Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό αλλά εφόσον έχω το Ζ δεν υπάρχει λόγος αλλαγής ;)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό αλλά εφόσον έχω το Ζ δεν υπάρχει λόγος αλλαγής ;)

 

Εκτος απο την καμερα και τον επεξεργαστη..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την καμερα και τον επεξεργαστη..:p

 

Δεν είναι σοβαροί λόγοι αυτοί :P την καμερα θέλω να τη δούμε πρώτα. Απο Τ σε Z1 ναι. Απο Ζ εγώ νομίζω όχι :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ περιμένω με πιο ενδιαφέρον το Ζ1 μινι,

Οι φήμες φουντώνουν.

Να χει όμως και τη κάμερα. Μη βάλουν του Ζ.

 

http://www.phonearena.com/news/Render-of-Sony-Xperia-Z1-Mini-front-panel-shows-its-face_id47251

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ περιμένω με πιο ενδιαφέρον το Ζ1 μινι,

Οι φήμες φουντώνουν.

Να χει όμως και τη κάμερα. Μη βάλουν του Ζ.

 

http://www.phonearena.com/news/Render-of-Sony-Xperia-Z1-Mini-front-panel-shows-its-face_id47251

 

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Αν τα είχαμε όλα θα είχαμε και μία τιμή της τάξης των 599. Και τότε θα βρίσκαμε κάτι άλλο να παραπονεθούμε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Σταματα να λιγουρευεσαι το μινι! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Z1 θα κάνει τη διαφορά με κάμερα 20,7 και οθόνη ανανεωμένη από sony .Πλέον η sony έχει μπει πολύ δυνατά στα κινητά και δείχνει μεγάλη δυναμική με το Z1
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι απλώς μάρκετινκ, ίσως όχι.....

http://www.sonymobile.com/global-en/legal/testresults/xperia-z1/#camera-overall

Εγω προσωπικα δεν το πιστευω το αρθρο αυτο και την συγκριση....Βγαζει χοιροτερο ολως το 1020?? Στην φωτο με το τρενακι που τρεχει το 1020 ειναι οντως χοιροτερο ολων. Αλλα, σε τετοιες ληψεις το 1020 με το xenon flash που εχει δεν παιζει να βγαζει τετοια ποιοτητα φωτο...Κατι συμβαινει...

Παρολαυτα συμφωνω οτι η καμερα του Ζ1 πρεπει να ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε Android συσκευη. Το κολλημα ομως που εχουν με τις 5 ιντσες δεν το καταλαβαινω. Οπως εγραψα και στο νημα του 5S, βγαλε μου ρε SONY το Ζ1 σε οθονη 4-4,3 ιντσες να στα σταξω τα ευρω και να σου πω και ευχαριστω. Στις 5 ιντσες, για τον περισσοτερο κοσμο, το κινητο παυει να ειναι κινητο ;) Αν στο φημολογουμενο Ζ1 μινι εχει την ιδια καμερα, θα παει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν το πιστευω το αρθρο αυτο και την συγκριση....Βγαζει χοιροτερο ολως το 1020?? Στην φωτο με το τρενακι που τρεχει το 1020 ειναι οντως χοιροτερο ολων. Αλλα, σε τετοιες ληψεις το 1020 με το xenon flash που εχει δεν παιζει να βγαζει τετοια ποιοτητα φωτο...Κατι συμβαινει...

Παρολαυτα συμφωνω οτι η καμερα του Ζ1 πρεπει να ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε Android συσκευη. Το κολλημα ομως που εχουν με τις 5 ιντσες δεν το καταλαβαινω. Οπως εγραψα και στο νημα του 5S, βγαλε μου ρε SONY το Ζ1 σε οθονη 4-4,3 ιντσες να στα σταξω τα ευρω και να σου πω και ευχαριστω. Στις 5 ιντσες, για τον περισσοτερο κοσμο, το κινητο παυει να ειναι κινητο ;) Αν στο φημολογουμενο Ζ1 μινι εχει την ιδια καμερα, θα παει πολυ καλα.

 

Καλά και εγώ δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι όλα αυτά, απλώς υπάρχει μια σχετική ασφάλεια από το γεγονός ότι μια τρίτη εταιρία βάζει την υπογραφή της στο τεστ. Όπως και να έχει πάντως και εγώ νομίζω ότι μια μίνι έκδοση στις 4-4,3 ίντσες θα ήταν ότι πρέπει....

Link to comment
Share on other sites

Σταματα να λιγουρευεσαι το μινι! :p

 

;)

Θέλω καλή κάμερα σε μικρότερο μέγεθος από λαγανοπαντόφλα!

Οπότε το μινι φαντάζει πολύ καλό.

Βέβαια άλλοι λένε ότι δεν χωράει ο αισθητήρας, που ναι υπευθυνος (λένε) για το περιθώριο του Ζ1.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια άλλοι λένε ότι δεν χωράει ο αισθητήρας, που ναι υπευθυνος (λένε) για το περιθώριο του Ζ1.

Αν εχει ολα τα αλλα του Ζ1 εγω θα ειμαι ενταξει και με λιγοτερα mp.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω για μερικά χιλιοστά να είναι άσχημο το τηλέφωνο ρε παιδιά...Και για το Ζ λέγαμε κάποτε ότι είναι μεγάλο αλλά είναι πανέμορφο!:)
Link to comment
Share on other sites

To Z1 τελικά βγάζει εκπληκτικές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό, βλέπω τρελή κόντρα με 1020!

http://www.xperiablog.net/2013/09/13/xperia-z1-low-light-snaps-look-great/

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω για μερικά χιλιοστά να είναι άσχημο το τηλέφωνο ρε παιδιά...Και για το Ζ λέγαμε κάποτε ότι είναι μεγάλο αλλά είναι πανέμορφο!:)

 

to z ειναι τετραγωνο πολυ και ειναι αβολο λιγο. το Ζ1 ειναι πιο στρογγυλεμενο στις ακρες και μισο ποντο ποιο μεγαλο.

ελπιζω να πιανεται καλυτερα. διοτι ψηνομαι πολυ για αυτο η το lg g2.

Link to comment
Share on other sites

Specs leak for the Sony Xperia Z2, code named Avatar

 

A source claiming to be close to the situation (no, not the Jersey Shore cast member) revealed what he says are the specs to the Sony Xperia Z2 (C770X). The phone is code named Avatar and is equipped with a 5.2 inch IGZO Triluminuous Display with a 500ppi pixel density. If true, this would top the current industry leader, which is the 468ppi on the 4.7 inch HTC One. The silicon inside the phone would be the Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 Chipset and a multitasker's wet dream, 3GB of RAM, would be on board.

 

The 20.7MP rear-facing camera would support 4K video capture and a 3200mAh cell would keep the lights on. And the Sony Xperia Z2 would give you a break as it said to run on Android 4.4 Kit Kat. Expect the new model to be on display at CES 2014 where it will have some pretty big shoes to fill.

Link to comment
Share on other sites

Specs leak for the Sony Xperia Z2, code named Avatar

 

A source claiming to be close to the situation (no, not the Jersey Shore cast member) revealed what he says are the specs to the Sony Xperia Z2 (C770X). The phone is code named Avatar and is equipped with a 5.2 inch IGZO Triluminuous Display with a 500ppi pixel density. If true, this would top the current industry leader, which is the 468ppi on the 4.7 inch HTC One. The silicon inside the phone would be the Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 Chipset and a multitasker's wet dream, 3GB of RAM, would be on board.

 

The 20.7MP rear-facing camera would support 4K video capture and a 3200mAh cell would keep the lights on. And the Sony Xperia Z2 would give you a break as it said to run on Android 4.4 Kit Kat. Expect the new model to be on display at CES 2014 where it will have some pretty big shoes to fill.

Το καλο που της θέλω της Sony είναι να ξεχάσει τα αδιαβροχα γυαλιά και παντοφλε στυλ με τα τεραστια bezel φρούτα και ας βάλει αλουμίνιο ή ανθρακονηματα σαν υλικό και της προκοπής σε διαστάσεις αλλιώς εμένα να με ξεχάσει:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλο που της θέλω της Sony είναι να ξεχάσει τα αδιαβροχα γυαλιά και παντοφλε στυλ με τα τεραστια bezel φρούτα και ας βάλει αλουμίνιο ή ανθρακονηματα σαν υλικό και της προκοπής σε διαστάσεις αλλιώς εμένα να με ξεχάσει:ninja:

Συμφωνώ.

 

Με τα διάφορα νέα που διάβαζα πριν λίγο (γενικώς), νομίζω το 2014 θα ναιο πιο ενδιαφέρουσα χρονιά για τα κινητά. Ίσως να δούμε τότε ένα καλό φωτογραφικό κινητό σελογικές διαστάσεις κτλ κτλ.

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι βλέπω μια μανία σε τηλεοράσεις, κινητά κλπ. για τα 4Κ.

Λες και αυτό μας έλειπε, τώρα.

Θα έπρεπε να κοιτάνε να επιλύσουνε, άλλα χρόνια ζητήματα.

Εδώ δεν είχαν απήχηση τα blu-ray, θa βγάλουν 4Κ-ray.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο να ναι δεν ακούγεται και πολυ καλα σε ένα τετράμηνο απο τωρα να παρουσιαστεί ο διάδοχος του Z1.

Πάντως σύμφωνα με το gsmarena στο Z1 οι τιμές φωτεινοτητας και αντίθεσης είναι σε πολυ ικανοποιητικά επίπεδα σε σχέση με τον προκατόχου του.

Αυτο είναι ιδιαίτερα ευχαριστο και καλοδεχούμενο.

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1-review-983p2.php

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To Z1 τελικά βγάζει εκπληκτικές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό, βλέπω τρελή κόντρα με 1020!

http://www.xperiablog.net/2013/09/13/xperia-z1-low-light-snaps-look-great/

Εγώ δεν προβλέπω κόντρα με το 1020. Μιλάμε για Android έναντι wp, καλά υλικά και design αντί πλαστικών και αδιαφορου design, καλύτερες επιδόσεις, αδιάβροχο, κα. Πείτε μου έναν λόγο για να πάρει κάποιος το 1020 . είμαι όμως λίγο επιφυλακτικος στο αν όντως είναι το Sony έτσι όπως το λένε, γιατί και για τα προηγούμενα μοντέλα λέγανε πολλά που στην πράξη δεν ίσχυαν.

Link to comment
Share on other sites

να τα και τα πρώτα ελληνικά review για τσεκάρετε

 

http://techmaniacs.gr/sony-xperia-z1-review/

 

Τέρας το Ζ1!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον από τα πρώτα review μάλλον προκειται για την πληρεστερη και ποιοτικοτερη συσκευή που πρόκειται να κυκλοφορήσει σε αυτήν την κατηγορία

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...