Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκεί η ένδειξη να ανταποκρίνεται και στην πραγματικότητα.

 

Πιστευω πως ναι, η μπαταρια του πεφτει πολύ ομαλα, ουτε περιεργα πεσιματα ουτε τιποτα, μια φορα μου εβγαλε σχεδόν 4 μερες, με χαλαρη χρηση αλλα το wifi δεν κλεινει ποτε και το φορτισα στο 16% για το ****το :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω πως ναι, η μπαταρια του πεφτει πολύ ομαλα, ουτε περιεργα πεσιματα ουτε τιποτα, μια φορα μου εβγαλε σχεδόν 4 μερες, με χαλαρη χρηση αλλα το wifi δεν κλεινει ποτε και το φορτισα στο 16% για το ****το :p :lol:

 

Μια χαρα,τετοια να ακουμε...

Πιστευω δυο μερες θα βγαζει ανετα με 30-40 λεπτα κλησεις τη μερα καμια ωρα wifi(σερφαρισμα,playstore κλπ),μια ωρα μουσικη και ισως λιγο 3g.

Αντε να ερθει και το δικο μου την αλλη βδομαδα να γινουμε ακομα ποιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Θα ηθελα να ρωτησω μιας και βλεπω αρκετες σελιδες με κατοχους.

Σκεφτομαι να παρω 2 κινητακια απο vickmail.Το ενα ειναι για τη γυναικα που θελει phablet λογο σερφαρισματος

στο ιντερνετ και θα παω στο redmi note της xiaomi.

Το δευτερο κινητο θα ειναι το δικο μου και σκεφτομαι να πουλησω το note 2 σε ενα φιλο και να παρω το mi3.

Πιστευετε αξιζει η θα χασω καπου?Μη μου πειτε για το πενακι δε με νοιαζει.

Τα υπολοιπα θελω να μου πειτε,οθονη,χρωματα,καμερα( πρωι-βραδυ),αν εχει λαγκ

η τελος παντων τι το κακο μπορει να βρω πανω του ωστε να ειμαι προετοιμασμενος.

Να στε καλα.

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Θα ηθελα να ρωτησω μιας και βλεπω αρκετες σελιδες με κατοχους.

Σκεφτομαι να παρω 2 κινητακια απο vickmail.Το ενα ειναι για τη γυναικα που θελει phablet λογο σερφαρισματος

στο ιντερνετ και θα παω στο redmi note της xiaomi.

Το δευτερο κινητο θα ειναι το δικο μου και σκεφτομαι να πουλησω το note 2 σε ενα φιλο και να παρω το mi3.

Πιστευετε αξιζει η θα χασω καπου?Μη μου πειτε για το πενακι δε με νοιαζει.

Τα υπολοιπα θελω να μου πειτε,οθονη,χρωματα,καμερα( πρωι-βραδυ),αν εχει λαγκ

η τελος παντων τι το κακο μπορει να βρω πανω του ωστε να ειμαι προετοιμασμενος.

Να στε καλα.

 

100% αξιζει φιλε, το mi 3 εχει πολυ καλη οθονη με ωραια χρωματα και πολυ πιο δυνατο hardware, το μονο κατα ειναι οτι πας σε μικροτερη οθονη απο το note 2, αν σε ενδιαφερει αυτο, αλλα με μεγαλυτερη αναλυση, λαγκ ουτε για πλακα δεν θα δεις, τωρα για τις φωτο δεν μπορω να πω με σιγουρια, δεν θυμαμαι τι φωτο εβγαζε το note 2 για να συγκρινω, εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος απο τις φωτο του xiaomi, αλλοι οχι, κατι κακο τρανταχτο δεν μπορω να σκεφτω προς το παρον

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα,τετοια να ακουμε...

Πιστευω δυο μερες θα βγαζει ανετα με 30-40 λεπτα κλησεις τη μερα καμια ωρα wifi(σερφαρισμα,playstore κλπ),μια ωρα μουσικη και ισως λιγο 3g.

Αντε να ερθει και το δικο μου την αλλη βδομαδα να γινουμε ακομα ποιο πολυ.

 

Με αυτα που εχω δει εως τωρα..ανετα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι εφόσον δεν σε νοιάζει το μέγεθος το note 2 υπερέχει σε μπαταρία..Και δεν έχει κολλήματα,σίγουρα έχει καλύτερες φωτο..το mi3 έχει πολλά υπέρ αλλά θα στο πρότεινα μόνο εφόσον δεν έχεις το note 2

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το (Xiaomi-mi3 - 64 MB) - Silver και τα ακουστικά Piston με EMS με συνολικό κόστος (300,75 €) ή (409,68 $).

Για να δούμε πως θα έρθει. !!!!!!!

 

Καλημερα φιλε μου πως το βρηκες ασημι το 64 gb το εχει μονο σε μαυρο και λευκο. Σε ρωταω γιατι μονο το ασημι μου αρεσει. Ειχα κανει chat μαζι τους πριν μερικες μερες και μου ειπαν οτι δεν το εχουν σε ασημι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου πως το βρηκες ασημι το 64 gb το εχει μονο σε μαυρο και λευκο. Σε ρωταω γιατι μονο το ασημι μου αρεσει. Ειχα κανει chat μαζι τους πριν μερικες μερες και μου ειπαν οτι δεν το εχουν σε ασημι.

 

Αρχικά το είχα παραγγείλει σε ασημί χρώμα , διότι έτσι έλεγε στην αρχική επιλογή διαθεσιμότητας στο Site τους. Αλλά μετά μου έστειλαν email και μου δήλωσαν ''ότι δεν υπάρχει σε ασημί παρά μόνο σε Μαύρο και Άσπρο'' και έτσι τελικά επέλεξα το Άσπρο χρώμα.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά το είχα παραγγείλει σε ασημί χρώμα , διότι έτσι έλεγε στην αρχική επιλογή διαθεσιμότητας στο Site τους. Αλλά μετά μου έστειλαν email και μου δήλωσαν ''ότι δεν υπάρχει σε ασημί παρά μόνο σε Μαύρο και Άσπρο'' και έτσι τελικά επέλεξα το Άσπρο χρώμα.

 

Το μαυρο επειδη αυτο εχω, δεν ειναι μαυρο αλλα γκρι σκουρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Θα ηθελα να ρωτησω μιας και βλεπω αρκετες σελιδες με κατοχους.

Σκεφτομαι να παρω 2 κινητακια απο vickmail.Το ενα ειναι για τη γυναικα που θελει phablet λογο σερφαρισματος

στο ιντερνετ και θα παω στο redmi note της xiaomi.

Το δευτερο κινητο θα ειναι το δικο μου και σκεφτομαι να πουλησω το note 2 σε ενα φιλο και να παρω το mi3.

Πιστευετε αξιζει η θα χασω καπου?Μη μου πειτε για το πενακι δε με νοιαζει.

Τα υπολοιπα θελω να μου πειτε,οθονη,χρωματα,καμερα( πρωι-βραδυ),αν εχει λαγκ

η τελος παντων τι το κακο μπορει να βρω πανω του ωστε να ειμαι προετοιμασμενος.

Να στε καλα.

 

Εδωσα τo note 2 για το mi3 και δεν το μετανιωσα καθολου φιλε μου...το κινητο ειναι πιο γρηγορο απο το νοτε και η οθονη του ειναι φοβερη με πολυ σωστα χρωματα..λαγκσ πραγματικα δεν υπαρχουν...καμερα με τις καταλληλες ρυθμισεις (advanced mode on) εχει πολυ καλα αποτελεσματα...ηχος απο ακουστικα παρα πολυ καλος αν σε ενδιαφερει...γενικα δεν εχεις να φοβηθεις για τιποτα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Αν και υπάρχει θέμα -οικονομικό- με τις αποστολές στην χώρα μας... καθαρά ενημερωτικά από εδώ η τιμή του είναι 296$:

http://www.ipmart.com.my/main/product/Xiaomi_Mi3_Smartphone_16GB_Silver_iPmart_warranty_430875.php?prod=430875

 

και από κίνα 190€ ή 260$:

http://item.jd.com/1120019.html#none

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εχω ενα xiaomi mi3w στο οποιο εσπασε το digitizer της οθονης.εχω παρει το ανταλλακτικο ακι το πηγα στο service του γερμανου οπου ο τεχνικος μου ειπε οτι η οθονη και το digitizer ειναι κολλημενα μεταξυ τους και δεν αναλαμβανει την ευθυνη να το αντικαταστησει.εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα η αν εχετε να προτεινετε καποιον τεχνικο?
Link to comment
Share on other sites

Αν και υπάρχει θέμα -οικονομικό- με τις αποστολές στην χώρα μας... καθαρά ενημερωτικά από εδώ η τιμή του είναι 296$:

http://www.ipmart.com.my/main/product/Xiaomi_Mi3_Smartphone_16GB_Silver_iPmart_warranty_430875.php?prod=430875

 

και από κίνα 190€ ή 260$:

http://item.jd.com/1120019.html#none

 

Αν δεις χρεωνει κ 25$ για μεταφορικα...Οποτε 295+25=320$ οσο το εχουν κ αλλα κινεζομαγαζα κ πιο γνωστα κ αξιοπιστα!οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να ρισκαρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εχω ενα xiaomi mi3w στο οποιο εσπασε το digitizer της οθονης.εχω παρει το ανταλλακτικο ακι το πηγα στο service του γερμανου οπου ο τεχνικος μου ειπε οτι η οθονη και το digitizer ειναι κολλημενα μεταξυ τους και δεν αναλαμβανει την ευθυνη να το αντικαταστησει.εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα η αν εχετε να προτεινετε καποιον τεχνικο?

 

Ο Gerstavros ασχολείται και επαγγελματικά με Επισκευές - Αναβαθμίσεις, νομίζω θα σε βοηθήσει.

http://experts-mobiles.gr/cart/content/12-episkeves-anavatmiseis

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε φωνή ούτε ακρόαση. !!! Που δήλωνε ότι θα μας ενημέρωνε με εκτενείς εντυπώσεις για το κινητό.!!!

 

Πάντως πρέπει όσοι κάνουν δοκιμές σε Software ή αλλαγές πάνω στην συμπεριφορά του κινητού, πρέπει να γράφει ο καθένας εδώ σ΄αυτό το νήμα, ώστε να γνωρίζουμε όλοι μας τις δυνατότητες του κινητού μας.

 

Εχω γραψει εντυπωσεις.Καθιστε και διαβαστε το forum.Mην πετατε αερολογιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη;

 

Εγώ παράγγειλα από το ebay την παρακάτω θήκη (κόκκινο χρώμα) με 6.50 EUR μόνο. Να δούμε τι θα είναι.!!!!!!!!

http://www.ebay.com/itm/171279334879?_trksid=p2047675.m570.l4467&_trkparms=gh1g%3DI171279334879.N19.S2.M-4546.R2.TR2

 

Επίσης παράγγειλα και το παρακάτω (άθραυστο τζάμι) - Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector For XIAOMI MI3 με 7,04 €

http://www.ebay.com/itm/291134744415?_trksid=p2047675.m570.l4467&_trkparms=gh1g%3DI291134744415.N19.S2.M-4535.R1.TR2

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Ο Gerstavros ασχολείται και επαγγελματικά με Επισκευές - Αναβαθμίσεις, νομίζω θα σε βοηθήσει.

http://experts-mobiles.gr/cart/content/12-episkeves-anavatmiseis

 

 

ευχαριστω πολυ!ελπιζω να με εξυπηρετησει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από το ebay την παρακάτω θήκη (κόκκινο χρώμα) με 6.50 EUR μόνο. Να δούμε τι θα είναι.!!!!!!!!

http://www.ebay.com/itm/171279334879?_trksid=p2047675.m570.l4467&_trkparms=gh1g%3DI171279334879.N19.S2.M-4546.R2.TR2

 

Επίσης παράγγειλα και το παρακάτω (άθραυστο τζάμι) - Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector For XIAOMI MI3 με 7,04 €

http://www.ebay.com/itm/291134744415?_trksid=p2047675.m570.l4467&_trkparms=gh1g%3DI291134744415.N19.S2.M-4535.R1.TR2

 

Ωραία αυτή. Εγώ μάλλον θα πάρω αυτή (http://goo.gl/HDgRML).

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν από το support του Ταϋβανέζικου mi.com για επεξεργαστή και sar

 

What? 2 w/kg sar?????? Σοβαρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ρε παιδια ποσο ειναι το sar ο ενας λεει 0.8, ο αλλος 1,32 ο αλλος 2 .

 

Επισης τρωμε sar και οταν δεν μιλαμε στο κινητο αλλα και οταν το εχουμε πανω μας?

 

Ημουν ετοιμος πριν απο 2 βδομαδες να το παρω αλλα το sar με ανυσηχησε πολυ

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

What? 2 w/kg sar?????? Σοβαρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ρε παιδια ποσο ειναι το sar ο ενας λεει 0.8, ο αλλος 1,32 ο αλλος 2 .

 

Επισης τρωμε sar και οταν δεν μιλαμε στο κινητο αλλα και οταν το εχουμε πανω μας?

 

Ημουν ετοιμος πριν απο 2 βδομαδες να το παρω αλλα το sar με ανυσηχησε πολυ

 

Από το xiaomi.com το τμημα Σιγκαπουρης δήλωσε: After the test, the highest SAR is = 0.8 w/ kg .

Σε όσα τηλέφωνα της Xiaomi έχουν μετρηθεί οι τιμές SAR είναι : (0.35 - 0.87) w/ kg - περίπου.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Από το xiaomi.com το τμημα Σιγκαπουρης δήλωσε: After the test, the highest SAR is = 0.8 w/ kg .

Σε όσα τηλέφωνα της Xiaomi έχουν μετρηθεί οι τιμές SAR είναι : (0.35 - 0.87) w/ kg - περίπου.

πφφφφ, ποιον να πιστεψω τωρα?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη;

 

εγω περιμενω αυτη

http://www.ebay.com/itm/281336911751?var=580370778586&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

λογικα σε λιγες μερες θα την εχω..ελπιζω και το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

εδώ και τρεις βδομάδες έχω στα χέρια μου τη συσκευή που παρείγγηλα από spemall.

δεν είμαι και πολύ σχετικός με τέτοιες συσκευές, το πρώτο που έκανα ήταν να τοποθετήσω τη sim και να κάνω καμία κλήση ή να στείλω κανένα μήνυμα. αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

αφού πληκτρολογήσω τον αριθμό και μόλις πατήσω στην οθόνη το πράσινο ακουστικό, νεκρώνει η οθόνη! τα τρία πλήκτρα οδήγησης δεν υπακούουν. με το power button στιγμιαίο πάτημα τίποτα. μόνο παρατεταμένο για να κλείσει και να ανοίξει η συσκευή. αν με καλέσει κάποιος, τα ίδια: πάτημα του πράσινου ακουστικού και χάνεται ο έλεγχος της συσκευής. μόνο όταν κλείσει αυτός που με κάλεσε επανέρχεται η συσκευή. έκανα αρκετές επανεκκινήσεις, και κλείσιμο-άνοιγμα, τίποτα.

απευθύνθηκα στην ελληνική κοινότητα της miui, οι άνθρωποι προθυμότατοι με βοήθησαν κάνοντας κάποιες προτάσεις, τις εφάρμοσα, χωρίς αποτέλεσμα. υπολόγισαν ότι ήταν θέμα κατεστραμένης rom, πέρασα ελληνική, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δοκίμασα και με fastboot, ξανά full factory default και σβήσιμο όλων των data, τίποτα.

επικοινώνησα με το service του spemall, μου είπαν και αυτοί να κάνω update, τους είπα ότι έχω ήδη κάνει. αυτοί πρότειναν να περάσω την jb 4.1 με updater, το επιχείρησα αλλά βγάζει σφάλμα. ίσως είναι downgrade και θέλει άλλη διαδικασία;

εβδομαδιαίες ενημερώσεις miui κάνει κανονικά.

αν κάποιος έχει κάποια ιδέα - πρόταση, ίσως βοηθήσει. μόνο που επειδή όπως έγραψα εξ αρχής δέν είμαι έμπειρος, βήμα - βήμα θα ήταν καλύτερο.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

... αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

αφού πληκτρολογήσω τον αριθμό και μόλις πατήσω στην οθόνη το πράσινο ακουστικό, νεκρώνει η οθόνη! ....

Αν είναι θέμα hardware, ίσως πρεπει να βιντεοσκοπήσεις το πρόβλημα, να το "δείξεις" στον πωλητή και να το επιστρεψεις προς επισκευή/αντικατάσταση...

Μικρότερη πιθανότητα, να συμβαίνει κάτι με τον proximity sensor - εχεις περασμένη ζελατίνα προστασίας? βγάλτην να δεις αν εξακολουθει το πρόβλημα...

Μην αφήσεις άλλο χρονο να περάσει πάντως, αφού οι rom δεν σου έλυσαν το πρόβλημα, ξεκίνα διαδικασία επιστροφής...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...