Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παω στο ired μεσα σε αυτες τις μερες να την αλλαξω. Ελπιζω να φτιαξει η κατασταση και να μην παει τσαμπα η επισκευη. Αν και λογικα αυτο θα ειναι, αφου εχει πεσει τοσο πολυ η χωρητικοτητα.

 

Σίγουρα είναι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένας κωδικός επάνω στην μπαταρία αναγράφεται. Περισσότερα δεν γνωρίζω

 

αα, εχω αλλάξει 2 μπαταρίες σε 4s χωρίς να έχω προσέξει αυτο που λες και δεν έχω κανένα πρόβλημα..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

αα, εχω αλλάξει 2 μπαταρίες σε 4s χωρίς να έχω προσέξει αυτο που λες και δεν έχω κανένα πρόβλημα..

 

Εγώ έχω τύχει σε πρόβλημα όποτε το έψαξα λίγο και για πιο σίγουρα βρήκα ότι πρέπει να βάλεις μπαταρία με ίδιο αριθμό

Παραπάνω δεν γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι αυτό

 

Μην εισαι τόσο σίγουρος, τα 5και 5s βγάζουν προβλήματα με τον controller, αυτό το καταλαβαίνεις αν η μπαταρία πέφτει μέσα σε μερικές ώρες και η συσκευή ανεβάζει θερμοκρασία. Η επισκευή κοστίζει κοντά στα 100 και δεν είναι σίγουρο το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τόσο σίγουρος, τα 5και 5s βγάζουν προβλήματα με τον controller, αυτό το καταλαβαίνεις αν η μπαταρία πέφτει μέσα σε μερικές ώρες και η συσκευή ανεβάζει θερμοκρασία. Η επισκευή κοστίζει κοντά στα 100 και δεν είναι σίγουρο το αποτέλεσμα.

 

Έχω τύχει κι εγώ σε προβληματική συσκευή.

Εννοείται ότι μπορεί να είναι πολλά πράγματα αλλα ξεκινάς με την μπαταρία που είναι και φθηνή.

Μπορεί και μητρική όμως όπως λες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω τύχει κι εγώ σε προβληματική συσκευή.

Εννοείται ότι μπορεί να είναι πολλά πράγματα αλλα ξεκινάς με την μπαταρία που είναι και φθηνή.

Μπορεί και μητρική όμως όπως λες

 

Το λέω από προσωπική εμπειρία, σωστά μια αλλαγή μπαταρίας είναι η καλή και εύκολη λύση. Μετα βλέπεις. Αν συνεχίσει το πρόβλημα πάει για ανταλλακτικά. Τωρα που έπεσε αρκετά η τιμή του δεν αξίζει επισκευή

Link to comment
Share on other sites

Πας για αλλαγή κατευθείαν.. :X

------------------------------------------------

Battery

 

CycleCount: 563

DesignCapacity: 1550

FullChargeCapacity: 1500

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 33

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: false

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

GasGaugeCapability: true

HasBattery: true

 

εμένα πώς με βλέπετε ;;

Δεν ξέρω τι σημαινουν αυτά τα νούμερα, αλλά από πού κατάλαβες ότι χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας ο lifeowner771? Από τον αριθμό (827) του CycleCount? Τι σημαίνει αυτό? Πόσες φορές έχει φορτιστεί η συγκεκριμένη μπαταρία?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να αλλάξω μπαταρία στο κινητό αλλα βλέπω στο skroutz έχει παρά πολλές με διαφορετικούς κωδικούς?πρεπει να ανοίξω το κινητό μου να δω ποια φοράει η κάποια συγκεκριμένη ειναι καλύτερη από τις άλλες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να αλλάξω μπαταρία στο κινητό αλλα βλέπω στο skroutz έχει παρά πολλές με διαφορετικούς κωδικούς?πρεπει να ανοίξω το κινητό μου να δω ποια φοράει η κάποια συγκεκριμένη ειναι καλύτερη από τις άλλες?

 

Οι αποψεις διαφερουν

Εγω θα ελεγα ναι να το ανοιξεις και να βρεις μια μπαταρια με ιδιο apn για πιο σιγουρα.

Αν δεν εχεις γνωσεις μην το ανοιξεις θα κανεις καμια ζημια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να αλλάξω μπαταρία στο κινητό αλλα βλέπω στο skroutz έχει παρά πολλές με διαφορετικούς κωδικούς?πρεπει να ανοίξω το κινητό μου να δω ποια φοράει η κάποια συγκεκριμένη ειναι καλύτερη από τις άλλες?

εγω φιλε εφοσον βρισκεσαι σε μαγαλη πολη και εχεις την δυνατοτηα να βρεθεις σε καταστημα (ired) δεν κανω καμια διαφιμηση.υπαρχουν και αλλα αξιολογα.πηγαινε αλλαξε την εκει με κοστος 30-40 ευρο νομιζω..και σου δεινει την δυνατοτητα 6 μηνης εγγυησης οτι θα δουλευει καλα.τωρα για κανα 20ευρο παρπανω θα το κανα σε επισημο service apple ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε εφοσον βρισκεσαι σε μαγαλη πολη και εχεις την δυνατοτηα να βρεθεις σε καταστημα (ired) δεν κανω καμια διαφιμηση.υπαρχουν και αλλα αξιολογα.πηγαινε αλλαξε την εκει με κοστος 30-40 ευρο νομιζω..και σου δεινει την δυνατοτητα 6 μηνης εγγυησης οτι θα δουλευει καλα.τωρα για κανα 20ευρο παρπανω θα το κανα σε επισημο service apple ;)

 

Θα το ανοίξει ένας φίλος που ξέρει όχι εγω.απλα σκέφτομαι ότι με 15€ θα την αλλάξω ενώ σε κάποιο μαγαζί θα μου πάρει 40€.λιγο που είδα στο Ίντερνετ δεν ειναι πολύ δύσκολο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξει ένας φίλος που ξέρει όχι εγω.απλα σκέφτομαι ότι με 15€ θα την αλλάξω ενώ σε κάποιο μαγαζί θα μου πάρει 40€.λιγο που είδα στο Ίντερνετ δεν ειναι πολύ δύσκολο πάντως.

 

Δεν είναι δύσκολο. Αν κάποιος ξέρει θα γλυτώσεις πολύ απλά 25€.

Λίγο ζέσταμα θέλει απλά η μπαταρία γιατι από κάτω έχει πολύ κόλλα και δεν ξεκολλάει έτσι απλά.

Πρόσεχε οι 4 βίδες που θα βγουν από τους connectors της οθόνης να μπουν ΑΚΡΙΒΩΣ στην θέση τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο. Αν κάποιος ξέρει θα γλυτώσεις πολύ απλά 25€.

Λίγο ζέσταμα θέλει απλά η μπαταρία γιατι από κάτω έχει πολύ κόλλα και δεν ξεκολλάει έτσι απλά.

Πρόσεχε οι 4 βίδες που θα βγουν από τους connectors της οθόνης να μπουν ΑΚΡΙΒΩΣ στην θέση τους

 

Ευχαριστώ πολύ για τα tips

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω να παραγγειλω ενα I phone 5s ηλεκτρονικα. Τι σημαινει το 3 pin eu?? Τι να προσεξω? Θα ειναι σιγουρΑ γνησιο?

Επισης υπαρχει περιπτωση να ειναι χρησιμοποιημενα?

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω να παραγγειλω ενα I phone 5s ηλεκτρονικα. Τι σημαινει το 3 pin eu?? Τι να προσεξω? Θα ειναι σιγουρΑ γνησιο?

Επισης υπαρχει περιπτωση να ειναι χρησιμοποιημενα?

 

Ηλεκτρονικά από που;

3pin είναι ο φορτιστής για Αγγλία νομίζω.

Ο δικός μας είμαι 2pin. Δεν υπάρχει πρόβλημα αγοράζεις από ενα μαγαζί με ηλεκτρολογικά ήδη έναν με κόστος 1-2€.

Μπορεί να σου στείλει και το κατάστημα μαζί με την συσκευή ανταπτοτα

Γιατι να είναι χρησιμοποιημένο;

Βέβαια αν το πάρεις από όπου να ναι μπορεί να μην έρθει και ποτέ. Εξαρτάται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο Skrootz. Πχ απο τo kaizershop.gr.

οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη

 

Το kaisershop είναι γνωστό κατάστημα, αν το πάρεις για καινούργιο... καινούργιο θα είναι. Τώρα η προέλευση μικρή σημασία έχει μιας και καλύπτεσαι από τον ένα χρόνο εγγύησης που παρέχει η Apple παγκοσμίως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εαν "μετραει" ηδη ωρες χρησης το αναφερει στο σαιτ, σωστα? Τιμη στα 340 ευρω.

 

Μην ψάχνεις άδικα. Μπες παρτο. Καινούργιο θα είναι σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα αυριο πάω να παραλάβω το καινουργιο μου κινητό iPhone 5s θέλω να σας ρωτήσω τι γίνεται με τις ενημερώσεις.εχω το iPad Air Kai to air 2 Kai πάντα κάνω Τίς αναβαθμίσεις .εδω που διάβασα λιγο πολλοί ειναι αρνητικοί με αυτο οπως και για τις αναβαθμίσεις των Windows πχ.

 

Τωρα που θα το πάρω να περάσω την τελευταία ενημέρωση η οχι ?παιζει θέμα μπαταρίας με αυτο?

 

Επισεις πρεπει να κάνω κάτι ώστε να κρατάει η μπαταρία παραπάνω . Να εγκαταστήσει καμία εφαρμογή πχ?

 

Ευχαριστω πολυ παιδιά

 

Τελικά ειναι καλή αγορα η οχι το 5s?

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα αυριο πάω να παραλάβω το καινουργιο μου κινητό iPhone 5s θέλω να σας ρωτήσω τι γίνεται με τις ενημερώσεις.εχω το iPad Air Kai to air 2 Kai πάντα κάνω Τίς αναβαθμίσεις .εδω που διάβασα λιγο πολλοί ειναι αρνητικοί με αυτο οπως και για τις αναβαθμίσεις των Windows πχ.

 

Τωρα που θα το πάρω να περάσω την τελευταία ενημέρωση η οχι ?παιζει θέμα μπαταρίας με αυτο?

 

Επισεις πρεπει να κάνω κάτι ώστε να κρατάει η μπαταρία παραπάνω . Να εγκαταστήσει καμία εφαρμογή πχ?

 

Ευχαριστω πολυ παιδιά

 

Τελικά ειναι καλή αγορα η οχι το 5s?

 

Αφησε το κατα την γνωμη μου με την εκδοση που θα ερθει για αρχη. Μαλλον 9.2 θα εχει μεσα.

Να κανεις κατι οταν λες? Υπαρχουν μερικα που πρεπει να κλεισεις αν δεν τα χρησιμοποιεις πχ. ανανεωση στο υποβαθρο, γνωστοποιησεις καποιων εφαρμογων που δεν χρειαζεσαι, τοποθεσια σε πολλες εφαρμογες και υπηρεσιες συστηματος. Γενικα υπαρχουν πραγματα που θα σε βοηθησουμε να κανεις αυριο με το καλο σιγα σιγα να παρεις την συσκευη και βλεπουμε.

Οποιαδηποτε εφαρμογη τυπου battery saver ουτε κατα διανοια μην σκεφτεις να κατεβασεις δεν προκειται να σου κανει τιποτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ok να σαι καλα αυτα τα εχω ουτος η άλλος απενεργοποιημένα στα iPad μου. Να σαι καλα Τάσο
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...