Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Στις,ρυθμίσεις,επαφές,λογαριασμοί,μου εμφανίζει ότι ο λογαριασμός microsoft δεν είναι ενημερωμένος. Τι κάνω με αυτό? Εχω google & facebook & δε μου το εμφανίζει σε αυτά.

Επίσης πως απενεργοποιώ τον ήχο που κάνει όταν το βάζω στην πρίζα για φόρτιση?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα....κατα της 1 το βραδυ το κινητό εοχε 61% μπαταρία και σήμερα το πρωί είχε φτάσει στο 9%...wifi,Bluetooth κλειστά,πολύ περίεργο μου φενετε τόση μεγάλη κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής...
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα απλό restart.

κάπου θα έχει φάει κόλλημα κ θα τραβάει μπαταρία.

κ εμένα μου το κάνει σπάνια (το μόνο αρνητικό του κινητού)

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα απλό restart.

κάπου θα έχει φάει κόλλημα κ θα τραβάει μπαταρία.

κ εμένα μου το κάνει σπάνια (το μόνο αρνητικό του κινητού)

Και εμένα πρώτη φορά μου το έκανε ....θα το έχω στο νου μου τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά εδώ και 2 μέρες σταμάτησε να λειτουργεί,το φλας!!Δεν ξέρω τι έπαθε,ξαφνικά;

Λέτε να πρέπει να πάει σε Νοκια;

Τυχαίνει σε κάποιον από εσάς κάτι ανάλογο;

Ρωτάω γιατί αναφέρουν κάποιοι προβλήματα με την black και αναρι τιέμαι μήπως είναι και αυτό κανένα κόλλημα....

 

ΑΔερφέ, μου το κάνει εμένα που και που... Η λύση σου ειναι ένα soft reset... Μόνο έτσι... Μετά επανέρχεται πάλι στα φυσιολογικά του... Ξέρω, σπαστικό εκεί που έχουν στηθεί για φωτογραφία να τους πεις "Μισο, να κάνω ένα soft reset"... Αλλά τι να κάνεις;; Το αποτέλεσμα ειναι ικανοποιητικό..

 

καλησπερα.ηθελα να ρωτησω μαλλον επειδη εχω ναλει πολλες εφαρμογες δεξια στην στηλη του μενου εχουν εμφανιστει γραμματα πανω απο τις εφαρμογες!!βγαινει καπως αυτο γιατι δεν μαρεσει καθολου??

 

Ρε παιδιά, χωρίς παρεξήγηση... Και οχι ο συγκεκριμένος φίλος μόνο...Αλλά σε όλους που ήρθαν και ρώτησαν το ίδιο πράγμα.. Και σε όσους θα έρθουν και θα ρωτήσουν... ΑΥΤΗ τη συγκεκριμένη ερώτηση, έχει γραφτεί τουλάχιστον 60 φορές.... Και ο τελευταίος που ρώτησε ηταν το πολύ 10 σελίδες πίσω... Ψαχτείτε πριν ρωτήσετε κάτι ρε παιδια... Googlάρετε... Εγώ απο το google το βρήκα... Μη τα θέλετε όλα ετοιμα.. Η συγκεκριμένη ερώτηση έχει γίνει πάμπολλες φορές... Δε γινεται να έρχεται κάποιος εδώ και να κάνει μια ερώτηση χωρίς να έχει κοιτάξει τουλάχιστον 4-5 σελίδες πίσω, να μπει στο πνεύμα της συζήτησης βρε αδερφέ.. :)

Edited by Memorex
Link to comment
Share on other sites

ΑΔερφέ, μου το κάνει εμένα που και που... Η λύση σου ειναι ένα soft reset... Μόνο έτσι... Μετά επανέρχεται πάλι στα φυσιολογικά του... Ξέρω, σπαστικό εκεί που έχουν στηθεί για φωτογραφία να τους πεις "Μισο, να κάνω ένα soft reset"... Αλλά τι να κάνεις;; Το αποτέλεσμα ειναι ικανοποιητικό..

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε αλλά την βρήκα την λύση δεν φταίει το λογισμικό αλλά είναι χαρντγουερικό το πρόβλημα και θέλει άνοιγμα,το κινητό δυστυχώς!!!Έχουνε κουνηθεί τα 2 πινάκια που πατάει το λεντ και δεν κάνει επαφή!!!Πρέπει να το ανοίξω και να τα σηκώσω λίγο ώστε να κάνει επαφή πάλι!!!

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε αλλά την βρήκα την λύση δεν φταίει το λογισμικό αλλά είναι χαρντγουερικό το πρόβλημα και θέλει άνοιγμα,το κινητό δυστυχώς!!!Έχουνε κουνηθεί τα 2 πινάκια που πατάει το λεντ και δεν κάνει επαφή!!!Πρέπει να το ανοίξω και να τα σηκώσω λίγο ώστε να κάνει επαφή πάλι!!!

Και πως το κατάλαβες ότι φταίνε τα πινάκια αφού δεν το έχεις ανοιξει;

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα φόρουμ για ένα τεστ που κάνεις και βάση αυτού συμπεραίνεις ότι φταίνε τα πινάκια!!!Πιέζεις πάνω στα Λεντ με το χέρι και ανάβεις το φακό με μια εφαρμογή!!!Μου άναψε λοιπόν και με το που άφησα το χέρι μου έσβησε πάλι ο φακός!!!Έτσι το κατάλαβα...

 

Ελπίζω να μην τα έγραψα πολύ μπερδεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα φόρουμ για ένα τεστ που κάνεις και βάση αυτού συμπεραίνεις ότι φταίνε τα πινάκια!!!Πιέζεις πάνω στα Λεντ με το χέρι και ανάβεις το φακό με μια εφαρμογή!!!Μου άναψε λοιπόν και με το που άφησα το χέρι μου έσβησε πάλι ο φακός!!!Έτσι το κατάλαβα...

 

Ελπίζω να μην τα έγραψα πολύ μπερδεμένα.

 

 

 

Σου έχει πέσει;;

 

Το έκανε απο την αρχη ;;

 

Το έχεις σε θήκη;;

 

Τι χρωμα είναι ;;(ασχετο χαχα )

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει πέσει κάνα 2 φορές αλλά ξαφνικά μια μέρα μετά από καιρό το έκανε!!!Σε θήκη ποτέ...αλλά χρώμα μαύρο αυστηρά χαχαχα!!!Άσε που σήμερα σταμάτησε να δουλεύει και το κουμπί της κάμερας!!!!Μάλλον με ματιάσανε.....χαχαχα!!!Παρόλα αυτά πολύ γκαντεμιά με δέρνει τελευταία!!!

 

Μάλλον θα το βάλω συνεργείο για σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Δευτερο βραδυ που η συσκευή είναι σε αναμονή,και η κατανάλωση μπαταρίας κατέβηκε στο 60%....

Δεν είναι δυνατόν σε 6 ώρες να έχει χάσει τόσο πολύ....εντομεταξυ έχω κλείσει τα πάντα απο προγράμματα που τρέχουν στο παρασκήνιο....καμια ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δευτερο βραδυ που η συσκευή είναι σε αναμονή,και η κατανάλωση μπαταρίας κατέβηκε στο 60%....

Δεν είναι δυνατόν σε 6 ώρες να έχει χάσει τόσο πολύ....εντομεταξυ έχω κλείσει τα πάντα απο προγράμματα που τρέχουν στο παρασκήνιο....καμια ιδέα;;;;

 

Όπως έχει γραφτεί αρκετές φορές, για το battery drain οφείλονται κυρίως εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Δηλαδή, Ρυθμίσεις, (δεξιά) Εφαρμογές, Εργασίες στο παρασκήνιο. Και εγώ με Lumia Black από χτες, σε κόκκινο Τσέχικο 920 :)

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει γραφτεί αρκετές φορές, για το battery drain οφείλονται κυρίως εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Δηλαδή, Ρυθμίσεις, (δεξιά) Εφαρμογές, Εργασίες στο παρασκήνιο. Και εγώ με Lumia Black από χτες, σε κόκκινο Τσέχικο 920 :)

 

το ξέρω γιαυτό είπα ότι έχω κλείσει ότι εφαρμονες τρέχουν στο παρασκήνιο....ειναι όλες αποκλεισμένες....

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω γιαυτό είπα ότι έχω κλείσει ότι εφαρμονες τρέχουν στο παρασκήνιο....ειναι όλες αποκλεισμένες....

 

Αυτό τελικά αποδεικνύεται το μεγαλύτερο αρνητικό του λειτουργικού. Άσχετα με ελλείψεις, μικρές ή μεγάλες, το battery drain είναι απαράδεκτο και καθιστά το κινητό αναξιόπιστο. Το βρίσκεις και σε άλλα λειτουργικά, αλλά πχ στο android υπάρχει η δυνατότητα να δεις τι ακριβώς φταίει και να το διορθώσεις άμεσα. Εδώ πας στα τυφλά. Πρέπει κάτι να κάνει επειγόντως σ'αυτό το θέμα η Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 920 αντι να αναβαθμίζεται με το καιρό γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Πχ με την Amber ενώ πήραμε τη Nokia camera η αποδοση της την νύχτα έπεσε.(στο auto). Τώρα με τη black ο ηχος απο τα ακουστικά είναι τραγικά χαμηλός και νομίζω και απο τα ηχεία το ίδιο. Και όλα αυτα σε 1,5 χρόνο που ακομα δεν ειδαμε major update ή κάποιο feature της προκοπής (πέρα απο αυτα της Νοκια). Αν η Microsoft δεν κάνει κάτι σωστό με τα WP8 δε τη βλέπω καλά.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 920 αντι να αναβαθμίζεται με το καιρό γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Πχ με την Amber ενώ πήραμε τη Nokia camera η αποδοση της την νύχτα έπεσε.(στο auto). Τώρα με τη black ο ηχος απο τα ακουστικά είναι τραγικά χαμηλός και νομίζω και απο τα ηχεία το ίδιο. Και όλα αυτα σε 1,5 χρόνο που ακομα δεν ειδαμε major update ή κάποιο feature της προκοπής (πέρα απο αυτα της Νοκια). Αν η Microsoft δεν κάνει κάτι σωστό με τα WP8 δε τη βλέπω καλά.

Επειδή μαρεσει το 920 Συγγνώμη κιόλας αν γίνομαι κουραστικός αλλά επειδή ακούω μουσική μόνο μέσω bluetooth υπάρχει κανένα equalizer στον ήχο ή έστω κάποια εφαρμογή γιαυτό Συγγνώμη αν κούρασα δεν σάς απασχολώ άλλο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαρεσει το 920 Συγγνώμη κιόλας αν γίνομαι κουραστικός αλλά επειδή ακούω μουσική μόνο μέσω bluetooth υπάρχει κανένα equalizer στον ήχο ή έστω κάποια εφαρμογή γιαυτό Συγγνώμη αν κούρασα δεν σάς απασχολώ άλλο

 

Κουραστικός δεν γινεσε,αυτος είναι ο ρόλος των διαφόρων forum....να δινουν λύσεις,και να λύνουν προβλήματα στην καθημερινή χρήση των συσκευών...δυστηχως δεν μπορώ να απαντησω στην ερώτηση σου,γιατι δεν χρησιμοποιώ το κινητό για να ακουω μουσική....παντος το 920 είναι μια χαρά συσκευή.....εγω βασικα το μόνο πρόβλημα που έχω τις δυο τελευταίες μέρες έχει να κάνει με την μπαταρία,και την υπερβολική κατανάλωση κατά την διάρκεια της νύχτας.....

Link to comment
Share on other sites

αξίζει λέτε να πάρω ένα 920 η να περιμένω την παρουσίαση της nokia στο τέλος Φεβρουάριου ?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

αξίζει λέτε να πάρω ένα 920 η να περιμένω την παρουσίαση της nokia στο τέλος Φεβρουάριου ?

 

τρια χρονια ημουν με android συσκευες.Το πηρα πριν 10 μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μου λειπουν βεβαια καποια πραγματα αλλα δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 920 αντι να αναβαθμίζεται με το καιρό γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Πχ με την Amber ενώ πήραμε τη Nokia camera η αποδοση της την νύχτα έπεσε.(στο auto). Τώρα με τη black ο ηχος απο τα ακουστικά είναι τραγικά χαμηλός και νομίζω και απο τα ηχεία το ίδιο. Και όλα αυτα σε 1,5 χρόνο που ακομα δεν ειδαμε major update ή κάποιο feature της προκοπής (πέρα απο αυτα της Νοκια). Αν η Microsoft δεν κάνει κάτι σωστό με τα WP8 δε τη βλέπω καλά.

 

UPDATE: Για το θέμα με τα ακουστικά πρέπει να φταίει η εφαρμογή stop the music που δεν έχει γίνει ακομα optimized

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Και το σήριαλ με την κατανάλωση μπαταρίας συνεχίζετε...

Και χθες το βραδυ με 50% μπαταρία το κινητό το πρωί είχε κλείσει...

Έχω εντοπίσει ένα πρόβλημα,και το ψάχνω...αυτο γίνεται τις τελευταίες 3μερες,και έχω εντοπίσει ότι το δημιουργεί το ξυπνητήρι....Η μόνη αλλαγη που έχω κάνει είναι ότι έχω αλλάξει το κουμπί της κάμερας και έιχα βαλει αντι την προεπιλογή,να ανοιγει την εφαρμογή Nokia camera...

Τώρα έχω ξναβαλει το ξυπνητήρι,άλλαξα και το κουμπί και επέλεξα την προεπιλογή κάμερα,και βλεπω....απλα αν φταίει το ξυπνητήρι σε 4 ώρες η μπαταρία πρέπει να έχει κατέβει στο 50%....

Έχει κανείς αλλος κατανάλωση μπαταρίας εξαιτίας του ξυπνητηριού;;;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε και περαστικέ η black σε πολωνικό 920 τρέχει μια χαρά

 

Θα δω την μπαταρία αν έχει διαφορά.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το πήρα και εγώ και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές!

Παρατήρησα μόνο από το εσωτερικό του όταν αλλάζει κλίση η συσκευή πάνω στον κάθετο άξονα ένα πολύ ελαφρύ τικ - τικ.

Είναι κάποιος σένσορας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό λερώνετε?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...