Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ενδιαφέρομαι να το αγορασω άμεσα απο καποιο απο τα σκρουτζομαγαζα στα €250 περίπου.

Τί γινεται όμως οσον αφορα την εγγυηση;

Σε καποιο σκρουτζομαγαζο που ρωτησα με mail μου απαντησαν οτι ειναι 2ετης και επισκευαζεται εντος Ελλαδας,

ενω φίλος σε σχετικο νήμα που έχω ανοίξει στην κατηγορία "επιλογή συσκευής" μου είπε οτι ειδικα το 920 σε περιπτωση βλαβης το στέλνουν εξωτερικο.

Γνωρίζετε μηπως τί ισχύει;

Ευχαριστω!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Ελπίζω να είστε όλοι καλά και με υγεία..!!!!! :)

 

Μετά απο πολύ πολύ δειάβασμα αποφάσισα να αγοράσω την συσκευή. Είμαι ένα βήμα πρίν μερικά κλίκ και απλά θέλω να μου απάντησετε σας παρακαλώ, σε 2-3 πραγματάκια των οποίων τις απαντήσεις, δεν τις βρήκα όπως θα ήθελα. :)

 

1) Το viber λειτουργεί σαν Messenger με τα android και apple?? Δεν με ενδιφέρουν οι κλήσεις αλλά θέλω να στέλνω φωτογραφίες. Υπάρχει κάποια δυσλειτουργία με αυτό..? Διότι κάτι τέτοιο διάβασα.

 

2) Υπάρχει εφαρμογή Facebook στην οποία μπορείς να κάνει upload εικόνα χωρίς προβλήματα ή να την στείλεις με μήνυμα?? Διότι διάβασα κάποια προβληματάκια σχετικά και με αυτό.

 

3)Τέλος σχετικά με το browsing, με άριστα το 10, πόσο θα βάζατε??

 

 

Ελπίζω παιδιά να μη σας κούρασα..!! Σας ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε απάντησή σας..!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ελπίζω να είστε όλοι καλά και με υγεία..!!!!! :)

 

Μετά απο πολύ πολύ δειάβασμα αποφάσισα να αγοράσω την συσκευή. Είμαι ένα βήμα πρίν μερικά κλίκ και απλά θέλω να μου απάντησετε σας παρακαλώ, σε 2-3 πραγματάκια των οποίων τις απαντήσεις, δεν τις βρήκα όπως θα ήθελα. :)

 

1) Το viber λειτουργεί σαν Messenger με τα android και apple?? Δεν με ενδιφέρουν οι κλήσεις αλλά θέλω να στέλνω φωτογραφίες. Υπάρχει κάποια δυσλειτουργία με αυτό..? Διότι κάτι τέτοιο διάβασα.

 

2) Υπάρχει εφαρμογή Facebook στην οποία μπορείς να κάνει upload εικόνα χωρίς προβλήματα ή να την στείλεις με μήνυμα?? Διότι διάβασα κάποια προβληματάκια σχετικά και με αυτό.

 

3)Τέλος σχετικά με το browsing, με άριστα το 10, πόσο θα βάζατε??

 

 

Ελπίζω παιδιά να μη σας κούρασα..!! Σας ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε απάντησή σας..!!!!!

 

Καλησπέρα Γιώργο!

1) Το viber όσων αφορά την δικιά μου συσκευή λειτουργεί απορβλημάτιστα! Όταν είμαι συνδεδεμένος μου έρχονται απευθείας ό,τι μου στέλνουν ή αν είμαι εκτός σύνδεσης έρχονται όταν συνδεθώ! Λειτουργεί κανονικά και με αποστολή μηνυμάτων-φωτογραφιών κλπ και με κλήσεις!

 

2) Για να ανεβάσεις φωτογραφία στο Facebook δεν χρειάζεσαι απαραίτητα την εφαρμογή. Εφόσων έχεις συνδέσεις τον λογαριασμό σου στο people hub μπορείς με το που βγάλεις την φωτογραφία να την ανεβάσεις μέσα από το λειτουργικό. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Facebook που σου επιτρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες αλλά και να στείλεις φωτογραφίες σε φίλους σου μέσω μηνύματος.

 

3) Στο browsing με τον IE βάζω 9 καθώς επίσης πολύ καλός browser ειναι και o UCbrowser.

 

Πιστεύω θα ευχαριστηθείς την απλότητα και την αμεσώτητα του λειτουργικού, την στιβαρότητα και την κατασκευή της συσκευής γενικότερα αλλά πάνω απ'όλα τις φωτογραφίες και τα βίντεο που βγάζει ειδικά μετά το update του προηγούμενου μήνα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο!

1) Το viber όσων αφορά την δικιά μου συσκευή λειτουργεί απορβλημάτιστα! Όταν είμαι συνδεδεμένος μου έρχονται απευθείας ό,τι μου στέλνουν ή αν είμαι εκτός σύνδεσης έρχονται όταν συνδεθώ! Λειτουργεί κανονικά και με αποστολή μηνυμάτων-φωτογραφιών κλπ και με κλήσεις!

 

2) Για να ανεβάσεις φωτογραφία στο Facebook δεν χρειάζεσαι απαραίτητα την εφαρμογή. Εφόσων έχεις συνδέσεις τον λογαριασμό σου στο people hub μπορείς με το που βγάλεις την φωτογραφία να την ανεβάσεις μέσα από το λειτουργικό. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Facebook που σου επιτρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες αλλά και να στείλεις φωτογραφίες σε φίλους σου μέσω μηνύματος.

 

3) Στο browsing με τον IE βάζω 9 καθώς επίσης πολύ καλός browser ειναι και o UCbrowser.

 

Πιστεύω θα ευχαριστηθείς την απλότητα και την αμεσώτητα του λειτουργικού, την στιβαρότητα και την κατασκευή της συσκευής γενικότερα αλλά πάνω απ'όλα τις φωτογραφίες και τα βίντεο που βγάζει ειδικά μετά το update του προηγούμενου μήνα!

 

Αδερφέ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου πραγματικά..!! :)

 

Eίμαι κάτοχος android και θέλω κάτι όσο πιο smooth γίνεται και απλό. Δεν είμαι Fun των πολλών εφαρμογών αλλά λίγα και καλά. Ωστόσο για το ίντερνετ δεν συμβιβάζομαι διότι θέλω όσο μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα γίνεται.

 

Και κάτι τελευταίο που ξέχασα πρίν να ρωτήσω είναι εαν μπορώ τις επαφές μου απο το gmail να τις φορτώσω στο κινητό? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο!

1) Το viber όσων αφορά την δικιά μου συσκευή λειτουργεί απορβλημάτιστα! Όταν είμαι συνδεδεμένος μου έρχονται απευθείας ό,τι μου στέλνουν ή αν είμαι εκτός σύνδεσης έρχονται όταν συνδεθώ! Λειτουργεί κανονικά και με αποστολή μηνυμάτων-φωτογραφιών κλπ και με κλήσεις!

 

2) Για να ανεβάσεις φωτογραφία στο Facebook δεν χρειάζεσαι απαραίτητα την εφαρμογή. Εφόσων έχεις συνδέσεις τον λογαριασμό σου στο people hub μπορείς με το που βγάλεις την φωτογραφία να την ανεβάσεις μέσα από το λειτουργικό. Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Facebook που σου επιτρέπει να ανεβάσεις φωτογραφίες αλλά και να στείλεις φωτογραφίες σε φίλους σου μέσω μηνύματος.

 

3) Στο browsing με τον IE βάζω 9 καθώς επίσης πολύ καλός browser ειναι και o UCbrowser.

 

Πιστεύω θα ευχαριστηθείς την απλότητα και την αμεσώτητα του λειτουργικού, την στιβαρότητα και την κατασκευή της συσκευής γενικότερα αλλά πάνω απ'όλα τις φωτογραφίες και τα βίντεο που βγάζει ειδικά μετά το update του προηγούμενου μήνα!

Επιβεβαιώνω. Έτσι ακριβώς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο που ξέχασα πρίν να ρωτήσω είναι εαν μπορώ τις επαφές μου απο το gmail να τις φορτώσω στο κινητό? :)

 

Ναι, προσθέτεις το gmail σου και επιλέγεις να σου συγχρονίσει επαφές και ημερολόγια. Κατόπιν στην εφαρμογή των επαφών στις ρυθμίσεις μπορείς να επιλέξεις ποιες επαφές να εμφανίζονται π.χ. facebook, twitter, google, hotmail κλπ

Όσον αφορά τον browser να προσθέσω οτι είναι πάρα πολύ καλός ωστόσο δεν υποστηρίζει flash που μπορεί να είχες με το android.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση έχω περάσει στην συσκευή τον λογαριασμό μου facebook αυτό που παρατηρώ είναι ότι δεν ανανεώνει τις φωτογραφίες από τις επαφές του facebook δηλαδή έχω πόλους φίλους που έχουν αλλάξει φωτογραφία προφίλ στο facebook και το κινητό δείχνει τις παλιές τι να κάνω???

 

Είναι γενικότερο πρόβλημα της ενσωμάτωσης του facebook στο λειτουργικό και ελπίζω να το διορθώσουν. Ανανεώνει τη φωτογραφία μόνο όταν ο άλλος ανεβάσει νέα φωτογραφία. Αν χρησιμοποιήσει κάποια που την είχε και παλιότερα τότε δεν ενημερώνεται.

Link to comment
Share on other sites

3) Στο browsing με τον IE βάζω 9 καθώς επίσης πολύ καλός browser ειναι και o UCbrowser.

 

στο ιντερνετ 9 με τιποτα.μονο που ειναι ie φλερταρει με το 3αρακι :lol::p .Και να εξηγηθω.Ανοιξε κανεις σας eshop.gr?και ο ie και ο uc δεν μπορουν να το δουλεψουν.παταω να ανοιξουν οι κατηγοριες και τιποτα....αν το εχεις πατημενο ανοιγουν αλλα ανοιγει και υο υπομενου της συσκευης(ανοιγμα σε νεα καρτελα κτλ) και παλι δεν γινεται τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

στο ιντερνετ 9 με τιποτα.μονο που ειναι ie φλερταρει με το 3αρακι :lol::p .Και να εξηγηθω.Ανοιξε κανεις σας eshop.gr?και ο ie και ο uc δεν μπορουν να το δουλεψουν.παταω να ανοιξουν οι κατηγοριες και τιποτα....αν το εχεις πατημενο ανοιγουν αλλα ανοιγει και υο υπομενου της συσκευης(ανοιγμα σε νεα καρτελα κτλ) και παλι δεν γινεται τιποτα.

 

Δεν εχεις αδικο στο παραδειγμα που αναφερεις! Μπαινω αρκετα συχνα σε αυτο το site αλλα ειτε θα παταω eshop specials που δεν εχει κατηγοριες, ειτε crazy sundays που παλι δεν εχει κατηγοριες και ποτε μου οσες φορες μπηκα απο το κινητο δεν χρειαστηκε να ψαξω κατι στις κατηγοριες ωστε να δω αν βγαινει το υπομενου ή όχι!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εχει παρατηρησει κανενας αλλος δυσλειτουργια στην συνδεση του τηλεφωνου μας με bluetooth ?

 

εχω το voiceclip 310 (σχετικα γνωστο multipoint handsfree με καλωδιάκι) αλλά ενω το συνδεσα αρχικά επιτυχώς με το κινητό, πλεον δε λεει να συνδεθει επιτυχως. λετε να φταιει το κινητο ή το συγκεκριμένο bluetooth ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα με samsung blutooth παντα κομπλε

 

μάλιστα.

μια ακομα ερωτηση.

ειχα βαλει καπως ρυθμιση να μ ενφανιζει στην οθονη κλειδωματος ειδοποιησεις/ εκδηλωσεις απο το facebook. γινεται καπως να το απενεργοποιησω αυτο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.

μια ακομα ερωτηση.

ειχα βαλει καπως ρυθμιση να μ ενφανιζει στην οθονη κλειδωματος ειδοποιησεις/ εκδηλωσεις απο το facebook. γινεται καπως να το απενεργοποιησω αυτο ?

 

Βεβαίως. Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος και διαλέγεις εφαρμογές γρήγορης κατάστασης.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να το αγορασω άμεσα απο καποιο απο τα σκρουτζομαγαζα στα €250 περίπου.

Τί γινεται όμως οσον αφορα την εγγυηση;

Σε καποιο σκρουτζομαγαζο που ρωτησα με mail μου απαντησαν οτι ειναι 2ετης και επισκευαζεται εντος Ελλαδας,

ενω φίλος σε σχετικο νήμα που έχω ανοίξει στην κατηγορία "επιλογή συσκευής" μου είπε οτι ειδικα το 920 σε περιπτωση βλαβης το στέλνουν εξωτερικο.

Γνωρίζετε μηπως τί ισχύει;

Ευχαριστω!!:)

 

δεν το εχει αγορασει καποιος απο σκρουτζ να με διαφωτησει τι παιζει με την εγγυηση;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχει αγορασει καποιος απο σκρουτζ να με διαφωτησει τι παιζει με την εγγυηση;

ευχαριστω

 

Δεν θα έχεις θέμα με εγγύηση. Σε περίπτωση που θα έχεις κάποιο πρόβλημα, πέραν των πρώτων 7 ημερών, το πας σε οποιοδήποτε Nokia Care.

Τώρα απο κει και πέρα ανάλογα το πρόβλημα, θα το στείλουν εξωυερικό.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιζει προγραμμα-τροπος να δω αν δουλευει ο OIS μου?pro cam με 1sec πολυ κουνημα ρε ****** Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Λογικό... Με 1" ταχύτητα κλείστρου δεν υπάρχει άνθρωπος που να βγάλει φωτό με οποιαδήποτε ois...

Για να σιγουρευτείς οτι δουλεύει τράβα βίντεο, δοκιμάζοντας κινήσεις. Θα πρέπει να εμφανίζει κάποιο smoothness σε κάποιες περιπτώσεις... Δεν νομίζω να μην λειτουργεί πάντως. ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχει αγορασει καποιος απο σκρουτζ να με διαφωτησει τι παιζει με την εγγυηση;

ευχαριστω

Απο προσωπικη πειρα σου λεω οτι τουλαχιστον καποια σκρουτζομαγαζα, ειναι ασυγκριτως καλυτερα απο τα θεωρουμενα επισημα.

Το σιγουρο ειναι οτι αναλαμβανουν να σου στειλουν το προιον στο επισημο σερβις και να στο επισκευασουν στην εδω επισημη αντιπροσωπεια εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέμα με εγγύηση. Σε περίπτωση που θα έχεις κάποιο πρόβλημα, πέραν των πρώτων 7 ημερών, το πας σε οποιοδήποτε Nokia Care.

Τώρα απο κει και πέρα ανάλογα το πρόβλημα, θα το στείλουν εξωυερικό.

 

Απο προσωπικη πειρα σου λεω οτι τουλαχιστον καποια σκρουτζομαγαζα, ειναι ασυγκριτως καλυτερα απο τα θεωρουμενα επισημα.

Το σιγουρο ειναι οτι αναλαμβανουν να σου στειλουν το προιον στο επισημο σερβις και να στο επισκευασουν στην εδω επισημη αντιπροσωπεια εννοειται.

 

ευχαριστω και τους δυο σας, το παραγγελνω

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είδα κάποιους να λέτε πώς δεν ανοίγει την σελίδα πχ του e-shop συμβαίνει και με άλλες σελίδες αυτό..??
Link to comment
Share on other sites

 

Στα - :

- Ένα μικρό τρεμούλιασμα που κάνει το μενού στο πρώτο σύρσιμο.. (το κάνει σε άλλους; Γενικά φαίνεται απειροελάχιστη διαφορά στο smouthness..)

 

Ναι αδερφέ, το έκανε και μένα...Αλλά για κάτι μέρες.. Μετά σταμάτησε..

 

Eπειδή είδα κάποιους να λέτε πώς δεν ανοίγει την σελίδα πχ του e-shop συμβαίνει και με άλλες σελίδες αυτό..??

 

Αδερφέ, δε κατάλαβες καλά μάλλον.. Αυτό που εννοούν τα παιδιά, ειναι αλήθεια, το έχω βιώσει κι εγώ.. Όταν για παράδειγμα μπεις σε μια σελίδα που πάνω πάνω έχει κατηγορίες.. Πχ, ένα αθλητικό σαιτ, που πάνω πάνω λέει "Ποδόφαιρο", "Μπάσκετ", κτλ κτλ... Πατώντας απο τον υπολογιστή στο "ΠΟδόσφαιρο" πχ, σου σκρολάρει μια λίστα προς τα κάτω με διάφορες επιλογές "Πρεμιερ λιγκ", "Σουπερ Λιγκ", κτλ κτλ και αναλόγως διαλέγεις που γουστάρεις να πας... Με το κινητό, δε μπορείς να πατήσεις πάνω στο "Ποδόσφαιρο" πχ, γιατί το σκρολάρισμα ανοίγει και κλείνει στιγμιαία... Οπότε δε μπορείς να περιηγηθείς σε κάτι που δεν ειναι στη πρώτη σελιδά.. Όπως για παράδειγμα, άλλα σαιτ, που πας το mouse πάνω απο μια κατηγορία χωρίς να πατήσεις κλικ και εμφανίζει υποκατηγορίες... Αυτό με το κινητό μας, δυστυχώς, δε γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, δε κατάλαβες καλά μάλλον.. Αυτό που εννοούν τα παιδιά, ειναι αλήθεια, το έχω βιώσει κι εγώ.. Όταν για παράδειγμα μπεις σε μια σελίδα που πάνω πάνω έχει κατηγορίες.. Πχ, ένα αθλητικό σαιτ, που πάνω πάνω λέει "Ποδόφαιρο", "Μπάσκετ", κτλ κτλ... Πατώντας απο τον υπολογιστή στο "ΠΟδόσφαιρο" πχ, σου σκρολάρει μια λίστα προς τα κάτω με διάφορες επιλογές "Πρεμιερ λιγκ", "Σουπερ Λιγκ", κτλ κτλ και αναλόγως διαλέγεις που γουστάρεις να πας... Με το κινητό, δε μπορείς να πατήσεις πάνω στο "Ποδόσφαιρο" πχ, γιατί το σκρολάρισμα ανοίγει και κλείνει στιγμιαία... Οπότε δε μπορείς να περιηγηθείς σε κάτι που δεν ειναι στη πρώτη σελιδά.. Όπως για παράδειγμα, άλλα σαιτ, που πας το mouse πάνω απο μια κατηγορία χωρίς να πατήσεις κλικ και εμφανίζει υποκατηγορίες... Αυτό με το κινητό μας, δυστυχώς, δε γίνεται...

 

Αυτο συμβαίνει σε ελάχιστες σελίδες (όπως έτυχε σε μένα). Πχ στο car.gr ανοιγει κανονικά τα υπομενού. Το ίδιο και στο sport24

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, δε κατάλαβες καλά μάλλον.. Αυτό που εννοούν τα παιδιά, ειναι αλήθεια, το έχω βιώσει κι εγώ.. Όταν για παράδειγμα μπεις σε μια σελίδα που πάνω πάνω έχει κατηγορίες.. Πχ, ένα αθλητικό σαιτ, που πάνω πάνω λέει "Ποδόφαιρο", "Μπάσκετ", κτλ κτλ... Πατώντας απο τον υπολογιστή στο "ΠΟδόσφαιρο" πχ, σου σκρολάρει μια λίστα προς τα κάτω με διάφορες επιλογές "Πρεμιερ λιγκ", "Σουπερ Λιγκ", κτλ κτλ και αναλόγως διαλέγεις που γουστάρεις να πας... Με το κινητό, δε μπορείς να πατήσεις πάνω στο "Ποδόσφαιρο" πχ, γιατί το σκρολάρισμα ανοίγει και κλείνει στιγμιαία... Οπότε δε μπορείς να περιηγηθείς σε κάτι που δεν ειναι στη πρώτη σελιδά.. Όπως για παράδειγμα, άλλα σαιτ, που πας το mouse πάνω απο μια κατηγορία χωρίς να πατήσεις κλικ και εμφανίζει υποκατηγορίες... Αυτό με το κινητό μας, δυστυχώς, δε γίνεται...

 

Σε ευχαριστω πολυ για την ολοκληρωμενη απαντηση αδερφε.. !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...