Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουμε καμια ιδεα σε τι τιμη θα κυκλοφορησει Ελλαδα και ποτε? εχω την επιδοτηση στα 550 και ενω ειμαι ετοιμος για το Ζ συν μια ακομα συσκευη απο birdphone, σκεφτομαι οτι μεχρι 700 θα το παρω, αν και με κωλωνει το μεγεθος. ομως νομιζω οτι ισως αξιζει τον κοπο σε σχεση με το Ζ. κατι η καλυτερη στεγανοποιηση (δεν ξερω τι διαφορες εχει στην πραξη αλλα ειναι +), κατι η καλυτερη καμερα, cpu και μπαταρια με κανουν να το σκεφτομαι ακομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, επικοινώνησα με το PR και μου απάντησαν (δείτε εδώ)...

 

Οπότε όποιος προλάβει! (και εγώ με ΑΦΜ το παίρνω :) )

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφυγε σήμερα και έρχεται το Z1 (μαύρο) και σε 3 ημέρες μου δείχνει αποστολή για το ρολόϊ...

 

Από που το έχεις παραγγείλει?

 

Εγώ μίλησα μόλις με expansys το οποίο παραλαμβάνει σήμερα 100 κομμάτια και πιθανότατα το δικό μου να φύγει αύριο οπότε να παραλάβω μεθαύριο. Όσο για το smartwatch δεν υπάρχει ακόμα κάποια ενημέρωση.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Από το Expansys το πήρα. Τι να σας πω. Μου έστειλαν επιβεβαιωση της αποστολής και DHL tracking number. Λέτε να έκαναν λάθος; Έχω παραγγείλει άπειρες φορές από αυτους και ποτέ δεν έκαναν λάθος...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Από το Expansys το πήρα. Τι να σας πω. Μου έστειλαν επιβεβαιωση της αποστολής και DHL tracking number. Λέτε να έκαναν λάθος; Έχω παραγγείλει άπειρες φορές από αυτους και ποτέ δεν έκαναν λάθος...

 

Ζητωωωωω και εμένα έφυγε και ειναι στο δρόμο για Αθήνα. Αύριο θα το έχω. Ειναι η πρώτη φορά μετά από το note2 που περιμένω με τέτοια χαρά ένα κινητό.

 

Αύριο τέτοια ώρα θα γίνει το unboxing...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ζητωωωωω και εμένα έφυγε και ειναι στο δρόμο για Αθήνα. Αύριο θα το έχω. Ειναι η πρώτη φορά μετά από το note2 που περιμένω με τέτοια χαρά ένα κινητό.

 

Αύριο τέτοια ώρα θα γίνει το unboxing...

Γράψε κανένα review για εμάς που το περιμένουμε από ελληνικό δίκτυο (είναι πολλά τα λεφτά Άρη της επιδότησης):lol:

 

...φαντάζομαι το χρώμα που είναι βαμμένα το αλουμίνιο στο πλάι να μην ξεβάφει όπως το iPhone

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζητωωωωω και εμένα έφυγε και ειναι στο δρόμο για Αθήνα. Αύριο θα το έχω. Ειναι η πρώτη φορά μετά από το note2 που περιμένω με τέτοια χαρά ένα κινητό.

 

Αύριο τέτοια ώρα θα γίνει το unboxing...

 

Αναμένουμε εντυπώσεις και κυρίως σε επίπεδα αυτονομίας και ευκρίνειας οθόνης (και στα 2 πρέπει να υπερτερεί σε σχέση με το ultra)

Γιατί διάβασα σε review για μπαταρία και είναι μέτρια-προς κακή για τα δεδομένα της χωρητικότητας.

http://www.hardwarezone.com.sg/review-sony-xperia-z1-next-frontier-mobile-imaging?utm_source=hwzsgforums&utm_campaign=Autopost%2BEdt%2Bin%2BForums&utm_content=[Review]-Sony%2BXperia%2BZ1%2B-%2BThe%2BNext%2BFrontier%2Bin%2BMobile%2BImaging&utm_medium=referral

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις και κυρίως σε επίπεδα αυτονομίας και ευκρίνειας οθόνης (και στα 2 πρέπει να υπερτερεί σε σχέση με το ultra)

Γιατί διάβασα σε review για μπαταρία και είναι μέτρια-προς κακή για τα δεδομένα της χωρητικότητας.

http://www.hardwarezone.com.sg/review-sony-xperia-z1-next-frontier-mobile-imaging?utm_source=hwzsgforums&utm_campaign=Autopost%2BEdt%2Bin%2BForums&utm_content=[Review]-Sony%2BXperia%2BZ1%2B-%2BThe%2BNext%2BFrontier%2Bin%2BMobile%2BImaging&utm_medium=referral

 

Μην ακούτε κανέναν αν δεν το δοκιμάσουμε μόνοι μας

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μ τ επαγγελματικο αφμ δεν τ έχω καταλάβει κ μένα ο πατέρας μου έχει μαγαζί επαγγελματιας τι γντ δηλαδή μπορεί κανείς να μου πει :( :(

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μ τ επαγγελματικο αφμ δεν τ έχω καταλάβει κ μένα ο πατέρας μου έχει μαγαζί επαγγελματιας τι γντ δηλαδή μπορεί κανείς να μου πει :( :(

 

για αγορες απο χωρα σε χωρα δεν πληρωνεις ΦΠΑ, επομενως αν αγορασεις απο εξωτερικο το κινητο με ΑΦΜ που δεν ειναι φυσικου προσωπου, αλλα επαγγελματικο, το οποιο το δηλωνεις κατα την αγορα, πληρωνεις μονο την καθαρη αξια. βεβαια πρεπει να εχεις ενεργοποιησει τις ενδοκοινοτικες συναλλαγες για αγορες εντος της κοινοτητας, και να κανεις δηλωση VIES (Intrastat-listing) εστω και τη μια φορα που θα κανεις την εισαγωγη. δεν ειναι κατι, λιγο μπλεξιμο με εφορια. ο λογιστης του πατερα σου ξερει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θα είναι δυνατό σημείο. Φοράει αρκετά μεγάλη. Όλοι νομίζω ότι θέλουν να βάλουν μπαταρία που να αντέχει, αφού είναι ένα θέμα για όλα τα smartphones, αλλά πάντα μπαίνει σε δεύτερη μοίρα για να μπει κάποιο άλλο χαρακτηριστικό. Πώς κατάφεραν και τα βάλαν όλα αυτά σε τούτο εδώ είναι απορίας άξιο.
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι οσοι το πάρετε να το χαρείτε,απο κάτι βιντεάκια youtube η φωτογραφική του τα σπάει άσχημα,και νομίζω είναι η καλύτερη που έχει μπει σε smartphone
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε μερικές φωτογραφίες από το Κινητο τραβηγμένες όμως σε χαμηλό φωτισμό

από xperia z..

 

[ATTACH]35933[/ATTACH]

 

[ATTACH]35934[/ATTACH]

 

[ATTACH]35935[/ATTACH]

 

[ATTACH]35936[/ATTACH]

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε μερικές φωτογραφίες από το Κινητο τραβηγμένες όμως σε χαμηλό φωτισμό

από xperia z..

 

?attachmentid=35933&stc=1&d=1379454466

 

Πολλές δαχτυλιές :/

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρη δουλειά έκανα φίλε μου για αυτό 10 λεπτά το είχα στα χέρια μου

για αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρη δουλειά έκανα φίλε μου για αυτό 10 λεπτά το είχα στα χέρια μου

για αυτο..

 

Δεν το κατακρίνω φίλε μου. Απλα το αναφέρω διότι το ίδιο συμβαίνει στο Ζ

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το expansys ξεπούλησε πριν καν τα παραλάβει. Σύμφωνα με αυτά που μου είπαν το απόγευμα βάλανε στην αποθήκη 100 κομμάτια και είχαν 130 παραγγελίες. Όποιος είδε τον κύριο είδε. Ευτυχώς το ένα κομμάτι από αυτά πλησιάζει την πόρτα μου κάθε ώρα που περνάει. Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό από το z1 δεν πειραξα τις ρυθμίσεις της

κάμερας...

 

?attachmentid=35940&stc=1&d=1379455544

Link to comment
Share on other sites

Μια σαλάτα πάντα επιβάλλεται.. Με το καλό όποιος φίλος το παραλάβει

να μας πει τα θετικά του κ τς αρνητικά του...

Με μια γρήγορη ματιά το κινητό πήγαινε σφαίρα η μπαταρία του

είναι το μεγάλο ερωτηματικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές δαχτυλιές :/

 

Αν εχει υψηλη ευκρινεια η οθονη λυνεται στο πι και φι με ενα mat-antireflective screen protector.

Ασε που σε λευκο χρωμα θα φαινονται πολυ λιγοτερο οι δαχτυλιες πισω.

Κατι ειναι και αυτο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει υψηλη ευκρινεια η οθονη λυνεται στο πι και φι με ενα mat-antireflective screen protector.

Ασε που σε λευκο χρωμα θα φαινονται πολυ λιγοτερο οι δαχτυλιες πισω.

Κατι ειναι και αυτο:p

 

Το mat screen protector είναι μια λύση αλλά αν χαλάει την ανάλυση δεν θα μ αρέσει, όσο υψηλή ευκρίνεια και να έχει :p

 

Όντως ισχύει για το λευκό :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε!!! Είναι πανέμορφο και όχι τεράστιο (για κάποιον με όλα τα τελευταία τέρατα). Πολύ καλό πιάσιμο και μικρογραφία του αγαπημένου μου Xperia Tablet Z (τα έκανα ζευγαράκι!). Για την ώρα φορτίζει κλειστό. Α, έχει και screen protector στο κουτί. Το πέρασα και φαίνεται καλής ποιότητας (αν και έχω παραγγείλει και άλλα γνήσια ματ anti-fingerprint, αλλά και κάποια της Nillkin που καλύπτουν και την πλάτη).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...