Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει καποιος πως γινεται τα Downloads απο τον Chrome (videos, εικονες κλπ) να αποθηκευονται στην SD Card και οχι στην μνημη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Galaxy Νote 2 & LTE rel 26/9/12 ακόμα δινει updates: Kit Kat 4.4.2 και υπάρχει και ενδεχόμενο για 4.4.4. Λες τα Note tablets να τελειώσουν στο 18μηνο; :)

πολιτική της εταιρείας είναι ο 18 μηνός!!! (αυτό είναι 100% έγκυρο !!) σε όλες τις συσκευές !!! (Πάντα για την μαμά samsung και τις άλλες εταιρίες!! ) τώρα εαν εχεις ελληνικής αντιπροσωπίας... και αυτό που είναι να στο δώσει στο 18 και στο δίνει μήνες αργότερα.... δεν υπάρχει εταιρεία με 2 χρόνια υποστήριξη ....(δεν αναφέρομαι σε εγγύηση)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωριζει καποιος πως γινεται τα Downloads απο τον Chrome (videos, εικονες κλπ) να αποθηκευονται στην SD Card και οχι στην μνημη?

Δεν νομίζω να γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean 4.1.1 Sept 2012 --- KitKat 4.4.2 Jun 2014

 

Φαντάζομαι οτι ούτε που έκατσες να διαβάσεις τι γράφω αλλα δεν πειράζει άστο :lol:

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται...

 

Δεν ειναι λιγο κουφο?

Δλδ να εχουμε τοσο χωρο στην καρτα, και να ειμαστε αναγκασμενοι οτι κατεβαζουμε απο Chrome (Videos, PDF κλπ) να αποθηκευεται στην συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο κουφο?

Δλδ να εχουμε τοσο χωρο στην καρτα, και να ειμαστε αναγκασμενοι οτι κατεβαζουμε απο Chrome (Videos, PDF κλπ) να αποθηκευεται στην συσκευη?

Εγώ χρησιμοποιώ το dolphin browser ( έχει τέτοια ρυθμίσει.. πάντα κατεβάζω στην εξωτερική..) ...το Chrome το έχω για δευτερεύων...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ρομ είναι η καλύτερη?

Για ποιο p600 η p605 ( προσωπικά χρησιμοποιώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2774680 αλλά βγήκε σήμερα 4.4.4 (επίσημη αμερικανική ) από http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2646738 ( μπορεί να την δοκιμάσω κάποια στιγμή ..Με χαλάει που δεν έχει launcher από το S ...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει ξανα, αλλα παρατηρησα, επειδη εχω και το WiFi και το LTE, οτι το LTE εχει Sony IMX135 (ιδια με του Note 3) και το WiFi εχει Sony IMX134.

 

Μου κανει πολυ εντυπωση. Παντως, υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα. Σε βραδυνη, το LTE εχει αρκετα λιγοτερο θορυβο, οποτε εχει και καλυτερη λεπτομερεια, ενω το WiFi εχει καλυτερη πιστοτητα χρωματων.

 

LTE

https://drive.google.com/file/d/0B5qtu8kDi0b-a3g3dlQwUzdxaE0/view?usp=sharing

 

WiFi

https://drive.google.com/file/d/0B5qtu8kDi0b-Y1JiSkhBZU1WUEE/view?usp=sharing

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορώ να δημιουργήσω στη "Συλλογή" ένα φάκελο με συγκεκριμένες φωτογραφίες;

απλό ... μεσα στο φάκελο που έχεις τις φωτογραφίες... δημιούργησε ένα φάκελο (με ότι ονόματα θέλεις) και σε αυτό αντέγραψε τις φώτο που θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σ' αυτό το tablet το dock station EE-D100 της Samsung που είναι μόνο γιά φόρτιση και που το έχει το eshop λίγο κάτω από τα 30 ευρώ; Δυστυχώς βγαίνει μόνο σε λευκό χρώμα και όχι σε μαύρο...

 

Επίσης υπάρχει σε κάτι φθηνότερο, που να κάνει την ίδια δουλειά (η έξοδος για ηχεία μου είναι αδιάφορη), που να είναι συμβατό με το P600 στην φόρτιση και φυσικά να υπάρχει εδώ στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :D

Από χτες το παρέλαβα κ εγώ -λευκό lte :love::love:

Το σεταρω σιγά σιγά! !Μέχρι στιγμής όλα φαίνονται οκ :cool:

Προς το παρών το έβαλα με θήκη φάκελο- angry birds:p - που είχα παλαιότερα το ipad αλλά σκέφτομαι να πάρω

αυτη:

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-THiki-Original-Book-stand-for-Galaxy-Note-10-1-2014-SM-P600-white.913505.html

Η οποία πιστεύω θα είναι όπως το αντίστοιχο smart cover της apple :)

Για μεμβράνη όπως διάβασα στις προηγούμενες σελίδες προτείνετε το tempered glass -το οποίο έχω στο note 3 κ είμαι πολύ ευχάριστημενη! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο? ?:O

Η απλή μεμβράνη της Samsung κάνει τίποτα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Evelinalex εγώ έχω προτείνει εδώ αρκετά πιο πίσω αυτό http://www.ebay.com/itm/351081814087 , το οποίο και εγώ το είχα δει από μέλος εδώ. Μην βάλεις απλή μεμβράνη είναι κρίμα να νιώθεις την πλαστικούρα. Το γυαλί δίνει άλλη αίσθηση, απλά πρέπει να είσαι προσεκτική όταν το βάζεις. Για θήκη το έχω σε case της Trust από το E-shop. Απλή παρέχει προστασία απλά δεν έχει τα υπέρ των Folding.
Link to comment
Share on other sites

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

 

θέλω να έχω την πρωτη μου επαφή με tablet και έχω πολλές και μαζεμένες απορίες,συγγνώμη εκ των προτέρων αν σας κουράσω....πφφφφ...:worry:

 

1)θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει τα λεφτά μιας τέτοιας αγοράς καθώς στις τιμές που είναι τώρα τα tablet που θέλω μπορείς να αγοράσεις ένα αρκέτα αξιόλογο laptop,ο φόβος μου είναι μην κάνω την αγορά και δε το ευχαριστηθώ-αξιοποιήσω και πάνε τσάμπα τόσα χρήματα

2) θα ήθελα να μάθω για την λειτουργία του lte καθώς για αυτό ενδιαφέρομαι (αν λειτουργούν μαζί με το τηλέφωνο,αν πρέπει να θέσω κάποιο εκτός λειτουργίας για να λειτουργήσει το δεύτερο και γενικά τέτοιου είδους λεπτομέρειες

3)θα ήθελα να μάθω τι γίνεται με την μπαταρία αν υπάρχει η δυνατότητα αντικατάστασης (ρωτάω γιατί στο κινητό που έχω galaxy s3 μετά από 7 με 8 μήνες χρειάστηκε αλλαγή καθώς φόυσκωσε και δεν κράταγε καθόλου)

4)θα ήθελα τι γνώμης σας για επιλογή ανάμεσα στα galaxy note p605,galaxy tab s 10.5 και tab pro 10.1 (συγγνώμη αν αυτό είναι off topic παρακαλώ αν υπάρχει κάποιο συγκριτικό ανάμεσα σε αυτά τα τρία να με βοηθήσετε)

 

Ευχαριστώ και πάλι συγγνώμη αν σας κούρασα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

 

θέλω να έχω την πρωτη μου επαφή με tablet και έχω πολλές και μαζεμένες απορίες,συγγνώμη εκ των προτέρων αν σας κουράσω....πφφφφ...:worry:

 

1)θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει τα λεφτά μιας τέτοιας αγοράς καθώς στις τιμές που είναι τώρα τα tablet που θέλω μπορείς να αγοράσεις ένα αρκέτα αξιόλογο laptop,ο φόβος μου είναι μην κάνω την αγορά και δε το ευχαριστηθώ-αξιοποιήσω και πάνε τσάμπα τόσα χρήματα

2) θα ήθελα να μάθω για την λειτουργία του lte καθώς για αυτό ενδιαφέρομαι (αν λειτουργούν μαζί με το τηλέφωνο,αν πρέπει να θέσω κάποιο εκτός λειτουργίας για να λειτουργήσει το δεύτερο και γενικά τέτοιου είδους λεπτομέρειες

3)θα ήθελα να μάθω τι γίνεται με την μπαταρία αν υπάρχει η δυνατότητα αντικατάστασης (ρωτάω γιατί στο κινητό που έχω galaxy s3 μετά από 7 με 8 μήνες χρειάστηκε αλλαγή καθώς φόυσκωσε και δεν κράταγε καθόλου)

4)θα ήθελα τι γνώμης σας για επιλογή ανάμεσα στα galaxy note p605,galaxy tab s 10.5 και tab pro 10.1 (συγγνώμη αν αυτό είναι off topic παρακαλώ αν υπάρχει κάποιο συγκριτικό ανάμεσα σε αυτά τα τρία να με βοηθήσετε)

 

Ευχαριστώ και πάλι συγγνώμη αν σας κούρασα

 

1) Eιναι καθαρα θεμα προσωπικης χρησης. Τι θα ηθελες να κανεις με το tablet και αν αυτα που θες να κανεις στον laptop τα κανει και το tablet.

 

2) To LTE ειναι ακριβως οπως και στα κινητα. Εχεις παντου internet και ομιλια ταυτοχρονα. Φτανει να εισαι σε 3G/4G λειτουργια. Σε GPRS/EDGE δουλευει μονο ενα καναλι, αν και δεν θα σε νοιαζει, γιατι με GPRS/EDGE το ιντερνετ ειναι τραγικο. Οταν συνδεεσαι σε WiFi, σταματαει η μεταδοση δεδομενων απο το δικτυο της κινητης και οταν βγεις εκτος εμβελειας του, ξεκιναει παλι η κινητη. Οσο για τηλεφωνο, κανονικα, αν εχεις καποια συνδεση/καρτα με ομιλια. Τα προγραμματα Internet με παγιο παντως της Cosmote δεν επιτρεπουν φωνη. Οποτε μονο SMS και Internet.

 

3) Δυνατοτητα αντικαταστασης απο εσενα υπαρχει με αυτον τον τροπο

Αλλιως το πας μεσα στην εγγυηση.

 

4) Αναμεσα σε αυτα που ειπες, η διαφορες αναμεσα στο P605 και στο Tab Pro 10.1 LTE ειναι οτι το δευτερο δεν εχει το S Pen, ειναι 70gr πιο ελαφρυ, εχει 2GB RAM αντι για 3GB και εχει τα πιο αδυναμα ηχεια απο τα τρια. Τα πιο καλα ηχεια τα εχει το P605. Σε ολα τα αλλα ειναι ολοιδια. Τωρα, το Tab S 10.5 LTE εχει τις εξης διαφορες απο τα αλλα δυο.

 

  • Εχει οθονη AMOLED. Η οποια ειναι πιο καλη απο αποψη χρωματων. Οχι οτι τα αλλα δεν εχουν οθοναρες
  • Ειναι το πιο ελαφρυ
  • Εχει αισθητηρα δαχτυλικου αποτυπωματος
  • Ουτε αυτο εχει S Pen
  • Εχει λιγακι καλυτερη διαρκεια στην μπαταρια λογω οθονης
  • Εχει τον επεξεργαστη Exynos 5420 και καρτα γραφικων την Mali-T628MP6.

 

H τελευταια διαφορα ειναι και για μενα η μεγαλυτερη. Στις διαφορες μετρησεις (benchmarks) του επεξεργαστη ο Exynos συνηθως βγαινει 1ος σε σχεση με τον SnapDragon 800. Αλλα στα παιχνιδια, η Adreno 330 του SnapDragon 800 (P605, Tab Pro 10.1 LTE) ειναι αρκετα καλυτερη. Βλεπεις αρκετη διαφορα δηλαδη.

 

Τελος, επειδη ειχα το Note 10.1 2014 WiFi (P600) και τωρα εχω παρει το Note 10.1 2014 LTE (P605) και τα ειχα μια εβδομαδα διπλα-διπλα μπορω να πω οτι η διαφορα στον επεξεργαστη ουτε που φαινεται, αλλα η διαφορα στην καρτα γραφικων ειναι μεγαλη. Επισης, το P605 ειναι πολυ πιο ομαλο στο scrolling στις σελιδες καθως και στο μενου.

Γενικα, ειδα διαφορα αναμεσα στα δυο μοντελα και ενιωσα σαν να πηρα tablet επομενης γενιας οταν πηρα το LTE.

 

Που θελω να καταληξω, το Tab S, επειδη εχει συστημα επεξεργαστη/καρτας ιδιο με το P600 πιστευω θα εχει τα ιδια μειονεκτηματα.

 

Στην θεση σου, θα επρεπε πρωτα να αποφασισω αν θελω το S Pen ή οχι. Αν το θες, τοτε μονοδρομος η επιλογη. Αν τωρα δεν το θες, αναμεσα στο Tab Pro και στο Tab S θα ηταν πιο δυσκολη η επιλογη. Προσωπικα θα διαλεγα το Tab Pro παρ ολο που η οθονη του S μου αρεσει παααααρα πολυ. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα καταστημα και να δεις πως συμπεριφερονται και τα 3.

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

1) Eιναι καθαρα θεμα προσωπικης χρησης. Τι θα ηθελες να κανεις με το tablet και αν αυτα που θες να κανεις στον laptop τα κανει και το tablet.

 

2) To LTE ειναι ακριβως οπως και στα κινητα. Εχεις παντου internet και ομιλια ταυτοχρονα. Φτανει να εισαι σε 3G/4G λειτουργια. Σε GPRS/EDGE δουλευει μονο ενα καναλι, αν και δεν θα σε νοιαζει, γιατι με GPRS/EDGE το ιντερνετ ειναι τραγικο. Οταν συνδεεσαι σε WiFi, σταματαει η μεταδοση δεδομενων απο το δικτυο της κινητης και οταν βγεις εκτος εμβελειας του, ξεκιναει παλι η κινητη. Οσο για τηλεφωνο, κανονικα, αν εχεις καποια συνδεση/καρτα με ομιλια. Τα προγραμματα Internet με παγιο παντως της Cosmote δεν επιτρεπουν φωνη. Οποτε μονο SMS και Internet.

 

3) Δυνατοτητα αντικαταστασης απο εσενα υπαρχει με αυτον τον τροπο

Αλλιως το πας μεσα στην εγγυηση.

 

4) Αναμεσα σε αυτα που ειπες, η διαφορες αναμεσα στο P605 και στο Tab Pro 10.1 LTE ειναι οτι το δευτερο δεν εχει το S Pen, ειναι 70gr πιο ελαφρυ, εχει 2GB RAM αντι για 3GB και εχει τα πιο αδυναμα ηχεια απο τα τρια. Τα πιο καλα ηχεια τα εχει το P605. Σε ολα τα αλλα ειναι ολοιδια. Τωρα, το Tab S 10.5 LTE εχει τις εξης διαφορες απο τα αλλα δυο.

 

  • Εχει οθονη AMOLED. Η οποια ειναι πιο καλη απο αποψη χρωματων. Οχι οτι τα αλλα δεν εχουν οθοναρες
  • Ειναι το πιο ελαφρυ
  • Εχει αισθητηρα δαχτυλικου αποτυπωματος
  • Ουτε αυτο εχει S Pen
  • Εχει λιγακι καλυτερη διαρκεια στην μπαταρια λογω οθονης
  • Εχει τον επεξεργαστη Exynos 5420 και καρτα γραφικων την Mali-T628MP6.

 

H τελευταια διαφορα ειναι και για μενα η μεγαλυτερη. Στις διαφορες μετρησεις (benchmarks) του επεξεργαστη ο Exynos συνηθως βγαινει 1ος σε σχεση με τον SnapDragon 800. Αλλα στα παιχνιδια, η Adreno 330 του SnapDragon 800 (P605, Tab Pro 10.1 LTE) ειναι αρκετα καλυτερη. Βλεπεις αρκετη διαφορα δηλαδη.

 

Τελος, επειδη ειχα το Note 10.1 2014 WiFi (P600) και τωρα εχω παρει το Note 10.1 2014 LTE (P605) και τα ειχα μια εβδομαδα διπλα-διπλα μπορω να πω οτι η διαφορα στον επεξεργαστη ουτε που φαινεται, αλλα η διαφορα στην καρτα γραφικων ειναι μεγαλη. Επισης, το P605 ειναι πολυ πιο ομαλο στο scrolling στις σελιδες καθως και στο μενου.

Γενικα, ειδα διαφορα αναμεσα στα δυο μοντελα και ενιωσα σαν να πηρα tablet επομενης γενιας οταν πηρα το LTE.

 

Που θελω να καταληξω, το Tab S, επειδη εχει συστημα επεξεργαστη/καρτας ιδιο με το P600 πιστευω θα εχει τα ιδια μειονεκτηματα.

 

Στην θεση σου, θα επρεπε πρωτα να αποφασισω αν θελω το S Pen ή οχι. Αν το θες, τοτε μονοδρομος η επιλογη. Αν τωρα δεν το θες, αναμεσα στο Tab Pro και στο Tab S θα ηταν πιο δυσκολη η επιλογη. Προσωπικα θα διαλεγα το Tab Pro παρ ολο που η οθονη του S μου αρεσει παααααρα πολυ. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα καταστημα και να δεις πως συμπεριφερονται και τα 3.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και τις πληροφορίες,

το θέμα μου με το lte είναι όταν είναι ενεργά και τα δύο ταυτόχρονα (με κανονική κάρτα όχι μόνο δεδομένων για να μπορώ να κάνω και κλήση αν χρειαστεί από το tablet) επηρεάζεται η λειτουργία του tablet ή του τηλεφώνου?έχω επιλογή να διαλέξω ποιο θα έχει προτεραιότητα στις κλήσεις ας πούμε?

όσο για το δεύτερο κομμάτι αν καταλαβαίνω καλά μου λες ότι αν δεν χρειάζομαι το s pen θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στο pro και στο s?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα το P605 γιατί χρειάζομαι πενάκι και 3G εκτός σπιτιού. Γι αυτόν το λόγο ήταν μονόδρομος. Σαν ταμπλέτα είναι σχεδόν οτι καλύτερο κυκλοφορεί έξω με ενα μειονέκτημα για μένα: Είναι σχετικά βαρύ. Δεν λέω οτι σε κουράζει, σχετικά είναι όλα, αλλά την ταμπλέτα την θές λίγο πιο ελαφριά. Κατά τα άλλα, ολες οι εταιρίες που δίνουν σύνδεση για mobile internet, αυτό δεν περιλαμβάνει φωνή. Αν θέλεις και φωνή θα πρέπει να βάλεις sim κανονικής σύνδεσης με κάποιο πακέτο δεδομένων.

Οσον αφορά την παράλληλη χρήση, κάνεις τα πάντα. Δηλαδή μιλάς στο κινητό και ταυτόχρονα σερφάρεις, χωρίς περιορισμούς ή προτεραιότητες. Εχω μάλιστα και παράδειγμα αναμονής κλήσης με voip σύνδεση μέσω 3G, όπου μιλάγα ήδη στο κινητό μου νούμερο (μέσω bluetooth), είχα κλήση στο voip (σταθερό), απάντησα με αναμονή και ξαναγύρισα πίσω στο κινητό, συνεχίζοντας να σερφάρω χωρίς διακοπές. Οτι κάνω και στο Note2 φυσικά, δεδομένης όμως της καλύτερης πολυεπεξεργασίας και της πιο άνετης χρήσης λόγω μεγάλης οθόνης. Αν θέλεις πενάκι P605.

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα το P605 γιατί χρειάζομαι πενάκι και 3G εκτός σπιτιού. Γι αυτόν το λόγο ήταν μονόδρομος. Σαν ταμπλέτα είναι σχεδόν οτι καλύτερο κυκλοφορεί έξω με ενα μειονέκτημα για μένα: Είναι σχετικά βαρύ. Δεν λέω οτι σε κουράζει, σχετικά είναι όλα, αλλά την ταμπλέτα την θές λίγο πιο ελαφριά. Κατά τα άλλα, ολες οι εταιρίες που δίνουν σύνδεση για mobile internet, αυτό δεν περιλαμβάνει φωνή. Αν θέλεις και φωνή θα πρέπει να βάλεις sim κανονικής σύνδεσης με κάποιο πακέτο δεδομένων.

Οσον αφορά την παράλληλη χρήση, κάνεις τα πάντα. Δηλαδή μιλάς στο κινητό και ταυτόχρονα σερφάρεις, χωρίς περιορισμούς ή προτεραιότητες. Εχω μάλιστα και παράδειγμα αναμονής κλήσης με voip σύνδεση μέσω 3G, όπου μιλάγα ήδη στο κινητό μου νούμερο (μέσω bluetooth), είχα κλήση στο voip (σταθερό), απάντησα με αναμονή και ξαναγύρισα πίσω στο κινητό, συνεχίζοντας να σερφάρω χωρίς διακοπές. Οτι κάνω και στο Note2 φυσικά, δεδομένης όμως της καλύτερης πολυεπεξεργασίας και της πιο άνετης χρήσης λόγω μεγάλης οθόνης. Αν θέλεις πενάκι P605.

 

Καλημέρα jlian

 

δε νομίζω ότι τα 80gr παραπάνω από το s και το Pro θα είναι κουραστικά αν η γενικότερη λειτουργία είναι καλύτερη....δηλαδή αν πάρω κανονική κάρτα με φωνή και με πάρουν μία κλήση θα χτυπάνε και τα δύο θα μπορώ να επιλέξω εγώ τι θα λειτουργεί.....αν κάπου που έχω wifi βάλω το tablet σε airplane mode θα χτυπάει το κινητό ή θα με βγάζει εκτός σύνδεσης τέτοια πράγματα λετουργικά θα ήθελα να μάθω,αυτά δεν έχω καταλάβει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και τις πληροφορίες,

το θέμα μου με το lte είναι όταν είναι ενεργά και τα δύο ταυτόχρονα (με κανονική κάρτα όχι μόνο δεδομένων για να μπορώ να κάνω και κλήση αν χρειαστεί από το tablet) επηρεάζεται η λειτουργία του tablet ή του τηλεφώνου?έχω επιλογή να διαλέξω ποιο θα έχει προτεραιότητα στις κλήσεις ας πούμε?

όσο για το δεύτερο κομμάτι αν καταλαβαίνω καλά μου λες ότι αν δεν χρειάζομαι το s pen θα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στο pro και στο s?

Όπως λειτουργεί και στο κινητό το κανονικό. Βάζεις μέσα την κάρτα σου την micro sim και δουλεύεις ακριβώς το ίδιο. Έρχεται κλήση απαντάς και βάζει στο παρασκήνιο οτι κάνεις. Δεν σε προβληματίζει πουθενά. Το μόνο θέμα είναι οτι θέλει απαραίτητα το Handsfree αλλιώς θα ακούνε όοοολοι τι λες. Αν και δεν έχω δει τα άλλα δύο προτείνω και εγώ το P605 με το πενάκι, έτσι για το μινάρισμα :P

Link to comment
Share on other sites

Όπως λειτουργεί και στο κινητό το κανονικό. Βάζεις μέσα την κάρτα σου την micro sim και δουλεύεις ακριβώς το ίδιο. Έρχεται κλήση απαντάς και βάζει στο παρασκήνιο οτι κάνεις. Δεν σε προβληματίζει πουθενά. Το μόνο θέμα είναι οτι θέλει απαραίτητα το Handsfree αλλιώς θα ακούνε όοοολοι τι λες. Αν και δεν έχω δει τα άλλα δύο προτείνω και εγώ το P605 με το πενάκι, έτσι για το μινάρισμα :P

 

όταν είναι όμως ανοιχτό και το κινητό τι γίνεται?ποιο από τα δύο λειτουργεί?

όσο για το μινάρισμα συμφωνώ και εγώ....:P

Μάλλον αν τελικά προχωρήσω στην αφορά στο ρ605 θα καταλήξω,θεωρώ ότι είναι παρόμοια με +για το note το Pen και στα -ότι είναι λίγο πιό παλιό χρονολογικά και δεν ξέρω από υποστήριξη πως θα τα πάει

Edited by ggala7
Link to comment
Share on other sites

Όπως λειτουργεί και στο κινητό το κανονικό. Βάζεις μέσα την κάρτα σου την micro sim και δουλεύεις ακριβώς το ίδιο. Έρχεται κλήση απαντάς και βάζει στο παρασκήνιο οτι κάνεις. Δεν σε προβληματίζει πουθενά. Το μόνο θέμα είναι οτι θέλει απαραίτητα το Handsfree αλλιώς θα ακούνε όοοολοι τι λες. Αν και δεν έχω δει τα άλλα δύο προτείνω και εγώ το P605 με το πενάκι, έτσι για το μινάρισμα :P

PS Αν το βάλεις κάπου που έχεις Wifi σε airplane mode δεν θα δέχεσαι κλήσεις (αλλά και επειδή είναι airplane mode δεν θα έχεις θεωρητικα οποιοδήποτε δίκτυο) Γενικά αν έχεις wifi επιλέγει μόνο του αν θα συνδεθεί με wifi/4g όπως προείπαν παραπάνω. Δηλαδή έχεις wifi δουλευει με wifi, κάπου το χάνεις ή δεν είναι αρκετά γρήγορο, αλλάζει μόνο του σε 4g. Το τηλέφωνο μπορεί να δουλεύει παράλληλα ή όχι δεν υπάρχει πρόβλημα. Οτι θέλεις εσύ κάνεις και σε όποιοδήποτε συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

όταν είναι όμως ανοιχτό και το κινητό τι γίνεται?ποιο από τα δύο λειτουργεί?

όσο για το μινάρισμα συμφωνώ και εγώ....:P

Μάλλον αν τελικά προχωρήσω στην αφορά στο ρ605 θα καταλήξω,θεωρώ ότι είναι παρόμοια με +για το note το Pen και στα -ότι είναι λίγο πιό παλιό χρονολογικά και δεν ξέρω από υποστήριξη πως θα τα πάει

 

Οτι ειπανε και παραπανω. Το τηλεφωνο και τα δεδομενα λειτουργουν ταυτοχρονα. Δεν εχει σημασια αν εχεις τα δεδομενα ανοιχτα ή οχι. Απο υποστηριξη, την ιδια θα λαβουν λογικα. Ιδιο harware εχουν ολα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπανε και παραπανω. Το τηλεφωνο και τα δεδομενα λειτουργουν ταυτοχρονα. Δεν εχει σημασια αν εχεις τα δεδομενα ανοιχτα ή οχι. Απο υποστηριξη, την ιδια θα λαβουν λογικα. Ιδιο harware εχουν ολα.

 

 

παιδία ευχαριστώ για τις απαντήσεις....αν έχω tablet και κινητό ενεργά με δεδομένα και δεχτώ κάποια κλήση,ποιό από τα δύο θα χτυπήσει?μπορώ να έχω ενεργό το tablet και να επιλέξω μόνο δεδομένα αν το κινητό μου είναι ενεργό?

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα δύο θα χτυπήσει. Κανονικά όταν χρησιμοποιείς το τηλέφωνο, το tablet πρέπει να το έχεις σε airplane mode και το ανάποδο.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...