Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι,σου δείχνει πάντα κάτι δίπλα αναλόγως τι σήμα πιάνει.Πάντως αν δε χρησιμοποιείς δεδομένα βάλε το σε 2g να μην καταναλώνει τσάμπα μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι ο ίδιος ακριβώς αντάπτορας με την διαφορά ότι αυτός που πήρα εγώ έχει ένα κινούμενο μέρος πάνω στο οποίο μπαίνει ο τηλεσκοπικός φακός! Να ξέρεις βέβαια ότι οι βραχίωνες του θα βρίσκουν στα πλαινά πλήκτρα της συσκευής αλλά αν το βολέψεις κάπως λίγο πάνω ή λίγο κάτω ώστε να μπουν ανάμεσα από τα πλήκτρα δεν θα έχεις πρόβλημα! Την δουλειά του την κάνει πολύ καλά και χωρίς πολλά έξοδα!

Το σκέφτηκα αυτό που λες για τους βραχίονες και έκανα μια μικρή έρυνα και βρήκα το παρακάτω:

http://joby.com/smartphones/griptight-mount/

που φαίνεται να είναι η καλύτερη λύση, μικρό, ελαφρύ και ποιοτικό, αλλά είναι πανάκριβο!(η καλύτερη τιμή που βρήκα είναι 13€ !)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την βάση που έδειξες πριν καμιά βδομάδα. Αν θες περίμενε να την πάρω και να δώσω αναφορά τι λέει... ;)

Νομίζω οτι θα 'ταν καλύτερο θέμα αυτό των αξεσουαρ...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να δω ποσουν μηνες εχει ακομα το κινητο μου(lumia 920) εγγυηση μεσω του κωδικου imei ή καπως αλλιως?
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να δω ποσουν μηνες εχει ακομα το κινητο μου(lumia 920) εγγυηση μεσω του κωδικου imei ή καπως αλλιως?

 

Η εγγύηση ισχύει βάσει της ημερομηνίας αγοράς από το κατάστημα. Με το IMEI απλά μπορείς να δεις αν ισχυέι η εγγύηση στη χώρα μας ή όχι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να δω ποσουν μηνες εχει ακομα το κινητο μου(lumia 920) εγγυηση μεσω του κωδικου imei ή καπως αλλιως?

 

Δεν έχω δει κάτι, αλλά αν πάρεις τηλέφωνο σε nokia care και τους πεις το IMEI, θα σου πουνε.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Απο σήμερα έχω και εγώ στα χέρια μου το 920!

Είναι το πρώτο μου κινητό με windows.

Το πρόβλημα έιναι οτι έκατσα να το σετάρω μόλις το πήρα και δεν μπορώ να βρώ τρόπο να ρυθμίσω στο wifi την σταθερή ip ,πύλη,Dns κ.λ.π.

Στο wifi Συνδέετε κανονικά αλλα δεν έχει internet...

Ζήτησα και τον κωδικό απο το wifi του γείτονα αλλά ουτε και απο εκεί έχω internet ενώ συνδέθηκα κανονικά.

Απο δυκτιο έχω κανονικά internet αλλα πο wifi τίποτα...βοήθεια PLZ!!

Edited by geoxraslap

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Απο σήμερα έχω και εγώ στα χέρια μου το 920!

Είναι το πρώτο μου κινητό με windows.

Το πρόβλημα έιναι οτι έκατσα να το σετάρω μόλις το πήρα και δεν μπορώ να βρώ τρόπο να ρυθμίσω στο wifi την σταθερή ip ,πύλη,Dns κ.λ.π.

Στο wifi Συνδέετε κανονικά αλλα δεν έχει internet...

Ζήτησα και τον κωδικό απο το wifi του γείτονα αλλά ουτε και απο εκεί έχω internet ενώ συνδέθηκα κανονικά.

Απο δυκτιο έχω κανονικά internet αλλα πο wifi τίποτα...βοήθεια PLZ!!

 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις στο wifi.. Δουλεύει κανονικά με το που το ανοίγεις, ψάχνει για networks, επιλέγεις και βάζεις τοn κωδικό, όπως ακριβώς κάνεις και με ένα android π.χ. κινητό. Αν δεν το έχεις σετάρει ακόμα πλήρως, κάνε reset phone για επαναφορά όλων των ρυθμίσεων στην εργοστασιακή τιμή. Μετά θα σου δουλεύει κανονικά και όπως πρέπει με τις default ρυθμίσεις.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο χθες το εχω ερωτευτει!Η αισθηση που σου αφηνει οταν το κρατας στο χερι ειναι αλλο πραγμα!αφου σκεφτομαι να μην του παρω θηκη μιας και εγω παντα σε ολες μου της συσκευες εβαζα.Το βαρος συνηθιζεται και το κανει πιο στιβαρο!Το μενου τελικα ειναι ευκολο και δε με μπερδευει καθολου!Ηταν καπως ρισκο για μενα η μεταβαση μετα απο τοσα χρονια σε αντροιντ σε wp,αξιζει και με το παραπανω τα 243 ευρω !!!Καμια θηκη της προκοπης παντως δεν εχω βρει,προτεινεται καμια οσοι εχετε βαλει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο χθες το εχω ερωτευτει!Η αισθηση που σου αφηνει οταν το κρατας στο χερι ειναι αλλο πραγμα!αφου σκεφτομαι να μην του παρω θηκη μιας και εγω παντα σε ολες μου της συσκευες εβαζα.Το βαρος συνηθιζεται και το κανει πιο στιβαρο!Το μενου τελικα ειναι ευκολο και δε με μπερδευει καθολου!Ηταν καπως ρισκο για μενα η μεταβαση μετα απο τοσα χρονια σε αντροιντ σε wp,αξιζει και με το παραπανω τα 243 ευρω !!!Καμια θηκη της προκοπης παντως δεν εχω βρει,προτεινεται καμια οσοι εχετε βαλει.Ευχαριστω

 

Εγώ φίλε μου φοράω αυτήν. Πολύ καλή και σαν να μην έχεις θήκη στο τηλέφωνο καθώς έχει λεπτή εφαρμογή και είναι transparent..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

μόλις τώρα σετάρω το νέο μου 920 αφού ξεφορτώθηκα τον βραχνά που λέγεται iphone.......

ακόμα από ότι καταλαβαίνω δεν έχει "δει" την amber έκδοση.

το "προγραμματάκι" που εμφανίζει αχνά στην οθόνη το ρολόι - άρα και τις ειδοποιήσεις από που το ενεργοποιώ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

μόλις τώρα σετάρω το νέο μου 920 αφού ξεφορτώθηκα τον βραχνά που λέγεται iphone.......

ακόμα από ότι καταλαβαίνω δεν έχει "δει" την amber έκδοση.

το "προγραμματάκι" που εμφανίζει αχνά στην οθόνη το ρολόι - άρα και τις ειδοποιήσεις από που το ενεργοποιώ?

 

Αν εννοείς την γρήγορη ματιά που σου εμφανίζει ρολόι όταν είναι κλειδωμένο, πρέπει να έχεις την Amber για να το βάλεις. Και δεν έχει ακόμα ειδοποιήσεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

μόλις τώρα σετάρω το νέο μου 920 αφού ξεφορτώθηκα τον βραχνά που λέγεται iphone.......

ακόμα από ότι καταλαβαίνω δεν έχει "δει" την amber έκδοση.

το "προγραμματάκι" που εμφανίζει αχνά στην οθόνη το ρολόι - άρα και τις ειδοποιήσεις από που το ενεργοποιώ?

 

νομιζω το προγραμματακι αυτο ειναι διαθεσιμο μονο μετα την αναβαθμιση amber.

βρισκεται στις ρυθμισεις, -> προτελευταια επιλογη που λεει "γρηγορη ματια'".

 

με 'γειά σου.

 

Παντως απο χθες το εχω ερωτευτει!Η αισθηση που σου αφηνει οταν το κρατας στο χερι ειναι αλλο πραγμα!αφου σκεφτομαι να μην του παρω θηκη μιας και εγω παντα σε ολες μου της συσκευες εβαζα.Το βαρος συνηθιζεται και το κανει πιο στιβαρο!Το μενου τελικα ειναι ευκολο και δε με μπερδευει καθολου!Ηταν καπως ρισκο για μενα η μεταβαση μετα απο τοσα χρονια σε αντροιντ σε wp,αξιζει και με το παραπανω τα 243 ευρω !!!Καμια θηκη της προκοπης παντως δεν εχω βρει,προτεινεται καμια οσοι εχετε βαλει.Ευχαριστω

 

θηκη θα προτεινα τις αυθεντικες της νοκια, εγω πηρα μια σε μαυρο χρωμα, σιλικονης, πολυ λεπτή.

απο eshop.gr εαν βαλεις θηκες-> νοκια-> περιπου στα 6 με 7 ευρω θα τις βρεις.

φθηνοτερες και απο ebay και πολυ καλες/ λεπτες/στεκεται και ορθιο το κινητο.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την γρήγορη ματιά που σου εμφανίζει ρολόι όταν είναι κλειδωμένο, πρέπει να έχεις την Amber για να το βάλεις. Και δεν έχει ακόμα ειδοποιήσεις.

 

 

και η amper πότε στο καλό εγκαθήστατε στην συσκευή? ψάχνω για ενημέρωση λειτουργικού και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο

Link to comment
Share on other sites

και η amper πότε στο καλό εγκαθήστατε στην συσκευή? ψάχνω για ενημέρωση λειτουργικού και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο

Μπες ρυθμίσεις =>πρόσθετα και πληροφορίες και δες τι έκδοση φοράς!Λογικά θα σου λέει AMBER!Οπότε θα είναι ενημερωμένο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα προβληματάκι που με έχει εκνευρίσει λίγο. Όταν παίρνω η με παίρνουν τηλέφωνο η οθόνη δεν σβήνει με αποτέλεσμα πολλές φορές να κλείνω καταλαθος την γραμμη με το πρόσωπο.

καμια λύση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Το power button υποθετω αλλα ισως εχει καποιο θεματακι που πρεπει να κοιταξεις, κανονικα επρεπε να σβηνει φερνοντας το στο προσωπο με τον ταδε sensor.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα προβληματάκι που με έχει εκνευρίσει λίγο. Όταν παίρνω η με παίρνουν τηλέφωνο η οθόνη δεν σβήνει με αποτέλεσμα πολλές φορές να κλείνω καταλαθος την γραμμη με το πρόσωπο.

καμια λύση υπάρχει?

 

Αν σου άρχισε ξαφνικά, κανε μια επανεκκίνηση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μια απορια απο εμενα.

 

συνδέοντας το τηλεφωνο στον υπολογιστη, στον φακελο του documents μετεφερα καποια word και powerpoint όμως μετα απο το κινητο,στο εικονιδιο του office, δε μου τα εμφανιζει, αλλα εμφανιζει μονο τα αρχικα δειγματα που ειχε το κινητο.

 

γιατί άραγε?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μια απορια απο εμενα.

 

συνδέοντας το τηλεφωνο στον υπολογιστη, στον φακελο του documents μετεφερα καποια word και powerpoint όμως μετα απο το κινητο,στο εικονιδιο του office, δε μου τα εμφανιζει, αλλα εμφανιζει μονο τα αρχικα δειγματα που ειχε το κινητο.

 

γιατί άραγε?

 

Δοκιμασε να το κανεις μια επανεκκινηση και θα σου τα εμφανισει μετα πιστευω!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..!θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα..!1ο)χρησιμοποιουσα κανονικα το κινητο μου και η μπαταρια διαρκουσε 2-2.5 μερες..ξαφνικα αρχισε να μου καταναλωνει παρα πολυ μπαταρια αλλα δεν το εδωσα σημασια..μια μερα αφησα το κινητο μου το βραδυ με 30% μπαταρια και το πρωι που ξυπνησα ηταν κλειστο..!(ολα τα προγραμματα κλειστα wi-fi κλπ..) παιζει να εχω ανοιξει κατι εγω που καταναλωνει αρκετη μπαταρια?πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

2ο)το menu στο κινητο επειδη δεν εχω πολλες εφαρμογες ειναι το αρχικο..και παλι απο μονο του χωρις να κατεβασω καποια extra αλλαξε και εγινε με αναζητηση γραμματων (α..β..κλπ) τι μπορει να εχει γινει και εκει?εσβησα ολες οσες ειχα κατεβασει εγω αλλα παρεμεινε το ιδιο..

ευχαριστω πολυ..!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κανεις μια επανεκκινηση και θα σου τα εμφανισει μετα πιστευω!

 

το είχα δοκιμασει, το ξαναδοκιμασα αλλα τίποτα.θελει καμια εγγραφή/ρυθμιση επιπλέον;

εγώ μόνο ένα hotmail έχω ρυθμισει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διαβαζω το forum εδω κ ενα μηνα καθημερινα...Μαλλον κατεληξα στο 920 μετα απο αλλεπαλληλες συσκεψεις με τον εαυτο μου, κ ατελειωτες συγκρισεις εδω μεσα..Ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω τηλεφωνο πιο εξελιγμενο απο το nokia c7 που εχω μεχρι σημερα, και αποφασισα οτι το 920 καλυπτει τις αναγκες μου.

Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μου πειτε περιληπτικα, τι ειναι αυτο το περιβοητο "στησιμο" που πρεπει να κανουμε στο τηλεφωνο οταν το πρωταγορασουμε.

Επισης αν μπορειτε ρε παιδια, πειτε μου, ποια πραγματα πιστευετε οτι ειναι απαραιτητα να κανουμε οταν ενεργοποιουμε για πρωτη φορα τη συσκευη?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

το είχα δοκιμασει, το ξαναδοκιμασα αλλα τίποτα.θελει καμια εγγραφή/ρυθμιση επιπλέον;

εγώ μόνο ένα hotmail έχω ρυθμισει.

 

Έχεις βάλει χύμα τα αρχεία μέσα στον φάκελο documents ή μέσα σε υποφακέλους;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...