Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποια unbranded rom προτεινετε για 920???εχω voda συσκευη και θελω να την αλλαξω....

 

Με γερμανική θα είσαι μια χαρά. Έχει και όλα τα καλούδια.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα του βιντεο κατα τη διαρκεια της νυχτας ειναι επιεικως απαραδεκτη.το βιντεο ειναι γεματο noise and artifacts.Αυτες ειναι οι δυνατοτητες της καμερας η εγω εχω ελλατωματικη συσκευη?

 

Ενα βιντεο που εβγαλα με το 920 την amber ειχα τοτε.. http://www.youtube.com/watch?v=XibVsHcOsp8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γειά.

Δίπλα απο την μπάρα του σήματος στο τηλέφωνο,βγαίνουν κάποια γραμματα τύπου E, G, H κλπ.

Πού μπορούμε ρε παιδιά να μάθουμε τι αντιπροσωπεύει το κάθε γράμμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γειά.

Δίπλα απο την μπάρα του σήματος στο τηλέφωνο,βγαίνουν κάποια γραμματα τύπου E, G, H κλπ.

Πού μπορούμε ρε παιδιά να μάθουμε τι αντιπροσωπεύει το κάθε γράμμα;

Ευχαριστώ.

Λογικά θα το γράφει στο βιβλίο χρήσης αλλά και με μια αναζήτηση στο google το βρίσκεις. Το Ε είναι Edge, το G είναι GPRS και το Η είναι HSDPA ή HSUPA.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλίο χρήσης λέει ότι εξαρτάται απο την εταιρία κινητής.

Στην βόνταφον που ανήκω, δεν βρήκα κάτι.

Στο ίντερνετ είναι αλήθεια, δεν έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η ενημέρωση για το windows 8.1 black ποτε περιπου βγαινει?

 

δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη… λογικά το καλοκαίρι.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα βιντεο που εβγαλα με το 920 την amber ειχα τοτε.. http://www.youtube.com/watch?v=XibVsHcOsp8

 

το βίντεο φανταστικό, ο Ρέμος βαρετός όπως πάντα…

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η ενημέρωση για το windows 8.1 black ποτε περιπου βγαινει?

 

Απριλιο θα το παρουσιασει η Microsoft....οποτε ναι καπου μεσα στο καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η ενημέρωση για το windows 8.1 black ποτε περιπου βγαινει?

 

Η δική μου απάντηση είναι ότι τα 'χεις μπλέξει λίγο...

Αποφάσισε, 8.1 Ή Black θες?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Black θελω!

η black κυκλοφορεί ήδη, τώρα περιμένουμε την blue 8.1

 

Δεν ξέρω πόσοι έχετε δει το παρακάτω, είναι μια πολύ καλή λύση για το κινητό μας για χρήση στο αυτοκίνητο, ο τύπος έκανε πολύ καλή δουλειά.

 

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο,υπαρχει καποια καλη εφαρμογη,όπως στα android, για να ανοιγουμε το wifi,bluetooth και τα λοιπα γρηγορα χωρις να χρειαζεται να μπούμε απο ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο,υπαρχει καποια καλη εφαρμογη,όπως στα android, για να ανοιγουμε το wifi,bluetooth και τα λοιπα γρηγορα χωρις να χρειαζεται να μπούμε απο ρυθμίσεις?

 

Connectivity Shortcuts ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη… λογικά το καλοκαίρι.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το βίντεο φανταστικό, ο Ρέμος βαρετός όπως πάντα…

 

Το βιντεο ηταν με amber θα ανεβασω και ενα με black για να κανουμε συγκρισεις. (βεβαια η συνθηκες φωτισμου ειναι διαφορετικες αλλα καπια συμπρασματα μπορουν να βγουν) Υ.Γ Θα ανεβασω το βιντεο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356925&page=15 για να μην βγουμε offtopic.

Link to comment
Share on other sites

ποια unbranded rom προτεινετε για 920???εχω voda συσκευη και θελω να την αλλαξω....

και εγώ voda συσκευή έχω και την άλλαξα με την country variant για Ελλάδα η όποια τα έχει όλα (και συμφέρει :) )

Link to comment
Share on other sites

παίδες όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη, εδώ και δυο μέρες άρχισε το κινητό να ζεσταίνεται και να πέφτει η μπαταριά γρήγορα (σε 7 ώρες standby έχασε 85%)

εχω καταργήσει κάποιες εφαρμογές που έβαλα τελευταία αλλά το θέμα ακομα υπάρχει, ούτε soft reset ούτε τίποτα δεν βοηθάει...

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

παίδες όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη, εδώ και δυο μέρες άρχισε το κινητό να ζεσταίνεται και να πέφτει η μπαταριά γρήγορα (σε 7 ώρες standby έχασε 85%)

εχω καταργήσει κάποιες εφαρμογές που έβαλα τελευταία αλλά το θέμα ακομα υπάρχει, ούτε soft reset ούτε τίποτα δεν βοηθάει...

καμιά ιδέα?

 

1. Πήγαινε στις ρυθμίσεις - σείρε με το δάχτυλο κ επέλεξε εργασίες παρασκηνίου. Κλείστες όλες όσες έχει..!

2. Τσέκαρε μήπως έχεις ανοίξει κατα λάθος το "Ανοιγμα & Αποστολή", Bluetooth, wifi κλπ που τρώνε μπαταρία.. Πάτα και το βελάκι παρατεταμένα (για multitasking) και κλείσε τυχον ανοιχτές εφαρμογές.

Εμένα μου το έκανε με την Αμπερ μερικές φορές όταν άνοιγα την Nokia Cam που την έχω να ανοίγει με το κουμπί της κάμερας. Αλλά με soft reset έστρωνε.

3. Μπες στο λογαριασμό σου από εδώ και δες τις εφαρμογές που πέρασες ακόμα και 5-6 μέρες πριν προσέξεις το πρόβλημα. Κάνε απεγκατάσταση..

4. Κλείσε το κινητό για κανα 5λεπτο..Αν και με το soft reset έπρεπε να χε γίνει η "δουλειά"..

 

Αν δεν δεις αλλαγή τότε... δυστυχώς hard reset!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

1. Πήγαινε στις ρυθμίσεις - σείρε με το δάχτυλο κ επέλεξε εργασίες παρασκηνίου. Κλείστες όλες όσες έχει..!

2. Τσέκαρε μήπως έχεις ανοίξει κατα λάθος το "Ανοιγμα & Αποστολή", Bluetooth, wifi κλπ που τρώνε μπαταρία.. Πάτα και το βελάκι παρατεταμένα (για multitasking) και κλείσε τυχον ανοιχτές εφαρμογές.

Εμένα μου το έκανε με την Αμπερ μερικές φορές όταν άνοιγα την Nokia Cam που την έχω να ανοίγει με το κουμπί της κάμερας. Αλλά με soft reset έστρωνε.

3. Μπες στο λογαριασμό σου από εδώ και δες τις εφαρμογές που πέρασες ακόμα και 5-6 μέρες πριν προσέξεις το πρόβλημα. Κάνε απεγκατάσταση..

4. Κλείσε το κινητό για κανα 5λεπτο..Αν και με το soft reset έπρεπε να χε γίνει η "δουλειά"..

 

Αν δεν δεις αλλαγή τότε... δυστυχώς hard reset!

τα περισσότερα από αυτά τα είχα κάνει αλλά και πάλι το πρόβλημα με παίδευε, τώρα από οτι βλέπω, σήμερα δλδ, σαν να σταμάτησε .... θα δω όμως το βράδυ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα ακουστικα καλυπτονται απο εγγυηση?+

 

εννοω αυτα που ηταν μεσα στο κουτι

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ voda συσκευή έχω και την άλλαξα με την country variant για Ελλάδα η όποια τα έχει όλα (και συμφέρει :) )

 

Και εγώ θέλω να αλλαξω την ρομ της voda αλλα σκέφτομαι ότι όταν βγει το update θα περάσει πάλι την αρχική ρομ....ειναι και αυτο ένα θεματακι παντός....αν κάθε φορά που βγαινει update πρέπει να ξαναφλασαρουμε είναι κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βρούμε πουθενά το μέρος των ακουστικών που βγαίνει?(εννοώ αυτά τα 2 ''πραγματάκια που βάζεις ανάλογα με το μέγεθος του αυτιού)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να αλλαξω την ρομ της voda αλλα σκέφτομαι ότι όταν βγει το update θα περάσει πάλι την αρχική ρομ....ειναι και αυτο ένα θεματακι παντός....αν κάθε φορά που βγαινει update πρέπει να ξαναφλασαρουμε είναι κάπως...

 

Στις αναβαθμίσεις περναει την αναβάθμιση της rom που έχεις. Δεν αλλάζει

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...