Jump to content

Neken N6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και για ξεστοκάρισμα η τιμή του είναι πολύ χαμηλή. Φοβάμαι μήπως είναι περίπτωση όπως αυτή του Newman που έβγαλε αρκετά προβλήματα.

 

Είναι και αυτό το SAR...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το μοντέλο το έχει πάρει κάποιος?

http://www.pandawill.com/neken-n6-smartphone-2gb-32gb-50-inch-ips-fhd-screen-mtk6589t-quad-core-android-42-p83786.html

CPU MTK6589T, Cortex A7 quad core, 1.5GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

και φθηνότερο από το μοντέλο με το 1 GB ($154.99), μου ξεφεύγει κάτι?

 

το παρέλαβα εγω σημερα το συγκεκριμενο κινητο και προς το παρον δεν μου εχει εμφανισει κανενα απολυτως προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

το κινητάκι είναι απλά special .κανένα πρόβλημα ως τώρα και από τότε που το πήρα

έχω να ανοίξω το dual core tablet μου κανά δίμηνο γιατί μου φαίνεται ότι κολλάει σε σχέση με αυτό που πετάει...

Link to comment
Share on other sites

Σε gps τι λεει;

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έλαβα προχθες...πολύ καλή εντύπωση από τη μέχρι τώρα χρήση του, η κάμερα πολύ καλύτερη απότι περίμενα, βγάζει αρκετά καλές φωτό. Δυστυχώς με το GPS δεν βγάζω άκρη... προσπαθώ να κατεβάσω τα ΕΡΟ δεδομένα αλλά δεν προχωράει με τίποτα και έτσι δεν μπορώ να λοκάρω σήμα με τίποτα. Έχει κανένας καταφέρει να δουλέψει το GPS? και αν ναι,του δούλεψε απευθείας, ή δοκίμασε κάποιο fix?
Link to comment
Share on other sites

Εχει πιασει κανενας απο τους κατοχους του Neken,το Iocean X7 να μου πει αν ειναι οντως ολοιδια σε ποιοτητα κατασκευης (την αισθηση που αφηνει εννοω)?Η καμερα αποδιδει καλα για 13ΜΡ?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

επειδή έτυχε να πάρω στα χέρια μοθ το Χ6 όμως είναι παρόμοια κινητά σε κατασκευή.

εγώ εγκατέστησα το igo και εάν και έκανε 3-4 λεπτά μου βρήκε δορυφόρους κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Gps θα βρει με το gps fix από gizchina για mtk συσκευες από εκεί epo κιολα.

 

Χωρίς αυτό εννοούταν ότι mtk6589t gps δεν έπιανε .

Φώτο ναι πολυ καλή σαντo ocean 7 που ουσιαστικά το ίδιο είναι διαβάζω

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νόμιζα ότι έβρισκα δορυφόρους ήταν από τη google με wifi...

Μετά από πολύ διάβασμα κατάλαβα ότι απλά δε μπορώ να βρω με τίποτα δορυφόρους στο neken.

Ακολούθησα αυτά

http://www.gizbeat.com/2159/gizbeat-101-gps-not-working-on-mtk6589-mtk6577-mtk6575/

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B

 

αλλά τίποτα μετά απο πολλά λεπτά δε μου βρίσκει ούτε 1 δορυφόρο...

κανω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

bkan82, δουλεύει με το gps fix....μονο που θελει (σε μενα τουλαχιστον) να εχω ανοιχτά τα data για όσο κάνει το φιξ...μου λοκάρει, ανάλογα το σημείο που βρίσκομαι σε 1-3 λεπτά το πολύ. Από κει και πέρα αν κλείσω τα data, δεν υπάρχει πρόβλημα, το gps δουλεύει μια χαρά και με πολύ ικανοποιητική ακρίβεια. Βέβαια χωρίς data πρέπει τουλάχιστον να έχεις κατεβασμένους χάρτες στο κινητό σου για να δουλέψεις.

Επίσης επιβεβαιώνω και γω ότι με ανοικτά τα data, μου βγάζει την πίστη όταν πάω να κάνω κλήση, κλειδώνει η sim και χρειάζομαι 2-4 φορές να προσπαθήσω μέχρι να πάρω.

Το κινητό μου είναι η έκδοση που πουλούσε πρόσφατα το pandawill με τα 154$.

Πάντως και παρά αυτές τις παραξενιές, είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.

πειρα το N6 S η PRO παει σφερα εκανε 15 μερες να ερθει με 150 ευρο απο bit στο ebay. Ενα θεμα εχω δεν ξερω πως να το παω σε 4.4 εκδοση. Η 2000mah μπαταρια δεν αρκει για μενα.περιμενω την 3000 να ερθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το gps δεν κανει πανω απο 10 δευτερα να μπει.δεν κολαει ουτε εχω προβλημα με τις 2sim. Κανει εγκατασταση πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα antutu σκορ 25.550. Περιμενω τωρα και την 64GB micro sd card.

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα που μετράει 15 λεπτά αντίστροφα δεν είναι? όταν το κάνεις πρέπει να σαι σε ανοιχτό χώρο? γιατί το κάνω μέσα αλλά στο μπαλκόνι δίπλα ώστε να βλέπει ουρανό για να βλέπω κιόλας.

στις ρυθμίσεις κατέβασε τα epos data στπυς δορυφόρους?

τι ρυθμίσεις έχει εκεί?

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα που μετράει 15 λεπτά αντίστροφα δεν είναι? όταν το κάνεις πρέπει να σαι σε ανοιχτό χώρο? γιατί το κάνω μέσα αλλά στο μπαλκόνι δίπλα ώστε να βλέπει ουρανό για να βλέπω κιόλας.

στις ρυθμίσεις κατέβασε τα epos data στπυς δορυφόρους?

τι ρυθμίσεις έχει εκεί?

Για μεσα στο σπιτι σου λεω.Για πιο προγραμμα λες . εγω απλα μπενω στο πχ.google map που εχει το κινιτο και μεσα σε 1sec με βγαζει .απλα θελει και Internet.

Εγω εχω το οχταπυρινο οποτε μπορει να εχει και αλλο gps.

Link to comment
Share on other sites

Για μεσα στο σπιτι σου λεω.Για πιο προγραμμα λες . εγω απλα μπενω στο πχ.google map που εχει το κινιτο και μεσα σε 1sec με βγαζει .απλα θελει και Internet.

Εγω εχω το οχταπυρινο οποτε μπορει να εχει και αλλο gps.

Αυτό που κάνεις δεν θεωρείται κανονικό GPS.

Το GPS για να θεωρούμε ότι δουλεύει σωστά θα πρέπει να πιάνει δορυφόρους χωρίς υποβοήθηση και μάλιστα με ακρίβεια και ένταση που να σε δείχνει στο σωστό σημείο και να μην χάνει το στίγμα.

Με σκέτο ίντερνετ (αν δεν δουλεύει το ΄΄δορυφορικό΄΄ GPS) έστω και από κινητή δεν έχεις την ακρίβεια που έχει το πραγματικό δορυφορικό GPS.

Φυσικά το καλύτερο είναι να έχεις και GPS και υποβοήθηση από Wifi , a-gps , ygps και δεν ξέρω γω και τι άλλο υπάρχει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Όσι τίποτα δοκίμασα gps fix αλλαγή ntp server να βρίσκει ελληνικό κ όχι κινέζικο server που είχε,

δοκίμασα unclemobile tools epo αλλαγή αρχείων τίποτα δε μου βρίσκει κανένα δορυφόρο σαν να ναι νεκρό.

εγώ έχω τετραπύρηνο.

Link to comment
Share on other sites

bkan, και γω το τετραπύρηνο έχω. και δεν χρειάστηκε να αλλάξω τίποτε στο gpsfix. epo data πάντως δεν κατάφερα να κατεβάσω ποτέ, αλλά δεν με πειράζει. μόλις κλειδώσει με gpsfix + ανοιχτή τη data σύνδεση της κοσμοτέ, απενεργοποιώ τα data και πάει κανονικά. Σε ανοικτό χώρο (π.χ. πλατεία) κλειδώνει πολύ γρήγορα.

Άσχετο με το gps, κάπου διάβασα για μεγαλύτερη μπαταρία από αυτή των 2000mAh... παίζει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Σωστό...απότι διάβασα όμως είναι λίγο πιο παχιά η μπαταρία και γι αυτό την δίνουν με έξτρα καπάκι που την χωράει. Επειδή περιμένω μια θήκη που έχει και καπάκι πίσω, δεν ξέρω αν αυτή η μπαταρία θα χωρέσει ή θα μου αχρηστεύσει τη θήκη. Και αυτό δεν μου αρέσει ομολογουμένως...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν μια βδομάδα παρέλαβα το Neken N6 που είχα παραγγείλει από κινέζικο site. Έχω πρόβλημα με την κάρτα sim. Όταν κάνω κλήση, η sim κλειδώνει και μου ζητάει τον κωδικό. Η κλήση δεν πραγματοποιείται κανονικά, αυτός που καλώ βλέπει μια αναπάντητη. Έχει κάποιος άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα κι αν ναι, τί πρέπει να κάνω σε αυτή την περίπτωση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αστραπή, νόμιζα ότι αυτο το πρόβλημα το εμφάνιζε μόνο με τα data ενεργοποιημένα... σήμερα όμως μου το έκανε δυο φορές χωρίς να ισχύει αυτό. επόμενως ψάχνω και γω για λύση σε αυτό το ζήτημα, είναι αλήθεια ότι το έχουν αναφέρει κι άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τί άλλο να κάνω.. Στην αρχή νόμισα ότι έφταιγε το bluetooth.. Το άλλαξα, αλλά δυστυχώς διαπίστωσα ότι το πρόβλημα επέμενε.. Άλλαξα την sim σε 4G, τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.. Όταν συνδέω τα ακουστικά για να κάνω κλήση, δεν το κάνει.. Αλλά δεν ακούγομαι καθαρά, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνομιλήσω.. Αν κάποιος γνωρίζει το πρόβλημα κι έχει βρει τη λύση, ας διαφωτίσει κι εμάς.. Edited by Astrapi_79
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο site πρότειναν να γυρίσουμε network type σε wcdma only (wcdma preferred είναι η default επιλογή).

Εγώ το έκανα αυτό μέσω της εφαρμογής mobileuncle tools. Μπήκα σε engineer mode -> android -> phone information, κατεβαίνεις λιγο κάτω,το βρίσκεις και το αλλάζεις. Και ο θεός βοηθός. Εμένα έτσι κι αλλιώς δεν μου το κανει συχνά οποτε μαλλον θα περιμένω αρκετά για να μάθω. Αν σε σένα το φαινόμενο είναι συχνό, δοκίμασε το και πες μας αν είδες άσπρη μέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να καταλάβω ρε γμτ δοκίμασα τα πάντα το gps νεκρό κανέναν δορυφόρο...αναζήτση για gps συνέχεια...

και να είναι προβληματικό το gps του κινητού σκατά άντε στείλτο πίσω...άντε βγάλε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...