Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με ενδιαφέρουν όλα αυτά....το αποτέλεσμα πιο είναι όμως;

Που παίζουν σχεδόν τέλεια;

την απάντηση στην έδωσα ,φταίνε οι εταιρείες παιχνιδιών ! τωρα εαν αγοράζεις συσκευή μονο για παιχνίδια σε ΛΑΘΟΣ λειτουργικό εισαι φιλε μου (παντα φιλικά) το Android ειναι για ποιο συνηδητοποιημενους χρήστες που τους αρέσει το open λειτουργικό με οτι αυτο σημαίνει!( η έμπειρη χρήστες ξερουν τι εννοώ) εαν και δεν παίζω παιχνίδια στο δικο μου ταβλετ (p605) μια χαρα παίζουν .παιχνίδια αξίζει να παίζεις μονο σε pc ( αν και δεν υπάρχουν πληθώρα οσα στις κονσόλες) σε 2K,4K full setting. παντα τα pc θα ειναι δυο η τρεις γενιές μπροστά απο οτιδήποτε κυκλοφορεί εκει εξω,κονσόλα,η φορητή συσκευή, και παντα φιλικά

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με ενδιαφέρουν όλα αυτά....το αποτέλεσμα πιο είναι όμως;

Που παίζουν σχεδόν τέλεια;

 

Σωστά. Στο Ipad. Τίποτε δεν είναι τέλειο (είναι τόσα που δεν κάνει το ipad αντίστοιχα) και η συζήτηση είναι άσχετη με το tablet της samsung για τον λόγο που εξήγησε ο φίλος ανωτέρω.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλλού πήγε η συζήτηση εγώ ξέρω γιατί πήρα το τάμπλετ μου και δεν πήρα το iPad ακριβώς γι'αυτά που δεν μπορεί να κάνει.

απλά ανέφερα συγκεκριμένα για τα παιχνίδια που εκεί πάσχει όλο το Android,καλύτερα να το κλείσουμε εδώ.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζετε αν η οθόνη του tab pro , είναι καλύτερη του note 10.1 2014, ή είναι ίδιες?

ιδια,καλύτερα να περιμένεις τα s με super amoled

Link to comment
Share on other sites

alex τα είδα τα s, αναρωτιέμαι αν στα σκρουτζομάγαζα θα είναι κάτω από 500 ευρώ.

Η lte έκδοση του note , είναι στα 450 αυτή τη στιγμή.

Σε καμμιά 10αριά μέρες θα ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Το μόνο που με σταματά από να την εγκαταστήσω είναι το ότι έχουν αφαιρέσει την δυνατότητα απενεργοποίησης του δεξι/αριστερου (ή και των δύο) slides :(

 

τουλάχιστον αυτό διάβασα κάπου.... ισχύει?

στην έκδοση v11.1.6 beta Build 341 του dolphin μπορεις πλέον να απενεργοποιησεις τα slide (αριστερά και δεξια) κατέβασε το απο εδω http://mobilephonetalk.com/showthread.php?306942-Dolphin-Browser-for-Android-v11-1-6-beta-Build-341

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στην παρέα σας. Τώρα που το γνωστό μεγάλο κατάστημα το έχει σε weekend offer 369e πιστέυω ότι είναι καλή ευκαιρία να το τσιμπήσω. Εσείς τι λέτε; Είναι καλή τιμή; Το μόνο που με προβληματίζει είναι η εσωτερική μνήμη των 16gb. Μπορεί να επεκτείνεται με κάρτες microsd, αλλά και πάλι πιστεύω ότι 16gb για εφαρμογές είναι λίγη. Και φαντάζομαι η καθαρή διαθέσιμη δεν θα είναι παραπάνω από 12gb. Αν κάνω λάθος ας μου πεί κάποιος που το έχει το tablet. Είναι πράγματι λίγη η μνήμη για τέτοιο θηρίο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στην παρέα σας. Τώρα που το γνωστό μεγάλο κατάστημα το έχει σε weekend offer 369e πιστέυω ότι είναι καλή ευκαιρία να το τσιμπήσω. Εσείς τι λέτε; Είναι καλή τιμή; Το μόνο που με προβληματίζει είναι η εσωτερική μνήμη των 16gb. Μπορεί να επεκτείνεται με κάρτες microsd, αλλά και πάλι πιστεύω ότι 16gb για εφαρμογές είναι λίγη. Και φαντάζομαι η καθαρή διαθέσιμη δεν θα είναι παραπάνω από 12gb. Αν κάνω λάθος ας μου πεί κάποιος που το έχει το tablet. Είναι πράγματι λίγη η μνήμη για τέτοιο θηρίο;

για εφαρμογές οχι , για παιχνίδια ναι , εαν εισαι root παντα υπάρχει τρόπος

Link to comment
Share on other sites

για εφαρμογές οχι , για παιχνίδια ναι , εαν εισαι root παντα υπάρχει τρόπος

Κατάλαβα. Χωρίς root λοιπόν και με δεδομένο ότι με τέτοιο εργαλείο αποκλείεται να μην το μαμείς και στα παιχνίδια, απλά τον πίνεις με τα 16gb!!!

Link to comment
Share on other sites

τα περισσότερα παιχνίδια ειναι πλέον 1 gb + ,δυστυχώς. ετσι με full προγράμματα + 6,7 παιχνίδια παπαλα . η εσωτερική μνήμη τέλος . τωρα εαν εισαι root με FolderMount και μια καρτα 64 η 128 gb έλυσες το πρόβλημα !!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 64 gb σηκώνει

Φίλε όλα τα σύγχρονα που υποστηρίζουν 64 σηκώνουν και 128gb χωρίς κανένα πρόβλημα. το ταβλετ το δικό το υποστηρίζει 1000%. Είναι δοκιμασμένο από χρήστες!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια 32ρα σχεδόν γεμάτη με ταινίες και θέλω να τις μεταφέρω στο pc για εγγραφή σε εξωτερικό σκληρό. Κι αυτό γιατί δεν βλέπει με ανταπτορακι την κάρτα το pc ! Χρησιμοποιώ το Airstreamer, συνδέομαι στο pc, αλλά αυτή τη φορά δεν φαίνεται η extsd στο ταμπλετ προς streaming αν και φαίνεται στις ρυθμίσεις (μέσο αποθηκευσης) και μπορώ να παίξω ταινία από εκεί. Καμιά ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια 32ρα σχεδόν γεμάτη με ταινίες και θέλω να τις μεταφέρω στο pc για εγγραφή σε εξωτερικό σκληρό. Κι αυτό γιατί δεν βλέπει με ανταπτορακι την κάρτα το pc ! Χρησιμοποιώ το Airstreamer, συνδέομαι στο pc, αλλά αυτή τη φορά δεν φαίνεται η extsd στο ταμπλετ προς streaming αν και φαίνεται στις ρυθμίσεις (μέσο αποθηκευσης) και μπορώ να παίξω ταινία από εκεί. Καμιά ιδεα;

απο τι κατάλαβα θελεις να μεταφέρεις τις ταινίες στο pc αλλά αυτο δεν "βλέπει " το ανταπτορα με την καρτα. δοκίμασε άλλη θηρα usb, να κανεις σύνδεση μέσω καλωδίου usb του ταβλετ . αφου μεταφέρεις οτι χρειάζεσαι μετα κανεις φορματ στην κάρτα ( φορματ κατα προτίμηση σε exFat και οχι fat32 για προφανούς λόγους)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για Θήκη με bluetooth πληκτρολόγιο ελληνικών χαρακτήρων υπαρχει καμιά προταση;

 

Alex ευχαριστώ για την απάντηση, μα δεν δοκίμασα γιατί εδώ που είμαι δεν έχω το otg καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όλα τα σύγχρονα που υποστηρίζουν 64 σηκώνουν και 128gb χωρίς κανένα πρόβλημα. το ταβλετ το δικό το υποστηρίζει 1000%. Είναι δοκιμασμένο από χρήστες!!!

 

Το manual αναφέρει μέχρι 64, τώρα αν μπορεί να δει και 128 δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για Θήκη με bluetooth πληκτρολόγιο ελληνικών χαρακτήρων υπαρχει καμιά προταση;

 

Alex ευχαριστώ για την απάντηση, μα δεν δοκίμασα γιατί εδώ που είμαι δεν έχω το otg καλώδιο.

οχι otg .το καλώδιο του φορτιστή ! συνδεεις απευθείας το ταβλετ με pc μέσο του καλωδίου του φορτιστή .δες αυτο

για να ενεργοποιησης επιλογες προγραμματιστη πας ρυθμίσεις πληροφορίες συσκευής ,κάνεις κλικ στο αριθμός κατασκευής(δεν θυμάμαι τον αριθμό ,νομίζω 4 η 5 φορες συνεχόμενες) τοτε εμφανίζεται καινούργιο μενου που ονομάζονται επιλογές προγραμματιστη .εκει θα ενεργοποιησης το

εντοπισμός σφάλματων usb ,να επιτρεπ πλαστες τοποθεσίες. κατι άσχετο μιας που θα είσαι σε αυτο το μενου ποιο κάτω σου εχει 3 επιλογες που ξεκινάνε με κλιμακα ,εχουν επιλογή 1 καντο και στα 3 0.5 .αυτη ειναι μια ρυθμίσει για όλες τις συσκευές για να τρέχουν ακομα ποιο σμουθ

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το manual αναφέρει μέχρι 64, τώρα αν μπορεί να δει και 128 δεν το γνωρίζω.

δες τα παράδειγμα με note 3

ακομα και s2!!!(το Manual αναγράφει μέχρι 32 !!)
.δουλεύει !! και τέλος απο την σελίδα της SanDisk .

http://pct1.sandisk.com/ProductList.aspx?DeviceID=21029

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Αlex (God of tablets:)) άπειρες ευχαριστίες ξανά (μόνον αυτές τις τρεις ρυθμίσεις με τιμή 0,5 δεν βρίσκω, αλλά μάλλον δεν χρειαζονται όπως είδα στο βιντεο).

Διόρθωσα το μήνυμα γιατί ο φορτιστής έχει usb, οπότε δοκιμάζω.

 

Για την θήκη με bluetooth πληκτρολόγιο κανένας;

Edited by lakiss51
Link to comment
Share on other sites

Αlex (God of tablets:)) άπειρες ευχαριστίες ξανά (μόνον αυτές τις τρεις ρυθμίσεις με τιμή 0,5 δεν βρίσκω, αλλά μάλλον δεν χρειαζονται όπως είδα στο βιντεο).

Διόρθωσα το μήνυμα γιατί ο φορτιστής έχει usb, οπότε δοκιμάζω.

 

Για την θήκη με bluetooth πληκτρολόγιο κανένας;

η συσκευή σου εχει φορτιστή fix μη αποσπωμενο; πως έγινε αυτό ; εχω να δω τέτοιο απο s2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...