Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει, ένιωσα κάπως όταν είδα τη φωτό... :blink: :cry: Δεν παίζει να το αφήνεις από τα χέρια σου και χωρίς δεδομένα ποτέ, ε;

 

Δυστυχώς όχι, γιατί δέχομαι αρκετά email και πρέπει να τα έχω πάντα ανοιχτά, τώρα τελευταία έχω πορωθεί και με το Hexic οπότε άστα να πάνε :p

Η αποθέωση είναι όταν έχεις drive και δεδομένα ανοιχτά, στην κυριολεξία ψήνεις αυγό.

Καταλαβαίνω βέβαια οτι τα περισσότερα κινητά ανεβάζουν υψηλές θερμοκρασίες λόγω οθόνης, επεξεργαστών κλπ, αλλά τόσο πολύ πρώτη φορά μου έχει τύχει, άντε και στο galaxy s2 όταν το πρωτο πήρα, μετά του έδωσαν μια αναβάθμιση και όλα καλά.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς όχι, γιατί δέχομαι αρκετά email και πρέπει να τα έχω πάντα ανοιχτά, τώρα τελευταία έχω πορωθεί και με το Hexic οπότε άστα να πάνε :p

Η αποθέωση είναι όταν έχεις drive και δεδομένα ανοιχτά, στην κυριολεξία ψήνεις αυγό.

Καταλαβαίνω βέβαια οτι τα περισσότερα κινητά ανεβάζουν υψηλές θερμοκρασίες λόγω οθόνης, επεξεργαστών κλπ, αλλά τόσο πολύ πρώτη φορά μου έχει τύχει, άντε και στο galaxy s2 όταν το πρωτο πήρα, μετά του έδωσαν μια αναβάθμιση και όλα καλά.

 

Αυτό με τη θερμοκρασία παίζει πολύ στα δεδομένα και σε κακογραμμένες εφαρμογές. Θυμάμαι στις αρχές το skype μου έψηνε το κινητό και ξεφόρτιζε ενώ το είχα στην πρίζα. Μετά από update όμως όλα άλλαξαν. Ενδεικτικά, λιώνω καμια ώρα τουλάχιστον στο FIFA 14 που θέλει και internet και ζεσταίνεται ελάχιστα. Περισσότερο είναι από τα χέρια μου που το κρατάω.. :p

Εμένα πάντως, μερικές φορές η οθόνη τρεμοπαίζει. Βασικά η φωτεινότητα της. Σαν να αναβοσβήνει αμυδρά, αλλά είναι λίγο ενοχλητικό. Του περνάει όμως μετά..

Το άλλο θεματάκι είναι αυτό..

 

Εγώ τώρα τελευταία έχω προσέξει ότι δεν με ακούνε καλά όταν μιλάω σε κλήση. Γενικά υπήρχε ένα θεματάκι, αλλά πλέον μου το λένε συχνά (ας πούμε από black και μετά). Τα έκανα τα soft reset μου, αλλά τίποτα. Από θέμα σκόνης κλπ ούτε λόγος. Το χω λες και βγήκε μόλις απ το κουτί. Σκέφτηκα μήπως είναι αυτό το κολπάκι που μειώνει το θόρυβο όταν μιλάς.

Παρεμπιπτόντως, είμαι στ αυτοκίνητο εν κινήσει με ανοιχτό παράθυρο, ο αέρας να λυσσομανάει, χαμηλή μουσική και ο συνομιλητής νομίζει ότι είμαι σπίτι μόνος γιατί δεν ακούει απολύτως τίποτα! Φοβερό αυτό, αλλά το θέμα είναι ότι αν δε κολλήσω το κινητό καλά στο αυτί και το στόμα δεν ακούγομαι ούτε εγώ καλά..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο για την έκταση του προβλήματος, την ημέρα δε φαίνεται και τόσο έντονα πάντως.

https://onedrive.live.com/redir?resid=46DB070BE51951!10341&authkey=!AEIloS1V5H9EujI&v=3&ithint=photo%2c.jpg

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με κιτρινισμα στην οθόνη....

Μερικές φορές τι μόνο που κάνει ειναι να τρεμοπαίζει η οθόνη όταν ανοίγω κανένα site με τον IE

αλλα και πάλι όχι συχνά...

Επειδή το γουστάρω το κινητακι μέχρι στιγμής δεν σκέφτομαι για να το αλλάξω ίσως κατά τον Σεπτέμβριο η με το 930 η με το 1520 αν και εκεί με τρομάζει λίγο το μέγεθος της συσκευής....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως, μερικές φορές η οθόνη τρεμοπαίζει. Βασικά η φωτεινότητα της. Σαν να αναβοσβήνει αμυδρά, αλλά είναι λίγο ενοχλητικό. Του περνάει όμως μετά..

Το άλλο θεματάκι είναι αυτό..

Καλά και εμένα στην αρχή το Skype ήταν τραγικό και η συσκευή έκαιγε.....

Αυτο που αναφέρεις για την οθόνη αυτο ακριβός κάνει και σε εμένα αλλα οχι ευτυχώς συχνά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με κιτρινισμα στην οθόνη....

Μερικές φορές τι μόνο που κάνει ειναι να τρεμοπαίζει η οθόνη όταν ανοίγω κανένα site με τον IE

αλλα και πάλι όχι συχνά...

Επειδή το γουστάρω το κινητακι μέχρι στιγμής δεν σκέφτομαι για να το αλλάξω ίσως κατά τον Σεπτέμβριο η με το 930 η με το 1520 αν και εκεί με τρομάζει λίγο το μέγεθος της συσκευής....

 

Ούτε εμένα είχε πρόβλημα με κιτρίνισμα αρχικά, μετά από 10 μήνες εμφανίστηκε, απλά θεωρώ οτι φταίει η υψηλή θερμοκρασία που ανεβάζει πολύ εύκολα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οποτε χρησιμοποιώ το κινητό με 3G συνηθος έχω υψηλή θερμότητα στην μπαταρία....μερικες φορές σε σημείο να καίει....σκέφτομαι να του κάνω μια αλλαγή στην μπαταρία του μπας και φτιάξει αυτο το πρόβλημα....Απο την αλλη το δικό μου ειναι Vodafone branded και έχω διαβάσει ότι και στο 920 αλλα και στο 925-1020 το έχουν αυτο το θεματακι ιδίως τα Vodafone κινητά...

Το έχει κανεις άλλος αυτο το θέμα με την θερμότητα;;;Λέτε όντως να φταίει που ειναι συσκευή Vodafone??

Μια αλλαγή στην μπαταρία θα έφτιαχναν τα πράγματα;;;

Ευχαριστώ

Κι εμενα ακριβως ετσι συμπεριφερεται, με 3G/4G βραζει... σχεδον καιει . αλλα μονο στο επανω τμημα του δηλαδη εκει που βρισκεται ολη η πλακετα του, αρα δεν φταει το Vodafone branded που εχεις φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, γιατί δέχομαι αρκετά email και πρέπει να τα έχω πάντα ανοιχτά, τώρα τελευταία έχω πορωθεί και με το Hexic οπότε άστα να πάνε :p

Η αποθέωση είναι όταν έχεις drive και δεδομένα ανοιχτά, στην κυριολεξία ψήνεις αυγό.

Καταλαβαίνω βέβαια οτι τα περισσότερα κινητά ανεβάζουν υψηλές θερμοκρασίες λόγω οθόνης, επεξεργαστών κλπ, αλλά τόσο πολύ πρώτη φορά μου έχει τύχει, άντε και στο galaxy s2 όταν το πρωτο πήρα, μετά του έδωσαν μια αναβάθμιση και όλα καλά.

 

Hexic.. Good times.. :D Drive + data = Lunch is ready Χαχαχα Πέρα απ' το αστείο της υπόθεσης, κάτι πρέπει να κάνουν με τη θερμοκρασία. Και με το Asphalt 8 κάθε φορά νιώθω ότι θα χάσω τ' αποτυπώματά μου. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μόνος που μετά από σχετικα πολύ χρήση το κινητό ψήνει αυγα πάνω δεξιά?

 

Nope. :lol: Κοίταξε λίγο τα προηγούμενα posts. Το πού θα καίει κάθε φορά είναι θέμα κατασκευής. Απ' ό,τι έχω καταλάβει τα Lumia, έστω τα πρώτα έχουν τους επεξεργαστές τους στο πάνω μέρος ή τουλάχιστον προς το μέρος. Και του atlantian το 920, αλλά και το δικό μου 820, στο πάνω μέρος ζεματάνε.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Nope. :lol: Κοίταξε λίγο τα προηγούμενα posts. Το πού θα καίει κάθε φορά είναι θέμα κατασκευής. Απ' ό,τι έχω καταλάβει τα Lumia, έστω τα πρώτα έχουν τους επεξεργαστές τους στο πάνω μέρος ή τουλάχιστον προς το μέρος. Και του atlantian το 920, αλλά και το δικό μου 820, στο πάνω μέρος ζεματάνε.

 

Εγώ σου λεω να μην μπορείς να το αγγίξεις πάνω γιατί θα σε κάψει..Ή ακόμη και να κλείσει μόνο του..(για να μην καει μάλλον) :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...κατι περίεργο συμβαίνει με την μπαταρία του κινητού...

Λοιπόν το πρωί στις 9:00 έβγαλα το κινητό με 100% μπαταρία,έκανα δυο κλήσεις που να κρατησανε 20 λεπτά το πολύ,και έπαιξα ένα παιχνίδι αλλα 20 λεπτά...

Κατά τις 12 βλεπω την οθόνη και μου είχε βγάλει ειδοποίηση ότι η μπαταρία ειναι σχεδόν άδεια με υπόλοιπο 5%...βαζω πάλι τον φορτιστή και ακριβώς μετά απο 20 λεπτά που έριξα μια ματιά στο κινητό βλεπω ότι αυτο έφτασε 92%...

Εντομεταξυ δεν έχω βάλει εδω και καιρό κάποια καινούργια εφαρμογή που μπορεί να μου έχει κάνει κάποιο πρόβλημα.....

Έχει κανεις άλλος παρατηρήσει κάτι ανάλογο;;;;Δεν θα ασχολοοωμουνα αλλα μου φάνηκε πολύ περίεργη η συμπεριφορά της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λεω να μην μπορείς να το αγγίξεις πάνω γιατί θα σε κάψει..Ή ακόμη και να κλείσει μόνο του..(για να μην καει μάλλον) :(

 

Μήπως έχεις βάλει καμια "περίεργη" εφαρμογή, που να συνδέεται συνεχώς στο internet και μαζί με κάτι άλλο που κάνεις κάθε φορά, π.χ. να παίζεις κάποιο game ή να σερφάρεις, να υπερθερμαίνει τη συσκευή; Στην περίπτωσή μου "έφταιγε" ο uc browser, που ακόμα και σε standby έκανε τη συσκευή μου να ζεσταίνεται υπερβολικά.

 

Καλησπέρα...κατι περίεργο συμβαίνει με την μπαταρία του κινητού...

Λοιπόν το πρωί στις 9:00 έβγαλα το κινητό με 100% μπαταρία,έκανα δυο κλήσεις που να κρατησανε 20 λεπτά το πολύ,και έπαιξα ένα παιχνίδι αλλα 20 λεπτά...

Κατά τις 12 βλεπω την οθόνη και μου είχε βγάλει ειδοποίηση ότι η μπαταρία ειναι σχεδόν άδεια με υπόλοιπο 5%...βαζω πάλι τον φορτιστή και ακριβώς μετά απο 20 λεπτά που έριξα μια ματιά στο κινητό βλεπω ότι αυτο έφτασε 92%...

Εντομεταξυ δεν έχω βάλει εδω και καιρό κάποια καινούργια εφαρμογή που μπορεί να μου έχει κάνει κάποιο πρόβλημα.....

Έχει κανεις άλλος παρατηρήσει κάτι ανάλογο;;;;Δεν θα ασχολοοωμουνα αλλα μου φάνηκε πολύ περίεργη η συμπεριφορά της μπαταρίας...

 

Μπορεί και να έφταιγε η τάση της πρίζας εκείνη τη στιγμή και να μην έδινε το ρεύμα που έπρεπε να δίνει, για να φορτιστεί σωστά η μπαταρία. Δοκίμασε να το φορτίσεις σε άλλη πρίζα την επόμενη φορά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έφταιγε η τάση της πρίζας εκείνη τη στιγμή και να μην έδινε το ρεύμα που έπρεπε να δίνει, για να φορτιστεί σωστά η μπαταρία. Δοκίμασε να το φορτίσεις σε άλλη πρίζα την επόμενη φορά.

Φιλε μου - χωρις διαθεση παρεξήγησης - αυτο το πραγμα που το ακουσες ; σου ετυχε ; Τι ειναι οι μπριζες των σπιτιων να μην μπορουν να δωσουν σωστο ρευμα ; Δινουν παντα τάση 230v, συχνότητα 50hz, και ampere υπεραρκετα για να φορτίσουν οχι μπαταρια κινητου αλλα μπαταρια φορτηγου! Εκτος και αν υπαρχει καποια γενικη ζημια στον πινακα οποτε ισως και να μην δουλευει καθολου καμια πριζα, δεν διορθώνεται ομως με το να βαλει τον φορτιστη στην διπλανή πριζα!

Μην λετε στο φορουμ πραματα αβασιμα γιατι παραπληροφορειτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...κατι περίεργο συμβαίνει με την μπαταρία του κινητού...

Λοιπόν το πρωί στις 9:00 έβγαλα το κινητό με 100% μπαταρία,έκανα δυο κλήσεις που να κρατησανε 20 λεπτά το πολύ,και έπαιξα ένα παιχνίδι αλλα 20 λεπτά...

Κατά τις 12 βλεπω την οθόνη και μου είχε βγάλει ειδοποίηση ότι η μπαταρία ειναι σχεδόν άδεια με υπόλοιπο 5%...βαζω πάλι τον φορτιστή και ακριβώς μετά απο 20 λεπτά που έριξα μια ματιά στο κινητό βλεπω ότι αυτο έφτασε 92%...

Εντομεταξυ δεν έχω βάλει εδω και καιρό κάποια καινούργια εφαρμογή που μπορεί να μου έχει κάνει κάποιο πρόβλημα.....

Έχει κανεις άλλος παρατηρήσει κάτι ανάλογο;;;;Δεν θα ασχολοοωμουνα αλλα μου φάνηκε πολύ περίεργη η συμπεριφορά της μπαταρίας...

 

Εγώ έχω άλλο μοντέλο Lumia, αλλά έχω ακούσει διάφορα για σκαμπανεβάσματα με τη στάθμη της μπαταρίας.

 

Προσωπικό παράδειγμα,

μετά από φόρτιση μιας νύχτας το αποσυνδέω το πρωί και βλέπω 0% μπαταρία και προειδοποίηση στάθμης μπαταρίας !

Μετά από δευτερόλεπτα το κινητό μάλιστα σβήνει από μπαταρία !

Το ξαναβάζω στη φόρτιση και πριν το boot βγάζει την ένδειξη με τη μισο-κόκκινη μπαταρία.

Να μην τα πολυλογώ καθυστερεί και το startup boot όπως πάντα όταν η μπαταρία είναι εντελως ξελιγωμένη

και γενικά η συσκευή συμπεριφέρεται όπως με μια άδεια τελείως μπαταρία (κι ας το είχα μια νύχτα στη φόρτιση).

 

Μετά από κάποια λεπτά λοιπόν ανάβει κανονικά το κινητό, φορτίζει με χαμηλή υποτίθεται στάθμη

και λέω τι στο καλό δεν τα κάνω στο καπάκι και μια επανεκκίνηση;

Αυτό ήταν.

Μετά την επανεκκίνηση είχα μπαταρία 100% , το αποσυνέδεσα αμέσως, το χρησιμοποίησα κανονικά

και γενικά το κινητό κράτησε όπως με μια πλήρη φόρτιση !

 

 

Συμπέρασμα:

(1. Το ξέρω, δεν πρέπει να το αφήνουμε περισσότερη ώρα στη φόρτιση από όσο χρειάζεται)

2. Κάποιες φορές ξεκαλιμπράρεται η μπαταρία, ή δεν εμφανίζονται τα σωστά επίπεδα βαθμονόμησης της στάθμης ή και διακόπτεαι η τροφοδοσία της συσκευής

 

 

Επίσης άλλοτε όταν η συσκευή τραβάει πολλή ενέργεια σε σύντομο χρόνο, συμβαίνει προσωρινά να εμφανίζεται πλασματικά χαμηλή στάθμη.

Και άλλοτε συμβαίνει η συσκευή να ξεφορτίζεται μόνη της και γρήγορα άμα καταναλώνει για οποιοδήποτε λόγο σε αδράνεια υψηλά φορτία κι αυτό θα το αντιληφθείς την ώρα εκείνη που θα την ακουμπήσεις και θα καίει.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό έίναι τη νύχτα που το φόρτισες να μην έκανε καλή επαφή και τελικά να μην φόρτισε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου - χωρις διαθεση παρεξήγησης - αυτο το πραγμα που το ακουσες ; σου ετυχε ; Τι ειναι οι μπριζες των σπιτιων να μην μπορουν να δωσουν σωστο ρευμα ; Δινουν παντα τάση 230v, συχνότητα 50hz, και ampere υπεραρκετα για να φορτίσουν οχι μπαταρια κινητου αλλα μπαταρια φορτηγου! Εκτος και αν υπαρχει καποια γενικη ζημια στον πινακα οποτε ισως και να μην δουλευει καθολου καμια πριζα, δεν διορθώνεται ομως με το να βαλει τον φορτιστη στην διπλανή πριζα!

Μην λετε στο φορουμ πραματα αβασιμα γιατι παραπληροφορειτε.

 

Δηλαδή, εσύ θέλεις να μας πεις ότι ξέρεις πως όλα τα κτήρια έχουν τέλεια δίκτυα καλωδιώσεων και όλες οι πρίζες λειτουργούν όπως πρέπει; Και για να μη μου γράφεις ότι γράφω αβάσιμα πράγματα, ναι, μου συνέβη, όταν για αρκετό καιρό δεν ήμουν σπίτι και φόρτιζα τη συσκευή μου αλλού. Εκεί, αντί 1,5 ώρα περίπου που θέλει για να φορτίσει, ήθελε 2+ ώρες. Τώρα, η τάση να έφταιγε... Τα Ampere της πρίζας...

 

P.S.: Δεν έγραψα σε διπλανή πρίζα. Σε άλλη. Αυτή η άλλη θα μπορούσε κάλλιστα να είναι σε άλλο δωμάτιο, σε άλλο σπίτι, στο χώρο εργασίας..

 

Τέλος το offtopic από 'μένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να λήξει το θέμα με την μπαταρία, έχουν αναφέρει διάφοροι ότι έχουν κάποια παρόμοια θέματα. Και γω προσωπικά είχα κάτι παρόμοιο. Με φορτισμένο 100% μετά από λίγο μου έδειχνε χαμηλή στάθμη και με ένα reset επανήλθε!

Συμπέρασμα: Δε ξέρω αν φταίνε πρίζες, βίσματα που δεν έκαναν καλή επαφή κλπ, αλλά το κυριότερο είναι να κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις ένα soft reset και βλέπουμε..Παλιά, αν το κινητό είχε λίγη μπαταρία και του έκανες reset πάντα η μπαταρία έπεφτε. Με τα smartphone αυτός ο κανόνας δεν ισχύει.. :confused:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παλιά, αν το κινητό είχε λίγη μπαταρία και του έκανες reset πάντα η μπαταρία έπεφτε. Με τα smartphone αυτός ο κανόνας δεν ισχύει.. :confused:

Στο Lumia 920 με την 8 πάνω ισχύει η μείωση της μπαταρίας με soft η και απλό reset, (το δεύτερο πολύ σπάνια).

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Στο Lumia 920 με την 8 πάνω ισχύει η μείωση της μπαταρίας με soft η και απλό reset, (το δεύτερο πολύ σπάνια).

 

Παλιά ήταν κανόνας. Τώρα συμβαίνει σχεδόν πάντα.. Και το "σχεδόν" κολλάει σε περιπτώσεις που για κάποιο λόγο το κινητό έχει αρχίσει να μη δείχνει σωστή ένδειξη μπαταρίας. Σπάνιο μεν, αλλά συμβαίνει..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, έχω ένα 920 από τα χριστούγεννα. Τους τελευταίους μήνες έχω το εξής ζήτημα. Δε μπορώ να στείλω φωτογραφίες που βγάζω μέσω bluetooth σε android κινητά. Αυτό συμβαίνει τους τελευταίους 3 μήνες. Παλιότερα είχα στείλει μέχρι και βίντεο 40 δευτερολέπτων. Το πρόβλημα που παρουσιάζει τώρα είναι ότι συνδέεται με την άλλη συσκευή για λίγοτερο από 5 δευτερόλεπτα και μετά αποσυνδέεται.

 

έχετε κάτι κατα νου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχω σιχαθεί τις διαφημίσεις στο youtube. Υπάρχει τρόπος να τις παραβλάπει ο explorer? Μου έχει τύχει να δω 4 διαφορετικά προιόντα να διαφημίζονται πριν φτάσω στο βίντεο που θέλω. Εντελώς σπάσιμο νεύρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, έχω ένα 920 από τα χριστούγεννα. Τους τελευταίους μήνες έχω το εξής ζήτημα. Δε μπορώ να στείλω φωτογραφίες που βγάζω μέσω bluetooth σε android κινητά. Αυτό συμβαίνει τους τελευταίους 3 μήνες. Παλιότερα είχα στείλει μέχρι και βίντεο 40 δευτερολέπτων. Το πρόβλημα που παρουσιάζει τώρα είναι ότι συνδέεται με την άλλη συσκευή για λίγοτερο από 5 δευτερόλεπτα και μετά αποσυνδέεται.

 

έχετε κάτι κατα νου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχω σιχαθεί τις διαφημίσεις στο youtube. Υπάρχει τρόπος να τις παραβλάπει ο explorer? Μου έχει τύχει να δω 4 διαφορετικά προιόντα να διαφημίζονται πριν φτάσω στο βίντεο που θέλω. Εντελώς σπάσιμο νεύρων.

 

Καλησπέρα. Για το Bluetooth, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Αλλά, τις περισσότερες φορές και να μην είναι συνδεδεμένο με την άλλη συσκευή, μόλις επιλέξεις αποστολή αυτού που θες, συνδέεται.

 

Για το youtube, θα κατεβάσεις την υπέροχη ( για 'μένα ) εφαρμογή, mytube. Πραγματικά, ο developer έχει κάνει απίστευτη δουλειά. Καμία διαφήμιση από Google, UI που ακολουθεί τη φιλοσοφία του Modern UI, έχει transparent tile, μπορείς να κάνεις αναπαραγωγή τραγουδιών στο παρασκήνιο και να κάνεις ό,τι άλλο θες παράλληλα με τη συσκευή σου. Το μόνο "αρνητικό" που έχει, πως είναι επί πληρωμή. 1€ είχε, 0,99 € για την ακρίβεια, όταν την αγόρασα.

 

Edit: Και κάτι πολύ σημαντικό, έχει και μαύρο background ( το mytube ), κάτι που η Google δε θέλει να καταλάβει και μας τυφλώνει με τόσο λευκό.. :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει εφαρμογή. αυτά που θέλω να δω, τα βλέπω κυρίως από εκεί. το πρόβλημα είναι στις παραπομπές από σελίδες.

 

Mytube .

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...