Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να εχεις δικιο αλλα με τοσα πορβληματα που εχω διαβασει ενω ειμαι πολυ ζεστος να παρω ενα εχω στο νου μου μη το παρω και σκασει προβλημα μετα και τρεχω.

Οχι ζεστενεται, οχι η οθονη, οχι το ηχειο, οχι δεν ανοιγει, ελεος με τοσα προβληματα

η προηγουμενη γενια δε νομιζω οτι επασχε απο τοσα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειδικά με τα lumia 9xx και τα σκρουτζομάγαζα φαίνεται να είναι αυξημένο πέραν του στατιστικού λάθους το ποσοστό των προβληματικών.... :(

 

 

 

 

 

 

Δεν θα έλεγα 9xx αλλα μόνο 920. Στα 925 δεν υπάρχουν προβλήματα (ελεχιστες εξαιρέσεις).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

..στα αντιστοιχα θεματα του 8x kai ativ s δε διαβαζουμε τοσα πολλα...

 

Λογικό όταν 920 εχούν περισσότεροι !!! Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήγα σε κατάστημα nokia. Η απάντησή τους,μετά από έλεγχο,ήταν πλακέτα! Μετά από 15 μέρες θα το πάρω γιατί πρέπει να πάει στα κεντρικά,όπως μου είπαν.

εσενα σου ειπαν για πλάκετε παει κεντρικα....

Καλησπερα και απο εμενα, Μολις πριν απο 8 ημερες αγορασα και το δικο μου lumia 920 απο skroutz ολα καλα ωσπου καποια στιγμη εχασε τελειως την συνδεση με το δικτυο κινητης και με καμια προσπαθεια δεν μπορουσε να κανει συνδεση. Σε καμια εταιρια. Το πηγα στη nokia και μου ειπε οτι οντως υπαρχει προβλημα και ειναι θεμα κεραιας η πλακετας. Θα το στειλουν εξωτερικο μου ειπαν. Ζητησα να γινει αντικατασταση με καινουργιο μιας και ειναι 8 ημερων και το σημιωσε το καταστημα στις παρατηρησεις. Υπαρχει περιπτωση να το αλλαξουν? Πάντως 12 με 14 εργασιμες μερες που θα κρατησουν το κινητο για επισκευη πολλες δεν ειναι? Ελπιζω τουλαχιστον να μην ξαναεχει προβλημα..

 

....ενω εσενα σου ειπαν παει εξωτερικο...

τελικα τι απ τα 2 ισχυει κανεις δεν ξερει....

τι να πω βρε παιδι μου...δηλαδη δεν εχουν την τεχνογνωσια τα nokia care να αλλαξουν ενα ανταλλακτικο...

εμενα απ την αλλη το εχω παει απο την τριτη με προφανεστατο προβλημα και μεχρι σημερα δεν το εχουν καν κοιταξει....

Κινητο με χρηση 20 λεπτων...

Link to comment
Share on other sites

Τα Nokia care έχουν αλλάξει. Όταν πήγα πριν απο 3 μήνες για να ρωτήσω κάτι για το 920, είχαν 4 Samsung για επισκευή. Επίσης η κάρτα τους έγραφε "επισκευές κινητών" (ή κάπως έτσι). Και μιλάω για το επίσημο Nokia care της πόλης μου......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας. Σήμερα 25 ώρες από την τελευταία φόρτιση και είμαι στο 69% χωρίς να έχω αλλάξει την χρήση του !!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. συγνώμη παιδιά αν σπαμάρω, αλλά την τρίτη θα παραγγείλω κινητό. ενώ ήμουν έτοιμος για το 820 έπεσε αρκετά η τιμή στο 920 και ψήθηκα για αυτό. τώρα διαβάζω για προβλήματα και ξενερώνω. τελικά που να επενδύσω? το 820 είναι πιο αξιόπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας. Σήμερα 25 ώρες από την τελευταία φόρτιση και είμαι στο 69% χωρίς να έχω αλλάξει την χρήση του !!!

 

 

 

 

 

 

Μάλλον μιλάμε για μηδενική χρήση ή έστω καθόλου σερφαρισμα....... Ε?

 

Εννοείς ότι αυξήθηκε για κάποιο λόγο η αυτονομία? Λόγω GDR3 πχ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. συγνώμη παιδιά αν σπαμάρω, αλλά την τρίτη θα παραγγείλω κινητό. ενώ ήμουν έτοιμος για το 820 έπεσε αρκετά η τιμή στο 920 και ψήθηκα για αυτό. τώρα διαβάζω για προβλήματα και ξενερώνω. τελικά που να επενδύσω? το 820 είναι πιο αξιόπιστο?

 

Δεν κοιτάς & το 720 που έχει μεγαλύτερη διάρκεια-απ΄ότι λένε-η μπαταρία? Εμένα από τις 7 το πρωί με φουλ φόρτιση με 2 ώρες ομιλία & κάπου 45 λεπτά σερφάρισμα με 3g & μετά έβαλα στο χαμηλό φωτεινότητα,έβαλα 2g,& δεν ξαναμπήκα στο internet ,ούτε μίλησα ξανά στο τηλέφωνο μέχρι να φτάσω στο αυτοκίνητο στις 3 το μεσημέρι,να το βάλω στο φορτιστή αυτοκινήτου & να μου φύγει το άγχος. Δε μιλάμε για ταξίδι με καράβι,φαντάζομαι ξεχνάμε τα πάντα!

Κ δεν ισχύει μόνο για το 920 από κουβέντες που κάνω με γνωστούς. Πολλά smartphone έχουν θέμα με την μπαταρία τους. Γι'αυτό σου λέω για το 720.:)

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάμε για μηδενική χρήση ή έστω καθόλου σερφαρισμα....... Ε?

 

Εννοείς ότι αυξήθηκε για κάποιο λόγο η αυτονομία? Λόγω GDR3 πχ?

 

Η χρήση ήταν η συνηθισμένη για μένα κι εξηγω: 20-30 λεπτά ομιλία, 5-6 φωτό, 1 με 1μιση ωρα πλοήγηση με WiFi και δικτυο σε 2g.

Λογική εξήγηση δεν μπορώ να δώσω μιας και η αμέσως προηγούμενη φόρτιση μου έβγαλε σχεδόν την μισή αυτονομία!!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση ήταν η συνηθισμένη για μένα κι εξηγω: 20-30 λεπτά ομιλία, 5-6 φωτό, 1 με 1μιση ωρα πλοήγηση με WiFi και δικτυο σε 2g.

Λογική εξήγηση δεν μπορώ να δώσω μιας και η αμέσως προηγούμενη φόρτιση μου έβγαλε σχεδόν την μισή αυτονομία!!!

 

δεν μας δίνεις την μπαταρία σου:)

με 1-1,30 ώρα χρησης με wifi πάει το 35%, βάλε και 1 ώρα ομιλία φτάσαμε κάτω απο τα μισά

Link to comment
Share on other sites

δεν μας δίνεις την μπαταρία σου:)

με 1-1,30 ώρα χρησης με wifi πάει το 35%, βάλε και 1 ώρα ομιλία φτάσαμε κάτω απο τα μισά

 

Έτσι ήμουν στην προηγούμενη φόρτιση και είχα απογοητευτεί. Σήμερα έκλεισα βδομάδα και 6 φορτίσεις. Αν με βγάζει ένα διήμερο με την χρήση που του κάνω θα είμαι υπερευχαριστημένος :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

δεν μας δίνεις την μπαταρία σου:)

με 1-1,30 ώρα χρησης με wifi πάει το 35%, βάλε και 1 ώρα ομιλία φτάσαμε κάτω απο τα μισά

 

 

 

 

 

 

εντάξει, όχι και τόσο χάλια.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στο info μου λεει:

Manufacturer Name: RM-821_eu_denmark_251

Mobile Operator:000-DK

 

Αυτο τωρα ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στο info μου λεει:

Manufacturer Name: RM-821_eu_denmark_251

Mobile Operator:000-DK

 

Αυτο τωρα ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο?

 

Όταν το ανοίγεις σου βγάζει κάποιο logo παρόχου;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στο info μου λεει:

 

 

Manufacturer Name: RM-821_eu_denmark_251

 

 

Mobile Operator:000-DK

 

 

 

 

 

Αυτο τωρα ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο?

 

 

 

 

 

 

Όχι φίλε μου και εγώ ακριβώς το ίδιο έχω!!Απλά είνα δανέζικο χωρίς πάροχο από ότι έχω καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγεις σου βγάζει κάποιο logo παρόχου;

 

Όχι δεν βγάζει κάτι, απλά είδα αυτά που γράφει και είπα μήπως....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Θελω να ρωτησω τι παιζει με τα mp3, επειδη εχω ακουσει διαφορα.

 

Αν τα βαλω σε μια καρτα sd με copy paste, τα παιζει το κινητο?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Θελω να ρωτησω τι παιζει με τα mp3, επειδη εχω ακουσει διαφορα.

 

Αν τα βαλω σε μια καρτα sd με copy paste, τα παιζει το κινητο?

 

Ευχαριστω :)

 

Καλημέρα!!!

Το 920 δεν παίρνει se card......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Θελω να ρωτησω τι παιζει με τα mp3, επειδη εχω ακουσει διαφορα.

 

Αν τα βαλω σε μια καρτα sd με copy paste, τα παιζει το κινητο?

 

Ευχαριστω :)

 

Copy paste στη 32αρα μνήμη του και είσαι κομπλέ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Nokia Camera αποθηκεύεται μια φωτογραφία high-resolution όπως λέει και μια μικρότερων διαστάσεων. Φαίνονται μόνο στο pc. Ξέρει κανείς πως γίνεται να μην αποθηκεύει και την "μικρή";
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με καλύτερα να βαλεις να αποθηκεύει μόνο την,μικρή...η οποια έχει τα προνόμια του pureview κι λογικό μέγεθος...η μεγάλη δεν θα σου χρησιμεύσει πουθενά απολύτως...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με καλύτερα να βαλεις να αποθηκεύει μόνο την,μικρή...η οποια έχει τα προνόμια του pureview κι λογικό μέγεθος...η μεγάλη δεν θα σου χρησιμεύσει πουθενά απολύτως...

 

έστω..το θέμα είναι πως γίνεται..;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...