τι εννοείς "δεν ανοίγει"; δεν ανάβει κανένα φωτάκι; ξεκινάει και φτάνει μέχρι ένα σημείο και κολλάει; άλλη μπαταρία που βρήκες να βάλεις; είχες πάρει εξτρα; (γιατί δίνεται μόνο με μία). Άλλο φορτιστή με micro usb δοκίμασες; (εγώ ποτέ δεν το έχω φορτίσει με το δικό του μέχρι τώρα :))

Για γίνε λίγο πιο αναλυτικός στην περιγραφή του προβλήματος...

 

Δεν ανάβει κανένα φωτάκι Δεν ξεκινάει καθόλου Σαν να μην υπάρχει μπαταρία , νεκρό Μπαταρία έχω πάρει δεύτερη Φορτιστή δοκίμασα και άλλον από ένα xperia που είχα

Link to comment
Share on other sites

ktm660, φαντάζομαι ότι οι μπαταρίες είχαν και οι 2 κάποιο φορτίο πριν, αποκλείεται να ήταν άδειες. Το πρόβλημα που περιγράφεις είναι αρκετά σοβαρό και προσωπικά μου μοιάζει κατασκευαστικό. Δεν ξέρω βέβαια πόσο καιρό το έχεις το κινητό και πόσο καιρό δούλευε κανονικά πριν σου συμβεί αυτό. Η μοναδική περίπτωση που θυμάμαι κινητό να μην ανοίγει καθόλου χωρίς να φταίνε μπαταρία-φορτιστής, ήταν όταν ένας φίλος αδειασε σχεδόν ένα ποτήρι μπύρα πάνω στο σμαρτόφωνο του...αλλά και κει, αφού το στέγνωσε καλά, μετά από μια βδομάδα που το ξανάνοιξε, δούλεψε κανονικά. Αλήθεια, ούτε σε recovery mode μπαίνει (power+volume-);

Η δική σου πάντως περίπτωση αν έγινε έτσι ξαφνικά και απροειδοποίητα, είναι πραγματικά ανεξήγητη. Αν δεν ακουστεί κάτι άλλο εδώ μέσα, εγώ θα το στελνα πίσω. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια.περιμενω να παραλαβω το Νeken N6 32GB απο pandawilll κι εχω μια απορια σχετικα με την εισαγωγη των επαφων απο το υπαρχον Samsung κινητο μου επειδη δεν βρηκα πουθενα Neken PC suite.

 

Eχω μεν το app Contacts της Vodafone οπου μπορω να εισαγω τις υπαρχουσες επαφες μου αλλα εχει το Neken καποια λειτουργια ή αλλο app για συχρονισμο επαφων ?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δεν ανάβει κανένα φωτάκι Δεν ξεκινάει καθόλου Σαν να μην υπάρχει μπαταρία , νεκρό Μπαταρία έχω πάρει δεύτερη Φορτιστή δοκίμασα και άλλον από ένα xperia που είχα

 

Ξέρω ότι πέρασε αρκετός καιρός αλλά αναρωτιέμαι αν έβγαλες τελικά άκρη με αυτό το πρόβλημα. Σήμερα μου περιέγραφε κάποιος φίλος παρόμοιο θέμα, με κινητό άλλης μάρκας όμως (Cubot).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.περιμενω να παραλαβω το Νeken N6 32GB απο pandawilll κι εχω μια απορια σχετικα με την εισαγωγη των επαφων απο το υπαρχον Samsung κινητο μου επειδη δεν βρηκα πουθενα Neken PC suite.

 

Eχω μεν το app Contacts της Vodafone οπου μπορω να εισαγω τις υπαρχουσες επαφες μου αλλα εχει το Neken καποια λειτουργια ή αλλο app για συχρονισμο επαφων ?

 

Δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα στο Neken (και όχι μόνο). Αν το προηγούμενο κινητό σου είναι Android, κάνε συγχρονισμό τον επαφών σου με το google account σου και είσαι εντάξει, όταν εισαγει τα στοιχεία του λογαριαμσού σου στο νεκεν ο συντονισμός γίνεται αυτόματα. 5 android τηλέφωνα έχω αλλάξει, ποτέ δεν ασχολήθηκα με τις επαφές, μέσω του google account γινόταν κάθε φορά ο συγχρονισμός και ήμουν έτοιμος σε χρόνο μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω αυτο το τηλ εδω και λιγες ημερες πολυ καλο

προσπαθω να βαλω μερικες επαφες στην αρχικη οθονη να παταω και να περνει τηλ.

 

υπαρχει καποιος να με βοειθησει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν πατήσεις το εικονίδιο που σε βγάζει στις εφαρμογές, θα δεις ότι εκεί επάνω υπάρχει άλλη μια καρτέλα με τίτλο widgets (φαντάζομαι ότι έχεις κρατήσει τη γλώσσα στα αγγλικά, στα ελληνικά νομίζω ότι λέγεται γραφικά στοιχεία ή κάπως έτσι). Πας λοιπόν εκεί και ψάχνεις το widget που λέγεται direct dial...αυτό είναι...το βγάζεις στην επιφάνεια που θες και μετά το ρυθμίζεις για να αντιστοιχήσεις την επαφή που θες να καλείς αυτόματα.

υπάρχει και αυτός ο αναλυτικός οδηγός αν σε μπέρδεψα εγώ

http://www.cultofandroid.com/1193/how-to-add-a-direct-dial-shortcut-to-your-android-homescreen/

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι πέρασε αρκετός καιρός αλλά αναρωτιέμαι αν έβγαλες τελικά άκρη με αυτό το πρόβλημα. Σήμερα μου περιέγραφε κάποιος φίλος παρόμοιο θέμα, με κινητό άλλης μάρκας όμως (Cubot).

 

Το έστειλα πίσω 15 ευρο συστημένο Το έφτιαξαν και περιμένω να το παραλάβω ( Συγνώμη για την καθηστερημένη απάντηση :(:(:( )

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα πίσω 15 ευρο συστημένο Το έφτιαξαν και περιμένω να το παραλάβω ( Συγνώμη για την καθηστερημένη απάντηση :(:(:( )

 

άστα φίλε...και γω επέστρεψα το δικό μου.παρουσίασε πρόβλημα το touch μετά από 2 μηνές περίπου...πατιόταν από μόνο του ότι ήταν στη δεξιά πλευρά της οθόνης. πολύ στεναχωρήθηκα. από 3 συσκευές (1 δική μου και 2 φίλων) μόνο η δική μου παρουσίασε πρόβλημα. την έκανα πακέτο μαζί με το τηλέφωνο ενός άλλου φίλου που είχε κολυμπήσει σε μπύρα, και τα έστειλα και τα 2 στον panda....15 euro και τα 2 ευτυχώς (ίδιο πακέτο).

πάντως επειδή έχω ξαναστείλει πίσω pandawill, την προηγούμενη φορά η όλη διαδικασία (πήγαινε-φτιάξε-έλα) στοίχησε πάνω από 2 μιση μήνες. Έχω πάρει απο 1buy, fastcardtech άλλα 4 τηλέφωνα συνολικά...ποτέ πρόβλημα. Ότι μου χει τύχει ήταν πάντα με pandawill!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω προβλημα με το neken n6 ,δεν ανοιγει και σιγουρα εχει πεθανει η μητρικη .Ξερει κανεις καποιο sait που να εχει mainboard για neken n6 για εχω ψαξει ολο το internet και δεν βρηκα κατι :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω οθονη για το NEKEN N6? ο πωλητης απο το ebay δεν απανταει στα μηνυματα μου. οπως και του παραπανω φιλου , ετσι και το δικο μου δεν δουλεβει η οθονη απο την αριστερη μερια , αλλα εγινε μετα απο πτωση απο τον 4 οροφο :lol::lol: . τυχαιο? ισως. προσπαθω κανοντας μεταφραση το http://www.neken.cn , αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.
Link to comment
Share on other sites

ρώτησα για φίλη μου για οθόνη neken n6 στο geekbuying.

μετά από μέρες μου είπαν ότι το εργοστάσιο δε πουλάει ξέχωρα οθόνες και λυπούνται.

μεγάλη βλακεία αυτό γιατί είναι ωραίο κινητό.αλλά after support 0.

Link to comment
Share on other sites

για ριξε μια ματια εδω, οθονη και τατσ σκριν εχει,μητρικη δεν εχει http://www.sunsky-online.com/product/default!search.do?categoryId=&orderBy=&desc=false&lowerPrice=&upperPrice=&propOptions=&advSearch=false&keyword=neken+n6+&x=0&y=0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...