Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To battery widget είναι πολύ συμπαθητική εφαρμογή για μπαταρία, χωρίς να τρώει και με "υπολογισμό" στο περίπου πόσο έπεσε η μπαταρία (αναμεσα στα 30λεπτα που θέλει για να ανανεωθεί). Ίσως δεν είναι η καλύτερη, αλλά είναι απλή και κάνει σχετικά τη δουλεια της.

 

Παλιά πάντως βλέπαμε 7 γραμμές μπαταρίας και νιώθαμε κομπλέ. Από τότε που μας βάλανε στο τρυπάκι με τα % δε μου αρέσει..πολύ αγχωτικό :rolleyes:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχεις αναβαθμιστεί σε amber; Το 2005 που λέει στο τέλος δεν βοηθάει για να δεις αν ειναι πιο καινουρια εκδοση! 1,3gb ειναι και το λειτουργικό μαζί με την amber! Όταν μπορέσεις να το ξανάσυνδέσεις πες μας και τα πιο μπροστά νούμερα.

To γνωριζω οτι ειναι μαζι με την amber την οποια την φοραω απο την μερα που βγηκε την ειχα βαλει χειροκινητα.

Αυτο που βγαζει ειναι

3047.0000.1326.2005

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Παλιά πάντως βλέπαμε 7 γραμμές μπαταρίας και νιώθαμε κομπλέ. Από τότε που μας βάλανε στο τρυπάκι με τα % δε μου αρέσει..πολύ αγχωτικό :rolleyes:

 

+1. Τι τους χάλαγαν οι μπάρες για την ένδειξη της μπαταρίας;!;!; :mad: ( Αυτό πάει για όλα τα λειτουργικά ). Μόνο στην ένταση του σήματος τους αρέσει;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί......

Αν κάνουμε hard reset (συγχρόνως volume down + power button) το τηλέφωνο κάνει απλά force shutdown και επανεκκίνηση ή επανέρχεται σε εργοστασιακή κατάσταση με διαγραφή όλων των περιεχομένων;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ιδιο προβλημα και χειροτερο. Αυτο που εκανα ηταν να σβησω την εφαρμογη της μπαταριας και παει μια χαρα πλέον. Κραταει και περισσοτερο.

 

Το πρόβλημα με εμένα όμως είναι ότι δεν έχω κατεβάσει καμια εφαρμογή για μπαταρία στο κινητό. Ενημερώνομαι για τα αποθέματα από τα settings του κινητού.

Βασικά αυτό που δοκίμασα πριν από λιγάκι ήταν ένα reboot στο κινητό. Εκεί που η μπαταρία ήταν στο 25% εκτινάχθηκε μετα το reboot στο 70% που είναι το φυσιολογικό αν λάβεις υπ'οψη ότι το φόρτισα χθες και έχω κάνει λογική χρήση (τηλέφωνα, μηνύματα και λίγο σερφάρισμα). Τι να πώ; Να είχε κολήσει κάποια εφαρμογή και να έκανε λούπα στο background και να ξεκόλησε με το reboot; Μέχρι στιγμής πάντως φαίνεται νορμαλ. Θα το παρακολουθήσω και τις επόμενες μέρες και θα επανέλθω.

Edited by chm056
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε... ;)

 

Μάλλον αυτό τελικά. Είναι κλασικό φαινόμενο από ότι βλέπω αυτή τη στιγμή που μιλαμε σε διάφορα fora και με reboot λύνεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εδώ και περίπου 10 μερες έχω το lumia 920. Τις τελευταίες μέρες έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία του. Ενώ το φορτίζω όλη νύχτα, όταν αφαιρέσω τον φορτιστή το πρωι μέσα σε λίγα λεπτά η μπαταρία του από 100% πέφτει περίπου στο 70%. Από λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα. Έχω απενεργοποιήσει πράγματα όπως location, tap+send κλπ, εφαρμογες δεν τρέχουν στο background, synching γίνεται χειροκίνητα κλπ. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ειναι κάποιο πρόβλημα με Windows 8?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας παιδιά και όποιος μπορεί να βοηθήσει είμαι υποχρεωμένος.

 

Καλό βράδι

 

Σχετικά με το battery drain που αναφέρουν αρκετοί χρήστες φαίνεται να είναι bug των windows 8. Φαίνεται να στρώνει με απλό reboot της συσκευής.

 

Προσωπικά όταν λέω battery drain εννοώ οτι μπαταρία με ίδια χρήση ξαφνικά διαρκούσε το μισό από πριν.

............

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα

το nsu παιζει στο windows 8?

 

 

Edit: εβαλα τελικα την 4.1 αλλα μου βγάζει το εξης μύνημα "Υου can update device software to version 3747.0000.1326.2005" αλλά αυτη την έκδοση έχω και εγω. τι κανω?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τι ειναι το reboot κ πως γίνεται?

Ευχαριστώ!

 

Το reboot είναι η επανεκκίνηση! Για να κάνεις απλή επανεκκίνηση απλά απενεργοποιείς και ενεργοποιείς πάλι τη συσκευή σου. Για να κάνεις forced reboot ή αλλιώς soft reset κρατάς πατημένο το power button μαζί με το volume -

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το reboot είναι η επανεκκίνηση! Για να κάνεις απλή επανεκκίνηση απλά απενεργοποιείς και ενεργοποιείς πάλι τη συσκευή σου. Για να κάνεις forced reboot ή αλλιώς hard reset κρατάς πατημένο το power button μαζί με το volume -

 

Άλλο το forced reboot κι άλλο το hard reset. Στο 2ο χάνεις όλα τα δεδομένα σε αντίθεση με το 1ο που απλά είναι μια εξαναγκασμένη επανεκκίνηση σε περίπτωση που κολλήσει το κινητό. Το hard reset γίνεται και με τα τρία κουμπιά ( power, volume +, volume - )

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το forced reboot κι άλλο το hard reset. Στο 2ο χάνεις όλα τα δεδομένα σε αντίθεση με το 1ο που απλά είναι μια εξαναγκασμένη επανεκκίνηση σε περίπτωση που κολλήσει το κινητό. Το hard reset γίνεται και με τα τρία κουμπιά ( power, volume +, volume - )

 

Ναι σωστά! Soft ήθελα να γράψω! O δαίμων του πληκτρολογίου! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα

το nsu παιζει στο windows 8?

 

 

Edit: εβαλα τελικα την 4.1 αλλα μου βγάζει το εξης μύνημα "Υου can update device software to version 3747.0000.1326.2005" αλλά αυτη την έκδοση έχω και εγω. τι κανω?

 

Δεν κάνεις τίποτα !!! Είσαι οκ !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τίποτα !!! Είσαι οκ !!!

Σε ευχαριστώ πολύ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

Product code για το Ελληνικό 920, εχουμε?

Επίσης backup στα δεδομένα υπάρχει τρόπος να κάνω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

059R818 RM-821 VAR EU GR CV YELLOW

059R7Q3 RM-821 VAR EU GR CV BLACK

059R7W7 RM-821 VAR EU GR CV WHITE

059R7X8 RM-821 VAR GR CV RED

 

Backup έχει στις ρυθμίσεις...

 

εγκατεστησα το nokia care siute msi αλλα δεν το βλέπω στα προγράμματα εγκατεστημενο, γιατι?

μπορει καποιος να μου στειλει με ΡΜ το cfg αρχειο?

Γιατι με το παρων αρχειο μου βγάζει "wrong credensials" και δεν μου προχωραει το download

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το nokia care siute msi αλλα δεν το βλέπω στα προγράμματα εγκατεστημενο, γιατι?

μπορει καποιος να μου στειλει με ΡΜ το cfg αρχειο?

 

Στον δίσκο που το εγκατέστησες κοίταξες μήπως το βρείς;

 

C:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\ υπάρχει αυτός ο φάκελος;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επαναλαμβανομαι αλλα εχω θέμα,

Οταν ξεκιναω την διαδικασια με το care suite και με το cfg αρχειο που κατεβασα, μου βγάζει wrong credentials και δεν μπορω να κατεβασω το firmware, τι κανω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επαναλαμβανομαι αλλα εχω θέμα,

Οταν ξεκιναω την διαδικασια με το care suite και με το cfg αρχειο που κατεβασα, μου βγάζει wrong credentials και δεν μπορω να κατεβασω το firmware, τι κανω?

 

Ποια έκδοση έχεις κατεβάσει;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις κατεβάσει;

 

την nokia care suite 5.0 2013.13.4.4

Edit:

Τελικά με το σωστό cfg το σύνδεσα με το κινητό, εχει κατεβεί η ελληνική ρομ και είμαι στην "φάση" να την εγκαταστήσω στο κινητό, αντε να δούμε :)

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα και συγχαρητηρια για το την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στο site.Kατάφερα!!! να σπάσω μετά από πτώση την οθόνη στο 920 που έχω.Δυσκολεύομαι πολύ να βρω καινούργια για αντικατάσταση.Το τηλ. δουλεύει κανονικά,κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη,για μαγαζιά που γνωρίζεται,καθώς η δική μου έρευνα δεν απέδωσε.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...