Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις απο σας ξερει ποιο ειναι το service που φτιαχνει αλλαγη οθονης στη θεσσαλονικη;

 

Πήγαινε καμιά 10 με 15 σελίδες ποιο πίσω και θα βρεις κάτι σχετικά με ένα ηλεκτρονικό αν θυμάμαι καλά κ. Σταύρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη του Ivan? το 3G δεν με ενδιαφερει..εχεις καποια αποψη για την συγκεκριμενη ή ειναι αναβαθμιση αυτης που ελεγες;;

http://en.miui.com/thread-114976-1-1.html

Αυτή είναι η τελευταία δεν την δοκίμασα για να ξέρω και ειδικά για το 3G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τον δοκίμασα αλλά τζίφος...

 

ενω μου λεει 'successfuly" κολλάει πάλι στο άσπρο mi logo...

 

κάποια άλλη βοήθειά???

 

γιατί είναι κρίμα το κινητακι...

 

Μπες και κάνε εγγραφή στο club της xiaomi-miui.gr. Δοκίμασες να το κάνεις με τον τρόπο που σε ανέφερα στην σελίδα 281. Υπόψιν αν πας με το miflash tool να κάνεις επαναφορά το κινητό δεν βάζουμε την rom με zip μορφή αλλά την flashing guide εδώ το link: http://en.miui.com/a-234.html.

Αν σε γράφει successfuly και ξανά κολλάει μπες σε recovery - wipe partition - wipe dalvick μάλλον και wipe factory/reset μετά ενεργοποίησε το system που δεν είναι active και reboot.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το φαινόμενο που κάθε δυο και τρεις (ιδίως μετά από φόρτωση κάποιας "βαριάς" εφαρμογής) "ξαναφορτώνει" το περιβάλλον MIUI προκαλώντας καθυστέρηση αρκετών δευτερολέπτων συμβαίνει εκτός από τις developer ΡΟΜ και στις stable εκδόσεις;

 

Ναι σε όλες τις stsble μου συμβαίνει ενιοτε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να γυρίσω σε περασμένη dev rom γιατί με την 5.6.4 μου lagαρει υπερβολικά ,θέλει full wipe μέσω recovery?
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω σε περασμένη dev rom γιατί με την 5.6.4 μου lagαρει υπερβολικά ,θέλει full wipe μέσω recovery?

 

wipe cache kai dalvin cache απο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ποια είναι ο πιο ΚΑΘΑΡΟΣ τρόπος αναβάθμισης για το Mi3?

Θέλω να εξαλείψω οποιαδήποτε περίπτοση προβλήματος απο θέμα λογισμικού. Θέλω λοιπόν να κάνω μια καθαρή αρχή να σβηστούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ! με τον καλύτερο τρόπο περάσματος νέας ROM

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ποια είναι ο πιο ΚΑΘΑΡΟΣ τρόπος αναβάθμισης για το Mi3?

Θέλω να εξαλείψω οποιαδήποτε περίπτοση προβλήματος απο θέμα λογισμικού. Θέλω λοιπόν να κάνω μια καθαρή αρχή να σβηστούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ! με τον καλύτερο τρόπο περάσματος νέας ROM

 

Factory reset / Full wipe

 

wipe cache kai dalvin cache απο recovery.

Σε ευχαριστω φιλε μου,μου απαντησαν και στην ελληνικη κοινοτητα και ξαναπερασα τελικα απλα την καινουργια με wipe cache κι ολα φαινονται οκ

Link to comment
Share on other sites

Factory reset / Full wipe

 

 

Σε ευχαριστω φιλε μου,μου απαντησαν και στην ελληνικη κοινοτητα και ξαναπερασα τελικα απλα την καινουργια με wipe cache κι ολα φαινονται οκ

 

 

Αυτό είναι το καλύτερο WIPE?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8489-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%9F%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-Full-Wipe-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-ADB-Sideload-%CE%BC%CE%AD/

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι το ολικό ,θα στο πρότεινα μόνο αν άλλαζες από dev σε stable ή το αντίθετο.

Αλλά ναι αν δεν έχεις θέμα για τα αρχεία κτλπ ή έχεις backup τα πάντα,αυτό είναι

 

Αλλά πρόσεχε το κάθε τι που σου λέει ο οδηγός ε,

2) Για να λειτουργήσει ο οδηγός, πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένοι drivers στον υπολογιστή, που θα αναγνωρίζουν τη συσκευή όταν συνδεθεί στο recovery.
( σου χει και λίνκ )
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κατασταλάξει σε καμιά ρομ ή να βάλω την stable? Βαρέθηκα με aosp

 

Βάλε την τελευταία developer 5.6.4 (http://ota.xiaomi-miui.gr/downloads/roms/Mi3_W/xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.6.4.zip) αφού πρώτα κάνεις wipe factory, partition & dalvic. Και φυσικά μην ξεχνάμε το back up.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κατασταλάξει σε καμιά ρομ ή να βάλω την stable? Βαρέθηκα με aosp

 

http://en.miui.com/thread-114976-1-1.html

Έβαλα αυτην και ειναι πολυ καλη...το μονο θεμα που εχει ειναι οτι ζεσταίνεται πολύ το κινητό.. και εχει και ota updates.. την εχω απο το Σαββατο και δεν θα την αλλαξω.. ειναι πολυ σταθερη.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία developer 5.6.4 (http://ota.xiaomi-miui.gr/downloads/roms/Mi3_W/xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.6.4.zip) αφού πρώτα κάνεις wipe factory, partition & dalvic. Και φυσικά μην ξεχνάμε το back up.

 

Εγώ έκανα τα wipe factory, partition & dalvic απο το CWM και όταν μπήκα στο "φρεκο" λειτουργικό μηδενισμένο , είδα τις φωτογραφίες μου ακόμα μέσα στο κινητό!

Πως γκενεν αυτο;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-114976-1-1.html

Έβαλα αυτην και ειναι πολυ καλη...το μονο θεμα που εχει ειναι οτι ζεσταίνεται πολύ το κινητό.. και εχει και ota updates.. την εχω απο το Σαββατο και δεν θα την αλλαξω.. ειναι πολυ σταθερη.

Ναι την έχω βάλει bookmark αυτήν.

Δουλεύει το xposed ή το άλλο που είναι για miui εκεί;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τα wipe factory, partition & dalvic απο το CWM και όταν μπήκα στο "φρεκο" λειτουργικό μηδενισμένο , είδα τις φωτογραφίες μου ακόμα μέσα στο κινητό!

Πως γκενεν αυτο;

 

φωτογραφιες και βιντεο γιατι να χαθουν?

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-114976-1-1.html

Έβαλα αυτην και ειναι πολυ καλη...το μονο θεμα που εχει ειναι οτι ζεσταίνεται πολύ το κινητό.. και εχει και ota updates.. την εχω απο το Σαββατο και δεν θα την αλλαξω.. ειναι πολυ σταθερη.

Ελληνικό μενού έχει;

Link to comment
Share on other sites

κανονικά... διαλέγεις όποια γλώσσα θες..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω βάλει bookmark αυτήν.

Δουλεύει το xposed ή το άλλο που είναι για miui εκεί;

έχω την Ελληνική developent. Μπορώ να εγκαταστήσω αυτή τη ρομ μέσω CWM recovery (που το έχω εγκατεστημένο); Μετά την αναβάθμιση σε αυτή τη ρομ το CWM recovery χάνεται και πρέπει να το ξαναπεράσω ή διατηρείται;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τα wipe factory, partition & dalvic απο το CWM και όταν μπήκα στο "φρεκο" λειτουργικό μηδενισμένο , είδα τις φωτογραφίες μου ακόμα μέσα στο κινητό!

Πως γκενεν αυτο;

 

Ακολουθα εδω http://www.technobuzz.net/flash-miui-bricked-mi-3-mi-4-fastboot-mode/

και στο εκτο step βαλε την επιλογη 1=.flash_all.bat... και θα σου σβησει και την "sd card"....

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την έχω βάλει bookmark αυτήν.

Δουλεύει το xposed ή το άλλο που είναι για miui εκεί;

 

Sorry αλλα δεν τα δουλευω αυτα για να σου πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω την Ελληνική developent. Μπορώ να εγκαταστήσω αυτή τη ρομ μέσω CWM recovery (που το έχω εγκατεστημένο); Μετά την αναβάθμιση σε αυτή τη ρομ το CWM recovery χάνεται και πρέπει να το ξαναπεράσω ή διατηρείται;

 

Το CWM recovery δεν χανεται αλλα καλυτερα για να εχεις OTA update να βαλεις το TWRP...ετσι λεει ο δημιουργος της ρομ..

http://www.mediafire.com/download/afwak1ig7fg1jhs/TWRP-v2.8.6.0-cancro-20150328.img

 

Μολις θα την εγκαταστησεις θα σου ερθει αμεσως update...εχει βγαλει ενα μικρο με κατι μικροαλλλαγες.

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τα wipe factory, partition & dalvic απο το CWM και όταν μπήκα στο "φρεκο" λειτουργικό μηδενισμένο , είδα τις φωτογραφίες μου ακόμα μέσα στο κινητό!

Πως γκενεν αυτο;

 

Αν θέλεις να διαγράψεις τα πάντα ένας τρόπος είναι με το miflash ξανά περνάς την rom κινεζική με αγγλικά μόνη γλώσσα. Οπότε πρέπει να περάσεις ξανά άλλη rom την ελληνική Gtv ή την multi (έχει ελληνικά) αφού κάνεις πρώτα wipe factory, partition, dalvic. Και η άλλη μέθοδος είναι αυτή που αναφέρω ποιο πάνω μέσω adb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-114976-1-1.html

Έβαλα αυτην και ειναι πολυ καλη...το μονο θεμα που εχει ειναι οτι ζεσταίνεται πολύ το κινητό.. και εχει και ota updates.. την εχω απο το Σαββατο και δεν θα την αλλαξω.. ειναι πολυ σταθερη.

 

Η συγκεκριμένη είναι του Ivan από τους xda developers. Είναι η καλύτερη rom lollipop που δοκίμασα. Αλλά έχει θέμα το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να διαγράψεις τα πάντα ένας τρόπος είναι με το miflash ξανά περνάς την rom κινεζική με αγγλικά μόνη γλώσσα. Οπότε πρέπει να περάσεις ξανά άλλη rom την ελληνική Gtv ή την multi (έχει ελληνικά) αφού κάνεις πρώτα wipe factory, partition, dalvic. Και η άλλη μέθοδος είναι αυτή που αναφέρω ποιο πάνω μέσω adb.

 

 

Σε ευχαριστώ!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει κανένα άλλο καλό launcher εκτός από τον default της miui?

nova launcher

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. SOS!

Που μπορώ να απευθυνθώ για service για το Mi3 μου στην Αθήνα; Ξέρει κάποιος;

Έχω πρόβλημα με το sim tray, μου βγήκε κομματάκι και δεν λειτουργεί η κάρτα sim φυσικά...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...