Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας κ καλώς σας βρήκα,

τη στιγμή που μιλάμε η χαμηλότερη τιμή για το mi3 16gb ειναι στο pandawill..Όσοι κατά καιρούς έχετε παραγγείλει από κει είστε ευχαριστημένοι?

Επίσης διάβασα σε παλιότερη ανάρτηση ότι παίζει κάποια εορταστική περίοδος στην Κίνα μες στο Γενάρη με αποτέλεσμα να καθυστερεί πάρα πολλές μερες η αποστολή...Τέλος,είναι εν τέλει καλύτερο να το παραγγείλω σε english-chinese κ να εγκαταστήσω το ελληνικό από την επιλογή που έχει μέσα ή το multilingual ?

 

Γενικά κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ελληνική MIUI, είναι root, τέλος. Για την αναβάθμιση όπως σου είπαν. Είτε κατεβάζεις μέσω OTA, είτε από το ελληνικό site της MIUI και αφού κατέβει, την εγκαθιστάς την rom που κατέβασες ΜΟΝΟ μέσω της αναβάθμισης
\

Κατέβασα τη rom με τον updater, δεν την έκανε εγκατασταση γιατί έλεγε πως δεν είμαι root, και έτσι την έκανα από recovery. Πάντως συνεχίζει και η νέα έκδοση να μην είναι root

Edited by basdel
λάθοι
Link to comment
Share on other sites

\

Κατέβασα τη rom με τον updater, δεν την έκανε εγκατασταση γιατί έλεγε πως δεν είμαι root, και έτσι την έκανα από recovery. Πάντως συνεχίζει και η νέα έκδοση να μην είναι root

 

Τρέξε το cpuz. Εφόσον έχεις την ελληνική, είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το cpuz. Εφόσον έχεις την ελληνική, είσαι root

ναι, το πρόγραμμα cpz το εμφανίζει root. Πάντως στο στο Κέντρο Ασφάλειας, Δικαιώματα, Προνόμια root, αναφέρει "δεν έχουν root" με θαυμαστικό)...

Μια ερώτηση ακόμη... Η εικόνα της οθόνης κλειδώματος μπορεί να αλλάξει από κάποιο μενού; γιατί δε βρήκα κάτι και θέλω να βάλω μια φωτογραφία δική μου και όχι του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

ναι, το πρόγραμμα cpz το εμφανίζει root. Πάντως στο στο Κέντρο Ασφάλειας, Δικαιώματα, Προνόμια root, αναφέρει "δεν έχουν root" με θαυμαστικό)...

Μια ερώτηση ακόμη... Η εικόνα της οθόνης κλειδώματος μπορεί να αλλάξει από κάποιο μενού; γιατί δε βρήκα κάτι και θέλω να βάλω μια φωτογραφία δική μου και όχι του συστήματος.

αφου τρεξεις καποιο προγραμμα που θελει root, θα πας στο κεντρο ασφαλειας και θα δωσεις δικαιωματα στην εφαρμογη.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κ καλώς σας βρήκα,

τη στιγμή που μιλάμε η χαμηλότερη τιμή για το mi3 16gb ειναι στο pandawill..Όσοι κατά καιρούς έχετε παραγγείλει από κει είστε ευχαριστημένοι?

Επίσης διάβασα σε παλιότερη ανάρτηση ότι παίζει κάποια εορταστική περίοδος στην Κίνα μες στο Γενάρη με αποτέλεσμα να καθυστερεί πάρα πολλές μερες η αποστολή...Τέλος,είναι εν τέλει καλύτερο να το παραγγείλω σε english-chinese κ να εγκαταστήσω το ελληνικό από την επιλογή που έχει μέσα ή το multilingual ?

 

Γενικά κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!Ευχαριστώ:)

 

απο τις χαμηλοτερες τιμες ,ή μαλλον η χαμηλοτερη,εγω το χτυπησα στα 191€,ειχε μια προσφορα.ειχαν γιορτες τον ιανουαρη και αργουσαν να στειλουν.γενικα απο καταστημα οπως pandawill,θα ερθει πιο γρηγορα,γιατι ο πωλητης το στελενι σιγκαπουρη και απο εκει φευγει για Ελλάδα,αλλα εξιζει 40€ μειον νομιζω να περιμενεις 10-15 μερες,γιατι με αυτα αμα ειναι παιρνεις το 64GB,ειτε αξεσουαρ.

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-Xiaomi-Mi3-M3-Quad-Core-WCDMA-CellPhone-5-0-IPS-1920x1080-2GB-RAM/2050251451.html

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη... Η εικόνα της οθόνης κλειδώματος μπορεί να αλλάξει από κάποιο μενού; γιατί δε βρήκα κάτι και θέλω να βάλω μια φωτογραφία δική μου και όχι του συστήματος

 

 

ρυθμισεις ταπετσαρια και εκει βαζεις οτι θελεις οπου θελεις! για το ρουτ οτι σου απαντησε ο φιλος. κεντρο ασφαλειας δικαιωματα

προνομια ρουτ και εκει πας το διακοπτακι δεξια στις εφαρμογες που θελουν δικαιωμα ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη... Η εικόνα της οθόνης κλειδώματος μπορεί να αλλάξει από κάποιο μενού; γιατί δε βρήκα κάτι και θέλω να βάλω μια φωτογραφία δική μου και όχι του συστήματος

 

 

ρυθμισεις ταπετσαρια και εκει βαζεις οτι θελεις οπου θελεις! για το ρουτ οτι σου απαντησε ο φιλος. κεντρο ασφαλειας δικαιωματα

προνομια ρουτ και εκει πας το διακοπτακι δεξια στις εφαρμογες που θελουν δικαιωμα ρουτ.

 

μπαίνεις θέματα /μείξη και εκεί τα αλλάζεις όλα

μιλάμε για ελληνική 5.1.16 dev

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι δυνατον να ριξουμε την αναλυση στα 720p?, Ρωταω γιατι θελω να κανω antutu test με 720π να δω τι σκορ θα βγαλει

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

απο τις χαμηλοτερες τιμες ,ή μαλλον η χαμηλοτερη,εγω το χτυπησα στα 191€,ειχε μια προσφορα.ειχαν γιορτες τον ιανουαρη και αργουσαν να στειλουν.γενικα απο καταστημα οπως pandawill,θα ερθει πιο γρηγορα,γιατι ο πωλητης το στελενι σιγκαπουρη και απο εκει φευγει για Ελλάδα,αλλα εξιζει 40€ μειον νομιζω να περιμενεις 10-15 μερες,γιατι με αυτα αμα ειναι παιρνεις το 64GB,ειτε αξεσουαρ.

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-Xiaomi-Mi3-M3-Quad-Core-WCDMA-CellPhone-5-0-IPS-1920x1080-2GB-RAM/2050251451.html

 

 

 

Επειδη θελω να αγορασω αμεσα ενα xiaomi mi3 ,ο συγκεκριμενος ειναι αξιοπιστος?

Προτεινετε η αγορα απο αυτον τον πωλητη?

Link to comment
Share on other sites

καλα ε το ευρω παει γαμι.... σήμερα υο mi3 απο minideal βγαινει στα 240, ελεος

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

καλα ε το ευρω παει γαμι.... σήμερα υο mi3 απο minideal βγαινει στα 240, ελεος

Από τον μάιο συνεχώς αυξάνεται η τιμή του. Εγώ είχα πάρει το 64GB 280€ και τώρα έχει 317.33€, 37€ παραπάνω !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να αγορασω αμεσα ενα xiaomi mi3 ,ο συγκεκριμενος ειναι αξιοπιστος?

Προτεινετε η αγορα απο αυτον τον πωλητη?

 

δεν είναι και πολύ καλός φιλε μου..

Θα σου συνιστούσα μακριά από τέτοιους, συνήθως τα κινητά μεγάλων εταιριών και ναυαρχίδες είναι πολύ συχνά θύματα απομιμήσεων και ειδικά στο aliexpress από μικροπωλητές οι πιθανότητες είναι πολύ μεγάλες..

Καλύτερα πάρτο και θαχεις και εγγύηση από μαγαζιά κινεζικα όπου παίρνουμε όλοι μας...

πχ minideal.net to2c.com vickmall.com

Link to comment
Share on other sites

u

Επειδη θελω να αγορασω αμεσα ενα xiaomi mi3 ,ο συγκεκριμενος ειναι αξιοπιστος?

Προτεινετε η αγορα απο αυτον τον πωλητη?

φίλε λόγω της χαμηλής αξίας του ευρώ έναντι του δολαρίου θα σου συνιστούσα να μην αγοράζεις το εν λόγω κίνητο πρώτα απ όλα γιατί σε λίγο καιρό αναμένεται να πέσει πολύ η αξία του επειδή γενικά το κινητό έχει σχετικά παλιώσει και επίσης δεν αξίζει να το αγοράσεις με αυτή την ισοτιμία μετ;αξυι δολάριο και ευρώ,

 

τα υπόλοιπα μέλη συμφωνούν μαζί μου ή όχι?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου,ΠΟΤΕ δεν αγοράζουμε κινητα από μεμονωμένους πωλητες στο ebay και ΚΥΡΙΩΣ στο aliexpress.εκτος κ μας τρωει το @@κι μας :X

να μας πουλησουν μαιμου!!:lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει διάφορα από pandawill, δεν ειχα κάποιο θέμα.

 

Να ρωτήσω κάτι εγώ, ψάχνω για flipcase θηκη αλλα εχει άλλες μενα μεγαλο παραθυρο πανω και άλλες μενα πιο μικρο πανω και ενα κατω για να απαντας, πιο να παρω?

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου,ΠΟΤΕ δεν αγοράζουμε κινητα από μεμονωμένους πωλητες στο ebay και ΚΥΡΙΩΣ στο aliexpress.εκτος κ μας τρωει το @@κι μας :X

να μας πουλησουν μαιμου!!:lol:

 

Και εγώ γενικά θα συμφωνήσω με κάποιους εκ των παραπάνω:

 

1. Το κινητό ναι μεν φυσάει, είναι εξαιρετικό και θα το αγαπήσει όποιος το πάρει αλλά παλιώνει και θεωρητικά θα πέσει η αξία του (αν και δεν συνέβη το ίδιο με το mi2s). Εγώ το πήρα 200 ευρώ τον Ιούλιο και τώρα θα το πάρεις ακριβότερα λόγω πτώσης του ευρώ. Μα@@@ία δεν είναι;

 

2. Από μεμονωμένους πωλητές στο allie και στο ebay ποιος ο λόγος να αγοράσεις;;;;;

Εννοείται πως το συζητάμε μόνο εφόσον υπάρχει το paypal στην μέση (προσφέρει μεγάλη ασφάλεια) αλλά και πάλι αναλαμβάνεις ρίσκο να μπλέξεις με απατεώνες και να προσπαθείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Γενικά από μαγαζιά ή πωλητές που πωλούν πολύ κάτω από τον ανταγωνισμό (άνω των 30-40 δολαρίων διαφορά) εγώ δύσκολα θα αγόραζα. Εκτός αν υπάρχει καλή μαρτυρία..................

Link to comment
Share on other sites

1. Το κινητό ναι μεν φυσάει, είναι εξαιρετικό και θα το αγαπήσει όποιος το πάρει αλλά παλιώνει και θεωρητικά θα πέσει η αξία του (αν και δεν συνέβη το ίδιο με το mi2s). Εγώ το πήρα 200 ευρώ τον Ιούλιο και τώρα θα το πάρεις ακριβότερα λόγω πτώσης του ευρώ

 

Φαίνεται πως υπάρχει απόθεμα σε mi3 και ίσως πέσει λίγο ακόμη η τιμή του , στο mi2s δεν υπήρχε απόθεμα και έτσι η τιμή δεν έπεσε αρκετά.

Τώρα βέβαια έτσι όπως έχουν γίνει οι ισοτιμίες το ίδιο μας κάνει ! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πάθει τη πλάκα μου με το δολλάριο, σκέφτομαι να δώσω το δικό μου το mi3 και να πάω σε mi4, αλλά θα πρέπει να βάλω κανα 100άρι σίγουρα και μάλλον δεν αξίζει, μιας και είναι σχεδόν το ίδιο, το χει φίλος μηδαμινές διαφορές, και σε επιδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πάθει τη πλάκα μου με το δολλάριο, σκέφτομαι να δώσω το δικό μου το mi3 και να πάω σε mi4, αλλά θα πρέπει να βάλω κανα 100άρι σίγουρα και μάλλον δεν αξίζει, μιας και είναι σχεδόν το ίδιο, το χει φίλος μηδαμινές διαφορές, και σε επιδόσεις.

κοίταξε το 4 έχει σίγουρα καλύτερη οθόνη και κάμερα ωστόσο δεν θα με καλό να αγοράσεις ένα κινητό με τη σημερινή αξία του δολαρίου έναντι του ευρώ γιατί πιστεύω ότι το πολύ σε 1 με 2 μήνες η διαφορά θα πέσει πάλι στα φυσιολογικά επίπεδα της τάξης του 0. 76 λεπτά

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, είδα ότι κάποιοι έχουν βάλει aosp rom. Είστε ευχαριστημένοι; Επειδή η miui μου κάθεται λίγο "βαριά", μπορεί να μου πει κάποιος εάν η aosp έχει Ελληνικά και κάποιο link για να κατεβάσω την τελευταία που έχει βγει; Η εγκατάσταση γίνεται απλά μέσω recovery;

To λινκ είναι αυτό εδώ http://en.miui.com/thread-44424-1-1.html ;

Edited by basdel
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, είδα ότι κάποιοι έχουν βάλει aosp rom. Είστε ευχαριστημένοι; Επειδή η miui μου κάθεται λίγο "βαριά", μπορεί να μου πει κάποιος εάν η aosp έχει Ελληνικά και κάποιο link για να κατεβάσω την τελευταία που έχει βγει; Η εγκατάσταση γίνεται απλά μέσω recovery;

To λινκ είναι αυτό εδώ http://en.miui.com/thread-44424-1-1.html ;

 

Έκανα το true dual boot, με οδηγίες απο το ελληνικό φόρουμ της miui, ακόμη η aosp δεν είναι έτοιμη.

 

Πολύ ελαφριά όμως, αρκετά όμορφη, μπορώ να πω ότι θα μου άρεσε.

 

Απλά έχει random reboots, τα οποία είναι αρκετά συχνά. Της τάξεως ~7 την ημέρα.

 

Οπότε έβαλα main την v6, την πείραξα λίγο οπτικά, και μπορώ να πω ότι την έφερα στα μέτρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως υπάρχει απόθεμα σε mi3 και ίσως πέσει λίγο ακόμη η τιμή του , στο mi2s δεν υπήρχε απόθεμα και έτσι η τιμή δεν έπεσε αρκετά.

Τώρα βέβαια έτσι όπως έχουν γίνει οι ισοτιμίες το ίδιο μας κάνει ! :shock:

 

Παιδια οτι αποθεμα εχουν τα κινεζομαγαζα πλεον,ρωτησα φιλο μου απο Κινα και μου πε οτι δεν υπαρχει Xiaomi Mi3 64gb και Xiaomi Mi4 64gb στην επισημη σελιδα της εταιριας.Μαλλον τελειωνουν...Οποτε τωρα ειναι καλη περιπτωση να το παρει κανεις απο εδω:

http://www.to2c.com/xiaomi-m3-mi3-basic-64g.html

Με την σημερινη ισοτιμια βγαινει 240 ευρω.

Με το δολαριο να χει παρει τον ανηφορο δεν ειμαι αισιοδοξος ,γιατι και να πεσει η τιμη,θα μεινει ψηλα η ακριβοτερα λογω δολαριου...

Μας πηρε και μας σηκωσε το κωλονομισμα.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι αποθεμα εχουν τα κινεζομαγαζα πλεον,ρωτησα φιλο μου απο Κινα και μου πε οτι δεν υπαρχει Xiaomi Mi3 64gb και Xiaomi Mi4 64gb στην επισημη σελιδα της εταιριας.Μαλλον τελειωνουν...Οποτε τωρα ειναι καλη περιπτωση να το παρει κανεις απο εδω:

http://www.to2c.com/xiaomi-m3-mi3-basic-64g.html

Με την σημερινη ισοτιμια βγαινει 240 ευρω.

Με το δολαριο να χει παρει τον ανηφορο δεν ειμαι αισιοδοξος ,γιατι και να πεσει η τιμη,θα μεινει ψηλα η ακριβοτερα λογω δολαριου...

Μας πηρε και μας σηκωσε το κωλονομισμα.... :mad:

 

What what, τι τιμη ειναι αυτη? και απο αξιοπιστο καταστημα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...