Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια γιατι δεν βρισκω την international miui v6 στο site τους, ξερετε αυτη με τα προεγκατεστημενα google play services

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γιατι δεν βρισκω την international miui v6 στο site τους, ξερετε αυτη με τα προεγκατεστημενα google play services

 

Γιατί δεν βαζεις την ελληνική, που τα έχει όλα και συμφέρει!?

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/371-Xiaomi-Mi-3-WCDMA-TD/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βαζεις την ελληνική, που τα έχει όλα και συμφέρει!?

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/371-Xiaomi-Mi-3-WCDMA-TD/

 

Απλα θελω εκεινη,(για να πω την αληθεια και την ελληνικη να βαλω παλι στα αγγλικα θα το εχω)

υπαρχει λογος που δεν υπαρχει

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Απλα θελω εκεινη,(για να πω την αληθεια και την ελληνικη να βαλω παλι στα αγγλικα θα το εχω)

υπαρχει λογος που δεν υπαρχει

Αυτή την εβδομαδα μην περιμενεις rom, την άλλη εβδομάδα με την miui7. Αλλιώς ψάχνεις αυτό!?

 

http://Http://xiaomi.eu/community/threads/5-8-6.28022/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θελω λιγο τα φωτα σας γιατι εχω μπερδευτει,

Εχω την stable κινεζικη αυτη που δεν εχει καθολου τις υπηρεσιες Google,

Τωρα θελω βα κανω εγκατασταση την V6.6.3.0.KXDMICF

η οποια εχει απο μονη της ολα τα gapps, αλλα το θενα ειναι πως να την κανω εγκατασταση, αν την κανω με power button και volume up εννοειται ολα wipe τοτε θα εγκατασταθει λαθος

Τι πρεπει να κανω

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θελω λιγο τα φωτα σας γιατι εχω μπερδευτει,

Εχω την stable κινεζικη αυτη που δεν εχει καθολου τις υπηρεσιες Google,

Τωρα θελω βα κανω εγκατασταση την V6.6.3.0.KXDMICF

η οποια εχει απο μονη της ολα τα gapps, αλλα το θενα ειναι πως να την κανω εγκατασταση, αν την κανω με power button και volume up εννοειται ολα wipe τοτε θα εγκατασταθει λαθος

Τι πρεπει να κανω

 

Καλύτερα να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό ->

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5814-Οδηγός-Αναβάθμισης-Υλικολογισμικού-MIUI-ROM-2ος-Τρόπος-μέσω-Recovery/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η τιμή του έπεσε πλέον στα 157€ εδώ http://www.1949deal.com/xiaomi-mi3-qualcomm-800-quad-core-2-3ghz-miui-v5-smartphone-5-0-inch-fhd-ogs-gorilla-ips-screen-2g-ram-16g-rom-nfc-3g-wcdma-white.html ή κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι το 1949,αλλα η τιμη ειναι χωμα....Απο το να παρεις elephone,umi και λοιπες δευτερες μαρκες....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι το 1949,αλλα η τιμη ειναι χωμα....Απο το να παρεις elephone,umi και λοιπες δευτερες μαρκες....

 

το θεμα ειναι να το παρεις με paypal, ετσι ωστε και να μην ειναι αξιοπιστο το καταστημα να παρεις πισω τα χρηματα σου

(Βλεπε ibuymi.com που την πατησαν πολλοι συμφουριτες)

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να το παρεις με paypal, ετσι ωστε και να μην ειναι αξιοπιστο το καταστημα να παρεις πισω τα χρηματα σου

(Βλεπε ibuymi.com που την πατησαν πολλοι συμφουριτες)

 

Την είχα πατήσει και εγώ από το ibuymi.com , αλλά πήρα τα λεφτά μου πίσω , χάρη στο Paypal.

Διότι αντί για κινητό με είχαν στήλη μια ζελατίνα.!!!!

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια ROM 5/8/6 που εβαλα,το goSMSPro δεν στελνει ουτε

παιρνει μηνυματα.Ξερει καποιος αν χρειαζεται καποια ρυθμιση?.Με την 5/7/2 που

ειχα δουλευε κανονικα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πώς μπορούμε να κάνουμε το κινητό να γίνει σαν καινούργιο? Και μετά πώς μπορούμε να το επαναφέρουμε? Για παράδειγμα την πρόοδο εφαρμογών που χρησιμοποιούμε, π.χ. παιχνίδια. Δηλαδή να γίνει κάτι όπως το φορμάτ στους υπολογιστές και να μπορέσεις μετά να το φέρεις στην κατάσταση που ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Factory reset.

απο το recovery του

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα περιμενω την stable

Αν και στους xda υπαρχουν 5.1 stable

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset θα σβήσει τα πάντα? Όλα τα πρόσθετα αρχεία που έχουν γραφτεί με τη χρήση του κινητού αυτό τον ένα χρόνο που το έχω?

Επίσης, μετά πώς θα επαναφερθούν οι εφαρμογές στο state που τις έχω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset θα σβήσει τα πάντα? Όλα τα πρόσθετα αρχεία που έχουν γραφτεί με τη χρήση του κινητού αυτό τον ένα χρόνο που το έχω?

Επίσης, μετά πώς θα επαναφερθούν οι εφαρμογές στο state που τις έχω τώρα?

Καλημέρα, για να σβηστούν τα πάντα οπως ζητας και να εχεις στα χέρια σου το κινητό οπως το πουλά η Xiaomi θα πρεπει να κάνεις Fastboot Flash Rom

http://en.miui.com/thread-89357-1-1.html

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να σβηστούν τα πάντα οπως ζητας και να εχεις στα χέρια σου το κινητό οπως το πουλά η Xiaomi θα πρεπει να κάνεις Fastboot Flash Rom

http://en.miui.com/thread-89357-1-1.html

 

Καλό μεσημέρι φίλε μου,

 

για να γίνω πιο ακριβής καθότι δεν κατάλαβα τι γίνεται στο λινκ που μου έστειλες, θα ήθελα να κάνω αυτό που λέμε φορμάτ για τα pc, αλλά με την τελευταία ελληνική rom ή έστω την τελευταία developer την επίσημη. Το θέμα μου μετά από όλα αυτά όμως είναι να επανέλθουν οι εφαρμογές που έχω αυτή τη στιγμή εγκατεστημένες στην κατάσταση που τις είχα. Δε με πειράζει να τις ξανακατεβάσω και να ξανακάνω login, στο dropbox π.χ., αλλά πώς γίνεται αι εφαρμογές όπως τα παιχνίδια που έχω εγκατεστημένα να διατηρήσουν το progress τους?

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι φίλε μου,

 

για να γίνω πιο ακριβής καθότι δεν κατάλαβα τι γίνεται στο λινκ που μου έστειλες, θα ήθελα να κάνω αυτό που λέμε φορμάτ για τα pc, αλλά με την τελευταία ελληνική rom ή έστω την τελευταία developer την επίσημη. Το θέμα μου μετά από όλα αυτά όμως είναι να επανέλθουν οι εφαρμογές που έχω αυτή τη στιγμή εγκατεστημένες στην κατάσταση που τις είχα. Δε με πειράζει να τις ξανακατεβάσω και να ξανακάνω login, στο dropbox π.χ., αλλά πώς γίνεται αι εφαρμογές όπως τα παιχνίδια που έχω εγκατεστημένα να διατηρήσουν το progress τους?

Μπες στο xiami.gr μετά forum διάφοροι οδηγοί και διάβασε εκεί που λέει full wipe μέσου adb slideload

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο xiami.gr μετά forum διάφοροι οδηγοί και διάβασε εκεί που λέει full wipe μέσου adb slideload

 

Οδηγός Ολικής Αντικατάστασης Υλικολογισμικού

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι φίλε μου,

 

για να γίνω πιο ακριβής καθότι δεν κατάλαβα τι γίνεται στο λινκ που μου έστειλες, θα ήθελα να κάνω αυτό που λέμε φορμάτ για τα pc, αλλά με την τελευταία ελληνική rom ή έστω την τελευταία developer την επίσημη. Το θέμα μου μετά από όλα αυτά όμως είναι να επανέλθουν οι εφαρμογές που έχω αυτή τη στιγμή εγκατεστημένες στην κατάσταση που τις είχα. Δε με πειράζει να τις ξανακατεβάσω και να ξανακάνω login, στο dropbox π.χ., αλλά πώς γίνεται αι εφαρμογές όπως τα παιχνίδια που έχω εγκατεστημένα να διατηρήσουν το progress τους?

 

στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να κάνεις backup/restore ότι θέλεις,και εφαρμογές,φυσικά έχει επιλογή και για factory reset,δεν χρειάζεται να το κάνεις απο pc,θα σου έλεγα ακριβώς που είναι η επιλογή αλλά αυτή τη στιγμή εχω βάλει AOSP,αφού κάνεις backup θα πρέπει να αντιγραψεις τον φάκελο MIUI γιατί εκεί είναι όλα τα αρχεία του backup

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα αυτό:

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5735-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-TITANIUM-BACK-UP-%E2%80%93-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%C2%ABFull-Wipe-Data/

 

και τώρα πάω από cwm να πάρω backup. Διάβασα το λινκ που μου παρέθεσε ο adversus και εκεί γράφει για nandroid backup, οπότε το έψαξα! Έκανα ένα backup το active system αλλα δεν το έβρισκα, οπότε το ξαναδοκιμάζω τώρα μήπως και μπορέσω μετά να το περάσω στο pc.

 

Ο λόγος που αποφάσισα να το κάνω αυτό το ας το πούμε φορμάτ είναι γιατί κάθε φορά που του περνάω με τον updater καινούργια rom, αργεί, γιατί όταν κάνει επανεκκίνηση, χάνει 2% μπαταρία κάθε φορά, γενικά η μπαταρία έχει πέσει σε απόδοση και ήθελα να δω τι θα αλλάξει.

 

Edit: Δε μπορώ να βρω ακριβώς τις επιλογές που δίνει το λινκ του adversus στο cwm. Ποιες πρέπει να επιλέξω?

Edited by Zep
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα αυτό:

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5735-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-TITANIUM-BACK-UP-%E2%80%93-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%C2%ABFull-Wipe-Data/

 

και τώρα πάω από cwm να πάρω backup. Διάβασα το λινκ που μου παρέθεσε ο adversus και εκεί γράφει για nandroid backup, οπότε το έψαξα! Έκανα ένα backup το active system αλλα δεν το έβρισκα, οπότε το ξαναδοκιμάζω τώρα μήπως και μπορέσω μετά να το περάσω στο pc.

 

Ο λόγος που αποφάσισα να το κάνω αυτό το ας το πούμε φορμάτ είναι γιατί κάθε φορά που του περνάω με τον updater καινούργια rom, αργεί, γιατί όταν κάνει επανεκκίνηση, χάνει 2% μπαταρία κάθε φορά, γενικά η μπαταρία έχει πέσει σε απόδοση και ήθελα να δω τι θα αλλάξει.

 

Edit: Δε μπορώ να βρω ακριβώς τις επιλογές που δίνει το λινκ του adversus στο cwm. Ποιες πρέπει να επιλέξω?

 

Το Titanioum δεν την ξέρω απλά όταν έγινε κάτοχος του εν λόγου κινητού αν κάτι δεν πήγαινε καλά και το ήθελα καθαρό χρησιμοποιούσα το miflash και κατέβαζα την flashboot rom οδηγίες παρακολούθησε το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=HpCGq_f63Ho. Και μετά βάζεις την Rom που θέλεις Ελληνική (GTV) ή multi την μεταονομάζεις σε update και μέσω mirecovery την κάνεις εγκατάσταση.

Η άλλη που χρησιμοποιώ πλέον είναι αυτή https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8489-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%9F%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-Full-Wipe-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-ADB-Sideload-%CE%BC%CE%AD/

Κατεβάζεις την Rom που θέλεις και την ονομάζεις update. Μπαίνεις σε recovery λειτουργία κάνεις wipe όλα και factory reset και πας instail zip το επιλέγεις και ξανά επιλέγεις το instail zip from sideload και ακολούθησε οδηγίες link. Για περισσότερη βοήθεια δες βιντεάκια στο youtube εμένα με βοήθησαν αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια τι φάση ή v7?

Ένα έχω να πω Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ή

τι να λέμε τώρα ήταν που ήταν γρήγορο το κινητό τώρα πετάει πραγματικά στο διάστημα, τι ταχύτητα είναι αυτη,

Νιώθω σα να έκανα αναβάθμιση.Βαλτε τη όλοι δεν θα το μετανιωσετε

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω να βγαλουν STABLE τα παιδια απο το xiaomi-miui.gr

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα παιδια τι φάση ή v7?

Ένα έχω να πω Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ή

τι να λέμε τώρα ήταν που ήταν γρήγορο το κινητό τώρα πετάει πραγματικά στο διάστημα, τι ταχύτητα είναι αυτη,

Νιώθω σα να έκανα αναβάθμιση.Βαλτε τη όλοι δεν θα το μετανιωσετε

 

Eβαλες dev ROM ετσι?

Απο εδω....http://en.miui.com/download-101.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...