Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μεσημέρι θα παραλάβω κι εγώ το δικό μου Μι3 :):):)

Είδα σε ένα βίντεο το ΦΜ Ράδιο να δουλεύει χωρίς να έχει συνδέσει ακουστικά ισχύει αυτό; παίζει χωρίς ακουστικά ;

 

Επίσης τι SIM παίρνει στάνταρντ ή micro-mini ;

Edited by faklanas
DF
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μεσημέρι θα παραλάβω κι εγώ το δικό μου Μι3 :):):)

Είδα σε ένα βίντεο το ΦΜ Ράδιο να δουλεύει χωρίς να έχει συνδέσει ακουστικά ισχύει αυτό; παίζει χωρίς ακουστικά ;

 

Οχι παιζει κανοκικα,απλα θελεις κατι να λειτουργει ως κεραια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.

ειναι ενας φιλος μου Κινα αυτη τη στιγμη, και σκεφτηκα να μου παρει το κινητο

Αλλα δεν εχει καρτα να το παραγγειλει, και δεν νομιζω να ειναι και σε κανενα κεντρο.Που μπορει να βρει το κινητο ξερει κανενας τιποτα συγκεκριμενο;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.

ειναι ενας φιλος μου Κινα αυτη τη στιγμη, και σκεφτηκα να μου παρει το κινητο

Αλλα δεν εχει καρτα να το παραγγειλει, και δεν νομιζω να ειναι και σε κανενα κεντρο.Που μπορει να βρει το κινητο ξερει κανενας τιποτα συγκεκριμενο;

 

xiaomi SELL points (Mainland China)

 

Επίσης

τηλ. 400-100-5678

Monday to Sunday 8:00-18:00

(Close calls only)

24 hours online

 

To MI3 πωλείται 1500 κινεζικα = 177 ευρώ

Εγώ, θα το αγόραζα από τα Κινεζομάγαζα τα γνωστά, εκ τους ασφαλούς, από το σπίτι μου... ($280 = 210 ευρώ),

μεγαλύτερη ασφάλεια θα ένοιωθα (για διαφορά 35 ευρώ...)

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Εννοεις για την περιπτωση να τον σταματησουν στο αεροδρομιο;

(δεν ειναι για τα 35 ευρω, αλλα γιατι θα το εχω σε 6 μερες)

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Εννοεις για την περιπτωση να τον σταματησουν στο αεροδρομιο;

(δεν ειναι για τα 35 ευρω, αλλα γιατι θα το εχω σε 6 μερες)

Οχι, για θέματα επισκευής, εγγύησης, κλπ

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, για θέματα επισκευής, εγγύησης, κλπ

 

υπαρχει και το θεμα με τα δικτυα που παιζει να ειναι μονο για κινεζικα αν το παρει απο κει ε;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το θεμα με τα δικτυα που παιζει να ειναι μονο για κινεζικα αν το παρει απο κει ε;

 

να προσέξει να πάρει την έκδοση με snapdragon και όχι με nvidia tegra

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ανανέωση της λίστας των μαγαζιών με νέες τιμές

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46281&stc=1&d=1403086451

Το κινητό πάντως πάει πολύ ωραία. Κρατάει μπαταρία, με καλή χρήση, για περίπου 2 ημέρες. Το Τ9 ακόμα μου την σπάει και δεν έχω βρει πως το βγάζουν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ανανέωση της λίστας των μαγαζιών με νέες τιμές

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46281&stc=1&d=1403086451

Το κινητό πάντως πάει πολύ ωραία. Κρατάει μπαταρία, με καλή χρήση, για περίπου 2 ημέρες. Το Τ9 ακόμα μου την σπάει και δεν έχω βρει πως το βγάζουν :mad:

 

Βαλε το swype keyboard τωρα που εγινε δωρεαν ειναι must.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το swype keyboard τωρα που εγινε δωρεαν ειναι must.

Το free μου λέει 30 μέρες trial. Το έβαλα και θα δω. :)

Link to comment
Share on other sites

Το free μου λέει 30 μέρες trial. Το έβαλα και θα δω. :)

 

Μηπως εβαλες καποια αλλη εκδοση γιατι εχει μερικες μερες που εχει γινει δωρεαν.

Εγω εχθες που ηρθε το κινητο και το εβαλα ολλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ανανέωση της λίστας των μαγαζιών με νέες τιμές

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46281&stc=1&d=1403086451

Το κινητό πάντως πάει πολύ ωραία. Κρατάει μπαταρία, με καλή χρήση, για περίπου 2 ημέρες. Το Τ9 ακόμα μου την σπάει και δεν έχω βρει πως το βγάζουν :mad:

To vickmall έστω και 1$ είναι φθηνότερο... .

http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εβαλες καποια αλλη εκδοση γιατι εχει μερικες μερες που εχει γινει δωρεαν.

Εγω εχθες που ηρθε το κινητο και το εβαλα ολλα οκ.

 

Μήπως εννοείς το swiftkey keyboard;

 

Ενώ έβαλα την free, μου εγκατάστησε την free+dragon trial. Μάλλον αυτό εννοεί τώρα που το βλέπω... :)

Link to comment
Share on other sites

Το Τ9 ακόμα μου την σπάει και δεν έχω βρει πως το βγάζουν :mad:

 

Γιατρε, πηγαινε ρυθμισεις / γλωσσα & εισαγωγη / πληκρολογιο android / αυτοματη διορθωση / απενεργοποιηση, τουλαχιστον εμενα ετσι το εχει, για δες μηπως το λυσεις ετσι

Link to comment
Share on other sites

Ωχ σορρυ παιδια,δικιο εχετε το swift εννοω,δεν ξερω γιατι μου κολλησε το swype.:dash::dash:

 

Αν καποιος εχει τη developer 4.6.13(και γενικα αν το παρατηρησατε και σε αλλη εκδοση).

Την περασα κατευθειαν εχθες,τους ειχα πει στο vickmall οτι το θελω αγγλοκινεζικο και οντως ετσι ηρθε αλλα σιγουρα ηταν πειραγμενη γιατι οταν ανοιγε μου εβγαζε ενα logo μετα το ασιμενιο mi και ελεγε τα δικα του ενας κινεζος και ειχε αρκετες κινεζικες εφαρμογες μεσα,το ιδιο και στο hongmi 1s.

 

Εκανα καθαρη εγκατασταση δηλαδη wipe ολα και οταν με εβγαλε στις αρχικες ρυθμισεις ειχε ενα πληκτρολογιο που εμοιαζε καπως με το stock της google αλλα ειχε και τους αριθμους μονιμα,κατι που ειναι παρα παρα πολυ χρησιμο,μετα τις αρχικες ρυθμισεις αλλαξε μονο του στο google pinyin input το οποιο ειναι για κινεζικα.Μηπως ξερει καποιος ποιο ηταν αυτο το πληκτρολογιο?

Τωρα εχω το swift και το stock της google.

 

Επισης το αναφερω σε περιπτωση που το συναντισει καποιος.

 

Εκανα εγκατασταση το playstore με τη γνωστη μεθοδο,δηλαδη μπαινοντας στο mi store,κατεβαζουμε το google installer και απο εκει το playstore μαζι με τα play services,framework και account manager που ζηταει να κατεβασει αυτοματα οταν επιλεγουμε το playstore.

Μετα την εγκατασταση δεν μπορουσε να ξεκινησει το playstore,αυτο διορθωνετε απλα σβηνοντας το playstore που περασε ο google installer και κατεβαζοντας την τελευταια εκδοση του playstore με μια αναζητηση στο google.

 

Επισης αν θελετε να συγχρωνηστουν οι επαφες σας απο το λογαριασμο google θα χρειαστει να κατεβασετε και το google contact sync.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μπραβο για την καλή δουλειά που κάνετε!

 

Ενδιαφέρεται φίλη για το εν λόγω κινητό (θα είναι το πρώτο της smartphone) και ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω, γιατί τα περισσότερα δεν τα συνάντησα ούτε στις πρώτες ούτε στις τελευταίες σελίδες:

 

1. Μανίσιο έρχεται με playstore, ελληνικά;

2. Η mui που χρησιμοποιεί είναι αρκετά ελαφριά; Την σηκώνει χωρίς lag ή θέλει άλλαγμα;

3. Έρχεται rooted ή πρέπει να το ρουταρω;

4. Ξέρει κανείς πόσο σαρ εχει;

5. Με μετρια/εντονη χρήση (wifi on όλη μέρα πχ) πόσο χρόνο βγάζει η μπαταρία;

6. Τι λέει η φωτογραφική;

7. Τελευταία και μάλλον χαζή ερώτηση. Το βρίσκω εδώ http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html και γράφει Xiaomi M3 / Mi3 16g ( Basic ) Quad-core Qualcomm Snapdragon 800 (WCDMA) 2.3Ghz 2G/16G 1920x1080 13-megapixel camera 3050mAh battery

Μήπως δεν έχει 3G;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στο παρακάτω sait θα βρεις όλες τις απαντήσεις σου: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/BoardList/?ff2ad443

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και μπραβο για την καλή δουλειά που κάνετε!

 

Ενδιαφέρεται φίλη για το εν λόγω κινητό (θα είναι το πρώτο της smartphone) και ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω, γιατί τα περισσότερα δεν τα συνάντησα ούτε στις πρώτες ούτε στις τελευταίες σελίδες:

 

1. Μανίσιο έρχεται με playstore, ελληνικά;

2. Η mui που χρησιμοποιεί είναι αρκετά ελαφριά; Την σηκώνει χωρίς lag ή θέλει άλλαγμα;

3. Έρχεται rooted ή πρέπει να το ρουταρω;

4. Ξέρει κανείς πόσο σαρ εχει;

5. Με μετρια/εντονη χρήση (wifi on όλη μέρα πχ) πόσο χρόνο βγάζει η μπαταρία;

6. Τι λέει η φωτογραφική;

7. Τελευταία και μάλλον χαζή ερώτηση. Το βρίσκω εδώ http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html και γράφει Xiaomi M3 / Mi3 16g ( Basic ) Quad-core Qualcomm Snapdragon 800 (WCDMA) 2.3Ghz 2G/16G 1920x1080 13-megapixel camera 3050mAh battery

Μήπως δεν έχει 3G;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Να πάρεις το xiaomi mi3 wcdwa με NFC & Blutooth.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βλεπω και σε ξενα forum για τον επεξεργαστη.τελικα εχει 8274 η 8974?εχει διαφορετικο το 16 απο το 64?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βλεπω και σε ξενα forum για τον επεξεργαστη.τελικα εχει 8274 η 8974?εχει διαφορετικο το 16 απο το 64?

 

Έχει ξανά αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες ότι:

Όλα τα Xiaomi mi3 φοράνε τον επεξεργαστή 8274 , παρόλο που η διαφήμιση της Xiaomi έδειχνε τον 8974

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

δεν το προσεξα.απο οτι εχω δει στην ουσια ειναι το ιδιο απλα δεν εχει lte ετσι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν το προσεξα.απο οτι εχω δει στην ουσια ειναι το ιδιο απλα δεν εχει lte ετσι?

 

Ακριβως,χωρις να ειμαι σιγουρος πρεπει να εχει και ελαφρως μικροτερη συχνοτητα η ram.

 

Παντως οτι και να εχει το κινητο δε καταλαβαινει τιποτα,απο εχθες που το εχω δεν εχω δει κανενα κολλημα(τον επεξεργαστη δε μπηκα καν στο κοπο να το βαλω high performance)

Οι Γνωμη μου μεχρι τωρα:

-Η μπαταρια πολυ καλη ακομα να το φορτισω (πρωτη φορτιση ως 94%,μεχρι τωρα ειναι στο 24% με 1d7h χρηση, 4.30ωρες οθονη,30λεπτα κλησεις και αλλη 1ωρα μουσικη με viperaudio στο super quality).

-Οθονη τελεια,πολυ καλα χρωμα και μεγαλη φωτεινοτητα.Στις ρυθμισεις χρωματων και κορεσμου το αφησα χρωματα standard,εχει μικρες διαφορες απο το cool,ωστοσο με τη ρυθμιση warm να κιτρινιζει πολυ για τα γουστα μου και κορεσμο brilliant γιατι παρατηρησα οτι δινει λιγες παραπανω λεπτομεριες σε σχεση με το standard.

-Καθετε πολυ καλα στο χερι και δε δειχνει το μεγεθος του,ουτε στη τσεπη δε μου φανηκε μεγαλο,ενοχλητικο η κατι τετοιο.

-Πολυ ομορφο στο μαυρο χρωμα και πολυ ωραια αισθηση ποιοτητας οταν το κρατας(καμια σχεση με τη πλαστικουρα των samsung),επισης ωραια αισθηση εχουν τα κουμπια του.

-Καλος δεκτη wifi και δεκτης κινητης,παρα πολυ καλο gps,να κλειδωνει σε λιγοτερο απο 5-6 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι(βεβαια μενω σε μονοκατοικια)

-Ηχειο καθαρο και πολυ δυνατο,μικροφωνο καλο.

-Η εξοδος ακουστικων εχει αρκετα καλη ποιοτητα οχι κατι τρομερο ομως.

-Το led ειδοποιησεων κανει τι δουλεια του και ωραια πινελια τα διαφορα χρωματα χωρις ομως να ειναι ολλα ευδιακρειτα.

-Η καμερα φαινεται ικανοποιητικη αλλα επειδη δεν ασχολουμαι δε μπορω να εχω αποψη.

-Τελος νομιζω δε χρειαζεται να αναφερω οτι η MIUI ειναι οτι καλητερο κυκλοφορει σε android.

 

Τα μονα μειων για μενα:

-Το ηχειο εχει πολυ κακη αποδοση των μπασων,ειναι πολυ τεχνητα και παραμορφωμενα θα ελεγα.

Επισης τα τελευταια 3 βηματα της εντασης του ηχειου στην αναπαραγωγη πολυμεσων δεν εχουν καμια η σχεδον καμια διαφορα μεταξυ τους(αυτο βεβαια ειναι θεμα software).

-Η εξοδος ακουστικων εχει λιγο χαμηλη ενταση

-Τελος στις κλησεις δε ξεχωριζεις ευκολα το κουμπι της εντασης απο το κουμπι power.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα και στην τιμη π ειναι τωρα super.Ειναι αλουμινενιο το πισω καπακι ετσι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα και στην τιμη π ειναι τωρα super.Ειναι αλουμινενιο το πισω καπακι ετσι?

 

Να σου πω την αληθεια με εχει μπερδεψει,δεν εχει την υφη μεταλλου αλλα αυτο πρεπει να οφειλεται στις στρωσεις γραφιτη.

Απο την αλλη εχει την σκληροτητα του μεταλλου κα αν το χτυπησεις βγαζει τη ταλαντωση και τον ηχο μεταλλου οποτε κατα 99% ειναι μεταλλικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...