Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του παιδιά.

Χτυπάει στα ίσια Νοτε 3 όσο και αν σας φαίνεται περίεργο.

Τα δουλεύω παράλληλα εξου και η διαπίστωση.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του παιδιά.

Χτυπάει στα ίσια Νοτε 3 όσο και αν σας φαίνεται περίεργο.

Τα δουλεύω παράλληλα εξου και η διαπίστωση.

 

Ποια ειναι τα υπερ του νομιζεις? Έχω κι εγω Note 3 και μ ενδιαφερει το 5s.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του παιδιά.

Χτυπάει στα ίσια Νοτε 3 όσο και αν σας φαίνεται περίεργο.

Τα δουλεύω παράλληλα εξου και η διαπίστωση.

Καθόλου περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω με το Note3 και το 5S με twin sim

Tις τρεις πρώτες ημέρες που πήρα το 5S είχα αποκλειστικά και μόνο αυτό.

Η μπαταρία του μου κρατάει μέχρι τις 8pm max. που τον θεωρώ πολύ καλό χρόνο σε σχέση με τις κλήσεις που είναι πολλές, email, συγχρονισμούς κλπ.

Με την αντίστοιχη χρήση, στο Note 3 η μπαταρία κρατάει γύρω στις 3-4 ώρες παραπάνω.

 

 

ps

Μην ξεχνάμε ότι το iOS κάνει πολύ καλύτερα την διαχείριση, ειδοποιήσεις /συγχρονισμούς, από το android, με ότι αυτό συνεπάγεται για την μπαταρία.

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του παιδιά.

Χτυπάει στα ίσια Νοτε 3 όσο και αν σας φαίνεται περίεργο.

Τα δουλεύω παράλληλα εξου και η διαπίστωση.

 

Φισιολογικοτατο.. Το ένα ουσιαστικά είναι υπολογιστής με ένα κάρο διεργασίες fhd μεγάλη οθόνη κλπ και το άλλο είναι ένα μικρό κινητό με κάποιες εξιδιλςυμενες λειτουργίες. Ετσι το note με την λογική αυτή τρώει σχεδόν διπλάσια ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

Φισιολογικοτατο.. Το ένα ουσιαστικά είναι υπολογιστής με ένα κάρο διεργασίες fhd μεγάλη οθόνη κλπ και το άλλο είναι ένα μικρό κινητό με κάποιες εξιδιλςυμενες λειτουργίες. Ετσι το note με την λογική αυτή τρώει σχεδόν διπλάσια ενέργεια

Φανταζομαι , ο φιλος που τα εχει , θα τους κανει ιδια χρηση για να βγσζει συμπερασμα. Και το 5s υπολογιστης ειναι και μαλιστα πιο γρηγορος απο το νοτε3.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φισιολογικοτατο.. Το ένα ουσιαστικά είναι υπολογιστής με ένα κάρο διεργασίες fhd μεγάλη οθόνη κλπ και το άλλο είναι ένα μικρό κινητό με κάποιες εξιδιλςυμενες λειτουργίες. Ετσι το note με την λογική αυτή τρώει σχεδόν διπλάσια ενέργεια

Ίδια πράγματα κανουν.

Όσο για την διαφορά οθόνης καλύπτεται από την διπλάσια σε χωρητικότητα του Note.

5.7''(3200 mAh batt.) - 4''(1,570mAh batt.)

Είπαμε και πριν. Μπορεί να κάνει καλύτερη διαχείριση το iPhone λόγω iOS, αλλά σε καμία περίπτωση δεν κρατάει περισσότερο από το Note 3(αν και πολύ θα το ήθελα).

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποση χωρητικοτητα του δειχνει?

Ειναι 12,9 gb ή παραπανω?Ειναι δυνατον να κραταει σχεδον 3 gb για λειτουργικο κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 16 gb και δειχνει 9,2 gb available και 3,7 gb used

Πως γινεται αυτο?Δηλαδη απο τα 16gb που εχει το τηλεφωνο σε αλλους(πριν εγκαταστησουν εφαρμογες κλπ) να δεσμευει περισσοτερο και σε αλλους λιγοτερο χωρο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποση χωρητικοτητα του δειχνει?

Ειναι 12,9 gb ή παραπανω?Ειναι δυνατον να κραταει σχεδον 3 gb για λειτουργικο κλπ?

 

Εγω εχω το 16 gb και δειχνει 9,2 gb available και 3,7 gb used

Και στους δύο σας δείχνει capacity 12.9GB οπότε είστε εντάξει. Εγώ που έχω iPhone 5 μου δείχνει capacity 13,3GB. Λογικό αφού το firmware για κάθε μοντέλο iPhone διαφέρει. Άλλο αρχείο του 5s, άλλο του 5 κτλ.

 

Είναι δυνατόν να κρατάει τόσο το λειτουργικό. Πόσο θα έπρεπε να κρατάει? Μην ξεχνάμε ότι με την έλευση του iOS 7 άλλαξαν πολλά στο λειτουργικό.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και στους δύο σας δείχνει capacity 12.9GB οπότε είστε εντάξει. Εγώ που έχω iPhone 5 μου δείχνει capacity 13,3GB. Λογικό αφού το firmware για κάθε μοντέλου iPhone διαφέρει. Άλλο αρχείο του 5s, άλλο του 5 κτλ.

 

Είναι δυνατόν να κρατάει τόσο το λειτουργικό. Πόσο θα έπρεπε να κρατάει? Μην ξεχνάμε ότι με την έλευση του iOS 7 άλλαξαν πολλά στο λειτουργικό.

Νομίζω ότι ο ελεύθερος χώρος στο 5 δεν μειώθηκε με την έλευση του ios7.

Τον ίδιο χώρο πιάνει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο ελεύθερος χώρος στο 5 δεν μειώθηκε με την έλευση του ios7.

Τον ίδιο χώρο πιάνει.

Δεν είμαι σίγουρος γι αυτό Γιάννη, αλλά θυμάμαι ότι μου είχε κάνει εντύπωση το capacity. Μου έκανε εντύπωση το capacity ανάμεσα στο iphone 4 που είχα και στο 5 ή μετάξυ ios 6 και 7; Αυτό δεν θυμάμαι σίγουρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος γι αυτό Γιάννη, αλλά θυμάμαι ότι μου είχε κάνει εντύπωση το capacity. Μου έκανε εντύπωση το capacity ανάμεσα στο iphone 4 που είχα και στο 5 ή μετάξυ ios 6 και 7; Αυτό δεν θυμάμαι σίγουρα.

Το είχα τσεκάρει.

Επίσης, μου είχε κάνει εντύπωση ότι ενώ έλεγαν ότι χρειάζεται 2 γίγα ελεύθερο χώρο για να γίνει το update, εγώ το έκανα με λιγότερο από 2γίγα ελεύθερο χώρο. (είχα 1.6 γίγα ελεύθερο).

Μετά το update, πάλι 1,6 γίγα είχα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το είχα τσεκάρει.

Επίσης, μου είχε κάνει εντύπωση ότι ενώ έλεγαν ότι χρειάζεται 2 γίγα ελεύθερο χώρο για να γίνει το update, εγώ το έκανα με λιγότερο από 2γίγα ελεύθερο χώρο. (είχα 1.6 γίγα ελεύθερο).

Μετά το update, πάλι 1,6 γίγα είχα.:)

Ε τότε ή εντύπωση θα μου είχε μείνει μεταξύ του 4 και του 5.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και στους δύο σας δείχνει capacity 12.9GB οπότε είστε εντάξει.
Ουφ.. και νομιζα οτι ηταν μονο το δικο μου :D.

Κατι άλλο..μπορει να προτεινει καποιος καποιο app για να κρυβουμε τις φωτογραφιες(απο τυχον αδιακριτους που δινουμε το τηλεφωνο μας);

Link to comment
Share on other sites

Ουφ.. και νομιζα οτι ηταν μονο το δικο μου :D.

Κατι άλλο..μπορει να προτεινει καποιος καποιο app για να κρυβουμε τις φωτογραφιες(απο τυχον αδιακριτους που δινουμε το τηλεφωνο μας);

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις μια εφαρμογή σαν το Documents και να αποθηκεύεις εκεί τις φωτογραφίες που δεν θες να φαίνονται στην έκθεση. Μετά θα βάλεις κωδικό και έτσι θα μπορείς μόνο εσύ να τις δεις. Εννοείται ότι μόλις τις αποθηκεύσεις στην εφαρμογή που σου αναφέρω θα τις σβήνεις από την έκθεση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις μια εφαρμογή σαν το Documents και να αποθηκεύεις εκεί τις φωτογραφίες που δεν θες να φαίνονται στην έκθεση. Μετά θα βάλεις κωδικό και έτσι θα μπορείς μόνο εσύ να τις δεις. Εννοείται ότι μόλις τις αποθηκεύσεις στην εφαρμογή που σου αναφέρω θα τις σβήνεις από την έκθεση.
Σ'ευχαριστω!Θα το δοκιμασω.

Ψαχνοντας βρηκα και αυτες τις 2 εφαρμογες :Private Photo Vault και το Hide photos & lock videos with Keep Safe photo vault Δεν ξερω αν τις εχει δοκιμασει καποιος να μας πει τη γνωμη του..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σε ένα πρόβλημα. Δεν ρωτάω χωρίς να το ψάξω .εψαξα ,έκανα προσπάθειες αλλά τζίφος.

Πήρα στην γυναίκα μου το iPhone 5s. Εχω ένα αρχείο excel με 1800 πελάτισσες της (όνομα,επώνυμο ,τηλ,διεύθυνση , τκ , email , ημερομηνία γεννηςης κλπ) και θέλω να τα μεταφέρω στις επαφές του iPhone , για μαζικά μηνύματα ,email κλπ, και φυσικά να παίρνει τηλέφωνα.

Εχω λογαριασμό gmail , αλλά και outlook στον υπολογιστή .εάν μπορέσω φυσικά με τον ίδιο τροπο θα τα περάσω και στο δικό μου ένα galaxy note 3.

Εάν μπορεί κάποιος που ξέρει αναλυτικά βήμα βήμα τον ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σε ένα πρόβλημα. Δεν ρωτάω χωρίς να το ψάξω .εψαξα ,έκανα προσπάθειες αλλά τζίφος.

Πήρα στην γυναίκα μου το iPhone 5s. Εχω ένα αρχείο excel με 1800 πελάτισσες της (όνομα,επώνυμο ,τηλ,διεύθυνση , τκ , email , ημερομηνία γεννηςης κλπ) και θέλω να τα μεταφέρω στις επαφές του iPhone , για μαζικά μηνύματα ,email κλπ, και φυσικά να παίρνει τηλέφωνα.

Εχω λογαριασμό gmail , αλλά και outlook στον υπολογιστή .εάν μπορέσω φυσικά με τον ίδιο τροπο θα τα περάσω και στο δικό μου ένα galaxy note 3.

Εάν μπορεί κάποιος που ξέρει αναλυτικά βήμα βήμα τον ευχαριστώ πολυ.

 

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις εισαγωγή στο Outlook (το προγραμμα). Αν το καταφέρεις εξάγεις vcf ή συγχρονίζεις με iTunes και είσαι οκ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

To A1457 ειναι το μοντελο που ερχεται ελλαδα (και ευρωπη) ;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Μια ερώτηση ξανά ..

Ελπίζω να μην ειμαι off topic .. :O

Περιμένω να μου ερθει το iPad αν κατεβάσω fb Instagram κτλ που εχω και στο κινητό οταν εχω ειδοποιήσεις θα έρχονται και στα δυο ταυτόχρονα ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Μια ερώτηση ξανά ..

Ελπίζω να μην ειμαι off topic .. :O

Περιμένω να μου ερθει το iPad αν κατεβάσω fb Instagram κτλ που εχω και στο κινητό οταν εχω ειδοποιήσεις θα έρχονται και στα δυο ταυτόχρονα ;;

Ναι έτσι γίνεται

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Εχω ένα θεματάκι ενώ εχω το τηλέφωνο στο αθόρυβο χτυπάει οταν με καλούν συμβαίνει σε κάποιον κάτι παρόμοιο ;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...