Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!!Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα:Το skype του κινητού με του υπολογιστή δεν συγχρονίζει πλέον!Δεν μου στέλνει καν ειδοποιήσεις τίποτα!Είναι σαν να μην λειτουργεί καθόλου!Ξέρει κανείς τίποτα γιαυτό το πρόβλημα;Πως μπορώ να τα ξανασυχρονίσω;

 

Τι εννοείς δεν συγχρονίζει; Όταν το κινητό δεν είναι συνδεμένο στο ιντερνετ λειτουργεί το Skype στον υπολογιστή και αντίστοιχα στο κινητό όταν δεν είσαι συνδεμένος στο skype του υπολογιστή; Δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις και να το επανεγκαταστήσεις;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς δεν συγχρονίζει; Όταν το κινητό δεν είναι συνδεμένο στο ιντερνετ λειτουργεί το Skype στον υπολογιστή και αντίστοιχα στο κινητό όταν δεν είσαι συνδεμένος στο skype του υπολογιστή; Δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις και να το επανεγκαταστήσεις;

Εννοώ ότι μέχρι πριν 2 εβδομάδες και το skype του υπολογιστή ήταν δεν ήταν ανοιχτό θα χτυπούσε και στο κινητό και το μήνυμα και η κλήση ενώ τώρα αν έχω κλειστό το skype του υπολογιστή δεν παίρνω καθόλου το μήνυμα στο κινητό παρόλο που είναι πάντα ανοιχτό

 

Μάλλον το βρήκα:)Έβαλα το skype account και όχι τον ms account και δείχνει να δουλεύει

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι μέχρι πριν 2 εβδομάδες και το skype του υπολογιστή ήταν δεν ήταν ανοιχτό θα χτυπούσε και στο κινητό και το μήνυμα και η κλήση ενώ τώρα αν έχω κλειστό το skype του υπολογιστή δεν παίρνω καθόλου το μήνυμα στο κινητό παρόλο που είναι πάντα ανοιχτό

 

Δοκίμασες να το κάνεις μια απεγκατάσταση και να το ξαναπεράσεις;

 

Μάλλον το βρήκα:)Έβαλα το skype account και όχι τον ms account και δείχνει να δουλεύει

Κομπλέ τότε! :)

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πιστεύω έντονα ότι είναι θέμα αρχικής "συμπεριφοράς" και έπειτα διαχείρησης (δεν αναφέρομαι σε χρήση).

Δηλαδή αν στην αρχή τις κάνεις όλα αυτά τα απαραίτητα που τα περισσοτερα τα ξέρουν σχεδόν όλοι (και τα οποία τώρα τελευταία αμφισβήτησε μια ίσως "πληρωμένη" έρευνα) και επίσης κλείσεις περιττές λειτουργίες, ξετικάρεις κάποιες άχρηστες (για σενα) επιλογές κλπ, τότε η μπαταρία μπορεί να αντέξει αρκετά!

Προσωπικά δεν έχω χρόνο να σκαλίζω το κινητό κάθε τρεις και λίγο, αλλά το χρησιμοποιώ αρκετά (ακόμα και office), πολύ κάμερα (τουλάχιστον 20-30 φωτό/μέρα), τηλ., sms, μουσική κλπ και μου κρατάει 3 μέρες και κάτι!

Τις προάλλες έπαιζα 3D παιχνίδι για 40 λεπτά ακούγοντας ταυτόχρονα μουσική (με ακουστικά) και έπεσε 50%. Τελικά μου κράτησε 2 μέρες full..

Το έχω αναφέρει ξανα αλλα κάποιοι δεν το πιστεύαν..Εγώ πάντως από θέμα μπαταρίας είμαι κομπλέ. ΑΝ κάποια στιγμή έρθει και η amber (ή τελικά την περάσω με τις οδηγίες που μου έστειλε ένας φίλος) θα δω τι επιρροές θα έχουν τα double-tap κλπ

 

ΈΚανες ολα αυτά που λες και κράτησε 2 μέρες φουλ;; Φιλαράκι, το κινητό σου έχει πρόβλημα.. Να πας να το κοιτάξεις :p:p

 

Αυτό που παρατηρώ εγώ, μετά την εγκατάσταση της amber, είναι πως το κινητό αργεί πολυ να φορτίσει και η μπαταρία κρατάει λιγότερο.. Βελτιωση περιμέναμε, χειρότερα μας βγήκε..

Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειναι αδυνατο να συνδεθει στο wifi του σπιτιου οπως και στο access point του φορητου. τα'χω κανει ολα reset, κινητο, router κλπ..με την καμια. σε wifi που ειναι ανοιχτο συνδεεται κανονικα.οπου θελει κωδικο με τιποτα..τι σκαλωμα ειναι αυτο??

 

και εγω επαθα κατι παρομοιο σε ote router...εμπαινα με iphone και με το android tablet μου, αλλα με το 920 με τιποτα....

 

εχει συμβει και σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

και εγω επαθα κατι παρομοιο σε ote router...εμπαινα με iphone και με το android tablet μου, αλλα με το 920 με τιποτα....

 

εχει συμβει και σε αλλον?

 

εντωμεταξυ σε ανοιχτα wifi μπαινει κανονικα. βλεπω σε αλλα φορουμ πολυς κοσμος το εχει παθει αυτο και συνηθως λενε καποιο αρχειο ειναι corrupt και δε συνδεεται..μονο με full reset του τηλεφωνου, το οποιο δεν ειμαι διατεθειμενος να κανω, μετα απο τοσες ωρες που εχω φαει για να το σεταρω. αν ειναι να το κανω reset θα ειναι για να το πουλησω..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ηθελα να ρωτησω σε οσους εχουν το κιν.,αν εχουν παρατηρησει τιποτα τριγμους γενικα ειτε στην οθονη,ειτε στα πλαστικα..Ξερω οτι υπηρξαν και καποιες ελαττωματικες συσκευες,απλα ηθελα να μαθω γενικα αν υπαρχει καποιο θεμα..Δεν εχω την τυχη να το δω live απο κοντα γιαυτο ρωταω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ηθελα να ρωτησω σε οσους εχουν το κιν.,αν εχουν παρατηρησει τιποτα τριγμους γενικα ειτε στην οθονη,ειτε στα πλαστικα..Ξερω οτι υπηρξαν και καποιες ελαττωματικες συσκευες,απλα ηθελα να μαθω γενικα αν υπαρχει καποιο θεμα..Δεν εχω την τυχη να το δω live απο κοντα γιαυτο ρωταω..

 

Σε καμία περίπτωση. Η συσκευή έχει τέλεια υλοποίηση.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση έχω περάσει στην συσκευή τον λογαριασμό μου facebook αυτό που παρατηρώ είναι ότι δεν ανανεώνει τις φωτογραφίες από τις επαφές του facebook δηλαδή έχω πόλους φίλους που έχουν αλλάξει φωτογραφία προφίλ στο facebook και το κινητό δείχνει τις παλιές τι να κάνω???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

 

μια ερώτηση (μπορεί και χαζή)..

 

στο Notification bar πουέχει το δείκτη σήματος, μπαταρία κτλ, μου εμφανίζει στο κέντρο 3 κατσαρές γραμμές παράλληλες... τι να είναι αυτό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ειναι οτι το εχεις βαλει στην δονηση!

 

να ρωτησω κατι επειδη σε ολα τα κινητα μου ειχα θηκες οπως το ιδιο και στο 920 μου,το εχει καποιος χωρις θηκη?γρατζουνιζεται ευκολα?θελω να δω την εθαισθησια του στις γρατζουνιες?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι επειδη σε ολα τα κινητα μου ειχα θηκες οπως το ιδιο και στο 920 μου,το εχει καποιος χωρις θηκη?γρατζουνιζεται ευκολα?θελω να δω την εθαισθησια του στις γρατζουνιες?

 

Εγώ το έχω χωρίς, και το γυαλί είναι μια χαρά … τώρα το πίσω μέρος έχει κάποιες γρατσουνιές αλλά δεν είναι και πολύ φανερές …. Με σύγκριση το παλιό μου Samsung είναι πολύ πιο ανώτερο σε αυτό τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ σε ανοιχτα wifi μπαινει κανονικα. βλεπω σε αλλα φορουμ πολυς κοσμος το εχει παθει αυτο και συνηθως λενε καποιο αρχειο ειναι corrupt και δε συνδεεται..μονο με full reset του τηλεφωνου, το οποιο δεν ειμαι διατεθειμενος να κανω, μετα απο τοσες ωρες που εχω φαει για να το σεταρω. αν ειναι να το κανω reset θα ειναι για να το πουλησω..

 

Διέγραψε απο το κινητό σου το wifi του σπιτιού σου και ξανά συνδέσου βάζοντας βέβαια πάλι τον κωδικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε απο το κινητό σου το wifi του σπιτιού σου και ξανά συνδέσου βάζοντας βέβαια πάλι τον κωδικό.

 

το εχω κανει ηδη, διεγραψα ολα τα αποθηκευμενα wifi, δοκιμασα αλλο κωδικο στο ρουτερ, αλλαξα καναλι, επανεκκινηση το ρουτερ και το κινητο, τιποτα.

δοκιμασα σε αλλα δικτυα κ συνδεθηκε. επισης στο αλλο μου κινητο ως hotspot με κωδικο συνδεθηκε επισης. δε ξερω τι σκαλωμα εχει φαει..στο ρουτερ συνδεονται ολες οι συσκευες χωρις προβλημα.

θα κοιταξω να δοκιμασω αλλο mode και να κλεισω ο,τι συσκευη ειναι συνδεδεμενη μηπως παιζει καποιο ip conflict, τι να πω..το κακο ειναι οτι δεν εχει και ρυθμισεις για το wifi, ουτε στατικη κλπ.

 

EDIT: Τελικα αφου αποσυνδεσα ο,τι ειχα πανω στο ρουτερ (ενσυρματα η ασυρματα) και προσπαθησα ξανα, συνδεθηκε. Καποιο conflict? Τι να πω..αφου τα ξανα εβαλα παλι ολα επανω, συνεχισε να παιζει οποτε οκ για την ωρα

Edited by duende

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

Χτες μ είχε πιάσει η απελπισία μου (γιατί δεν είναι λίγο πράγμα να χάνεις όλα σου τα δεδομένα, ειδικά αυτή την περίοδο που δεν έχω καθόλου περιττό χρόνο) και εγκατέστησα με τις οδηγείες του φίλου konstantinosid το NSU. Πρίν συνδέσω το κινητό κάνω κλασσικά ένα τελευτάιο τσεκ για ΟΤΑ και τσούπ!! Να η Amber!:)

Έκανε 2 update (φαντάζομαι σε όλους..) που το πρώτο δεν ξέρω ακριβώς τι ήταν γιατί δεν είδα διαφορά..

Για την Amber τι να πω! Την είχα μελετήσει αρκετά κι έτσι βρήκα τα πάντα αμέσως!

Στα απροσδόκήτα + :

- Η Smart cam (σαφώς ανώτερη από την "Έξυπνη λήψη")

 

Στα - :

- Ένα μικρό τρεμούλιασμα που κάνει το μενού στο πρώτο σύρσιμο.. (το κάνει σε άλλους; Γενικά φαίνεται απειροελάχιστη διαφορά στο smouthness..)

 

Και το Φίλτρο κλήσεων & sms δουλευει τέλεια!

Αυτά και από εμένα για το "νέο" :lol: update..:happy:

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ηθελα να ρωτησω το εξης...

Ειχα κανει Update σε amber και εχθες εκανα hard reset και απο τοτε ενω παλι εχω amber εχουν χαθει καποιες επιλογες...

οπως το call filter,το storage check καθως και οι ρυθμισεις για την lock screen (ρολοι,double tap κτλ κτλ).

Τι μπορει να φταιει εχει συμβει σε κανεναν αλλον ????

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Χτες μ είχε πιάσει η απελπισία μου (γιατί δεν είναι λίγο πράγμα να χάνεις όλα σου τα δεδομένα, ειδικά αυτή την περίοδο που δεν έχω καθόλου περιττό χρόνο) και εγκατέστησα με τις οδηγείες του φίλου konstantinosid το NSU. Πρίν συνδέσω το κινητό κάνω κλασσικά ένα τελευτάιο τσεκ για ΟΤΑ και τσούπ!! Να η Amber!:)

Έκανε 2 update (φαντάζομαι σε όλους..) που το πρώτο δεν ξέρω ακριβώς τι ήταν γιατί δεν είδα διαφορά..

Για την Amber τι να πω! Την είχα μελετήσει αρκετά κι έτσι βρήκα τα πάντα αμέσως!

Στα απροσδόκήτα + :

- Η Smart cam (σαφώς ανώτερη από την "Έξυπνη λήψη")

 

Στα - :

- Ένα μικρό τρεμούλιασμα που κάνει το μενού στο πρώτο σύρσιμο.. (το κάνει σε άλλους; Γενικά φαίνεται απειροελάχιστη διαφορά στο smouthness..)

 

Και το Φίλτρο κλήσεων & sms δουλευει τέλεια!

Αυτά και από εμένα για το "νέο" :lol: update..:happy:

 

Επιτέλους δεν θα πεις τίποτα....

Είδες? Επρεπε να φτάσεις μισό βήμα πριν το NSU για να σου έρθει... τρομοκρατήθηκε το κινητό χαχαχα... :lol:

Αντε με το καλό να το χαρείς τώρα ακόμη πιο πολύ το τηλέφωνο σου... ;)

Εγώ πάλι πήγα ένα βήμα πιο πέρα απ το NSU και φλάσαρα το κινητό με άλλο firmware με την πολύτιμη βοήθεια του niotheros και montoya_42 . Για ότι θελήσεις στείλε pm.

 

 

Καλημερα ηθελα να ρωτησω το εξης...

Ειχα κανει Update σε amber και εχθες εκανα hard reset και απο τοτε ενω παλι εχω amber εχουν χαθει καποιες επιλογες...

οπως το call filter,το storage check καθως και οι ρυθμισεις για την lock screen (ρολοι,double tap κτλ κτλ).

Τι μπορει να φταιει εχει συμβει σε κανεναν αλλον ????

Ευχαριστω

 

Φίλε, κατέβασε απ το store το syssapp pusher αν δεν το έχεις, κάνε ενημέρωση ότι έχει με γρανάζι της Nokia μέσα η εφαρμογή, μήπως και λυθεί.

και ξαναψάξε όλο το μενού ρυθμίσεις μετά.

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουμε οδηγό φλασαρίσματος για lumia συσκευές αλλά λόγω φόρτου εργασίας έχει καθυστερήσει λιγάκι το όλο project.

Αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς είμαστε ήδη αναβαθμισμένοι σε Amber οπότε αναμένουμε GDR3 για το επόμενο φλασάρισμα! :) :) :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χτες μ είχε πιάσει η απελπισία μου (γιατί δεν είναι λίγο πράγμα να χάνεις όλα σου τα δεδομένα, ειδικά αυτή την περίοδο που δεν έχω καθόλου περιττό χρόνο) και εγκατέστησα με τις οδηγείες του φίλου konstantinosid το NSU. Πρίν συνδέσω το κινητό κάνω κλασσικά ένα τελευτάιο τσεκ για ΟΤΑ και τσούπ!! Να η Amber!:)

Έκανε 2 update (φαντάζομαι σε όλους..) που το πρώτο δεν ξέρω ακριβώς τι ήταν γιατί δεν είδα διαφορά..

Για την Amber τι να πω! Την είχα μελετήσει αρκετά κι έτσι βρήκα τα πάντα αμέσως!

Στα απροσδόκήτα + :

- Η Smart cam (σαφώς ανώτερη από την "Έξυπνη λήψη")

 

Στα - :

- Ένα μικρό τρεμούλιασμα που κάνει το μενού στο πρώτο σύρσιμο.. (το κάνει σε άλλους; Γενικά φαίνεται απειροελάχιστη διαφορά στο smouthness..)

 

Και το Φίλτρο κλήσεων & sms δουλευει τέλεια!

Αυτά και από εμένα για το "νέο" :lol: update..:happy:

 

Είμαι τραγικός. Πριν 2-3 μέρες διάβασα στο νήμα του 820 πως πήραν τα "Γαλλακια" την amber και ο νους μου πήγε σε σένα. Ξέχασα όμως να σου το πω.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήγα ένα βήμα πιο πέρα απ το NSU και φλάσαρα το κινητό με άλλο firmware με την πολύτιμη βοήθεια του niotheros και montoya_42 . Για ότι θελήσεις στείλε pm.

 

τι μπορει να εννοει ο ποιητης?τι παιζει?να ρωτησω?custom rom δεν υπαρχουν ε?και επισης τροπος για sideload εφαρμογες homebrew ή και μη ;) ???μονο αν το δηλωσουμε σαν dev το κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να εννοει ο ποιητης?τι παιζει?να ρωτησω?custom rom δεν υπαρχουν ε?και επισης τροπος για sideload εφαρμογες homebrew ή και μη ;) ???μονο αν το δηλωσουμε σαν dev το κινητο?

 

Τίποτα Απ' όλα αυτά. Απλα βάζουμε firmware αλλων χωρών. Για παράδειγμα εγώ είχα Γερμανικό Vodafone και δεν είχε data sense οπότε πέρασα Ιταλίας και τώρα πλέον έχω. Απ' ότι έχουν αναφέρει οι γκουρού του φόρουμ, δεν αργεί η ώρα της custom rom και για τα 8ρια.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να εννοει ο ποιητης?τι παιζει?να ρωτησω?custom rom δεν υπαρχουν ε?και επισης τροπος για sideload εφαρμογες homebrew ή και μη ;) ???μονο αν το δηλωσουμε σαν dev το κινητο?

 

Το κινητό του konstantinosid επειδή είναι 32gb είναι branded της Vodafone. Του άλλαξε firmware και του έβαλε unbranded με το οποίο δεν δείχνει το logo της vodafone κάθε φορά που επανεκκινεί η συσκευή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει επιτέλους να βρεθεί,τρόπος να μπαίνουν "πλαγίως" εφαρμογές.Αλλα επειδή τα WP δεν έχουν καμία σχέση με android σε θέματα ασφαλείας και copyright δε νομίζω να συμβεί ποτέ :(
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει επιτέλους να βρεθεί,τρόπος να μπαίνουν "πλαγίως" εφαρμογές.Αλλα επειδή τα WP δεν έχουν καμία σχέση με android σε θέματα ασφαλείας και copyright δε νομίζω να συμβεί ποτέ :(

 

Ηδη το samsung ativ το εχουν "σπάσει". Ποτέ μη λες ποτέ. ομως και εγω που το εχω dev unlock, πλεον τις αγοραζω τις εφαρμογες που μου αρεσουν. Αυτη την στιγμη δεν έχω περασμενη καμια "free" Αλλωστε η πιο ακριβη εφαρμογη συνηθως ειναι το gps software που στο Νοκια υπαρχει ετσι και αλλιως δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...