Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Ετοιμαζομαι να παω να ξηλωθω. Προσπαθω να καταλαβω τις διαφορες αναμεσα σε κωδικους οπως P605 , P6000, P6050 κλπ αλλα ματαιο. Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος;

Μπορειτε να μου προτεινετε καταστημα; Το P6000 που υπαρχει στο media markt σε τι υστερει ή υπερτερει απο τα υπολοιπα;

Η κύρια διαφορά είναι ο διαφορετικός επεξεργαστής ο p600 έχει octacore 4 τον 1.9 GHz Cortex-A15 + 4 τον 1.3 GHz cortex A7 ο p605 εχει τον

Quad-core Qualcomm Snapdragon 800( τρέχει ποιο ομαλά και έχει και lte) και δεύτερο την τιμή τους

http://www.skroutz.gr/c/1105/tablet.html?from=catspan&keyphrase=p600+samsung

http://www.skroutz.gr/s/4072614/Samsung-Galaxy-Note-10-1-LTE-2014-Edition-P6050-16GB.html?keyphrase=p605+samsung

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κύρια διαφορά είναι ο διαφορετικός επεξεργαστής ο p600 έχει octacore 4 τον 1.9 GHz Cortex-A15 + 4 τον 1.3 GHz cortex A7 ο p605 εχει τον

Quad-core Qualcomm Snapdragon 800( τρέχει ποιο ομαλά και έχει και lte) και δεύτερο την τιμή τους

http://www.skroutz.gr/c/1105/tablet.html?from=catspan&keyphrase=p600+samsung

http://www.skroutz.gr/s/4072614/Samsung-Galaxy-Note-10-1-LTE-2014-Edition-P6050-16GB.html?keyphrase=p605+samsung

 

απο οσο καταλαβα 605 και 6050 ειναι το ιδιο πραγμα. Καποιο μαγαζι που μπορειτε να μου προτεινετε και να εχω εγγυηση στην ελληνικη αντιπροσωποια της samsung;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης: ειναι κοινη η sim για το galaxy s4 και το p6050? Μπορει το p6050 να χρησιμοποιηθει ως τηλεφωνο με ενα ενσυρματο hands free?

Link to comment
Share on other sites

απο οσο καταλαβα 605 και 6050 ειναι το ιδιο πραγμα. Καποιο μαγαζι που μπορειτε να μου προτεινετε και να εχω εγγυηση στην ελληνικη αντιπροσωποια της samsung;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης: ειναι κοινη η sim για το galaxy s4 και το p6050? Μπορει το p6050 να χρησιμοποιηθει ως τηλεφωνο με ενα ενσυρματο hands free?

Ναι είναι το ίδιο .ίδια sim. όλα από skrouz (η δυο σελίδες που σου έγραψα) έχουν εγγύηση καθώς είναι ελληνικά μαγαζιά + η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή!!!! (ρωτάς για την εγγύηση στο εκάστοτε μαγαζι)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα την Ισπανικη 4.4.2 (Φινλανδικη που την ειδες? ΝΕΕ) επειδη μου αρεσε στο Tab Pro 8.4 και ξενερωσα λιγο με την 4.3 :Ρ

 

Ολα κομπλε, Knox 0 για οσους θελουν να ξερουν και το ταμπλετ απλα πεταει σε σχεση με πριν.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα την Ισπανικη 4.4.2 (Φινλανδικη που την ειδες? ΝΕΕ) επειδη μου αρεσε στο Tab Pro 8.4 και ξενερωσα λιγο με την 4.3 :Ρ

 

Ολα κομπλε, Knox 0 για οσους θελουν να ξερουν και το ταμπλετ απλα πεταει σε σχεση με πριν.

Για να γευτείς magazineUx όπως στα pro tab πρέπει να το ρουταρεις ( χάνεις εγγύηση ). Έχω το p605 με custom rom με MagazineUX Launcher από note 12.1 με πολλά προγράμματα από τα pro όπως το καινούργιο πληκτρολόγιο από το 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα την Ισπανικη 4.4.2 (Φινλανδικη που την ειδες? ΝΕΕ) επειδη μου αρεσε στο Tab Pro 8.4 και ξενερωσα λιγο με την 4.3 :Ρ

 

Ολα κομπλε, Knox 0 για οσους θελουν να ξερουν και το ταμπλετ απλα πεταει σε σχεση με πριν.

 

Πιο note εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πιο note εχεις?

Δεν έχει σημασία το μοντέλο!!!!! εφόσον δεν είσαι root μπορείς να περασεις οποία rom (που αντιστοιχεί στο μοντέλο σου)θέλεις με odin και το knox να παραμείνει 0. επιστροφή από 4.4.2 σε 4.3 δεν γίνεται!!!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι απο την ιδια ηπειρο η ROM με το tablet σου.

 

Οσο για το MagazineUX, δεν το θελω καθολου. Παλι καλα που δεν το εβαλε η Samsung στο Note 10.1!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι απο την ιδια ηπειρο η ROM με το tablet σου.

 

Οσο για το MagazineUX, δεν το θελω καθολου. Παλι καλα που δεν το εβαλε η Samsung στο Note 10.1!

Όχι απαραίτητα ( καλύτερα να είναι ευρωπαϊκή για να μην χάσεις εγγύηση και εάν είναι lte έκδοση μπορεί από άλλη ήπειρο να μην δουλεύει η sim λόγο διαφορετικών συχνοτήτων) εγκατάσταση γίνεται πάντως.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το p-600 ειμαι ηδη root στην 4.3 εαν βαλω την 4.4.2 ισπανικη μπορω να την rootαρω με το cf autoroot?

Φίλε μου εγώ έχω το p605 αλλά ναι για το p600 στο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490805&page=41 #409 . ψάξτο λιγάκι η απόψεις διίστανται. Στην ίδια σελίδα υπάρχει και άλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω το p605 αλλά ναι για το p600 στο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490805&page=41 #409 . ψάξτο λιγάκι η απόψεις διίστανται. Στην ίδια σελίδα υπάρχει και άλλη λύση

 

καλησπερα.ρουταρα και εγω xcat 3 σε p605 ολα καλα αλλα οταν παταω με το πενακι το ενεργο σημειωμα δεν μου το εμφανιζει.τι πρεπει να τικαρω απο το αρομα κατα την εγκατασταση για να συμβει αυτο;υπαρχει καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ρουταρα και εγω xcat 3 σε p605 ολα καλα αλλα οταν παταω με το πενακι το ενεργο σημειωμα δεν μου το εμφανιζει.τι πρεπει να τικαρω απο το αρομα κατα την εγκατασταση για να συμβει αυτο;υπαρχει καμια λυση;

Μάλλον δεν έγινε σωστή εγκατάσταση .πρώτα περνάς την official για το bootloader , κάνεις επανάφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων διαγραφή cache κλπ. Μετά με odin περνάς custom recovery TWRP 2.7.0.1(LTE)

μετα την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2774680. εμένα μου δουλεύει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές στέλνουμε στην εξωτερική sd κάρτα, απεγκαθιστανται αυτόματα, και πρέπει να τις ...ξαναχωσουμε στην εσωτερικη για να δουλεψουν; καθόλου πρακτικο:(
Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές στέλνουμε στην εξωτερική sd κάρτα, απεγκαθιστανται αυτόματα, και πρέπει να τις ...ξαναχωσουμε στην εσωτερικη για να δουλεψουν; καθόλου πρακτικο:(

?????????????????,δεν σε κατάλαβα , μια χαρά δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, , όσες έστειλα στην 32ρα και είχαν εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας (όλες δηλ.), αυτό μαύρισε, γράφτηκε επάνω του ενα sd, και όταν κλικάρω λέει "η εφαρμογή δεν εγκατασταθηκε". Ενώ βεβαίως προ μεταφοράς ήταν κανονικό και άνοιγε.
Link to comment
Share on other sites

Πες μου μια εφαρμογή να την δοκιμάσω. Μπορείς να μεταφέρεις μικρές εφαρμογές μερικά mb. εάν σου αλλάζει τα εικονίδια και γράφει "η εφαρμογή δεν εγκατασταθηκε" κατά μεγάλη πιθανότητα έχει αποσυνδεθεί η εξωτερική κάρτα.όταν μεταφέρεις πρόγραμματα στην εξωτερική λειτουργούν κανονικά εάν όμως αφαίρεσεις την εξωτερική τότε το εικονίδιο του προγράμματος αλλάζει ( εμφανίζει το εικονίδιο που βλέπεις ) και σου λέει ότι η εφαρμογή κλπ. επόμενος τσέκαρε την κάρτα σου !!!! Μπορεί να είναι προβληματική .τι class ειναι; Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες ομως στην καρτα μνημης? Γιατι και εγω το ιδιο παθαινω. Αλλα το πιο πιθανο ειναι να φταιει η 4.4.2

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες ομως στην καρτα μνημης? Γιατι και εγω το ιδιο παθαινω. Αλλα το πιο πιθανο ειναι να φταιει η 4.4.2

φωτογραφίες αποθηκευονται κανονικά στην εξωτερική ! είμαι όμως με custom rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε μένα δεν έφταιγε το μη καλό πάτημα αλλά το ότι σβήστηκαν όλες οι εφαρμογές που ειχαν μεταφερθει απο τη εσω μνημη στην έξω sd κάρτα. Μόνον αυτές και όχι φωτο, video και κάτι pdf βιβλιων, που αποθηκεύτηκαν απ ευθείας στην sd! Τις πταίει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε μένα δεν έφταιγε το μη καλό πάτημα αλλά το ότι σβήστηκαν όλες οι εφαρμογές που ειχαν μεταφερθει απο τη εσω μνημη στην έξω sd κάρτα. Μόνον αυτές και όχι φωτο, video και κάτι pdf βιβλιων, που αποθηκεύτηκαν απ ευθείας στην sd! Τις πταίει;

Εχω μεταφερει πολλες εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα και ολες δουλευουν κανονικα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεταφερει πολλες εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα και ολες δουλευουν κανονικα.

 

Με την 4.4.2 παντως δεν δουλευει καμια :Ρ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Για την 4,3 μιλαω εγω. Για root δεν ξερω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...