Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλώς σας βρήκα στο θέμα του Lumia 920 ! Το απέκτησα σήμερα, από σκρουτζομάγαζο, σε μαύρο χρώμα. Είναι unbranded από Δανία και αφού συνδέθηκε στο wi-fi πήρε την amber, όλα τα χαρακτηριστικά δουλεύουν άψογα (double tap to wake, data sense, glance screen κτλ.). Έκανα και ενημέρωση όλα τα applications της Nokia...Είμαι ενθουσιασμένος, έρχομαι από τρία χρόνια στο Android όπου η εμπειρία χρήσης δεν με ικανοποιούσε (ίσως έφταιγαν και οι συσκευές, πρώτα Motorola Defy και μετά Galaxy S Advance).

Έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα κατασκεύης, την οθόνη, τους χάρτες και την πλοήγηση!!!:D

Μία ερώτηση μόνο (προσ το παρον :lol::lol:) :

Γιατί, ενώ έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής, δίπλά στην ένδειξη του σήματος μου εμφανίζει το "Η" ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλώς σας βρήκα στο θέμα του Lumia 920 ! Το απέκτησα σήμερα, από σκρουτζομάγαζο, σε μαύρο χρώμα. Είναι unbranded από Δανία και αφού συνδέθηκε στο wi-fi πήρε την amber, όλα τα χαρακτηριστικά δουλεύουν άψογα (double tap to wake, data sense, glance screen κτλ.). Έκανα και ενημέρωση όλα τα applications της Nokia...Είμαι ενθουσιασμένος, έρχομαι από τρία χρόνια στο Android όπου η εμπειρία χρήσης δεν με ικανοποιούσε (ίσως έφταιγαν και οι συσκευές, πρώτα Motorola Defy και μετά Galaxy S Advance).

Έχω πάθει πλάκα με την ποιότητα κατασκεύης, την οθόνη, τους χάρτες και την πλοήγηση!!!:D

Μία ερώτηση μόνο (προσ το παρον :lol::lol:) :

Γιατί, ενώ έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα κινητής, δίπλά στην ένδειξη του σήματος μου εμφανίζει το "Η" ?

 

Καλησπέρα, κατ' αρχήν. Φαίνεται το Galaxy S Advance "σπρώχνει" τον κόσμο στα WP. Χαχα :lol: Στα WP φαίνεται ο τύπος του σήματος, άσχετα αν χρησιμοποιείς δεδομένα εκείνη τη στιγμή. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη η οθόνη screen saver με κλειδωμένο το τηλέφωνο, επιτέλους και στα wp, δεν παίζεται.

http://www.wpcentral.com/nokia-releases-glance-background-beta-add-images-to-glance-screen

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το double tap που τονίζει ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία και η glance screen που ανάβει όλη την οθόνη του 920, δεν μπορώ να πω ότι έχουν αξιοσημείωτη κατανάλωση! Το double tap ειδικά γίνεται όλη την ώρα..το κουμπάκι δεν το έχω ξαναπατήσει εκτός από κάποιες φορές που έπρεπε να το κλειδώσω γρήγορα.
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο μπορείς να στείλεις. Τώρα για τραγούδια θα σε γελάσω γιατί δεν μου χρειάστηκε να στείλω κάποιο! ]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πολύ καιρό την amber για να κρίνω καλά, αλλά σε σχέση με πριν η μπαταρία δεν έχει (τουλάχιστον αξιοσημείωτη) διαφορά.. Ειδικά καθημερινές που η χρήση που κάνω είναι ελάχιστη (μουσική-φωτό-sms-τηλ) μου βγάζει 3 μερες φουλ..
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Βίντεο μπορείς να στείλεις. Τώρα για τραγούδια θα σε γελάσω γιατί δεν μου χρειάστηκε να στείλω κάποιο! ]

 

Και τραγούδια στέλνεις. Τα πάντα όλα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο μπορείς να στείλεις. Τώρα για τραγούδια θα σε γελάσω γιατί δεν μου χρειάστηκε να στείλω κάποιο!

Εναβιντεο που εχεις τραβιξει με το 920 ναι μπορεις να την στηλεις ενα βιντεο η τραγουδι που εχεις λαβει με μπλουτουθ η το τα εχεις περασει απο τον υπολογιστη σου δεν μπορεις ! γιατι ομος ?

 

πως μπωρω ? ενα μινα τορα δεν το εχω καταφερει !

 

θα εχουμε Windows 8.1 σιντομα?

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Εναβιντεο που εχεις τραβιξει με το 920 ναι μπορεις να την στηλεις ενα βιντεο η τραγουδι που εχεις λαβει με μπλουτουθ η το τα εχεις περασει απο τον υπολογιστη σου δεν μπορεις ! γιατι ομος ?

 

πως μπωρω ? ενα μινα τορα δεν το εχω καταφερει !

 

θα εχουμε Windows 8.1 σιντομα?

 

 

 

 

 

 

μπορείς να στείλεις και όσα έχεις λάβει απο άλλους. Απλα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει πριν το Bluetooth

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!πως γινεται να κανω βιντεο κληση?θελει καποια ρυθμιση η απλα δεν γινεται?ευχαριστω πολυ..!

 

Βιντεοκλήση μέσω δικτύου δεν γίνεται. Μόνο μέσω skype, viber κτλ.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση μέσω δικτύου δεν γίνεται. Μόνο μέσω skype, viber κτλ.

 

Ούτε με viber. Μόνο skype

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με viber. Μόνο skype

 

Α ναι; δεν το χα προσέξει καν χαχαχα. Μόνο σε skype χρησιμοποιώ αυτή την λειτουργία και μάλιστα σπάνια :lol::lol:

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορώ με κάποιο τρόπο να περάσω τα favorites από τους browser του υπολογιστή μου στον Internet Explorer στο 920 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορώ με κάποιο τρόπο να περάσω τα favorites από τους browser του υπολογιστή μου στον Internet Explorer στο 920 ?

 

Δοκίμασε αυτό.

'Εχει και δωρεάν έκδοση.

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/my-bookmarks-free/ef1bdf95-4c09-4594-a711-8f5367ff2474

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω να κάνει την δουλειά που θέλεις!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα πρόσφατα κάτι φωτογραφίες στο facebook ρε παιδιά και νομιζω οτι η ανάλυση είναι κακή; Αν καταλαβα καλά, "εριξε" τη ποιότητα όταν ανέβηκε στο facebook..?? Υπάρχει τρόπος να το αποφύγεις αυτό;

 

Επίσης, με την Pro Cam, έβγαλα μια φωτογραφία ρε παιδιά που μόλις πάτησα να τη βγάλει, "πάγωσε" η εικονα (όπως κάνει δηλαδή κάθε φορά που τραβάει μια φωτογραφία το οποιοδήποτε κινητο ή κάμερα) και σε κλάσματα, έγινε αυτόματα πιο κίτρινη...

 

Πάει πουθενά ο νους σας;

Edited by impreza_sti
Το trolling απαγορεύεται
Link to comment
Share on other sites

 

Ανέβασα πρόσφατα κάτι φωτογραφίες στο facebook ρε παιδιά και νομιζω οτι η ανάλυση είναι κακή; Αν καταλαβα καλά, "εριξε" τη ποιότητα όταν ανέβηκε στο facebook..?? Υπάρχει τρόπος να το αποφύγεις αυτό;

 

Επίσης, με την Pro Cam, έβγαλα μια φωτογραφία ρε παιδιά που μόλις πάτησα να τη βγάλει, "πάγωσε" η εικονα (όπως κάνει δηλαδή κάθε φορά που τραβάει μια φωτογραφία το οποιοδήποτε κινητο ή κάμερα) και σε κλάσματα, έγινε αυτόματα πιο κίτρινη...

 

Πάει πουθενά ο νους σας;

 

έχεις κιτρινη θήκη;;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

έχεις κιτρινη θήκη;;

 

ποπό τι είπες τώρα έτσι την είχα πατήσει εγώ με την κόκκινη γνήσια θήκη τράβαγα photo άναβε το φλας και πέρναγε την κοκκινίλα στην φωτογραφία

 

πάντως μετά την amber μια χαρά φωτογραφίες τραβάει δεν έχω παρατήρηση καμια κιτρινίλα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

έχεις κιτρινη θήκη;;

 

Οχι ρε παιδια... Μάυρη θήκη έχω και μάλιστα, το γεγονός που σας λέω, έγινε σε φωτογραφία χωρίς φλας...

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να στείλεις και όσα έχεις λάβει απο άλλους. Απλα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει πριν το Bluetooth

 

το ενεργοποιησα αλλα τιποτα δεν μου δεινει επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις γλώσσες που εμφανίζονται στο Νοkia lumia 920.. που παρουσιάζουνε ένα προβληματάκι.. Το τηλέφωνο αγοράστηκε από το e-shop και από όσο έχω καταλάβει προέρχεται από την Πολωνία.. Και ενώ εγκατάστησα την Ελληνική γλώσσα και έχω βάλει όλες τις επιλογές να εμφανίζονται στα Ελληνικά σε ορισμένες εφαρμογές μου εμφανίζονται κάποιες σκόρπες Πολωνικές λέξεις.. Αυτές οι εφαρμογές που εμφανίζονται οι Πολωνικές φράσεις ή τα γράμματα είναι όταν πέφτει το screen saver και εμφανίζει την ημερομηνία στα Πολωνικά.. στις επαφές..που το αλφαβητάριο εμφανίζεται με πολωνικά γράμματα.. και στο ημερολόγειο που εμφανίζει την ημερομηνία στα Πολωνικά..Δηλαδή με λίγα λόγια το πρόβλημα παρουσιάζεται στις ημερομηνίες ..Ενώ όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα και πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος με τις δυνατότητες των άπειρων εφαρμογών..παρουσιάζεται αυτό το πρόβληματακι.. τι μπορώ να κάνω..? Δοκίμασα να κάνω και επανεκίνηση του τηλεφωνου αλλα δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω εντοπίσει και πρέπει να αλλάξω ? Το τηλέφωνο επίσης έκανε κανονικά ενημερώσεις.. και γενικά πάει σφαίρα..Απλά με προβληματίζει που δε μπορώ να αλλάξω αυτό το ζήτημα..

 

Επισης στις επαφές όταν κάνω φιλτραρισμα για να μη μου εμφανίζει τις επαφές απο Hotmail Facebook κτλ.. δε μου εμφανιζει στη συνέχεια καμία επαφή.. και δυσκολεύομαι λίγο να εμφανίσω μόνο τις επαφές με τα τηλέφωνα.. Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι όταν πάω στις επαφές να πατάω δίεση στη συνέχεια το εικονίδιο με μια σφαίρα και έτσι εμφανίζει μετα τις επαφές όπως θέλω.. Υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση - βοηθεια ..και καλώς σας βρήκα γιατι ειμαι νεος στο forum !

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να στείλεις και όσα έχεις λάβει απο άλλους. Απλα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει πριν το Bluetooth

 

το ενεργοποιησα αλλα τιποτα δεν μου δεινει επιλογη

 

Αφου ανοιξεις το bluetooth πηγαινε στην μουσικη, και σε οποιο τραγουδι θες να στειλεις κρατα το πατημενο για λίγο και θα σου βγαλει ενα μενου, πατας κοινοποιηση και bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις γλώσσες που εμφανίζονται στο Νοkia lumia 920.. που παρουσιάζουνε ένα προβληματάκι.. Το τηλέφωνο αγοράστηκε από το e-shop και από όσο έχω καταλάβει προέρχεται από την Πολωνία.. Και ενώ εγκατάστησα την Ελληνική γλώσσα και έχω βάλει όλες τις επιλογές να εμφανίζονται στα Ελληνικά σε ορισμένες εφαρμογές μου εμφανίζονται κάποιες σκόρπες Πολωνικές λέξεις.. Αυτές οι εφαρμογές που εμφανίζονται οι Πολωνικές φράσεις ή τα γράμματα είναι όταν πέφτει το screen saver και εμφανίζει την ημερομηνία στα Πολωνικά.. στις επαφές..που το αλφαβητάριο εμφανίζεται με πολωνικά γράμματα.. και στο ημερολόγειο που εμφανίζει την ημερομηνία στα Πολωνικά..Δηλαδή με λίγα λόγια το πρόβλημα παρουσιάζεται στις ημερομηνίες ..Ενώ όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα και πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος με τις δυνατότητες των άπειρων εφαρμογών..παρουσιάζεται αυτό το πρόβληματακι.. τι μπορώ να κάνω..? Δοκίμασα να κάνω και επανεκίνηση του τηλεφωνου αλλα δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω εντοπίσει και πρέπει να αλλάξω ? Το τηλέφωνο επίσης έκανε κανονικά ενημερώσεις.. και γενικά πάει σφαίρα..Απλά με προβληματίζει που δε μπορώ να αλλάξω αυτό το ζήτημα..

 

Επισης στις επαφές όταν κάνω φιλτραρισμα για να μη μου εμφανίζει τις επαφές απο Hotmail Facebook κτλ.. δε μου εμφανιζει στη συνέχεια καμία επαφή.. και δυσκολεύομαι λίγο να εμφανίσω μόνο τις επαφές με τα τηλέφωνα.. Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι όταν πάω στις επαφές να πατάω δίεση στη συνέχεια το εικονίδιο με μια σφαίρα και έτσι εμφανίζει μετα τις επαφές όπως θέλω.. Υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση - βοηθεια ..και καλώς σας βρήκα γιατι ειμαι νεος στο forum !

 

Settings -> Language + Region -> Επιλέγεις "Ελλάδα" σε όλες τις κατηγορίες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...