Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπαιξα μαζί του για μισή ώρα πριν λίγο.

Εντυπωσιακή συσκευή, κατ'εμε ότι καλύτερο για το 2013 σε αυτές τις διαστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έπαιξα μαζί του για μισή ώρα πριν λίγο.

Εντυπωσιακή συσκευή, κατ'εμε ότι καλύτερο για το 2013 σε αυτές τις διαστάσεις...

 

Γράψε τίποτε περισσότερο ρε Χριστιανέ για τη συσκευή. Σε σχέση με το ultra πως το βλέπεις? Μπορεί να είναι άλλη κατηγορία αλλά σε επίπεδο απόλαυσης κατά την πλοήγηση στο λειτουργικό πως είναι?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε παιδες ποτε θα κυκλοφορησει??

δεν ξερω αν αξιζει να περιμενω ή να παω στο Ζ, αλλα μου βγηκε λιγο τεραστια επιδοτηση και θελω να το σκεφτω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γράψε τίποτε περισσότερο ρε Χριστιανέ για τη συσκευή. Σε σχέση με το ultra πως το βλέπεις? Μπορεί να είναι άλλη κατηγορία αλλά σε επίπεδο απόλαυσης κατά την πλοήγηση στο λειτουργικό πως είναι?

 

Τι να γράψω. Ας όψεται που έχω λοξά με τις μεγάλες οθόνες αλλιώς... Κάνει πλάκα σε γαλαξίεςκλπ κινητά , με έχει εντυπωσιάσει η σονυ μετά το μέτριο z.

Τρομερή απόκριση , παρόμοια εμπειρία χρήσης με το z ultra (τηρουμένων) των αναλογιών και το αυξημένο βάρος μόνο θετικό μου φάνηκε στο χέρι. Θα το ξαναδώ την Τρίτη και θα προσπαθήσω να το κρατήσω Κανά 2 μέρες να το δω με την ησυχία μου...

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες και βιντεο το τσεκαρες να πεις εντυπωσεις? τραβαει σε slow motion οπως το iphone 5s?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, κανα 2 φωτογραφιες προχειρα εβγαλα και με εντυπωσιασε, αλλα δεν ειδα λεπτομερειες αλλες. Ανερχομενη η σονυ, δεν το περιμενα με τιποτα σε αυτο το βαθμο. Το momentum ειναι δικο της (κι επισης εχει και τους πορους, εν αντιθεσει πχ με την HTC) και πως να μην ειναι δηλαδη οταν προσεχει τις λεπτομερειες ενω ο ανταγωνισμος δινει specs με το κιλο και αγνοει στοιχειωδη θεματα υλικων/ποιοτητας κατασκευης και design...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τίποτα για release date;

Τώρα κάπου διάβασα για 18 Σεπτεμβρίου.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το expansys το εχει σε προσφορα με δωρο ενα smartswatch 2 αξιας 200 ευρω, στα 714 ευρω
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το expansys το εχει σε προσφορα με δωρο ενα smartswatch 2 αξιας 200 ευρω, στα 714 ευρω

 

Από εκεί το έχω παραγγείλει από την περασμένη εβδομάδα που η τιμή ήταν πιο χαμηλά και μάλιστα με το ρολογάκι δώρο.

Ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να το έχω στα χεράκια μου

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε παιδες ποτε θα κυκλοφορησει??

δεν ξερω αν αξιζει να περιμενω ή να παω στο Ζ, αλλα μου βγηκε λιγο τεραστια επιδοτηση και θελω να το σκεφτω..

 

Μεχρι τελη του μηνος θα κυκλοφορησει παντου στην Ελλαδα.

Και ειδικα αν εχεις μεγαλη επιδοτηση πας με κλειστα ματια στο Ζ1.

Μην το σκεφτεσαι καν για το Z.

Παντου καλυτερο ο διαδοχος του

Καμερα(με camera button),μπαταρια,τεχνολογια οθονης,ισχυροτερος επεξεργαστης,πιο ανωτερη πιστοποιησει στο αδιαβροχο,θα παρει πιο γρηγορα τις οποιες αναβαθμισεις στανταρ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το έχει ήδη "Αναμένεται Σύντομα" στα 749€, οπότε μέσα στην εβδομάδα θα είναι διαθέσιμο λογικά.

 

off-topic: ...και το Note 3 στα 799€... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τελη του μηνος θα κυκλοφορησει παντου στην Ελλαδα.

Και ειδικα αν εχεις μεγαλη επιδοτηση πας με κλειστα ματια στο Ζ1.

Μην το σκεφτεσαι καν για το Z.

Παντου καλυτερο ο διαδοχος του

Καμερα(με camera button),μπαταρια,τεχνολογια οθονης,ισχυροτερος επεξεργαστης,πιο ανωτερη πιστοποιησει στο αδιαβροχο,θα παρει πιο γρηγορα τις οποιες αναβαθμισεις στανταρ.

 

αν και το κουμπι της καμερας συν η καλυτερη αδιαβροχοποιηση ειναι 2 παραγοντες που με κανουν να το σκεφτομαι, ουτε το επεξεργαστης ουτε τα ΜΡ, εν τουτοις το μεγεθος με ξενερωνει!

οριακα σκεφτομαι το Ζ εναντι του S4 Που ειναι πιο μαζεμενο (το 2ο) επειδη απλα δε μαρεσουν τα samsung και μαρεσει σαν σχεδιο το Ζ!

ομως το Ζ1 με εχει κωλωσει λιγο, αλλα αν ειναι μεχρι τελος του μηνα, θα παω να το δω απο κοντα και θα αποφασισω.

βεβαια στα 740 αν ερθει, δε ξερω αν θελω να σκασω 200 ευρω..

εχω 550 επιδοτηση και το Ζ εχει 420, μου μενουν και 130 ευρω να τσιμπησω ενα ακομα Τ (βαζοντας αλλα 100) :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν και το κουμπι της καμερας συν η καλυτερη αδιαβροχοποιηση ειναι 2 παραγοντες που με κανουν να το σκεφτομαι, ουτε το επεξεργαστης ουτε τα ΜΡ, εν τουτοις το μεγεθος με ξενερωνει!

οριακα σκεφτομαι το Ζ εναντι του S4 Που ειναι πιο μαζεμενο (το 2ο) επειδη απλα δε μαρεσουν τα samsung και μαρεσει σαν σχεδιο το Ζ!

ομως το Ζ1 με εχει κωλωσει λιγο, αλλα αν ειναι μεχρι τελος του μηνα, θα παω να το δω απο κοντα και θα αποφασισω.

βεβαια στα 740 αν ερθει, δε ξερω αν θελω να σκασω 200 ευρω..

εχω 550 επιδοτηση και το Ζ εχει 420, μου μενουν και 130 ευρω να τσιμπησω ενα ακομα Τ (βαζοντας αλλα 100) :P

Τα βάζεις όλα σε μια ζυγαρια και αποφασίζεις.

Και για εμένα το μοναδικό που με προβληματίζει είναι το μέγεθος του.

Το ZL είναι το ιδανικό στο χέρι και μου είναι πολυ άνετος ο χειρισμός του.

Θα το πιάσω οπωσδήποτε στο χέρι αν κάνω οποιαδήποτε κίνηση και μονο αν δώ ένα 50% παραπάνω αυτονομία παίζει να το πάρω αλλιώς όχι.

παιδια απο expansys ποσες μερες κανει για να ερθει συνηθως?

Μέχρι τις 16:00 αν γίνει η παραγγελία την επόμενη ημέρα είναι στο σπιτι σου,εκτός αν κανείς την παραγγελία Παρασκευή και παει Δευτέρα.

Αυτο για Αθήνα,για επαρχία δεν ξέρω μπορεί και 2 ημέρες να κάνει,μπορείς να πάρεις τηλ να ρωτήσεις

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα βάζεις όλα σε μια ζυγαρια και αποφασίζεις.

Και για εμένα το μοναδικό που με προβληματίζει είναι το μέγεθος του.

Το ZL είναι το ιδανικό στο χέρι και μου είναι πολυ άνετος ο χειρισμός του.

Θα το πιάσω οπωσδήποτε στο χέρι αν κάνω οποιαδήποτε κίνηση και μονο αν δώ ένα 50% παραπάνω αυτονομία παίζει να το πάρω αλλιώς όχι.

 

Μέχρι τις 16:00 αν γίνει η παραγγελία την επόμενη ημέρα είναι στο σπιτι σου,εκτός αν κανείς την παραγγελία Παρασκευή και παει Δευτέρα.

Αυτο για Αθήνα,για επαρχία δεν ξέρω μπορεί και 2 ημέρες να κάνει,μπορείς να πάρεις τηλ να ρωτήσεις

 

εχω 550 επιδοτηση, σιγουρα με 200 ευρω αξιζει σαν συσκευη,

αλλα αν η καμερα δεν ειναι τοοοοοοοσο τουμπανο και ουσιαστικα τι μας ενδιαφερει? το ζουμ, και αμφιβαλλω αν κανει ο,τι το pureview, δηλαδη να ζουμαρεις και να μην σπαει,

τοτε θεωρω πως σε συναρτηση με το μεγαλο μεγεθος (ξαναλεω και το Ζ θεωρω μεγαλο, μονο το S4 ειναι λιιιγο πιο μαζεμενο) μαλλον δεν αξιζει.

θα περιμενω λιγο ακομα αλλα με βλεπω για Ζ κατα 99% απο birdphone Που εχει βαλει τη wind μεσα και με 130 ευρω ρεστα, παιρνω ενα ακομα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα μαζί του για μισή ώρα πριν λίγο.

Εντυπωσιακή συσκευή, κατ'εμε ότι καλύτερο για το 2013 σε αυτές τις διαστάσεις...

 

Θα πρέπει να δούμε και τα LG G2 και Nexus 5 πριν βγει ο βασιλιάς του 2013...

Πάντως η Sony ξανφνιάζει ευχάριστα και αυτό είναι πέραν κάθε αμφισβήτησης...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο expansys ποσες μερες κανει για να ερθει συνηθως?

 

για Αθήνα την επόμενη το έχεις οπως αναφέρθηκε! εγώ που ειμαι Γιάννενα παρήγγειλα Δευτέρα και έφτασε Τετάρτη απόγευμα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αφου παιδια λεει οτι αναμενεται σε 4 ημερες στο σαιτ. Πως θα το εχω σε 1 αν το παραγειλω μεχρι τις 4? (ασχετα που περασε)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αφου παιδια λεει οτι αναμενεται σε 4 ημερες στο σαιτ. Πως θα το εχω σε 1 αν το παραγειλω μεχρι τις 4? (ασχετα που περασε)

 

Μα εννοείται να το έχουν in stock.

Τότε ναι στο φέρνουν σε 1 μέρα όπως είπα πάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δούμε και τα LG G2 και Nexus 5 πριν βγει ο βασιλιάς του 2013...

Πάντως η Sony ξανφνιάζει ευχάριστα και αυτό είναι πέραν κάθε αμφισβήτησης...

 

Το G2 το ειδα και δεν ειναι ανωτερο σε καμια περιπτωση.

Το Ν5 επισης θα εχει κι αυτο κορυφαια specs, αλλα καμερα, επεκταση μνημης (πιθανως και οθονη που θα ειναι ανωτερη οπως περιμενω απο το Ν5) κλπ κλπ οριζουν τον νικητη για φετος (Ζ1) σχεδον εκ του ασφαλους...

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε από expansys τι γίνεται με την εγγύηση? Ισχύει κανονικά στην Ελλάδα ή θα τρέχουμε?

Πήγα να το παραγγείλω πριν λίγο από το expansys, γράφουνε ότι έχει δώρο το smartwatch, αλλά στην παραγγελία δεν αναφέρεται πουθενά. Τι γίνεται?

Edited by michanikos
Link to comment
Share on other sites

To πήρες??

 

Εγώ για αυτο το λογο δεν εκανα submit την αγορα. Τους εχω στειλει δυο mail αλλα καμια απαντηση. Λεει οτι ειναι για τους 200 πρώτους...

 

Ελπίζω το πρωι.

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

αν και το κουμπι της καμερας

Αυτό το έρμο το κουμπί πως δεν το υιοθέτησαν άλλοι κατασκευαστές Android?

Mόνο το μοτορολα που είανι 1 σταδίου.

Link to comment
Share on other sites

To πήρες??

 

Εγώ για αυτο το λογο δεν εκανα submit την αγορα. Τους εχω στειλει δυο mail αλλα καμια απαντηση. Λεει οτι ειναι για τους 200 πρώτους...

 

Ελπίζω το πρωι.

Και εγώ γιαυτό δεν προχώρησα στην αγορά. Έβαλα και επαγγελματικο αφμ και το στέλνουν χωρίς ΦΠΑ (βγαίνει γύρω στα 560 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...