Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι με φωτο για το πρόβλημά μου.

Στα γρήγορα, μεταξυ κάσας και γυαλιου φαινεται ενα κενό στο μαύρο γυαλί που φωτίζει από μεσα. Τι λέτε? Αξίζει να το κυνηγήσω για αλλαγή?

 

Το έστειλα τελικα χθες κουριερ στην ARVATO (5€), μετα απο παρότρυνση του i-buy.gr που το αγόρασα. Και την ιδια μέρα μου στειλανε email απάντηση απο την ΝΟΚΙΑ (τους ειχα ρωτησει κι αυτους) και μου απαντούσαν να επισκευτω ενα καταστημα ΝΟΚΙΑ CARE (που δεν εχουμε στην Κομοτηνή). Θα σας κραταω ενήμερους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kaλημερα παιδιά, έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος δυσλειτουργία στα ξυπνητήρια του κινητού,δλδ πρακτικά,να μην χτυπάνε;έχω βάλει ένα επαναλαμβανόμενο στις 6.30 και σήμερα για δεύτερη φορά,το κινητό δεν χτύπησε.πριν λίγο που το ξεκλείδωσα το κινητό (βαζω λειτουργία πτήσης όταν κοιμάμαι) είδα στην οθόνη του έγραφε " 1 φορά".εχω το κινητό με την gdr3.πλεον δε το εμπιστεύομαι και αρα θα χρησιμοποιώ επίσης κ ένα παλιό κινητό Samsung για ξυπνητήρι.

 

κανείς γνωμη/λύση;

 

Εγώ δε βιιάζομαι να βάλω πάντως τη GDR3.

Έχω ξυπνητήρι 3 φορές τη βδομάδα 2 διαφορετικές ώρες δλδ σύνολο 6 φορές και δουλεύει άψογα από τη πρώτη στιγμή.

Κάνε ένα soft reset μήπως σου χει κολλήσει τίποτα

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες.....

 

Αν διαβάσετε και προηγούμενο πόστ μου, είχα θέμα με την φόρτιση στο αυτοκίνητο αλλά, επίσης, αντιμετώπιζα συχνά πυκνά ανεξήγητα προβλήματα battery drain χωρίς λόγο.

Χθες τέτοια ώρα έσβησα εντελώς το insider pro, restart κλπ.....

Λοιπόν.... Σε διαδρομή 10 λεπτών από 90% φορτίστηκε κανονικά από τον φορτιστή αναπτήρα στο 100%.

Επίσης, απόλυτα χθες στις 16.30 που το έβγαλα από την πρίζα με ανοικτά wifi, 3G, Bluetooth, δεδομένα τοποθεσίας, ενεργούς 3 λογαριασμούς email, viber στο background, συνδεδεμένο λογαριασμό Facebook, Skype μέσα στην εφαρμογή των μηνυμάτων είμαι στο 84% μπαταρία με κανονική χρήση (όπως τις προηγούμενες ημέρες). Νασημειώσω πως από χθες 23.00 μέχρι το πρωί 07.00 ήμουν σε airplane mode χάνοντας ΜΟΝΟ 2% μπαταρία, όταν, έχανα πάνω από 9% με το insider pro εγκατεστημένο.

 

Συμπέρασμα; ΞΗΛΩΣΤΕ οποιαδήποτε εφαρμογή μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες.....

 

Αν διαβάσετε και προηγούμενο πόστ μου, είχα θέμα με την φόρτιση στο αυτοκίνητο αλλά, επίσης, αντιμετώπιζα συχνά πυκνά ανεξήγητα προβλήματα battery drain χωρίς λόγο.

Χθες τέτοια ώρα έσβησα εντελώς το insider pro, restart κλπ.....

Λοιπόν.... Σε διαδρομή 10 λεπτών από 90% φορτίστηκε κανονικά από τον φορτιστή αναπτήρα στο 100%.

Επίσης, απόλυτα χθες στις 16.30 που το έβγαλα από την πρίζα με ανοικτά wifi, 3G, Bluetooth, δεδομένα τοποθεσίας, ενεργούς 3 λογαριασμούς email, viber στο background, συνδεδεμένο λογαριασμό Facebook, Skype μέσα στην εφαρμογή των μηνυμάτων είμαι στο 84% μπαταρία με κανονική χρήση (όπως τις προηγούμενες ημέρες). Νασημειώσω πως από χθες 23.00 μέχρι το πρωί 07.00 ήμουν σε airplane mode χάνοντας ΜΟΝΟ 2% μπαταρία, όταν, έχανα πάνω από 9% με το insider pro εγκατεστημένο.

 

Συμπέρασμα; ΞΗΛΩΣΤΕ οποιαδήποτε εφαρμογή μπαταρίας....

 

Το insider τρώει πάρα πολύ, όντως.

Το battery pro+ τρώει πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά από κανένα 2μηνο άψογης λειτουργίας χάθηκε ο ήχος γενικά εκτός από τις κλήσεις,

το ακούω να χτυπάει αλλά δεν βγάζει κανένα άλλο ήχο ούτε απο μουσική, ούτε βίντεο ούτε παιχνίδια τίποτα.

Έκανα soft reset 3-4 φορές αλλά μάταια, δεν το γλιτώνω το hard reset?

Το κέρατο μου, το ειχα σετάρει μια χαρά με ένα σωρό εφαρμογές,τώρα πάλι από την αρχή,

μου θύμισε το android κινητό που έχω κάθε λίγο και λιγάκι επανεγκαταστάσεις και customies..και είπα να το αποφύγω με windows phone κινητό.

 

Ίσως και άσχετο, από hands free ακούς κανονικά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και άσχετο, από hands free ακούς κανονικά?

 

τώρα δυατυχώς ειμαι στη φάση του hard reset με κολλημενα γραναζια αρκετές ώρες και κατεβάζω το nsu μπας και το ξεκολήσω...

Link to comment
Share on other sites

τώρα δυατυχώς ειμαι στη φάση του hard reset με κολλημενα γραναζια αρκετές ώρες και κατεβάζω το nsu μπας και το ξεκολήσω...

 

Ε, δε σκας με τέτοιες στραβές? Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να στρώσει. Υπομονή.

Γράψε τα αποτελέσματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε, δε σκας με τέτοιες στραβές? Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να στρώσει. Υπομονή.

Γράψε τα αποτελέσματα

 

ξεκόλλησε τελικά με το nsu, αλλά ποιος κάθεται να το ξαναστήσει τώρα; Και το είχα στήσει μια χαρά με τις εφαρμογές μου, άντε πάλι από την αρχή, τέτοια να συμβαίνουν συχνά και θα περνάμε όμορφα

Link to comment
Share on other sites

ξεκόλλησε τελικά με το nsu, αλλά ποιος κάθεται να το ξαναστήσει τώρα; Και το είχα στήσει μια χαρά με τις εφαρμογές μου, άντε πάλι από την αρχή, τέτοια να συμβαίνουν συχνά και θα περνάμε όμορφα

 

το στήσιμο δεν αργεί ιδιαίτερα. Ανοίγεις τα δεδομένα, δίνεις το mail σου και βλέπεις όλες τις εφαρμογές που είχες. Συγχρονίσεις τακα-τακα επαφές, βάζεις και τις τελευταίες πινελιές και είσαι ok. Ελπίζω να κράτησες φωτογραφίες, μουσική κλπ ώστε με ένα copy paste να τελειώνεις και με αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Θα ήθελα να ρωτήσω κατι .Σκέφτομαι να το αγοράσω μιας και η τιμή του ειναι πλεον προσιτή για μενα... Αξίζει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Θα ήθελα να ρωτήσω κατι .Σκέφτομαι να το αγοράσω μιας και η τιμή του ειναι πλεον προσιτή για μενα... Αξίζει ;
αν ρωτάς εδώ μέσα αν αξίζει δύσκολα θα βρεθεί κάποιος από εμάς να σου πει ότι δεν αξίζει. Για μένα αξίζει απόλυτα τα χρήματά του.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Θα ήθελα να ρωτήσω κατι .Σκέφτομαι να το αγοράσω μιας και η τιμή του ειναι πλεον προσιτή για μενα... Αξίζει ;

 

Σε αυτά τα χρήματα πες μου κάτι που να αξίζει περισσότερο......

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

το στήσιμο δεν αργεί ιδιαίτερα. Ανοίγεις τα δεδομένα, δίνεις το mail σου και βλέπεις όλες τις εφαρμογές που είχες. Συγχρονίσεις τακα-τακα επαφές, βάζεις και τις τελευταίες πινελιές και είσαι ok. Ελπίζω να κράτησες φωτογραφίες, μουσική κλπ ώστε με ένα copy paste να τελειώνεις και με αυτό.

 

φίλε montoya, όλα οκ με το δικό μου, επανήλθε με τους ήχους του κανονικά...αλλά ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με μια μέρα διαφορά έπαθε και το 620 της συζύγου, πάπαλα οι ήχοι εκτος των κλήσεων, τι να πω, έχω αρχίσει να τα παίρνω στο κρανίο με τα windows:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

Εχω ενα θεμα, η εφαρμογή "χώρος αποθήκευσης" που ειναι στις ρυθμίσεις και ειναι της microsoft μου δείχνει 91 ΜΒ στα προσωρινά αρχεία, ενω της ΝΟΚΙΑ ο "έλεγχος μνήμης" μου δείχνει 5.8ΜΒ μετά από εκκαθάριση. Γιατι αυτή η διαφορά?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση με το θεμα βαρος εσεις που το εχετε πως το βλεπετε το θεμα??

 

Γιατι 180 γραμμαρια ειναι καμποσο...

Για εμένα κανένα θέμα, ισα-ισα δεν μου φεύγει απο τα χέρια. Τωρα αν θες να μπαίνει σε τσέπη πουκαμίσου τοτε έχεις θέμα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα κανένα θέμα, ισα-ισα δεν μου φεύγει απο τα χέρια. Τωρα αν θες να μπαίνει σε τσέπη πουκαμίσου τοτε έχεις θέμα.

 

Oχι και σε τσεπη πουκαμισου...απλως κοιταγα το βαρος και λεω μπορει να ειναι σαν τουβλο στο χερι... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να πας σε ένα μαγαζί να το δεις,να το πιάσεις πρώτα.

Μην το αγοράσεις χωρίς να το έχεις κάνει αυτό γιατί στην αρχή τουλάχιστον θα "εκπλαγείς" :rolleyes:

εγώ πχ ερχόμουνα απο κινητό των 108 γρ κ στην αρχή μου ήρθε κάπως.τώρα πλέον συνήθισα κ δεν έχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Oχι και σε τσεπη πουκαμισου...απλως κοιταγα το βαρος και λεω μπορει να ειναι σαν τουβλο στο χερι... :lol::lol:

 

Θέμα 2 ή το πολύ 3 ημερών. Μετά δεν το καταλαβαίνεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να παρουμε gdr3 ενώ εχουμε την gdr3 preview? Πρέπει να κλείσουμε το να δεχομαστε δοκιμαστικές εκδόσεις μέσα απο το app για developers?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ελαβα αναβαθμηση στο "προσθετα + πληροφορίες" με το sysapp (εχω βάλει την Ελληνική ρομ)

Τωρα τι καινούργιο έχει, δεν ξερω...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Καινουργιος στο forum και θα ηθελα την συμβουλη σας.Εχω την ευκαιρια να αγορασω το Nokia Lumia 920 στις 230 λιρες.Ειχα δει το 920 σε καταστημα και σε πολλα hands on στο youtube και μ'αρεσει πολυ.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει το 920 αυτην την στιγμη αφου στις 6 δεκεμβρη θα βγει το 1520...Δεν με ενοχλει το μεγεθος του 1520, απλα με ανυσηχει αν το 920 θα "αντεξει" σε βαθος χρονου...Εχω ακουσει οτι τα wp8 ειναι εξαιρετικα optimized αλλα οσο και να ειναι, ερχομενος απο android, ε, εχω τους ενδιασμους μου....:worry:

Λοιπον, τι προτεινετε?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει,αλλά όχι για 230 λίρες -δλδ 280 ευρώ- αφού πλέον το βρίσκεις με 240 ευρά εδώ στην Ελλάδα.:happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...