Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης στις επαφές όταν κάνω φιλτραρισμα για να μη μου εμφανίζει τις επαφές απο Hotmail Facebook κτλ.. δε μου εμφανιζει στη συνέχεια καμία επαφή.. και δυσκολεύομαι λίγο να εμφανίσω μόνο τις επαφές με τα τηλέφωνα.. Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι όταν πάω στις επαφές να πατάω δίεση στη συνέχεια το εικονίδιο με μια σφαίρα και έτσι εμφανίζει μετα τις επαφές όπως θέλω.. Υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση - βοηθεια ..και καλώς σας βρήκα γιατι ειμαι νεος στο forum !

 

Στο φιλτράρισμα τίκαρε τα όλα εκτός του hotmail..

Έχει κάνει αυτόματα αντιγραφή των επαφών σου εκεί, οπότε αυτές είναι που θέλεις! :)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω έχω κι εγώ ένα θέμα με κιτρίνισμα στις φωτό: για μια στιγμή τα χρώματα φαίνονται κανονικά αλλά μετά η φωτό αλλάζει και κάπως κιτρινίζει. Με την pro cam αυτά. Κι έχω μπλε θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω κι εγώ ένα θέμα με κιτρίνισμα στις φωτό: για μια στιγμή τα χρώματα φαίνονται κανονικά αλλά μετά η φωτό αλλάζει και κάπως κιτρινίζει. Με την pro cam αυτά. Κι έχω μπλε θήκη.

 

Ισχύει..Η φωτό κιτρινίζει ελαφρώς σαν να παίρνει πιο φυσικό χρώμα. Το αποτέλεσμα πάντως δεν το λέω κιτρινισμένο..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει κάνει μια εγγραφή εδώ, κατεβάζει την εφαρμογή και αποκτά την GDR3 preview.

 

Να επισημάνουμε ότι δεν περιέχει την Bittersweet shimmer της Nokia με notifications στη glance screen και ό,τι άλλο προσθέσει σε αυτή την αναβάθμιση η Nokia και ότι για να επανέλθει η συσκευή στο προηγούμενο firmware θέλει φλασάρισμα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι χάνεται και η εγγύηση της συσκευής, καθώς αποκτάς ανεπίσημο firmware. Εκτός και αν το φλασάρεις πάλι με το αρχικό firmware.
Link to comment
Share on other sites

Άντε προσθέστε κάτι ακόμα ρε παιδιά..... :p

 

Το είχα ρωτήσει και πιο πάνω και δεν πηρα απάντηση γιατί αναλωθήκαμε στο κιτρινισμα της φωτογραφίας..

 

Ανέβασα πρόσφατα κάτι φωτογραφίες στο facebook ρε παιδιά και νομιζω οτι η ανάλυση είναι κακή. Αν καταλαβα καλά, "εριξε" τη ποιότητα όταν ανέβηκε στο facebook..?? Υπάρχει τρόπος να το αποφύγεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Η ms για να σε γλυτώσει από άσκοπα mb δεδομένου ότι οι πιο πολλοί βλέπουν την timeline από οθόνη που δεν απαιτεί την φουλ ανάλυση πχ από κινητό, συμπιέζει την φωτογραφία.

για ορίτζιναλ ανάλυση θες άλλο Client πχ Social skout PRO....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μόλις απέκτησα ένα lumia 920 και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τους ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές και συγκεκριμένα με το τελικό ς που εμφανίζεται στις επαφές με κεφαλαία, καθώς και στο ημερολόγιο όπου οι μέρες εμφανίζονται με κεφαλαία γράμματα με άσχημη μορφή λόγω των τόνων που παρεμβάλονται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μόλις απέκτησα ένα lumia 920 και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει κάτι με τους ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές και συγκεκριμένα με το τελικό ς που εμφανίζεται στις επαφές με κεφαλαία, καθώς και στο ημερολόγιο όπου οι μέρες εμφανίζονται με κεφαλαία γράμματα με άσχημη μορφή λόγω των τόνων που παρεμβάλονται.

Ευχαριστώ.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και τσέκαρε ότι έχεις και στις τέσσερις επιλογές τα Ελληνικά/Ελλάδα..

Καλημέρα! Τι μπορώ να κάνω ώστε να μην εμφανίζονται ''κόκκινα μάτια''?

Ευχαριστώ!!!

 

Δημιουργικό στούντιο ή πλέον Nokia Creative Studio. Έχει επιλογή που αφαιρεί τα κόκκινα μάτια και μάλιστα πολύ καλά!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αναβάθμισα και όλα λειτουργούν τέλεια.

http://winsupersite.com/windows-phone/windows-phone-8-update-3-update-your-handset-today

:p
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Lumia 920 του με φωτογραφικό τριποδάκι ? Κι αν ναι, ποιόν αντάπτορα έχετε ?
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Lumia 920 του με φωτογραφικό τριποδάκι ? Κι αν ναι, ποιόν αντάπτορα έχετε ?

 

Τρίποδο πήρα το KONIG KN-TRIPOD 21N ALUMINIUM TRIPOD στα 9,5 ευρώ και αντάπτορα έβαλα από έναν τηλεσκοπικό φακό (τον πήρα μόνο και μόνο για τον αντάπτορα μιας και ο φακός είναι μούφα) της smartek στα 7,5 ευρώ! Τα είχε την προηγούμενη βδομάδα το eshop στα crazy sundays.

Το τρίποδο δεν είναι πλέον διαθέσιμο και το ανταποτράκι με τον τηλεσκοπικό φακό μπορείς να το δείς εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν topic δεν προσφέρεται για αναφορές σε άλλα λειτουργικά. Πόσο μάλλον όταν αυτές γίνονται με απαράδεκτους χαρακτηρισμούς που οδηγούν σε αψιμαχίες κόντρες και προσωπικές αντιπαραθέσεις. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το σκεφτομαι σοβαρα να παρω το 920 και να αλλαξω απο android σε wp.Δε θα μου λειψει μιας και εχω το Νοτε 8.Στα 242 ευρω σημερα θεωρω καλη την τιμη του γιαυτα που προσφερει.Πως ειναι η αυτονομια τουε ειδικα τβρα με της νεες αναβαθμισεις?Καποιος που να εχει κανει την μεταβαση απο android σε wp να μου πει εντυπωσεις,γνωμες?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τρίποδο πήρα το KONIG KN-TRIPOD 21N ALUMINIUM TRIPOD στα 9,5 ευρώ και αντάπτορα έβαλα από έναν τηλεσκοπικό φακό (τον πήρα μόνο και μόνο για τον αντάπτορα μιας και ο φακός είναι μούφα) της smartek στα 7,5 ευρώ! Τα είχε την προηγούμενη βδομάδα το eshop στα crazy sundays.

Το τρίποδο δεν είναι πλέον διαθέσιμο και το ανταποτράκι με τον τηλεσκοπικό φακό μπορείς να το δείς εδώ.

Ευχαριστώ!

Έχω τριποδάκι και σκέφτομαι κάτι σαν αυτό για αντάπτορα:

http://www.ebay.com/itm/Nokia-Lumia-920-stabilizer-bracket-holder-for-tripod-with-1-4-Srew-hole-/251282911870?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a81a0f27e

Ακόμα κι αν δεν είναι καλής ποιότητας, είναι πολύ φτηνό...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Έχω τριποδάκι και σκέφτομαι κάτι σαν αυτό για αντάπτορα:

http://www.ebay.com/itm/Nokia-Lumia-920-stabilizer-bracket-holder-for-tripod-with-1-4-Srew-hole-/251282911870?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a81a0f27e

Ακόμα κι αν δεν είναι καλής ποιότητας, είναι πολύ φτηνό...

 

Είναι ο ίδιος ακριβώς αντάπτορας με την διαφορά ότι αυτός που πήρα εγώ έχει ένα κινούμενο μέρος πάνω στο οποίο μπαίνει ο τηλεσκοπικός φακός! Να ξέρεις βέβαια ότι οι βραχίωνες του θα βρίσκουν στα πλαινά πλήκτρα της συσκευής αλλά αν το βολέψεις κάπως λίγο πάνω ή λίγο κάτω ώστε να μπουν ανάμεσα από τα πλήκτρα δεν θα έχεις πρόβλημα! Την δουλειά του την κάνει πολύ καλά και χωρίς πολλά έξοδα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το σκεφτομαι σοβαρα να παρω το 920 και να αλλαξω απο android σε wp.Δε θα μου λειψει μιας και εχω το Νοτε 8.Στα 242 ευρω σημερα θεωρω καλη την τιμη του γιαυτα που προσφερει.Πως ειναι η αυτονομια τουε ειδικα τβρα με της νεες αναβαθμισεις?Καποιος που να εχει κανει την μεταβαση απο android σε wp να μου πει εντυπωσεις,γνωμες?ευχαριστω

 

 

Καλημέρα! Από xperia ray πήγα στο 920 & είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάλι αυτό θα ξανάπερνα. Κατέληξα σε αυτό λόγω

1/Ποιότητας κατασκευής συσκευής. Τέλεια.

2/Ισχυρό δέκτη wifi σε αντίθεση με τα sony. Τεσταρισμένο με sony z,ray,i phone 4,κάποια lg & samsung που δε θυμάμαι μοντέλο.

3/Φωτογραφική. Πολύ καλές φωτογραφίες σε όλες τις συνθήκες. Πολύ βασικό για μένα.

4/Χάρτες. here drive. Πολύ καλό.

5/Εχω κόλλημα με τα nokia. Τι να κάνουμε έχουμε αδυναμίες! Από τότε που πήρα το ray αντί για το Ν8. Μου έμεινε τραύμα!:)

6/Οι εφαρμογές θα σε καλύψουν σε ότι ζητάς. Εγώ που είμαι απλός χρήστης & είχα καμιά 10ριά εφαρμογές δε μου λείπει κάτι.

7/Η σχέση τιμής προς απόδοση απλά δεν υπάρχει. Κάτι αντίστοιχο σε android έχει τα διπλάσια χρήματα κ βάλε!

8/Ποιότητα κλήσεων. Στο sony στο 80% των περιπτώσεων που μίλαγα στο τηλέφωνο,κάποια στιγμή έκλεινε η γραμμή. Κάποιες φορές κόλλαγε κ έκλεινε η συσκευή. Εδώ αυτά δεν υπάρχουν.

 

Αυτονομία 1-11/2 μέρα.

Edited by bill971
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επικοινώνησα σήμερα με γνωστό skroutzομαγαζο για ένα 920 ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας όπως έλεγαν στο site τους. Ρώτησα χώρα προέλευσης και μου είπαν ότι επάνω γράφει e plus. Η e plus από ότι είδα μετα είναι γερμανικός πάροχος. Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους έχουν αγορασει από παρόμοια καταστήματα είναι: Όλα τα 920 που πωλουνται σε αυτές τις τιμές από skroutzομαγαζα είναι κινητά παρόχων ή βρίσκεις και unbranded; Επίσης μπορώ να flashαρω unbranded firmware σε κινητό παρόχου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επικοινώνησα σήμερα με γνωστό skroutzομαγαζο για ένα 920 ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας όπως έλεγαν στο site τους. Ρώτησα χώρα προέλευσης και μου είπαν ότι επάνω γράφει e plus. Η e plus από ότι είδα μετα είναι γερμανικός πάροχος. Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους έχουν αγορασει από παρόμοια καταστήματα είναι: Όλα τα 920 που πωλουνται σε αυτές τις τιμές από skroutzομαγαζα είναι κινητά παρόχων ή βρίσκεις και unbranded; Επίσης μπορώ να flashαρω unbranded firmware σε κινητό παρόχου;

Ευχαριστώ

 

Η πλειοψηφία είναι unbranded, ελάχιστα είναι branded.

Μπορείς να βάλεις όποιο firmware θέλεις είτε σε branded είτε σε unbranded συσκευή. Κάποια skroutzομάγαζα μάλιστα τα πουλάνε και έτοιμα φλασαρισμένα με το ελληνικό unbranded firmware (συνήθως αυτά που βρίσκεις χωρίς ταινία ασφαλείας (ξεσφράγιστα)).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις το πηρα,φοβερη κατασκευη φοβερα υλικα το πηρα σε λευκο μιας και το μαυρο ειχε τελειωσει,οι παραγγελιες αποτι ειδα στο καταστημα (phonegallery) ηταν βουνο απο 920!Λοιπον πηγα ρυθμισεις εκανα check for updates και μου λεει πως δεν υπαρχουν αναβαθμισεις(ειναι Ιταλικο το κινητο),ειχε ταινια ασφαλειας,στο about phone γραφει ΟS version: 8.0.10328.78,Firmware version:3047.0000.1326.2006,hardware:1.0.0.0 και chip soc : 8960,ειμαι ενταξει η κατι δε παει καλα?Επειδη εχω διαβασει εδω στο θεμα πως πολλα παιδια με το που το ανοιξανε πηραν μια και δυο αναβαθμισεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το σκεφτομαι σοβαρα να παρω το 920 και να αλλαξω απο android σε wp.Δε θα μου λειψει μιας και εχω το Νοτε 8.Στα 242 ευρω σημερα θεωρω καλη την τιμη του γιαυτα που προσφερει.Πως ειναι η αυτονομια τουε ειδικα τβρα με της νεες αναβαθμισεις?Καποιος που να εχει κανει την μεταβαση απο android σε wp να μου πει εντυπωσεις,γνωμες?ευχαριστω

Μπορεις να ριξεις μια ματια μερικες σελιδες πισω να δεις αμεση συγκριση με galaxy s4.

Θα σου προτεινα να προχωρησεις με κλειστα ματια στην μεταβαση και στο λεω εγω που εχω android σε 13 συσκευες απο την μερα που βγηκε στην αγορα σαν λειτουργικο.

Δεν εχει τις εφαρμογες του android ουτε live wallpapers και customιες αλλα ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ (αν αυτο σου λεει κατι...)

Προχωρα το απλα δωστου λιγο χρονο στην αρχη να το μαθεις. Μπορει να σου φανει περιεργο και να το μετανοιωσεις αλλα αν του δωσεις λιγο χρονο θα δεις οτι αξιζει και με το παραπανω..

Οτι θες εδω ειμαστε.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις το πηρα,φοβερη κατασκευη φοβερα υλικα το πηρα σε λευκο μιας και το μαυρο ειχε τελειωσει,οι παραγγελιες αποτι ειδα στο καταστημα (phonegallery) ηταν βουνο απο 920!Λοιπον πηγα ρυθμισεις εκανα check for updates και μου λεει πως δεν υπαρχουν αναβαθμισεις(ειναι Ιταλικο το κινητο),ειχε ταινια ασφαλειας,στο about phone γραφει ΟS version: 8.0.10328.78,Firmware version:3047.0000.1326.2006,hardware:1.0.0.0 και chip soc : 8960,ειμαι ενταξει η κατι δε παει καλα?Επειδη εχω διαβασει εδω στο θεμα πως πολλα παιδια με το που το ανοιξανε πηραν μια και δυο αναβαθμισεις

 

Σημερα το πηρα:p Οκ το βρηκα αυτο με την αναβαθμιση,την ειχε μεσα στο extra + infos AMBER update.Κατι αλλο,εφοσον εχω κλεισει τα δεδομενα για ιντερνετ απο σιμ,γιατι πανω αριστερα μου δειχνει 4G?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...