Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες το ios το ξέρω και το δουλεύω από την έκδοση 3 το 2008. Το ίδιο και το JB.

Εκτός οτι τα προβλήματα που μπορούν να δημιούργησαν τα cydia tweaks είναι αλλού τύπου και δημιουργουνται από ασυμβατοτητες, δοκίμασα με το icleaner pro, το οποίο αφαιρεί τα πάντα εκτός το jb.

Καθαρίζει το σύστημα και μένουν μόνο αρχεία που απαιτούνται για το jb.

Έχω ελάχιστα βασικά tweaks τα οποία δεν έχουν παρουσιάσει προβλήματα και φαίνεται στα διάφορα φορουμ από τις συζητήσεις.

 

Όλα μου τα iphone ηταν JB γιατί απλά δεν μου κάνει σαν συσκευή χωρίς αυτό.

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει λάβει τελευταίο update στις 5/11/2013.

Είναι επί πληρωμή διαφορετικά θα σας έλεγα να την δοκιμάσετε.

Λέγεται iCarConnect και παρέχει μια οθόνη με διάφορες λειτουργίες για να έχεις εύκολη πρόσβαση την ώρα που οδηγείς.

Εισαι ομως σε μια απαραδεκτη εκδοση, την 7.0.6

:)
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ομως σε μια απαραδεκτη εκδοση, την 7.0.6

 

Είμαι στην 7.0.4 και τα προβλήματα των πριν την 7.1 είχαν να κάνουν με αλλά θέματα όπως ταχύτητα και ομαλότητα των εφέ.

Αυτό που βλέπω είναι ότι παρατηρούνται προβλήματα σε εφαρμογές τρίτων οι οποίες δεν έχουν προσαρμοσθεί σωστά στο νέο multi tasking που έφερε το ios 7.

Τσεκάρω μια μια τις εφαρμογές μου να δω ποιές έχουνε καιρό να λάβουν update.

Το app store χρειάζεται ξεκαθάρισμα. Υπάρχουν μέσα εφαρμογές που δεν εχουν ανανεωθεί από το 2012.

 

Το Skype τρέχει μονίμως κι ας μην φαίνεται στις recent apps.

Καταναλώνει περίπου 2 και και mAh το λεπτό. Μικρή κατανάλωση το πρέπει είναι ότι δεν φαίνεται ενώ το viber το βλέπεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι να πω και εγώ με ΟΛΑ ανοιχτα (foursquare, viber, fb, skype κτλ κτλ...) :p:lol:

 

Να μας πεις απο μπαταρια πως πας?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Πριν μου εκανε ενα πολυ κουφό. Κατέβασα μια νεα εφαρμογή το CarConnect. Καθώς περιεργαζομουν τις ρυθμίσεις της και άκουγα μέσω αυτής web radio, η συσκευή αρχισε να ζεματάει και να πέφτει η μπαταρία σφαίρα.

Κλεινω την εφαρμογή και λέω ας κάνω και μια επανεκκίνηση.

Κόλλαγε στο logo και δεν μπουταριζε αν δεν το συνεδεα στο itunes.

Δοκίμασα 2 φορές.

Πέταξα την εφαρμογή και ξαναδοκίμασα. Άνοιξε μια χαρά μονο του χωρίς να το συνδέσω στο macbook.

 

Μάλλον υπαρχουν πολλές εφαρμογές με πρόβλημα που δεν τα πάνε καλά με το ios7.

Τι έγινε ρε παιδιά android γίναμε?

Yπαρχει αυτο το προβλημα στο μηλοφωνο αλλα εμφανιζεται μια φορα στους 6 μηνες πρπ δεν ειναι κατι το συχνο. Ασχετο με την γενικη χρηση του τηλεφωνου που ειναι αρκετα καλη. Ομως μην περιμενεις θαυματα και τελειοτητες απο ενα προιον που ειναι σχετικα καινουριο σε τεχνολογια (μιλαω για το power management).

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Το συνδέσατε στο itunes να δείτε μήπως εμφανίσει update carrier?

 

Δεν διορθώθηκε κάτι συνεχίζει να μην μπαίνει το 4g. Δεν ήρθε ενημέρωση για το δίκτυο. Λογικά θα είχε γίνει με την εκκίνηση της συσκευής την 1η μέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώθηκε κάτι συνεχίζει να μην μπαίνει το 4g. Δεν ήρθε ενημέρωση για το δίκτυο. Λογικά θα είχε γίνει με την εκκίνηση της συσκευής την 1η μέρα

 

Η συσκευη απο που ειναι αγορασμενη?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις απο μπαταρια πως πας?

 

Καθε μερα φορτιση η μπαταρια και παρατηρησα οταν κανω ταξιδι 4 ωρων, απο 80% πεφτει στο 25% περιπου....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα φορτιση η μπαταρια και παρατηρησα οταν κανω ταξιδι 4 ωρων, απο 80% πεφτει στο 25% περιπου....

 

Με gps ανοιχτο? Εγω σε ταξιδι Αθηνα Κατερινη 4 ωρες και κατι μου εφαγε 30% με 3g ανοιχτο για να μου ερχονται ειδοποιησεις σε mail κτλ και γυρω στο μισαωρο κλησεις αλλα χωρις να το σκαλιζω. Μου φαινετε πολυ 55% που σου τρωει εσενα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώθηκε κάτι συνεχίζει να μην μπαίνει το 4g. Δεν ήρθε ενημέρωση για το δίκτυο. Λογικά θα είχε γίνει με την εκκίνηση της συσκευής την 1η μέρα

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση να χρειάζεται να βάλεις μία κάρτα sim 4G για να ενεργοποιηθεί το menu και στη συνέχεια να βάλεις τη δική σου. Εγώ ήμουν σε vodafone (θα μου πεις είχε κι εκεί) και δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι πηγαίνοντας σε Cosmote :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση να χρειάζεται να βάλεις μία κάρτα sim 4G για να ενεργοποιηθεί το menu και στη συνέχεια να βάλεις τη δική σου. Εγώ ήμουν σε vodafone (θα μου πεις είχε κι εκεί) και δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι πηγαίνοντας σε Cosmote :(

 

Εγω οταν ειχα wind δεν υπηρχε το 4g διακοπτακι οταν εβαλα cosmote μετα την επανακκινηση χωρις να γινει καποια αναβαθμιση παρουσιαστικε το διακοπτακι 4g οταν ξαναεβαλα καποια στιγμη wind παλι εφυγε το διακοπτακι του 4g. Οποτε πιστευω η καποιο προβλημα εχει η καρτα αν ειναι κομενη η η συσκευη του δεν υποστηριζει 4g στα δικα μας δικτυα (πχ αν δεν ειναι 1457 η 1533 αν θυμαμαι καλα)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώθηκε κάτι συνεχίζει να μην μπαίνει το 4g. Δεν ήρθε ενημέρωση για το δίκτυο. Λογικά θα είχε γίνει με την εκκίνηση της συσκευής την 1η μέρα

Στις ρυθμίσεις > γενικά > σχετικά στο carrier γράφει cosmote 16.0;

 

Στο δικό μου εμφανίστηκε το 4G όταν είχα συνδέσει το κινητό στο itunes και μου έβγαλε carrier settings update. Η κάρτα sim που έχω είναι 4G, έτσι μου την είχαν δώσει όταν αγόρασα το iphone και πήγα να την αλλάξω από micro sim σε nano sim.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με gps ανοιχτο? Εγω σε ταξιδι Αθηνα Κατερινη 4 ωρες και κατι μου εφαγε 30% με 3g ανοιχτο για να μου ερχονται ειδοποιησεις σε mail κτλ και γυρω στο μισαωρο κλησεις αλλα χωρις να το σκαλιζω. Μου φαινετε πολυ 55% που σου τρωει εσενα

 

οχι χωρις gps ανοικτο. απλως το σημα μπορει να ειναι χαλια και GPRS μεχρι καλο και 3G. Οποτε πιστευω αυτο θα φταιει...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οχι χωρις gps ανοικτο. απλως το σημα μπορει να ειναι χαλια και GPRS μεχρι καλο και 3G. Οποτε πιστευω αυτο θα φταιει...

 

Μπορει πραγματι να καταναλωνουν πολυ και οι εφαρμογες που τρεχουν απο πισω.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις > γενικά > σχετικά στο carrier γράφει cosmote 16.0;

 

Στο δικό μου εμφανίστηκε το 4G όταν είχα συνδέσει το κινητό στο itunes και μου έβγαλε carrier settings update. Η κάρτα sim που έχω είναι 4G, έτσι μου την είχαν δώσει όταν αγόρασα το iphone και πήγα να την αλλάξω από micro sim σε nano sim.

 

Μάλλον ειναι παλιά η κάρτα sim θα το κοιτάξω και θα δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! επειδη απο τον αλλο μηνα θα ειμαι μεχρι τον Οκτωβριο Αμερικη στο περιπου ολα τα χρονια που πρωτοκυκλοφορουν τα iphone εχουν την ιδια τιμη? ρωταω γιατι αν ειναι να παρω το 5s αλλα αν ειναι οταν βγει το 6 στην ιδια τιμη να περιμενω... στο περιπου πειτε μου απο εμπειρια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! επειδη απο τον αλλο μηνα θα ειμαι μεχρι τον Οκτωβριο Αμερικη στο περιπου ολα τα χρονια που πρωτοκυκλοφορουν τα iphone εχουν την ιδια τιμη? ρωταω γιατι αν ειναι να παρω το 5s αλλα αν ειναι οταν βγει το 6 στην ιδια τιμη να περιμενω... στο περιπου πειτε μου απο εμπειρια

 

Από εμπειρία σου λέω πως όλα τα χρόνια βγαινουν στην ίδια τιμη, φέτος κάτι ακούγεται πως θα προσπαθήσει η Apple να κάνει αύξηση κατά 100$. Όπως και να έχει από εδώ θα είναι φθηνότερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία σου λέω πως όλα τα χρόνια βγαινουν στην ίδια τιμη, φέτος κάτι ακούγεται πως θα προσπαθήσει η Apple να κάνει αύξηση κατά 100$. Όπως και να έχει από εδώ θα είναι φθηνότερα! :)

 

σε ευχαριστω για την απαντηση. αυτη τη στιγμη το 5s εχει 649 δολλαρια τοσο ειχε οταν βγηκε? αν δεν ισχυσει αυτη η αυξηση που λες το 6 θα εχει 649 και αυτο?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση. αυτη τη στιγμη το 5s εχει 649 δολλαρια τοσο ειχε οταν βγηκε? αν δεν ισχυσει αυτη η αυξηση που λες το 6 θα εχει 649 και αυτο?

 

Αυτη τη στιγμη έχει 649$ sim free + το φόρο, είναι διαφορετικός σε κάθε πολιτεία αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθεί το ημερολόγιο με το facebook για να μου δείχνει στις ενημερώσεις οταν κατεβάζω την μπάρα προσεχώς γενέθλια απο φίλους στο facebook ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθεί το ημερολόγιο με το facebook για να μου δείχνει στις ενημερώσεις οταν κατεβάζω την μπάρα προσεχώς γενέθλια απο φίλους στο facebook ???

Ρυθμίσεις> facebook

και μετά, ημερολόγιο> ημερολόγια> facebook.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> facebook

και μετά, ημερολόγιο> ημερολόγια> facebook.

 

Αυτές τις επιλογές έχω αλλά δεν μου εμφανίζει τους φίλους που έχουν γενέθλια ...:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις επιλογές έχω αλλά δεν μου εμφανίζει τους φίλους που έχουν γενέθλια ...:(

Στις ρυθμίσεις>fb έχεις βάλει κανονικά το λογαριασμό σου?

Αν ναι, από κάτω στο ίδιο μενού πρέπει να σου βγάζει επιλογή για ημερολόγιο και επαφές και πιο κάτω "ενημέρωση όλων των επαφών".

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις>fb έχεις βάλει κανονικά το λογαριασμό σου?

Αν ναι, από κάτω στο ίδιο μενού πρέπει να σου βγάζει επιλογή για ημερολόγιο και επαφές και πιο κάτω "ενημέρωση όλων των επαφών".

 

Ναι..

Και ενημέρωση όλων των επαφών έχω πατήσει αλλά πάλι τίποτα ..:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...