Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Δε βλέπω στο ημερολόγιο του outlook τις σημειώσεις που έχω περάσει στο ημερολόγιο του κινητού. Ενώ είναι τσεκαρισμένο το calendar του mail μου στις ρυθμίσεις του pc. Στο κινητό φαίνονται όλα κανονικά. Τι προτείνετε?

Κ κάτι άλλο. Στα windows 8.1 έχει αλλάξει το ημερολόγιο ή παρέμεινε ως είχε?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τα φωτα σας. Τι μπορω να κανω σε 920 απο Αγγλια που ειναι Ο2 ξεκλειδωτο στην Ελλαδα ΑΛΛΑ πουθενα επιλογη για 2g;

Εχω τρελαθει!Οπου και αν εψαξα δεν υπαρχει τιποτα!Μονο 3g k 4g! Παρακαλω οποιος ξερει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας. Τι μπορω να κανω σε 920 απο Αγγλια που ειναι Ο2 ξεκλειδωτο στην Ελλαδα ΑΛΛΑ πουθενα επιλογη για 2g;

Εχω τρελαθει!Οπου και αν εψαξα δεν υπαρχει τιποτα!Μονο 3g k 4g! Παρακαλω οποιος ξερει ας βοηθησει

 

Δεν είναι λόγος να τρελαίνεσαι! Έχεις δυο επιλογές! Πρέπει να αλλαχτεί το firmware της συσκευής με κάποιο που να υποστηρίζει 2g. Λοιπόν, είτε ακολουθείς τον πρώτο οδηγό της υπογραφής μου και το κάνεις μόνος σου ρισκάροντας όμως την εγγύηση, είτε το πας σε κάποιο Nokia care και σου το αλλάζουν αυτοί εκεί( συνήθως δωρεάν).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λόγος να τρελαίνεσαι! Έχεις δυο επιλογές! Πρέπει να αλλαχτεί το firmware της συσκευής με κάποιο που να υποστηρίζει 2g. Λοιπόν, είτε ακολουθείς τον πρώτο οδηγό της υπογραφής μου και το κάνεις μόνος σου ρισκάροντας όμως την εγγύηση, είτε το πας σε κάποιο Nokia care και σου το αλλάζουν αυτοί εκεί( συνήθως δωρεάν).

 

θα ακολουθησω τον οδηγο σου. Θελω να περασω το firmware της cosmote. Μπορεις να μου γραψεις εδω τον κωδικο ή να μου τον στειλεις σε πμ για να μην κανω καποιο λαθος;

 

Να σου πω οτι εχω μπερδευτει ως προς το product code που γραφεις για να κατεβασουμε. Εκει θα πρεπει να βαλω το product code της συσκευης μου,να το βρει και να κατεβασω αυτο; ή δεν με νοιαζει τι εχει η συσκευη μου και περιμενω απλα να μου δωσεις τον κωδικο που σου ζηταω πιο πανω και κατεβαζω αυτο;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

θα ακολουθησω τον οδηγο σου. Θελω να περασω το firmware της cosmote. Μπορεις να μου γραψεις εδω τον κωδικο ή να μου τον στειλεις σε πμ για να μην κανω καποιο λαθος;

 

Να σου πω οτι εχω μπερδευτει ως προς το product code που γραφεις για να κατεβασουμε. Εκει θα πρεπει να βαλω το product code της συσκευης μου,να το βρει και να κατεβασω αυτο; ή δεν με νοιαζει τι εχει η συσκευη μου και περιμενω απλα να μου δωσεις τον κωδικο που σου ζηταω πιο πανω και κατεβαζω αυτο;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για ολα!!!

 

Αν θυμάμαι καλά η cosmote έχει firmware μόνο για μαύρη και για άσπρη συσκευή. Εσένα τι χρώμα είναι; Εκεί που ρωτάς θα βάλεις το product code που θέλεις να κατεβάσεις.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά η cosmote έχει firmware μόνο για μαύρη και για άσπρη συσκευή. Εσένα τι χρώμα είναι; Εκεί που ρωτάς θα βάλεις το product code που θέλεις να κατεβάσεις.

 

τα βρηκα αυτα τελικα. Εχω το μαυρο οποτε θα ειμαι οκ πιστευω. Παω να το κατεβασω και θα το ξεκινησω. Αν μου βγαλει κατι στελνω και ενημερωνω

Edited by niotheros
Τροποποίηση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δε βλέπω στο ημερολόγιο του outlook τις σημειώσεις που έχω περάσει στο ημερολόγιο του κινητού. Ενώ είναι τσεκαρισμένο το calendar του mail μου στις ρυθμίσεις του pc. Στο κινητό φαίνονται όλα κανονικά. Τι προτείνετε?

Κ κάτι άλλο. Στα windows 8.1 έχει αλλάξει το ημερολόγιο ή παρέμεινε ως είχε?

Ευχαριστώ!

 

Κι εγώ μια σχετική ερώτηση.

Όλες μου οι υπενθυμίσεις, ραντεβού, γενέθλια κλπ που έχω στο ημερολόγιο, μου έρχονται σαν e-mail στο hotmail μου. Πως αλλάζει αυτό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ορίσεις στον υπολογιστή σου στο Hotmail τι είδους ειδοποιήσεις θέλεις.

Να απενεργοποιήσεις δηλαδή τις ειδοποιήσεις με email.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μπορει καποιος να μου πει αν εχει υπαρξει καποια επισημη θεση με το θεμα της καμερας στο lumia 920? ειναι δυνατον οι φωτογραφιες με portico να ηταν αψογες και απο την amber και μετα οι φωτογραφιες να φαινονται κιτρινες?ωστοσο αυτο συμβαινει οταν αποθηκευεται στο camera roll,αν προλαβεις για τα ελαχιστα δευτερολεπτα κατα την διαρκεια της αποθηκευσης να τραβηξεις screenshot την φωτογραφια η μερα με την νυχτα!...εχει κανεις επιχειρησει downgrade?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μπορει καποιος να μου πει αν εχει υπαρξει καποια επισημη θεση με το θεμα της καμερας στο lumia 920? ειναι δυνατον οι φωτογραφιες με portico να ηταν αψογες και απο την amber και μετα οι φωτογραφιες να φαινονται κιτρινες?ωστοσο αυτο συμβαινει οταν αποθηκευεται στο camera roll,αν προλαβεις για τα ελαχιστα δευτερολεπτα κατα την διαρκεια της αποθηκευσης να τραβηξεις screenshot την φωτογραφια η μερα με την νυχτα!...εχει κανεις επιχειρησει downgrade?

 

Εχω κανει εγω downgrade και εχω ανεβασει σχετικο post παλιοτερα...με την Portico η καμερα ηταν απιστευτη.Απο κει και περα χαλια μαυρα

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εγω downgrade και εχω ανεβασει σχετικο post παλιοτερα...με την Portico η καμερα ηταν απιστευτη.Απο κει και περα χαλια μαυρα

 

μπορεις να μ πεις πως το κανω?(αν σου ειναι ευκολο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μπορει καποιος να μου πει αν εχει υπαρξει καποια επισημη θεση με το θεμα της καμερας στο lumia 920? ειναι δυνατον οι φωτογραφιες με portico να ηταν αψογες και απο την amber και μετα οι φωτογραφιες να φαινονται κιτρινες?ωστοσο αυτο συμβαινει οταν αποθηκευεται στο camera roll,αν προλαβεις για τα ελαχιστα δευτερολεπτα κατα την διαρκεια της αποθηκευσης να τραβηξεις screenshot την φωτογραφια η μερα με την νυχτα!...εχει κανεις επιχειρησει downgrade?

 

To δοκίμασα έτσι για τη σύγκριση και όντως η διαφορά είναι απελπιστηκή. Εγώ διαφωνώ στο θέμα Portico μόνο. Εκεί οι φωτό θόλωναν..Η amber ήταν για μένα η καλύτερη, αλλά ήθελα γενικά βελτίωση στις φωτο την ημέρα. Όταν την έβλεπα με ζουμ (σε pc) είχα αναφέρει ότι φαινόταν χάλια η λεπτομέρια της..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα διαφωνήσω για την ποιότητα της φωτογραφίας, εγώ τη βρίσκω αρκετά έως πολύ καλή, έστω και με τη Black, πάντα η Nokia νομίζω έχει την λιγότερη επεξεργασία όσο γίνεται σε σχέση με άλλα κινητά με καλή επίσης κάμερα.

Σε ζουμ 100% στον υπολογιστή φαίνεται αυτό, σου δίνει η φωτο μια αίσθηση καλύτερη προς το "πραγματικό" και το "πιξέλιασμα" είναι διαφορετικό, το βλέπεις με κόκκους, ενώ π.χ. στο Samsung όταν αντίστοιχα ζουμάρεις φαίνεται η επεξεργασία έντονα και το "πιξέλιασμα" είναι επίσης πιο έντονο και διαφορετικό, βλέπει κανείς τη σημαντική απώλεια. Στο Nokia αυτό είναι πιο "soft", είναι πιο κοντά στο πραγματικό.

Γενικά η Nokia έχει μια τάση να σου δίνει, όσο γίνεται προφανώς, την πραγματική εικόνα (raw στο 1020).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μπορει καποιος να μου πει αν εχει υπαρξει καποια επισημη θεση με το θεμα της καμερας στο lumia 920? ειναι δυνατον οι φωτογραφιες με portico να ηταν αψογες και απο την amber και μετα οι φωτογραφιες να φαινονται κιτρινες?ωστοσο αυτο συμβαινει οταν αποθηκευεται στο camera roll,αν προλαβεις για τα ελαχιστα δευτερολεπτα κατα την διαρκεια της αποθηκευσης να τραβηξεις screenshot την φωτογραφια η μερα με την νυχτα!...εχει κανεις επιχειρησει downgrade?

 

Κι εγώ το δοκίμασα αδερφέ αυτό, απ' όταν άρχισα να αντιλαμβάνομαι το πρόβλημα και κυριολεκτικά μιλάμε για τη μέρα με τη νύχτα.. Αλλά πάνω στο ζόρι, να κάνεις τον Χουντίνι για να πετύχεις ένα αποτέλεσμα της προκοπής, είναι αμαρτία φιλε.. Εγώ τα έσκασα τα φράγκα για τη κάμερα και όχι για ένα σωρό άλλες ευκολίες.. Το δηλώνω απερίφραστα, ειμαι καμεράκιας... ΝΟΚΙΑ.. Άμε.. Συνελθε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προφανως όλοι ειμαστε φανατικοι της κάμερας να ρωτησω προς όλους: εσεις ποια εφαρμογη χρησιμοποιείτε για φωτογράφηση; Εγω δοκιμαζω το Camera 360
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προφανως όλοι ειμαστε φανατικοι της κάμερας να ρωτησω προς όλους: εσεις ποια εφαρμογη χρησιμοποιείτε για φωτογράφηση; Εγω δοκιμαζω το Camera 360

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Nokia camera.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....κατι που παρατηρησα τωρα τελευταια εχει να κανει με το οτι κατα την διαρκεια μιας κλησης,αν απομακρινω το κινητο απο το αυτι μου για να δω την οθονη αυτη παραμενει κλειστη και δεν ανοιγει....πιστευω οτι εχει παθει ο αισθητιρας οθονης....βασικα το παρουσιασε μετα το τελευταιο update που πηρα στα 8.1

το εχει παρατηρησει κανεις αλλος η ειναι καποιο προβλημα που εβγαλε το τηλεφωνο....

υπαρχει καπου μεσα απο τις ρυθμησεις να το ελενξω???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....κατι που παρατηρησα τωρα τελευταια εχει να κανει με το οτι κατα την διαρκεια μιας κλησης,αν απομακρινω το κινητο απο το αυτι μου για να δω την οθονη αυτη παραμενει κλειστη και δεν ανοιγει....πιστευω οτι εχει παθει ο αισθητιρας οθονης....βασικα το παρουσιασε μετα το τελευταιο update που πηρα στα 8.1

το εχει παρατηρησει κανεις αλλος η ειναι καποιο προβλημα που εβγαλε το τηλεφωνο....

υπαρχει καπου μεσα απο τις ρυθμησεις να το ελενξω???

ευχαριστω

 

Καλησπέρα! Μου το έχει κάνει κανα-δυο φορές και εμένα αυτό που λες αλλά μου είχε συμβεί και πριν βάλω τα 8.1. Σου το κάνει σε όλες τις κλήσεις ή υπάρχουν και φορές που δεν το κάνει; Το πιο πιθανό είναι να έχει φάει κανα κόλλημα ο αισθητήρας εγγύτητας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου το έχει κάνει κανα-δυο φορές και εμένα αυτό που λες αλλά μου είχε συμβεί και πριν βάλω τα 8.1. Σου το κάνει σε όλες τις κλήσεις ή υπάρχουν και φορές που δεν το κάνει; Το πιο πιθανό είναι να έχει φάει κανα κόλλημα ο αισθητήρας εγγύτητας.

 

τελικα με μια επανεκινηση της συσκευης δειχνει οτι ξεκολησε....δεν μου το ειχε ξανακανει γιατι χρησιμοποιω το τηλεφωνο κατα τις κλησεις μρε ανοικτη οθονη,αρα θα το θυμομουνα...αλλα απο χθες αυτο ειχε γινει συνεχεια σε καθε κληση η οθονη ηταν κλειστη......μετα την επανεκινηση εκανα δυο τριες κλησεις και ολα λειτουργουν μια χαρα....θα το εχω στο νου μου και βλεπυμε

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε πρόβλημα στο games hub στα wp8.1 δεν συνδέεται στο Xbox live και δεν φορτώνει avatar κλπ;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε πρόβλημα στο games hub στα wp8.1 δεν συνδέεται στο Xbox live και δεν φορτώνει avatar κλπ;

Εγω συνδέομαι κανονικά, και αβαταρ και όλα... κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε πρόβλημα στο games hub στα wp8.1 δεν συνδέεται στο Xbox live και δεν φορτώνει avatar κλπ;

 

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα...Και επειδή αργεί να μου δείξει και τα εγκατεστημένα παιχνίδια έκανα μια παιδική γωνία για μενα :O και την ονόμασα ''Παιχνίδια''.Οπότε όλα μέλι γάλα.....:p

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε πρόβλημα στο games hub στα wp8.1 δεν συνδέεται στο Xbox live και δεν φορτώνει avatar κλπ;

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω.

 

Ισως φταιει που εχω βαλει στο xbox one account μου ως χωρα τις ΗΠΑ .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω.

 

 

 

 

 

Ισως φταιει που εχω βαλει στο xbox one account μου ως χωρα τις ΗΠΑ .

 

 

 

 

 

 

Και εγώ το ίδιο είχα κάνει τώρα το ξανά γύρισα Ireland αλλά τίποτα..

 

 

 

Κάνε με add b16bb16b

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...