Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά φανμποϊα....:)

 

Καλή χρονιά!!! :)

 

επειδή τα έχει και να έχω άγχος αν θα μου βγάλει τη μέρα η μπαταρία.

 

η λύση σου τότε είναι --> αυτή!!!

 

ειδικά το double tap το γράφει και η ίδια η Nokia ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά!!! :)

 

 

 

η λύση σου τότε είναι --> αυτή!!!

 

ειδικά το double tap το γράφει και η ίδια η Nokia ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία!!!! :(

 

Ε τοτε να στρωθεί να λυθει αυτο το θέμα αφου καταναλώνει πολυ μπαταρια.

Για ποιο λόγο το πρόσθεσε,για να το αφαιρούν μετά οι κάτοχοι :wacko:

Ελπίζω μελλοντικές συσκευες να μην εχουν τέτοιο θέμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να στρωθεί να λυθει αυτο το θέμα αφου καταναλώνει πολυ μπαταρια.

Για ποιο λόγο το πρόσθεσε,για να το αφαιρούν μετά οι κάτοχοι :wacko:

Ελπίζω μελλοντικές συσκευες να μην εχουν τέτοιο θέμα.

 

Έτσι, ακριβώς, και είναι και πρωτοπόρος στο 2πλο ταπ πανάθεμα τη και το battery drain δε το έχει λύσει ακόμη.

Ας δει πως το εκανε η LG στο G2 τουλάχιστον και να το φτιάξει.

Χρόνια πολλά! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθείστε παιδιά γιατι έχω ένα θέμα .

 

Δεν δουλεύει πια η αυτόματη περιστροφή οθόνης ,υπάρχει κάποια ρύθμιση και δεν την βρίσκω;;μια χαρά δούλευε χθες .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθείστε παιδιά γιατι έχω ένα θέμα .

 

Δεν δουλεύει πια η αυτόματη περιστροφή οθόνης ,υπάρχει κάποια ρύθμιση και δεν την βρίσκω;;μια χαρά δούλευε χθες .

 

 

 

 

Φίλε μου το είχα πάθει και εγώ!!!!Κάνε ένα soft reset(volume down+power button) και θα επανέλθει!!!Εμένα απο τότε δεν μου το έχει ξανακάνει!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αρχισε αλλο κολπο, μολις παιρνεις τηλεφωνο η σε περνουν και το πλησιαζεις στο προσωπο σου δεν δουλευει ο αισθητηρας που σβηνει την οθονη με αποτελεσμα αυτη να μενει μονιμα ανοιχτη. Με μια επανεκκινηση της συσκευης επανερχεται για λιγο και μετα τα ιδια. Και μολις επεστρεψε απο το servise μετα απο 1,5 μηνα οπου εγινε αλλαγη πλακετας. Δεν αντεχω να το ξαναστειλω παλι... Ολο προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι τα Nokia είναι ποιοτικά τηλέφωνα,

 

Αν και απο ότι είδα Κίνα φτιάχνονται,όχι Φιλανδία .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!! :)

 

 

 

η λύση σου τότε είναι --> αυτή!!!

 

ειδικά το double tap το γράφει και η ίδια η Nokia ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία!!!! :(

 

κι όμως μου βγάζει μέρα με σκληρή χρήση (πολλές κλήσεις, πολύ ίντερνετ) και το double tap εν δράσει... Απο τότε που έβγαλα τις εφαρμογές μπαταρίας ησύχασα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν δηλώσεις τυφλή πίστη στην MS και αν δεν θυσιάσεις 4 android (διπύρηνα τουλάχιστον) στην ιερή φλόγα, χλωμό σε βλέπω να γίνεσαι!:p

 

Σοβαρά τώρα, γράψου εδώ και ακολούθησε τα βήματα που σου λέει.

http://apps.windowsstore.com/

 

Δεν θα φτιάξεις κάποια εφαρμογή, απλά θα εγγραφείς. Οταν σου στείλει μέηλ ενεργοποίησης (αν θυμάμαι καλά) είσαι έτοιμος.

 

Μετά μπαίνεις στο store και κατεβάζεις το preview for developers. Και έχεις πλέον GDR3

 

Υ.Γ Να ξέρεις, χάνεις την εγγύηση. Επίσης ουδεμία ευθύνη φέρω αν ανατινάξεις το λούμια σου.:lol:

πως δηλωνουν τυφλη πιστη? γιατι τα αλλα τα εκανα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ήρθε μέηλ επιβεβαίωσης με λινκ που πρέπει να ενεργοποιήσεις ή κάτι παρόμοιο;

 

Αν όχι, μπορεί να μην πήρε την εγγραφή σου.

Προσπάθησε μετά την σύνδεση σου να φτιάξεις μια εφαρμογή. Κι εμενα την πρώτη φορά δεν πήρε την εγγραφή.

Οταν λέω να φτιάξεις, δεν εννοώ να γίνεις προγραμματιστής. Απλά ξεκίνα το στήσιμο διαλέγοντας το χρώμα της εφαρμογής σου, ή το όνομα της και σώσε. Αυτό θα σε περάσει μέσα σίγουρα σαν dev.

 

Αν δεν ισχύει ούτε ο παραπάνω τρόπος δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

Να κλείδωσαν την δυνατότητα;:worry:

Δεν γνωρίζω, μιας και έχει μήνες που το έκανα και δεν ξανασχολήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.θέλω να αγοράσω το 920 αλλά θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα σημαντικα για μένα ώστε να το αποκτήσω.πρώτον με χρήση ίντερνετ τουλάχιστον δώδεκα ωρες με κλήσεις κανα δυωρο μηνύματα και κανα παιχνιδάκι θα μου βγάζει μέρα;και δεύτερον κάπου διάβασα μάλλον το είχα διαβάσει στο review που είχε γίνει στο σαιτ ότι σου τρώει λεφτα από την σιμ όταν συνδεεσαι με WiFi δεν μπορω να μπαινω απευθείας σε WiFi δίκτυο χωρίς να τρώει δεδομένα από τη καρτα;
Link to comment
Share on other sites

πρώτον με χρήση ίντερνετ τουλάχιστον δώδεκα ωρες με κλήσεις κανα δυωρο μηνύματα και κανα παιχνιδάκι θα μου βγάζει μέρα;

δεύτερον κάπου διάβασα μάλλον το είχα διαβάσει στο review που είχε γίνει στο σαιτ ότι σου τρώει λεφτα από την σιμ όταν συνδεεσαι με WiFi δεν μπορω να μπαινω απευθείας σε WiFi δίκτυο χωρίς να τρώει δεδομένα από τη καρτα;

 

1)με 4G δύσκολο, σίγουρα μέχρι το απόγευμα πάντως θα σε βγάλει κατά τη γνώμη μου αν και εξαρτάται όπως καταλαβαίνεις και από άλλους παράγοντες όπως χρήση ίντερνετ μέσω 4G/3G ή wifi και αν έχεις καλό σήμα ή όχι στο κινητό.

2)έχω καρτοκινητό και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο..

 

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του κινητου 5 μερες το εχω λατρεψει απλα θα ηθελα μια βοηθεια γιατι προερχομαι απο απλο κινητο (οχι smartphone) και τα εχω ψιλοπαιξει....θα ηθελα να μου πειτε ποιες ειναι οι ενεργοβορες αχρειαστες ρυθμισεις που λειτουργουν και καταναλωνουν μπαταρια.και πως μπορω να τις κλεισω. Η αρχη εγινε με το κλεισιμο του NFC και ηδη εχει τεραστια διαφορα στην μπαταρια νμζ. Ευχαριστω εκ των προτερων (θεωρω παρεπιπτοντως οτι χρειαζεται ενας οδηγος που να βοηθαει στο να ζει η μπαταρια περισσοτερο κλεινοντας καποιες αχρειαστες ρυθμισεις)

 

το double tap αν δεν σου χρειάζεται κλείσε το επίσης καθώς και κοίταξε λίγο τα email που έχεις "σετάρει" κάθε πότε κάνουν συγχρονισμό.. Μπορείς να χαμηλώσεις και την φωτεινότητα της οθόνης + αλλαγή της ρύθμισης από 4G σε 3G εκτός κι αν πραγματικά το χρειάζεσαι.. μη σου πω και 2G αν δεν μπαίνεις ποτέ στο ίντερνετ αλλά μόνο κοιτάς email + Chat...

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμμ ευχαριστώ.εάν μπαίνω μόνο με WiFi θα κρατάει περισσότερο η μπαταρια;και το double Tap τι είναι;

 

Με Wifi ναι η μπαταρία σου θα κρατάει περισσότερο, συνδυαζόμενο και με τις ρυθμίσεις που σου πρότειναν τα παιδιά παραπάνω. Στο wifi έχει μάλιστα ρύθμιση (advanced settings) να κλείνει με το κλείδωμα τη οθόνης οπότε και από εκεί εξοικονομείς μπαταρία με κόστος όμως να χάνεις σε push notifications και συγχρονισμούς (εκτός κι αν έχεις ενεργοποιημένο και το mobile data, οπότε θα συνδέεται μέσω δικτύου).

Το double tap κάνει ότι ακριβώς το πλαινό πλήκτρο : να "ξυπνάει" την οθόνη σου με διπλό χτύπημα της οθόνης. Ανούσιο κατά τη γνώμη μου...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ανούσιο κατά τη γνώμη μου...

 

καλά δε σου λέει να κάνεις και ανάποδο ψαλίδι για να το ενεργοποιήσεις!!! :p

 

Το θεωρώ χρήσιμο ΜΟΝΟ σε περιπτώσεις που έχεις λερωμένα χέρια και δεν θέλεις να πιάσεις όλο το κινητό ή θες στα γρήγορα να δεις τι ώρα είναι και αν έχεις κανά μήνυμα!!! Γενικά κλειστό το έχω κι εγώ, όπως και τη γρήγορη ματιά που αν και δεν τρώει τρελή μπαταρία δεν μου χρειάζεται!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλά δε σου λέει να κάνεις και ανάποδο ψαλίδι για να το ενεργοποιήσεις!!! :p

 

Το θεωρώ χρήσιμο ΜΟΝΟ σε περιπτώσεις που έχεις λερωμένα χέρια και δεν θέλεις να πιάσεις όλο το κινητό ή θες στα γρήγορα να δεις τι ώρα είναι και αν έχεις κανά μήνυμα!!! Γενικά κλειστό το έχω κι εγώ, όπως και τη γρήγορη ματιά που αν και δεν τρώει τρελή μπαταρία δεν μου χρειάζεται!!! ;)

 

+1000 :)

Γενικά ο ανταγωνισμός έχει φέρει διάφορα "καλούδια" που στις περισσότερες περιπτώσεις δε χρειάζονται..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

το double tap τρώει ελάχιστη μπαταρία και αν το συνηθίσεις δεν γυρίζεις πίσω
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

το double tap τρώει ελάχιστη μπαταρία και αν το συνηθίσεις δεν γυρίζεις πίσω

 

 

εμένα μου αρεσει κουράζεις το on-off κουμπί λιγότερο,

 

ΑΑν έβρισκα και μια εφαρμογή να κλείνει την οθόνη κρατώντας το κουμπί της αναζήτησης όπως είχα στο Android με το screen and lock τότε θα είναι τέλειο.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια! Θέλω να αγοράσω το lumia 920 σε κίτρινο και δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο....Ξέρετε αν το πανε για σουταρισμα:cry: ή απλα έμειναν απο στοκ?

 

Στη "χειρότερη" θα αρκεστω στο 925 (αν και δεν τρελαίνομαι.....)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ήρθε μέηλ επιβεβαίωσης με λινκ που πρέπει να ενεργοποιήσεις ή κάτι παρόμοιο;

 

Αν όχι, μπορεί να μην πήρε την εγγραφή σου.

Προσπάθησε μετά την σύνδεση σου να φτιάξεις μια εφαρμογή. Κι εμενα την πρώτη φορά δεν πήρε την εγγραφή.

Οταν λέω να φτιάξεις, δεν εννοώ να γίνεις προγραμματιστής. Απλά ξεκίνα το στήσιμο διαλέγοντας το χρώμα της εφαρμογής σου, ή το όνομα της και σώσε. Αυτό θα σε περάσει μέσα σίγουρα σαν dev.

 

Αν δεν ισχύει ούτε ο παραπάνω τρόπος δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

Να κλείδωσαν την δυνατότητα;:worry:

Δεν γνωρίζω, μιας και έχει μήνες που το έκανα και δεν ξανασχολήθηκα.

το email μου ηρθε, συνδεσα το κινητο μου με USB για να κανω την συσκευη μου register αλλα δεν την αναγνωριζει....

Link to comment
Share on other sites

το email μου ηρθε, συνδεσα το κινητο μου με USB για να κανω την συσκευη μου register αλλα δεν την αναγνωριζει....

 

 

Όχι ρε συ...τι σύνδεση με usb μου λες; Αυτά είναι προπολεμικά πράγματα! Μην πιστεύεις αυτούς που λένε οτι το λειτουργικό είναι ανάπηρο και του φέρεσαι με αυτόν τον τρόπο!

 

Λοιπόν, πρώτα απο όλα φροντίζεις να έχεις περασμένο στο κινητό σου τον microsoft account σου. Δεύτερον, ανοίγεις το μέηλ από το κινητό σου και ενεργοποιείς το λινκ στο μέηλ απο το κινητό σου. Απο εκει και μετά είναι τυφλοσούρτης. Κατεβάζεις το preview for developers και παίζει.;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ...τι σύνδεση με usb μου λες; Αυτά είναι προπολεμικά πράγματα! Μην πιστεύεις αυτούς που λένε οτι το λειτουργικό είναι ανάπηρο και του φέρεσαι με αυτόν τον τρόπο!

 

Λοιπόν, πρώτα απο όλα φροντίζεις να έχεις περασμένο στο κινητό σου τον microsoft account σου. Δεύτερον, ανοίγεις το μέηλ από το κινητό σου και ενεργοποιείς το λινκ στο μέηλ απο το κινητό σου. Απο εκει και μετά είναι τυφλοσούρτης. Κατεβάζεις το preview for developers και παίζει.;)

αφου κατεβασα το SDK μετα την εγγραφη με το mail μου μου ζηταει να κανω register την συσκευη, εκει μου βγαζει το παρακατω προβλημα... http://prntscr.com/2fwcxv

Link to comment
Share on other sites

αφου κατεβασα το SDK μετα την εγγραφη με το mail μου μου ζηταει να κανω register την συσκευη, εκει μου βγαζει το παρακατω προβλημα... http://prntscr.com/2fwcxv

 

Δε χρειάζεται να κατεβάσεις SDK.. μία απλή εγγραφή κάνεις μέσω store και μετά όπως λέει ο φίλος highpriest είναι τυφλοσούρτης.. επιλέγεις τη 2η μέθοδο να γίνεις dev όχι την πρώτη που σου δίνει και πρέπει να πληρώσεις..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες το SDk μέσω μέηλ στον υπολογιστή, γι' αυτο ίσως στο ζητάει αυτό. Δεν ξέρω τι πρέπει να ενεργοποιήσεις σε αυτήν την περίπτωση.

Πάρε τα βήματα απο την αρχή και καντα όλα μέσω τηλέφωνου και όχι PC.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια,

 

εχει παρατηρησει κανεις αλλος, "δυσλειτουργια" των αφυπνισεων, με περασμενη την εκδοση gdr3 μέσω του developer account ?

ειναι ίσως θεμα της κατα καποιο τροπο "δοκιμαστικης" εκδοσης λογισμικου πιστευετε και ισως λυθει στην επισημη αναβαθμιση της νοκια?

 

δλδ απο τα επαναλαμβανομενα ξυπνητηρια που εχω ορισει για τα πρωινα' των εργασιμων ημερων, μερικες φορες μερικα δεν ακουγονται/ χτυπανε καθολου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...