Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο speedport 724w του ΟΤΕ δεν αποσυνδέεται, και σε συνδυασμό με το τέλειο σήμα, δε πέφτει η μπαταρία σε standby για κανένα λόγο, κοιμάμαι με 100% και μετα απο 7ωρο ύπνου παραμένει εκεί...με την 7.1.2 την ίδια κατανάλωση βλέπω πάντως εγω..

Διαφορές στην κατανάλωση δεν βλέπω, ούτε προς τα κάτω, ούτε προς τα πάνω.

Μόνο την αποσύνδεση του wifi διαπίστωσα, μόνο σε ορισμένα ρούτερ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας πούμε στο Netgear dgn1000 αποσυνδεόταν...με το 5s είμαι πολύ ευχαριστημένος και προβλέπω να το ξεζουμίζω, μιας και μόνο σειρά s αγοράζω, οπότε 6s και αν...
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στην αυτονομία φαίνεται ακόμα και όταν δεν το χρησιμοποιώ καθόλου και απλά το πηγαινοφερνω στην δουλειά μου.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στην αυτονομία φαίνεται ακόμα και όταν δεν το χρησιμοποιώ καθόλου και απλά το πηγαινοφερνω στην δουλειά μου.

Κώστα, παρατηρείς αν αποσυνδέεται το wifi ,όταν η οθόνη σβήνει (λίγο μετά δηλαδή) ?

Αν ναι, η διαφορά στην αυτονομία, σίγουρα οφείλεται σε αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, παρατηρείς αν αποσυνδέεται το wifi ,όταν η οθόνη σβήνει (λίγο μετά δηλαδή) ?

Αν ναι, η διαφορά στην αυτονομία, σίγουρα οφείλεται σε αυτό.

 

Έκλεισα τώρα τα δεδομένα και θα δω. Αν δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις σημαίνει ότι δεν μενει ανοικτό το wifi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα τώρα τα δεδομένα και θα δω. Αν δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις σημαίνει ότι δεν μενει ανοικτό το wifi.

 

Σωστό. Αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις αυτό.

Όταν έχει αποσυνδεθεί και ανάβεις την οθόνη, για 1-2 δευτερόλεπτα φαίνεται ότι δεν είναι συνδεδεμένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστό. Αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις αυτό.

Όταν έχει αποσυνδεθεί και ανάβεις την οθόνη, για 1-2 δευτερόλεπτα φαίνεται ότι δεν είναι συνδεδεμένο.

 

Δουλεύει κανονικά το wifi με κλειστή οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λες να θελει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου για να μην αποσυνδεεται;; (Το δικο μου )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λες να θελει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου για να μην αποσυνδεεται;; (Το δικο μου )

 

 

Ειναι καθαρά θέμα ρουτερ. Το έχω πάθει παλιότερα με άλλες συσκευές. Σε nexus και iPhone 4 με το iOS 5.

Δεν έβρισκα άκρη και άλλαξα router.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρά θέμα ρουτερ. Το έχω πάθει παλιότερα με άλλες συσκευές. Σε nexus και iPhone 4 με το iOS 5.

Δεν έβρισκα άκρη και άλλαξα router.

 

 

Πφφφφ

Παντως, τωρα που του εκανα επανεκκινηση, δεν βλεπω να αποσυνδεεται πια.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω στην Apple για service επειδή πολλοί μου λένε ότι δεν ακούγομαι καλά από το τηλέφωνο, να πάω εγώ ο ίδιος στην isquare? Έχω απόδειξη αγοράς από την wind. Επίσης, αν πάρω backup με το itunes, θα είμαι εντάξει ή χρειάζεται και κάτι άλλο για να μην χάσω τα δεδομένα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω στην Apple για service επειδή πολλοί μου λένε ότι δεν ακούγομαι καλά από το τηλέφωνο, να πάω εγώ ο ίδιος στην isquare? Έχω απόδειξη αγοράς από την wind. Επίσης, αν πάρω backup με το itunes, θα είμαι εντάξει ή χρειάζεται και κάτι άλλο για να μην χάσω τα δεδομένα;

Ευχαριστώ.

 

Ενταξει θα εισαιμε το backup, αλλα αν ειναι απο wind, νομιζω οτι πρεπει να το πας στη wind για σερβις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πάω να πουλήσω το i5s κάτι με κάνει τελευταία στιγμή να το μετανιώνω. :)

 

Μάλλον ειναι ότι κάποια πράγματα τα κάνει πάντα το ίδιο καλά.

Όπως πχ η κάμερα. Μπορεί να μην βγάζει τις καλύτερες φωτο, αλλά ειναι άνω του μετρίου υπό οποιεσδήποτε συνθήκες. Όχι πολύ καλές υπό ιδανικές συνθήκες και για πέταμα στα δύσκολα όπως γίνεται με άλλες συσκευές.

 

Σίγουρα θέλω μια μεγάλη συσκευή με ελευθερίες στις επιλογές μου, αλλά και το μικρό θαυματουργό 5s όταν δεν μπορώ να μεταφέρω τα τέρατα.

Δεν ξέρω ίσως προτίμηση να το κρατήσω σαν δεύτερη συσκευή παρά να πάω στο i6 σαν μοναδικό smartphone.

 

Ξανά έκανα JB. Πετάει η συσκευή μου αλλά έγινε και πιο λειτουργική με auxo2, camera tweak, apex2 κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πάω να πουλήσω το i5s κάτι με κάνει τελευταία στιγμή να το μετανιώνω. :)

 

Μάλλον ειναι ότι κάποια πράγματα τα κάνει πάντα το ίδιο καλά.

Όπως πχ η κάμερα. Μπορεί να μην βγάζει τις καλύτερες φωτο, αλλά ειναι άνω του μετρίου υπό οποιεσδήποτε συνθήκες. Όχι πολύ καλές υπό ιδανικές συνθήκες και για πέταμα στα δύσκολα όπως γίνεται με άλλες συσκευές.

 

Σίγουρα θέλω μια μεγάλη συσκευή με ελευθερίες στις επιλογές μου, αλλά και το μικρό θαυματουργό 5s όταν δεν μπορώ να μεταφέρω τα τέρατα.

Δεν ξέρω ίσως προτίμηση να το κρατήσω σαν δεύτερη συσκευή παρά να πάω στο i6 σαν μοναδικό smartphone.

 

Ξανά έκανα JB. Πετάει η συσκευή μου αλλά έγινε και πιο λειτουργική με auxo2, camera tweak, apex2 κλπ.

 

Εγώ ένα μήνα έχω το S3 αλλά κάτι μου λείπει από το iphone δεν ξέρω.

Θυμάμαι βέβαια και τις στιγμές που το έβριζα γιατί είχα κάποια θέματα που δεν μ άρεσαν αλλά δεν ξέρω κάτι με κάνει να πάρω κάνα 5s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα μήνα έχω το S3 αλλά κάτι μου λείπει από το iphone δεν ξέρω.

Θυμάμαι βέβαια και τις στιγμές που το έβριζα γιατί είχα κάποια θέματα που δεν μ άρεσαν αλλά δεν ξέρω κάτι με κάνει να πάρω κάνα 5s

 

Ε μα κι εσύ πήγες στο S3? Το πιο αποτυχημένο galaxy είναι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πρόβλημα από χτες ..

Δεν μπορώ να μπω στο Ίντερνετ μέσω 3G κάλεσα στην Vodafone και μου είπαν ότι από εκείνους είμαι οκ .. Τι μπορεί να φταίει ;

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πρόβλημα από χτες ..

Δεν μπορώ να μπω στο Ίντερνετ μέσω 3G κάλεσα στην Vodafone και μου είπαν ότι από εκείνους είμαι οκ .. Τι μπορεί να φταίει ; ������

 

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, Ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - ρυθμίσεις δικτύου!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα .. Τίποτα .. :(

 

Κλήσεις και άνοιξε τη συσκευή σου, μήπως έχεις κλείσει τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις και άνοιξε τη συσκευή σου, μήπως έχεις κλείσει τα δεδομένα;

 

:lol: δεν είμαι τόσο άσχετη καλε!!! :rolleyes:

Ανοιχτά τα έχω μάλιστα μου δείχνει πάνω το 3G η 4g ανάλογα με το που βρίσκομαι αλλά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα ...

Link to comment
Share on other sites

:lol: δεν είμαι τόσο άσχετη καλε!!! :rolleyes:

Ανοιχτά τα έχω μάλιστα μου δείχνει πάνω το 3G η 4g ανάλογα με το που βρίσκομαι αλλά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα ...

 

Είμαι λίγο μακριά για να βλέπω τη συσκευή σου, για αρχή κλείσει και άνοιξε τη συσκευή σου και στη συνέχεια restore!

Link to comment
Share on other sites

Restore η αλλαγή συσκευής να βρω την υγεία μου !!!!!:cool:

Και χάνω τα πάντα έτσι ε;

 

εάν κρατήσεις τα αρχεία σου backup ή τα μεταφέρεις (φωτογρααφίες - video) δεν τα χάνεις, ναι εννοείται πως με το restore διαγράφονται όλα! :(

Link to comment
Share on other sites

Restore η αλλαγή συσκευής να βρω την υγεία μου !!!!!:cool:

Και χάνω τα πάντα έτσι ε;

 

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου; Μήπως είναι δικό τους θέμα;

 

Από την στιγμή που δοκίμασες τα πάντα εκτός από restore μπορεί και να μην φταίει η συσκευή.

 

Επικοινώνησε μαζί τους και αν σου πουν όλα εντάξει τότε κάνεις restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...