Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit: Και κάτι πολύ σημαντικό, έχει και μαύρο background ( το mytube ), κάτι που η Google δε θέλει να καταλάβει και μας τυφλώνει με τόσο λευκό.. :rolleyes:

 

Ποια Google? Έχεις βρει εφαρμογή της Google στα WP?? Αποκλείεται να βρήκες :lol: :lol:

 

Η Google δεν βγάζει κάμια εφαρμογή με τις υπηρεσίες της για τα WP....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια Google? Έχεις βρει εφαρμογή της Google στα WP?? Αποκλείεται να βρήκες :lol: :lol:

 

Η Google δεν βγάζει κάμια εφαρμογή με τις υπηρεσίες της για τα WP....

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/google/220bfbf2-ee02-496c-a656-651a6c0c6518

Link to comment
Share on other sites

Mytube .

 

Και αν μπείτε στη βοήθεια του Mytube, έχει ένα tutorial για να βλέπεις τα Youtube link με το Mytube.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ποια Google? Έχεις βρει εφαρμογή της Google στα WP?? Αποκλείεται να βρήκες :lol: :lol:

 

Η Google δεν βγάζει κάμια εφαρμογή με τις υπηρεσίες της για τα WP....

 

Σωστό κι αυτό! :lol: Είναι τόσο "καλή" και "αθώα" η Google που, ενώ δίνει "δωρεάν" το λογισμικό της στους κατασκευαστές, αυτοί χρεώνουν πιο ακριβά τις συσκευές τους ( βλέπε τιμή εκκίνησης Nokia Lumia 930 και S4/S5 :shifty: ). Κι επειδή είναι τόσο καλή, δε φτιάχνει μια εφαρμογή Youtube, για τα WP. Ναι, απεχθάνομαι το Android. :P

 

Το άσπρο πηγαίνει γενικότερα για το Youtube και από υπολογιστή, αλλά και από τον IE.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό! :lol: Είναι τόσο "καλή" και "αθώα" η Google που, ενώ δίνει "δωρεάν" το λογισμικό της στους κατασκευαστές, αυτή χρεώνουν πιο ακριβά τις συσκευές τους ( βλέπε τιμή εκκίνησης Nokia Lumia 930 και S4/S5 :shifty: ). Κι επειδή είναι τόσο καλή, δε φτάνει μια εφαρμογή Youtube, για τα WP.

+1

 

Δε χρειάζεται να έχεις ενοχές.

Απλούστατα μιλάς ορθά.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

:!: Θερμή παράκληση να μην συνεχίσουμε άλλο την off topic συζήτηση! :!:

 

 

ΕDIT:

Ένα αρκετά ενδιαφέρον άρθρο (+ φωτογραφίες με θερμική κάμερα) σχετικά με τις θερμοκρασίες που πιάνει ένα Lumia 920 μετά από τη χρήση του Here Drive+, λίγο gaming και το skype να τρέχει στο background! Ούτε λίγο ούτε πολύ έφτασε κοντά στους 50 βαθμούς κελσίου!

Hot(!): A Lumia as you've never seen it before...

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα χθες το κινητό στο Nokia care Κατεχάκης και η αλήθεια είναι οτι περίμενα να μου το κρατήσουν πάλι κανα μήνα όπως πέρυσι (που έκανα το λάθος και το πήγα στην περιοχή μου) και να το πηγαινοφέρνουν σε ολόκληρη την Ευρώπη :p Τελικά όμως τα παιδιά άψογα, καινούρια οθόνη μέσα σε δυο ώρες. Τι να πω, πάνω που έλεγα οτι δε θα ξαναπάρω Nokia, τώρα πάω βουρ για 930, το οποίο είδα από κοντά και είναι πραγματικά απίστευτο κινητό :)
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα χθες το κινητό στο Nokia care Κατεχάκης και η αλήθεια είναι οτι περίμενα να μου το κρατήσουν πάλι κανα μήνα όπως πέρυσι (που έκανα το λάθος και το πήγα στην περιοχή μου) και να το πηγαινοφέρνουν σε ολόκληρη την Ευρώπη :p Τελικά όμως τα παιδιά άψογα, καινούρια οθόνη μέσα σε δυο ώρες. Τι να πω, πάνω που έλεγα οτι δε θα ξαναπάρω Nokia, τώρα πάω βουρ για 930, το οποίο είδα από κοντά και είναι πραγματικά απίστευτο κινητό :)

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι offtopic; Τους "εμπιστεύεσαι" σε εκείνο το Nokia Care; Γιατί έχω κάποια θέματα με το μικρόφωνο της συσκευής μου κι επειδή είναι η κύρια, δε θέλω να γυρίζει στην Ευρώπη για κανα δίμηνο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατεχακη είναι θεοί σε οτι τους έχω χρειαστεί. Ο Αλέξανδρος φοβερός τυπάς.

 

Θυμάμαι είχε αγοράσει L920 κόκκινο Day one.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι offtopic; Τους "εμπιστεύεσαι" σε εκείνο το Nokia Care; Γιατί έχω κάποια θέματα με το μικρόφωνο της συσκευής μου κι επειδή είναι η κύρια, δε θέλω να γυρίζει στην Ευρώπη για κανα δίμηνο.

 

Άλλη μια φορά που τους είχα χρειαστεί παλαιότερα σε θέμα software για ένα symbian με είχαν εξυπηρετήσει άμεσα τα παιδιά εκεί, απλά πέρυσι το πήγα σε άλλο Nokia care επειδή ήταν κοντά στο σπίτι μου.

Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί όταν μου το είχαν πάρει πέρυσι και τελικά πήγε και ήρθε τσάμπα, μου είχαν κάνει μια πολύ μικρή γρατζουνιά στην οθόνη την οποία άντε να αποδείξω οτι δεν την είχα κάνει εγώ και τελικά τώρα μου άλλαξαν και το κρύσταλλο και το κινητό είναι στην ουσία καινούριο, μια χαρά όλα :)

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου στείλετε ένα λινκ από τρίποδο για το 920?Θέλω να είναι όσο πιο φτηνό γίνεται και να έρχεται όσο πιο άμεσα γίνεται(για αυτό δεν κοίταξα καν το ebay)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σκοπεύεις να κάνεις φωτογράφηση?

Ρώτα/ψαξε στο θέμα με τα αξεσουάρ. Δεν παίζει να βρεις κάτι εκτός ebay κ ΣΙΑ...

 

Όχι απλά θα χρειαστώ να τραβήξω βίντεο και για αυτό...από κει και πέρα δεν με χαλάει να το έχω και για νυχτερινές λήψεις κλπ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θεματακι με το Bluetooth....ανοίγω το Bluetooth και ενώ γίνετε σύνδεση με την συσκευή που θέλω και ξεκινάει η αποστολή στην προκειμένη περίπτωση εικόνας μετά απο λίγο μου βγαζει error και τελειώνει η διαδικασία...

Ειμαι με 8.1....εχει και κανεις άλλος πρόβλημα με το Bluetooth???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σήμερα πρόσεξα ότι το τηλέφωνό εχει πολύ και να δεχτεί αναβαθμίσεις απο το store. Παλιοτερα ηταν καθημερινες...

Συμβαίνει αυτό; μπορεί να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση χωρίς να το ξέρω; ξέρει καποιοςτι μπορεί να φταίει;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις για να κινητοποιήσεις την αυτοματοποιημένη διαδικασία.

Αν έχεις wp8.0 τουλάχιστον, αρκεί να είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ.

 

Αν θες μπαίνεις στο store για να τσεκάρεις ένα ένα τα apps σου κι αν δεις αναλόγως πατάς ενημέρωση για το κάθε app χωριστά.

Αν θες πάλι, πατάς ενημέρωση τηλεφώνου για να τσεκάρεις τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σήμερα πρόσεξα ότι το τηλέφωνό εχει πολύ και να δεχτεί αναβαθμίσεις απο το store. Παλιοτερα ηταν καθημερινες...

Συμβαίνει αυτό; μπορεί να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση χωρίς να το ξέρω; ξέρει καποιοςτι μπορεί να φταίει;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλημέρα! Έχεις περάσει τα WP 8.1 developer preview; Αν ναι μπορείς να πας στο store->στις 3 τελείες κάτω δεξιά->ρυθμίσεις->έλεγχος για ενημερώσεις. Εναλλακτικά μπορείς να παρακολουθείς το θέμα "Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8" όπου καθημερινά αναφέρουμε τις ενημερώσεις που έχουν οι εφαρμογές. Πριν 3-4 μέρες για παράδειγμα είχαμε αναβάθμιση στο tapatalk και στη Nokia Camera beta ενώ πριν 5 μέρες στο Twitter και το Nokia Storyteller!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρουμε ποτέ περίπου θα πάρουμε τα 8.1 στο 920 για Ελληνική συσκευή της Vodafone???

 

Μεσα στον Αυγουστο λογικα...

Link to comment
Share on other sites

1 βδομαδα τωρα μου εχει βγαλει την πιστη, ο αισθητηρας που σβηνει την οθονη οταν τηλεφωναμε και πλησιασουμε την συσκευη στο αυτι μας τα εχει παιξει, με συνεπεια με το που πατω να ξεκινησω κληση (πριν πλησιασω το τηλεφωνο στο αυτι μου) η οθονη σβηνει και δεν ξαναανοιγει παρα μονο καθε 2ο πατημα του κουμπιου οθονης και μονο για 1/3 δευτερολεπτου. Εχω αφησει 10δες μηνυματα σε τηλεφωνητες κατα λαθος!

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (για να γλυτωση το Nocia care) χανω τηλεφωνικες επαφες και φωτογραφιες ;

Πολυ σημαντικο να μην χασω τις τηλεφωνικες μου επαφες !!

Link to comment
Share on other sites

1 βδομαδα τωρα μου εχει βγαλει την πιστη, ο αισθητηρας που σβηνει την οθονη οταν τηλεφωναμε και πλησιασουμε την συσκευη στο αυτι μας τα εχει παιξει, με συνεπεια με το που πατω να ξεκινησω κληση (πριν πλησιασω το τηλεφωνο στο αυτι μου) η οθονη σβηνει και δεν ξαναανοιγει παρα μονο καθε 2ο πατημα του κουμπιου οθονης και μονο για 1/3 δευτερολεπτου. Εχω αφησει 10δες μηνυματα σε τηλεφωνητες κατα λαθος!

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (για να γλυτωση το Nocia care) χανω τηλεφωνικες επαφες και φωτογραφιες ;

Πολυ σημαντικο να μην χασω τις τηλεφωνικες μου επαφες !!

 

Οι επαφές σου συγχρονίζονται με τον MS λογαριασμό σου οπότε δεν χάνονται εφόσον ξαναβάλεις τον ίδιο όταν θα σετάρεις τη συσκευή σου μετά από το reset. Μπορείς να μπείς από υπολογιστή στη διεύθυνση people.live.com για να τσεκάρεις αν είναι οι επαφές συγχρονισμένες. Τις φωτογραφίες μπορείς να τις περάσεις σε κάποιο υπολογιστή μέσω του usb καλωδίου για να μην τις χάσεις. Ακόμα, αν έχεις ενεργοποιημένο το αντίγραφο ασφαλείας των φωτογραφιών στο onedrive μπορείς να τις βρεις αποθηκευμένες εκεί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

1 βδομαδα τωρα μου εχει βγαλει την πιστη, ο αισθητηρας που σβηνει την οθονη οταν τηλεφωναμε και πλησιασουμε την συσκευη στο αυτι μας τα εχει παιξει, με συνεπεια με το που πατω να ξεκινησω κληση (πριν πλησιασω το τηλεφωνο στο αυτι μου) η οθονη σβηνει και δεν ξαναανοιγει παρα μονο καθε 2ο πατημα του κουμπιου οθονης και μονο για 1/3 δευτερολεπτου. Εχω αφησει 10δες μηνυματα σε τηλεφωνητες κατα λαθος!

Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (για να γλυτωση το Nocia care) χανω τηλεφωνικες επαφες και φωτογραφιες ;

Πολυ σημαντικο να μην χασω τις τηλεφωνικες μου επαφες !!

 

Όταν κατά καιρούς έχω ακούσει αντίστοιχα πράγματα, συνήθως η λύση είναι πολύ απλή:

κάτι παρεμποδίζει τον αισθητήρα με αποτέλεσμα αυτός να διαβάζει ψευδώς θετικά.

Ψάξε αν υπάρχει σκόνη, βρωμιά στο παράθυρο του αισθητήρα ή ακόμα αν έχεις τοποθετήσει κάποιο πρόσθετο ( λχ μεμβράνη, κάλυμμα ) το οποίο και θα πρέπει να το απομακρύνεις από τον αισθητήρα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές σου συγχρονίζονται με τον MS λογαριασμό σου οπότε δεν χάνονται εφόσον ξαναβάλεις τον ίδιο όταν θα σετάρεις τη συσκευή σου μετά από το reset. Μπορείς να μπείς από υπολογιστή στη διεύθυνση people.live.com για να τσεκάρεις αν είναι οι επαφές συγχρονισμένες. Τις φωτογραφίες μπορείς να τις περάσεις σε κάποιο υπολογιστή μέσω του usb καλωδίου για να μην τις χάσεις. Ακόμα, αν έχεις ενεργοποιημένο το αντίγραφο ασφαλείας των φωτογραφιών στο onedrive μπορείς να τις βρεις αποθηκευμένες εκεί.

Ευχαριστω. Επισκεφθηκα την ιστοσελιδα και οντως ειναι συγχρονισμενες. Φωτο δεν μου ειναι ευκαιρο το μπακαπ, μηπως ομως δεν κινδυνεθυουν οι φωτο οταν κανουμε επαναφορα ;

Όταν κατά καιρούς έχω ακούσει αντίστοιχα πράγματα, συνήθως η λύση είναι πολύ απλή:

κάτι παρεμποδίζει τον αισθητήρα με αποτέλεσμα αυτός να διαβάζει ψευδώς θετικά.

Ψάξε αν υπάρχει σκόνη, βρωμιά στο παράθυρο του αισθητήρα ή ακόμα αν έχεις τοποθετήσει κάποιο πρόσθετο ( λχ μεμβράνη, κάλυμμα ) το οποίο και θα πρέπει να το απομακρύνεις από τον αισθητήρα.

Ευχαριστω. Χρεη αισθητηρα επιτελει η εμπρος καμερα σωστα ; Ή υπαρχει εξειδικευμενος αισθητηρας καπου και δεν τον βλεπω ;

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...