Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα η μικρη μου εσπασε την οθονη του mi3 μου,ξερει κανεις μαγαζι για αλλαγη οθονης?η να την αλλαζει καποιος δοκιμασμενα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια οταν τραβατε βιντεο ενας ηχος σαν ψηλος σαν ιιιιιιιιιιιιιιιιιι τον ακουτε?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ευχαριστώ, ελπίζω να πάνε όλα καλα με to2c , τελωνεία κλπ

 

αντε με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μετα την τελευταια αναβάθμιση 5.2.6 αν θυμάμαι καλά το τηλέφωνο κάθε φορά που βγαινω απο το Firefox κρασαρει, επίσης βλέπω οτι τραβάει περισσοτερους πόρους και η ram ελευθερη φτανει μέχρι 600mb

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μετα την τελευταια αναβάθμιση 5.2.6 αν θυμάμαι καλά το τηλέφωνο κάθε φορά που βγαινω απο το Firefox κρασαρει, επίσης βλέπω οτι τραβάει περισσοτερους πόρους και η ram ελευθερη φτανει μέχρι 600mb

 

για την ραμ ισχυει αλλα δεν θα επρεπε να σε ανησυχει αφου πρακτικα δεν σου δημιουργει καποιο θεμα. Για το κρασαρισμα του firefox δοκιμασε εκκαθαριση δεδομενων στην εφαρμογη. εγω με chrome και dolphin δεν εχω το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μετα την τελευταια αναβάθμιση 5.2.6 αν θυμάμαι καλά το τηλέφωνο κάθε φορά που βγαινω απο το Firefox κρασαρει, επίσης βλέπω οτι τραβάει περισσοτερους πόρους και η ram ελευθερη φτανει μέχρι 600mb

 

Ναι κρασαρει που και που ο Firefox και μερικες ακομα εφαρμογές

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενω το φορτιζω κανονικα μου βγαζει την μπαταρία στο 100% μετα απο λιγα λεπτα της φόρτισης ειναι δυνατόν???τοσο γρήγορα? Μετα που το χρησιμοποιησα εσβησε πολυ γρήγορα το τηλεφωνο...Ξερει κανεις την λύση.??Μαλλον δεν δείχνει το σωστο ποσοστό της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι rooted κάνε ένα battery calibration.

 

δοκίμασα με ενα αλλο θα δοκιμάσω και με αυτο....

Ευχαριστώ

 

το εβαλα και αυτο αλλα το ποσοστο δειχνει στο προγραμμα 100% και διπλα τα milivolt ανεβαίνουν κανονικα αρα δεν ειναι στο 100% αλλα ποιο κατω. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε...?τωρα ειναι στα 4088mv δεν ξερω αν εχω φτασει στο 100% στην πραγματικότητα...

το αφησα λιγο πηγε στα 4154 εχει μεινει εκει...Εσεις οταν ειναι 100% περίπου ποσα mv εχετε για να μπορεσω να καταλαβω ποιο ειναι το μεγιστο?

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα με ενα αλλο θα δοκιμάσω και με αυτο....

Ευχαριστώ

 

το εβαλα και αυτο αλλα το ποσοστο δειχνει στο προγραμμα 100% και διπλα τα milivolt ανεβαίνουν κανονικα αρα δεν ειναι στο 100% αλλα ποιο κατω. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε...?τωρα ειναι στα 4088mv δεν ξερω αν εχω φτασει στο 100% στην πραγματικότητα...

το αφησα λιγο πηγε στα 4154 εχει μεινει εκει...Εσεις οταν ειναι 100% περίπου ποσα mv εχετε για να μπορεσω να καταλαβω ποιο ειναι το μεγιστο?

 

αφησε το να φορτισει ολο το βραδυ...μετα το πρωι κανε calibrate με το apk του nema και μετα βγαλτο απο φορτιση..

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα με ενα αλλο θα δοκιμάσω και με αυτο....

Ευχαριστώ

 

το εβαλα και αυτο αλλα το ποσοστο δειχνει στο προγραμμα 100% και διπλα τα milivolt ανεβαίνουν κανονικα αρα δεν ειναι στο 100% αλλα ποιο κατω. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε...?τωρα ειναι στα 4088mv δεν ξερω αν εχω φτασει στο 100% στην πραγματικότητα...

το αφησα λιγο πηγε στα 4154 εχει μεινει εκει...Εσεις οταν ειναι 100% περίπου ποσα mv εχετε για να μπορεσω να καταλαβω ποιο ειναι το μεγιστο?

 

Αυτό είναι μια πλήρης φόρτιση...

2 ώρες το έβαλα από το 12% που ήταν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια πλήρης φόρτιση...

2 ώρες το έβαλα από το 12% που ήταν...

Φιλε ερωτησξ,

Γιατι δεν περνας ξανα την ρομ με flashtools? Λογικα θα φτιαχτει το προβλημα σου

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ερωτησξ,

Γιατι δεν περνας ξανα την ρομ με flashtools? Λογικα θα φτιαχτει το προβλημα σου

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς;;;

 

Δύο ώρες περίπου έκανε να φόρτιση... Που το πρόβλημα;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς;;;

 

Δύο ώρες περίπου έκανε να φόρτιση... Που το πρόβλημα;;;

 

Α το εφτιαξες? δεν το καταλαβα σορρυ

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καμιά rom που να μην έχει προβλήματα και bugs δεν υπάρχει στα ελληνικά;;;;

Στην τελική ποιά είναι η καλύτερη - σταθερότερη μέχρι τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καμιά rom που να μην έχει προβλήματα και bugs δεν υπάρχει στα ελληνικά;;;;

Στην τελική ποιά είναι η καλύτερη - σταθερότερη μέχρι τώρα ;

 

γενικα η stable αλλα δεν ξερω αν την εχουν στα ελληνικα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με τον launcher; Πολλές φορές μου βγάζει μήνυμα Just a sec και περιμένω μερικά δευτερόλεπτα για να εμφανιστεί.

 

Με ποια Rom σου παρουσιάζεται το πρόβλημα;

 

Ψήνομαι για την τελευταία stable, αλλα περιμένω να ακούσω αν πάει καλά....

Link to comment
Share on other sites

Με ποια Rom σου παρουσιάζεται το πρόβλημα;

 

Ψήνομαι για την τελευταία stable, αλλα περιμένω να ακούσω αν πάει καλά....

 

Με την επίσημη rooted.

 

Το κακό με την SMUI είναι ότι δεν έχει update on air. Πρέπει κάθε φορά να κατεβάζεις το zip και να το περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Την φοράω εδώ και 3 μέρες είναι από τις καλύτερες. Μην ξεχάσεις να κάνεις wipe partition & dalvik.
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μήπως ξέρει κανεις τι μπορώ να κάνω με την μπαταρία του mi3 μου το οποιο τάξει παίξει: πέφτει παρα πολύ γρήγορα, με screen on time 2-3 ώρες το πολύ...

Ναι όλα τα sync είναι off,gps φωτεινότητα χαμηλή κλπ, επίσης ακόμα και μετά από clear installed rom με κανένα πρόγραμμα μέσα πάλι τόσο κρατάει...σε deep sleep την νύχτα χάνει 4-5% ενώ παλιά δεν ήταν έτσι παλιά ενώ έπαιζα κιόλας, browsing αρκετή ώρα κλπ κράταγε άνετα 5-6 ώρες screen on time η μπαταρία...

Έχω αλλάξει μπαταρία έβαλα ολοκαίνουρια αλλα πάλι το ίδιο γίνετε, αρκετές φορες τυχαίνει να πέφτει η μπαταρία από 15% κατευθείαν στο 10%...ναι έχω κάνει calibration με διαφορα προγράμματα καμια διαφορα.

Tι μπορεί να φταίει?

Edited by akatamakata
προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...