Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα το πακέτο μου από τα ΕΛΤΑ με ότι είχα παραγγείλει από το coolicool. Μέσα εκτός τον ρούτερ είχε και ένα mikey. Το έβαλα στο κινητό, το βρήκε, το σέταρα αλλά πατάω το κουμπί επάνω και δεν βλέπω αντίδραση. Το έχει κανείς!? Τι κάνω λάθος!?

 

ΥΣ. Τελικά η θήκη που έχω το εμπόδιζε να κουμπώσει καλά. Με το που το πίεσα πιο πολύ, κούμπωσε και ολα οκ!

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος να ακουω τραγουδια/video στο youtube ( app ή browser ) και ταυτοχρονα να χρησιμοποιω τον browser για αλλες σελιδες οπως κανω και στο pc ;

PVSTAR+ Για να ακους απενεργοπιησε απο τις ρυθμισεις το video

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά καταστήματα που εκπροσωπούνται εδώ θεωρούνται και αξιόπιστα. Το coolicool είναι ανάμεσα τους. Όσον αφορά το τελωνείο, ναι υπάρχει ενδεχόμενο να πληρώσεις δασμούς και φόρους εκτελωνισμού. Τρόποι και μέθοδοι παράκαμψης τους δεν επιτρέπεται να συζητάμε στο παρόν θέμα. Ρίξε και μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Που είναι το παράνομο....??? Να συμβουλεύσεις των άλλων να έρθει το δέμα ελεύθερο...??? η νομοθεσία το επιτρέπει. Ε τότε και η συμβουλές να πάρει κάποιος μια συσκευή απο το εξωτερικό, χωρείς να πληρώσει στην Ελλάδα παραπάνω χρήματα (βλεπ. 23% ΦΠΑ) και αυτό παράνομο είναι. Εκεί δεν παρακαμπτεις τους φόρους.???;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πέρασα τηv 4.9.26

Μπορείτε vα μου πείτε στο messenger του facebook πως θα βγαινει ο κύκλος για να βλέπω ότι έχω μήνυμα;

Επίσης, όταν πατάω να μπω στο ημερολόγιο, με πετάει στην αρχική σελίδα.

 

ανοιγεις το messenger πας στις ρυθμισεις του και στο εικονες συνομιλητων βαζεις ναι. για το ημερολογιο δεν ξερω εμενα μια χαρα λειτουργει. δοκιμασε απο τις ρυμισεις εφαρμογες να μπεις στο ημερολογιο, κανε καθαρισμο δεδομενων και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και πρώτη φωτό από τον ρούτερ. Αν ενδιαφέρονται οι διαχειριστές θα μπορούσα να φτιάξω μία παρουσίαση

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50566&stc=1&d=1412248259

Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει την v6 τις τελευταιες μερες αλλα για διαφορους λογους θελησα να ξαναγυρισω στην 3.13 stable που με ικανοποιουσε καλυτερα..

 

το εκανα με τον ιδιο τροπο που ειχα βαλει κ την 3.13 αρχικα αλλα κ την v6 αργοτερα.. με το select update package δηλαδη κ την ρομ μετονομασμενη ως update και τοποθετημενη στον φακελο downloaded rom..

 

τωρα ομως το τηλεφωνο δε δουλευει κανονικα.. κανει επανεκκινησεις συνεχως, δε πιανει σημα, δε σβηνει η οθονη του ποτε ουτε με το power button, δε μπαινει στο γνωστο μενου με το συνδυασμο πληκτρων up+power, και τελος δεν το βλεπει ο υπολογιστης οταν το συνδεω, που δοκιμασα για να ξαναγυρνουσα στην v6 αφου τα εκανα σκ@τ@....

 

Παρακαλω πολυ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως καποια στιγμη επιασε το up+power και μπηκα στο μενου κ εκανα wipe και ολα κομπλε, εκτος απο το οτι τα αντιγραφα που ειχα δημιουργησει χαθηκαν, αφου δεν τα ειχα αποθηκευσει και στο pc.. οποτε παλι ολα απο την αρχη..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την V6 4.9.26 και παρατηρω τα εξης.Οταν ειναι ανοικτο το κινητο κ το βαλω

σε φορτιση ,στο εικονιδιο της μπαταριας δειχνει το ποσοστο που σιγα σιγα φορτιζει.ΟΚ.

Κλεινω το κινητο χωρις να βγαλω το καλωδιο που φορτιζει,στην οθονη δειχνει την μπαταρια

και Π.Χ 50% ,αυτο παραμενει σταθερο χωρις να αυξανεται,αν τωρα πατησω το κουμπι

power on/off στιγμιαια χωρις να μπει σε λειτουργια το κινητο,τοτε η ενδειξη εχει ανεβει Π,Χ 60%

Δηλαδη φορτιζει μεν αλλα δεν εχω ενδειξη οτι αυξανεται η φορτιση σταδιακα κ μονο αν κανω

refresh της οθονης τοτε δειχνει την αυξηση της φορτισης.

Επισης υπαρχει ασυμφωνια στο ποσοστο της φορτισης αν το κινητο ειναι ανοικτο απο οταν

φορτιζει κ ειναι κλειστο.Αν ξεκινησω κ το φορτιζω ειναι π.χ 55% και το κλεισω,η ενδειξη με το

εικονιδιο της μπαταριας που εμφανιζεται στο κεντρο της οθονηςεκεινη τη στιγμη , μπορει να μου δειχνει π.χ 60%

λαθος ενδειξη δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και πρώτη φωτό από τον ρούτερ. Αν ενδιαφέρονται οι διαχειριστές θα μπορούσα να φτιάξω μία παρουσίαση

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50566&stc=1&d=1412248259

 

Γνωρίζεις αν είναι simultaneous ή selectable dual band;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη 4.9.19 developer,

παρατηρησα εχθες πως οταν στην οθονη κλειδωματος κραταω πατημενο το home για να ανοιξει ο φακος,ανοιγει μενει ανοιχτος 3 δευτερολεπτα και μετα σβεινει και επιστρεφει στην οθονη κλειδωματος,αν πατησω παλι να ανοιξει κανει το ιδιο αλλα σβηνει και επιστρεφει σε μικροτερο χρονο.

Το κανει και σε εσας;

 

Φίλε μόλις ανοίξει ο φακός, πάτα μια φορά του κουμπί που κλείνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα απο το vickimall

September 30, 2014 2:40:46 AM CST

και ακομα Proccessing λεει και στα μαιλ μου δεν απαντανε.

ποσο κάνουν να το στειλουν?

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα απο το vickimall

September 30, 2014 2:40:46 AM CST

και ακομα Proccessing λεει και στα μαιλ μου δεν απαντανε.

ποσο κάνουν να το στειλουν?

εχουν καποια γιορτη στην κινα και ειναι σε διακοπες, υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν είναι simultaneous ή selectable dual band;

 

Μπορείς να διαβάσεις την αναλυτικό οδηγό που έφτιαξα στο miui.gr ;)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6801-Xiaomi-Router-MINI-AC-Mi-Intelligent-Dual-band-2-4GHz-5GHz/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια το πηρα απο το vickimall

September 30, 2014 2:40:46 AM CST

και ακομα Proccessing λεει και στα μαιλ μου δεν απαντανε.

ποσο κάνουν να το στειλουν?

 

Έχουν ένα 10ήμερο που θα παγώσουν λίγο οι αποστολές, συνέχεια εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να κανω το default προγραμμα περιγιησης το chrome; μου εχει σπασει τα νευρα ολες οι σελιδες να ανοιγουν με το browser.

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα απο το vickimall

September 30, 2014 2:40:46 AM CST

και ακομα Proccessing λεει και στα μαιλ μου δεν απαντανε.

ποσο κάνουν να το στειλουν?

 

Απο 01-10 εως 07-10 είναι η εθνική τους εορτή...όλα κλειστά..!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω μιας και η κοινότητα των κατόχων mi3 είναι αρκετά μεγάλη :D, το εν λόγο κινητό το έχω βάλει στο μάτι εδώ και καιρό. Δεν θα ρωτήσω για τα specs ή την απόδοση, απλά θέλω να μου πείτε για την ποιότητα κατασκευής του. Από την στιγμή που οι πιο πολλοί ήδη το έχετε για αρκετό διάστημα, είναι όντως τόσο καλό το υλικό του όσο φημίζεται; Με την καθημερινή χρήση του έχετε μείνει ικανοποιημένοι; Για το αντίπαλον δέος (για τα δικά μου γούστα), το zte nubia z7 mini δεν υπάρχει πουθενά αρκετή πληροφορία για να μου καλύψει τις παραπάνω απορίες. Είχε κάποιος από εσάς κάποιο zte οποιοδήποτε της σειράς nubia, να μου πει δυο λόγια για την ποιότητα τους συγκριτικά με το mi3; Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω χθες απο το vickimall.

Καλη η συσκευασια του καταστηματος και γενικες εντυπωσεις ειναι θετικες.

Το ζητησα με την αγγλοκινεζικη rom αλλα την εβγαλα και περασα την v6 (4.9.26)

Σημερα θα εχουμε update?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να κανω το default προγραμμα περιγιησης το chrome; μου εχει σπασει τα νευρα ολες οι σελιδες να ανοιγουν με το browser.

 

πας στις εφαρμογες και κατω έχει το default και αλλαζεις οποια εφαρμογη θελεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω μιας και η κοινότητα των κατόχων mi3 είναι αρκετά μεγάλη :D, το εν λόγο κινητό το έχω βάλει στο μάτι εδώ και καιρό. Δεν θα ρωτήσω για τα specs ή την απόδοση, απλά θέλω να μου πείτε για την ποιότητα κατασκευής του. Από την στιγμή που οι πιο πολλοί ήδη το έχετε για αρκετό διάστημα, είναι όντως τόσο καλό το υλικό του όσο φημίζεται; Με την καθημερινή χρήση του έχετε μείνει ικανοποιημένοι; Για το αντίπαλον δέος (για τα δικά μου γούστα), το zte nubia z7 mini δεν υπάρχει πουθενά αρκετή πληροφορία για να μου καλύψει τις παραπάνω απορίες. Είχε κάποιος από εσάς κάποιο zte οποιοδήποτε της σειράς nubia, να μου πει δυο λόγια για την ποιότητα τους συγκριτικά με το mi3; Σας ευχαριστώ πολύ.

Ειχα και το Ζ5s mini, φοβερο τηλεφωνο αλλα με μικρη μπαταρια. υλικα πιστευω παρομοιας ποιοτητας, μεγαλο μειον οι αναβαθμισεις για το nubia. Πιστευω οτι ηταν ποιο ομορφο αλλα επασχε σε αυτα τα 2 που για μενα ειναι βασικο δεδομενου οτι λιωνω το τηλεφωνο και δεν το αλλαζω συχνα.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

πας στις εφαρμογες και κατω έχει το default και αλλαζεις οποια εφαρμογη θελεις

 

k

ευχαριστω πολυ!!!

Οσον αφορα της ποιοτητας ειναι κατ· εμε κορυφαια

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω το google voice στα ελληνικα σας δουλευει;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...