Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είναι κλειστή η οθόνη τότε δεν χτυπάει τίποτα. Ούτε FaceTime ούτε κλήσεις Viber. Μόνο κανονική κλήση περνάει.

 

Εάν είναι ανοικτή η οθόνη τότε λειτουργούν όλα καλά

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περι μπαταριας επιασα 4 ωρες και 26 λεπτα οθονη με wifi/3G Wind με καλο σχετικα σημα και λιγο 4G(10 λεπτα),ειχα αναμονη 23 ωρες και 35 λεπτα με 2% μπαταρια. και απο το 76% εως τωρα.Παντως τετοιο χρονο δεν εβγαλα ποτε.Σημειωση ειχα 7 ωρες το βραδυ λειτουργια πτησης και αλλες 7 κλειδωμενο GSM οταν δεν δουλευω δεδομενα λογω κακου σηματος.Με κοσμοτε καρτα και μονιμα 3G γιατι πιανω καμπανα εχω καλυτερους χρονους και απο αυτους.Ικανοποιημενος σε ολα,πιστευω πως οτι θεμα υπηρχε στην πρωτη εκδοση τωρα διορθωθηκε.

Ώρες οθόνης από που βλέπουμε;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ώρες οθόνης από που βλέπουμε;

Δεν έχει ώρες οθόνης το ios όπως το android. Έχει μόνο usage και standby αλλά δεν είναι το ίδιο με το ώρες οθόνης του android.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ώρες οθόνης από που βλέπουμε;

 

Ώρες χρήσης μόνο αλλά κι αυτή η μέτρηση έχει δίκη της φιλοσοφία

Την ώρα που το χρησιμοποιείς μετράει κανονικά

Όταν δεν το χρησιμοποιήσεις σε κάποιες φάσεις πάλι συνεχίζει να αυξάνει ο μετρητής γιατί η συσκευή ψάχνει για ειδοποιήσεις για ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο και λοιπά

Κάτι σαν ώρες χρήσης επεξεργαστή το θεωρώ εγώ.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οκ κατάλαβα δηλ με τον όρο ώρες οθόνης εννοεί το ώρες χρήσης που σε καμία περίπτωσή δεν αντιπροσωπεύει κάτι τέτοιο .... πχ όταν ακούς μουσική ή μιλάς στο τηλέφωνο με κλειστή οθόνη οι ώρες μετράνε πάλι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οκ κατάλαβα δηλ με τον όρο ώρες οθόνης εννοεί το ώρες χρήσης που σε καμία περίπτωσή δεν αντιπροσωπεύει κάτι τέτοιο .... πχ όταν ακούς μουσική ή μιλάς στο τηλέφωνο με κλειστή οθόνη οι ώρες μετράνε πάλι

 

Έτσι είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό της ηλικίας του και αναλογιζομένου του γεγονότος ότι τρέχει τελευταίο λειτουργικό, το τηλέφωνο πετάει.

Μου φαίνεται άπειρη η διαφορά από το προηγούμενο μου windows mobile.:)

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Θελω να απαντησετε στην ερωτηση μου,με 4G Wind και καλο σημα στην αναμονη βλεπετε μεγαλη καταναλωση μπαταριας; Εχω καλυτερο σημα απο 3G και θελω να βρω μια λυση,γιατι το γυριζω συνεχεια σε 2G και το αντιστροφο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Θελω να απαντησετε στην ερωτηση μου,με 4G Wind και καλο σημα στην αναμονη βλεπετε μεγαλη καταναλωση μπαταριας; Εχω καλυτερο σημα απο 3G και θελω να βρω μια λυση,γιατι το γυριζω συνεχεια σε 2G και το αντιστροφο.

 

Το 4g τι σας εξυπηρετεί δεν έχω καταλάβει

Γενικά σε σημεία που δεν έχεις καλό σήμα έχει μεγάλη κατανάλωση

Δεν μπορεί ακριβώς κανεις να ξέρει. Από δωμάτιο σε δωμάτιο κιόλας στο σπίτι μπορείς να παρατηρήσεις τεράστια διαφορά σε αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 4g τι σας εξυπηρετεί δεν έχω καταλάβει

Γενικά σε σημεία που δεν έχεις καλό σήμα έχει μεγάλη κατανάλωση

Δεν μπορεί ακριβώς κανεις να ξέρει. Από δωμάτιο σε δωμάτιο κιόλας στο σπίτι μπορείς να παρατηρήσεις τεράστια διαφορά σε αυτονομία

Με εξυπερετει πολυ,εχει καλυτερο σημα σε εμενα ακομα και μεσα στο κεντρο της Θεσσαλονικης πιο καλα πιανει και ειναι πιο γρηγορο σε ταχυτητες(εχω 2GB/μηνα περιπου).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με εξυπερετει πολυ,εχει καλυτερο σημα σε εμενα ακομα και μεσα στο κεντρο της Θεσσαλονικης πιο καλα πιανει και ειναι πιο γρηγορο σε ταχυτητες(εχω 2GB/μηνα περιπου).

 

Το 4g είναι καλύτερο από το 3G?

Εντάξει τότε πρέπει να υποστείς την κατανάλωση μπαταρίας

Ειδικά το 5s με δεδομένα η μπαταρία φεύγει αέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 4g είναι καλύτερο από το 3G?

Εντάξει τότε πρέπει να υποστείς την κατανάλωση μπαταρίας

Ειδικά το 5s με δεδομένα η μπαταρία φεύγει αέρα

Στο σπιτι ναι,εχει καλυτερο σημα.Αν και ενα βιντεο που ειδα με εκανε να το σκεφτω σοβαρα γιατι το 5s δεν τα παει τοσο ασχημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι ναι,εχει καλυτερο σημα.Αν και ενα βιντεο που ειδα με εκανε να το σκεφτω σοβαρα γιατι το 5s δεν τα παει τοσο ασχημα.

 

Αν έχει καλύτερο τότε χρησιμοποίησε το

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι ναι,εχει καλυτερο σημα.Αν και ενα βιντεο που ειδα με εκανε να το σκεφτω σοβαρα γιατι το 5s δεν τα παει τοσο ασχημα.

 

 

 

 

Σε διαβάζω που ασχολείσαι με τα δίκτυα, όποτε σου είναι και κάπως ψυχαναγκαστικό να το έχεις σε 4g ώστε να κανεις και τα Speedtest που θες. Και γω σε 4G το έχω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβάζω που ασχολείσαι με τα δίκτυα, όποτε σου είναι και κάπως ψυχαναγκαστικό να το έχεις σε 4g ώστε να κανεις και τα Speedtest που θες. Και γω σε 4G το έχω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Οχι,προσωπικα δεν καιγομαι τοσο για τα speedtest αλλα το γυρναω καθαρα λογω καλυτερου σηματος απο την 3η γενια στο σπιτι αλλα και εκτος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι,προσωπικα δεν καιγομαι τοσο για τα speedtest αλλα το γυρναω καθαρα λογω καλυτερου σηματος απο την 3η γενια στο σπιτι αλλα και εκτος.

 

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω αυτό πάντως

Να μην έχεις καλό 3G και να έχεις 4g λίγο απίθανο

Επίσης όσο ανεβαίνεις σε G τόσο πιο πολλές εναλλαγές κάνει η συσκευή σε σήμα 2g/3G/4g όποτε η μπαταρία δεν θέλει και πολύ για να τελειώνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και γω με COSMOTE το ίδιο παρατηρώ, δε γίνεται να είναι κάπου κακό το 3G και καλύτερο το 4G

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω με COSMOTE το ίδιο παρατηρώ, δε γίνεται να είναι κάπου κακό το 3G και καλύτερο το 4G.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδη εχω και εγω καρτα κοσμοτε,συμφωνω σε αυτο και προσωπικα εχω αψογο σημα 3G(εχω οπτικη επαφη με κεραια).Αλλα εδω αναφερω για Wind,η οποια παιζει στα 2/5 και αλλες φορες γυρναει σε Edge.Ενω το 4G ειναι 3/5 σταθεροτατα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και γω με COSMOTE το ίδιο παρατηρώ, δε γίνεται να είναι κάπου κακό το 3G και καλύτερο το 4G

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην το λες. Σε πολλα σημεια βλεπω οτι δεν εχει 3g, αλλα εχει 4g. Δηλαδη ή θα εχει 2g ή 4g. Μου συμβαινει συχνα στην Αθηνα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Σε πολλα σημεια βλεπω οτι δεν εχει 3g, αλλα εχει 4g. Δηλαδη ή θα εχει 2g ή 4g. Μου συμβαινει συχνα στην Αθηνα.

 

Το ιδιο με Wind στη θεσσαλονικη εχω οπως αναφερεις.Με κοσμοτε παλι,η 3η γενια παιζει ισαξια με το 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους!το κινητο το εβαλε σε προσφορα το media markt 279 ευρω!σκεφτομαι να το αγορασω!ποια η γνωμη σας ?θα ειμαι πολυ πισω?πως τα παει το κινητο εν ετει 2017?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!το κινητο το εβαλε σε προσφορα το media markt 279 ευρω!σκεφτομαι να το αγορασω!ποια η γνωμη σας ?θα ειμαι πολυ πισω?πως τα παει το κινητο εν ετει 2017?

 

Καλο κινητο,αν και με την 10 καμια φορα αρχιζει και κολλαει.Η 9 ηταν πιο γρηγορη στη συσκευη.Καλυτερα

απο 5αρια τρεχει,αλλα πολλα λεφτα για μια συσκευη που ειναι 3 χρονια και κατι στην αγορα.Εγω την πηρα στα 200 και θεωρω οτι ηταν καλη τιμη.Δες τα βιντεο του nick ackerman για το 5s.Εχει review για το ios,battery test και αμα αξιζει να την παρεις.Αλλο καναλι για να βλεπεις τις διαφορες αναμεσα στις αναβαθμισεις ειναι το iapplebytes.

Αμα εχεις δυνατοτητα να δωσεις παραπανω πανε στο SE,ειναι καλυτερο και κερδιζει σε επιδοσεις(A9 με 2GB Ram),καλυτερη πισω καμερα(ιδια με το 6s,12MP) καθως και καλυτερη μπαταρια,γιατι το 5s με 4G την κανει καλαμακι και γενικως αμα εχει κακο σημα ή κανεις βαρια χρηση.

Εγω το πηρα στα 200€ το καλοκαιρι,ειμαι ικανοποιημενος και επειδη το κινητο μου το κανω βαρια χρηση,μονο η μπαταρια ειναι το μειον του.Το αγορασα λογω φορητοτητας και οχι επειδη ειναι iphone.Μικρο και αρκετα δυνατο κινητο ειναι,εχω παθει σοκ απο την αποκριση του και ειναι απροβληματιστο.Δεν μου εχει κολλησει σχεδον ποτε,ελαχιστες φορες το εκανα reboot.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!το κινητο το εβαλε σε προσφορα το media markt 279 ευρω!σκεφτομαι να το αγορασω!ποια η γνωμη σας ?θα ειμαι πολυ πισω?πως τα παει το κινητο εν ετει 2017?

 

Τόσο έχει εδώ και πολύ καιρό στο skroutz

Καλύτερα να περιμένεις να πάρεις το se με αυτά τα χρήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θα περιμένει 2 χρόνια μέχρι που θα πέσει το SE στα 250€

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...