Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερουμε καθολου ποτε θα εμφανιστει το Mi3s ?

Για το Mi3S ακούγεται ιούλιο ότι θα βγει, πράγμα που σημαίνει κατά τα Χριστούγεννα η διεθνή έκδοση, όπως δηλαδή και με το Mi3 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έψαχνα να βρω αν με συμφέρει να το πάρω απευθείας από Κίνα όταν θα πάω τον επόμενο μήνα.. Πληροφοριακά, στο επίσημο site αναφέρει 1699 CNY, περίπου 199 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Το coolicool στέλνει γνήσια τσεκαρισμένο;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα να βρω αν με συμφέρει να το πάρω απευθείας από Κίνα όταν θα πάω τον επόμενο μήνα.. Πληροφοριακά, στο επίσημο site αναφέρει 1699 CNY, περίπου 199 ευρώ...

Το ηλεκτρονικό κατάστημα της Mi πουλάει ΜΟΝΟ στην Κίνα. Όταν θα έρθει Ευρώπη, θα μπορούμε να αγοράσουμε κατευθείαν από εκεί. :D

 

Το coolicool στέλνει γνήσια τσεκαρισμένο;
Απ΄όσο ξέρω ναι. Επειδή δεν έχουν το 64άρι, δεν το πήρα από εκεί. Κάποιος γράφει πιο πάνω ότι παράγγειλε από εκεί. Ρώτα το μαγαζί ή τον χρήστη που το παράγγειλε.
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα δεν νομίζω ότι είναι πολύ αξιόπιστα, ενώ το τρίτο είναι πιο ακριβό κατά 26 δολάρια αν δεις ;)

Εγώ πάντως από το coolicool μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα ότι έχω παραγγείλει. Για τα μαγαζιά που αναφέρονται άλλα δεν έχω διαβάσει καλά σχόλια στο φόρουμ, αλλά θεωρούνται αξιόπιστα. Ουσιαστικά πιστεύω είναι να μην σου κάτσει. Διάβαζα για το ibuygou ότι είναι αναξιόπιστο μαγαζί και έστειλε σπασμένα κινητά mi1s σ' ένα πελάτη, όταν εδώ σίγουρα πολλοί θα πούνε το αντίθετο. Καλό είναι να μιλάτε πρώτα μαζί τους. Μετά ρωτάτε άτομα που έχουν αγοράσει από εκεί που σκέφτεστε εάν είχαν πρόβλημα. Και μετά κάνετε την προσευχή σας και παραγγέλνετε ότι δεν θα σας κάτσει κάποια στραβή :p

 

Επίσης για πιο φθηνά, είχα δώσει πιο πριν 3 sites για κωδικούς και κουπόνια για καλύτερες τιμές. Χρησιμοποιήστε τα!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5400948#post5400948

 

Το antelife δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα αλλα καποιοι εχουν πει οτι παραγγελνουν εκει κ οτι ειναι οκ!Παντως τοσα βιντεο κ παρουσιασεις κ ακομα κ του προσωπικου κ το πως δουλευουν δεν νομιζω να ειναι μουφα!!!Για το fastcardtech ενας moderator ο Σταυρος εχει πει οτι ειναι αξιοπιστο κ οτι εχει παραγειλει πανω απο 50 τηλεφωνα κ ειναι ολα οκ κ οτι τον εχουν καλυψει κ σε service που λιγα μαγαζια εχουν δοκιμαστει σε aftersales support κ εχουν ανταποκριθει...Οσο για το vickmall ισως φταιω εγω που δεν τα εγραψα ολα ειχα μιλησει κ μου ειπε οτι θα μου εδινε κουπονι(οποτε οποιος ενδιαφεροταν θα του το εδινα...)κ οτι θα κατεβαζαν την τιμη(οπως κ εκαναν στο μαυρο που ολοι το εχουν πιο πανω!)Οποτε εχω δικιο για τα μαγαζια κ τις τιμες που ειπα!

Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρονικό κατάστημα της Mi πουλάει ΜΟΝΟ στην Κίνα. Όταν θα έρθει Ευρώπη, θα μπορούμε να αγοράσουμε κατευθείαν από εκεί. :D

Σταδιακά θα πέσει και η τιμή και στα κινεζομάγαζα... ότι θα πουλά στην Ευρώπη τα προϊόντα της, δεν σημαίνει ότι θα έχουν την ίδια τιμή με την κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο βαρια δεν νομιζω, υποτιθεται οτι η κιτ κατ ειναι πιο ελαφρια

Διάβασα κάπου οτι αν βάλεις το τηλέφωνο σε performance mode και όχι σε saving power mode στην κιτκατ τοτε το σκορ είναι παλι υψηλό, δοκιμαστε οποίος έχει κιτκατ γιατί είμαι ακόμα με την 4.4.27

 

Που μπορούμε να την βρούμε την 4.4.27?? Μου κάνει κάτι κολλήματα με την κιτκατ και τα έχω πάρει! Multi έχεις; Δεν βρίσκω πουθενά κάποιο λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να την βρούμε την 4.4.27?? Μου κάνει κάτι κολλήματα με την κιτκατ και τα έχω πάρει! Multi έχεις; Δεν βρίσκω πουθενά κάποιο λινκ!

 

Απο το miui.gr την ειχα κατεβασει https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-3-1-H-%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/ αλλα δες τι διαδικασια θελει γιατι δεν γυριζει απλα απο κιτ κατ σε τζελυ, εχει λιγο ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

64GB, σε μαυρο χρωμα!!!

Πολύ καλή επιλογή !

Περιμένω την άποψη σού για το τηλέφωνο όταν μπορέσεις :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με τι έχει έρθει στους περισσότερους!? εγώ από merimobiles, ξέρει κανείς με τι το περιμένω!?

 

Απο merimobiles μου ήρθε με multi Ρομ 4.4.4 και play store και μετα πέρασα την ελληνικη 4.4.27

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λίγο.. Θέλω να κάνω την παραγγελία σήμερα (σε άσπρο χρώμα), αλλά δεν ξέρω τι να ζητήσω.. Για απλή χρήση πάντα... To minideal λέει πως χρειάζεται root αναγκαστικά. Το to2c δεν λέει κάτι τέτοιο.. Δεν θέλω να μπλέξω με ROM κλπ... Από την άλλη όμως θα ήθελα να μπορώ να βάλω και την KitKat κάποια στιγμή. Κατέληξα στο Mi3 οριακά από το P6, λόγω των άσχημων σχολίων για τον ήχο του 2ου.. Πριν βαρέσετε ξέρω πως είναι ανόμοια κινητά σε επιδόσεις.. Αλλά πρόκειται για χρήση από γυναίκα και έχουν την ίδια τιμή.. Με το P6 πιο όμορφο.. Το βλέπω σαν "Porche" vs. "mini cooper"... :)

 

Δεν θα το πάρω από coolicool γιατί δεν το έχει σε άσπρο....

 

Όσο για την τιμή που ανέφερα για το επίσημο site της Κίνας, εννοούσα απλά πως θα είχα την επιλογή να το πάρω από εκεί, μιας και πάω Κίνα σε λίγο καιρό.. Αλλά όπως μου έγραψε ένας φίλος, δεν συνίσταται αυτό και λόγω του τι θα γίνει αν υπάρξει πρόβλημα και λόγω του ότι θα εμφανίζει κινέζικα όταν με καλεί κάποιος (αυτό κάπως με μπέρδεψε μιας και νόμιζα πως είναι Αγγλικά/Κινέζικα η απείρακτη έκδοση).. Έτσι και αλλιώς πρώτα θα γυρίσω εγώ από Κίνα και μετά θα έρθει το κινητό από ταχυδρομείο, οπότε θα είχε νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Απο merimobiles μου ήρθε με multi Ρομ 4.4.4 και play store και μετα πέρασα την ελληνικη 4.4.27

Οκ, ευχαριστώ! Περιμένω να δω και εγώ με τι θα έρθει.... Του πείραξες τίποτα μετά ή το έχεις αφήσει Έτσι!?

Link to comment
Share on other sites

Και το σημερινό screenshot. Δεν υπάρχουν διαφορές στις τιμές. Στο 16άρι, το Coolicool παραμένει το πιο φθηνό. :)

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/xiaomi_zps067d1913.jpg

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους το έχουν στα χέρια τους.Ρυθμίσεις κάμερας η επιλογή skin tones που πρέπει να είναι ρυθμισμένο και τι ακριβώς κάνει;

Επίσης έχω δεί ένα review στο youtube συγκεκριμένα(

) στο οποίο στο 14ο λεπτό δείχνει κάποιες επιλογές στην κάμερα και εμένα δεν τις έχει,όπως focus mode.

Η έκδοση που έχει το κινητό είναι jb η τελευταία η stable.

Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει το lg g2 απο ελλάδα στα 250€. Ποιο αξίζει να πάρω? το lg ή to mi3 που δεν έχει και ακουστικά?Κι αν ναι τι καλύτερο έχει και γιατί αξίζει.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και απο εμένα. Αξιζει απο το Lumia 1020 που έχω να πάω σε mi3; αν ναι απο που είναι πιο φτηνό το 64gb;;
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι σε αυτο το διλλημα lg g2 h xiaomi mi3 και περισσοτερο με ενδιαφερει η ποιοτητα της φωτογραφιας
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι σε αυτο το διλλημα lg g2 h xiaomi mi3 και περισσοτερο με ενδιαφερει η ποιοτητα της φωτογραφιας

 

Καλητερη φωτογραφικη εχει το g2 οποτε θα σε ικανοποιηση περισσοτερο,συν οτι εχει και την οπτικη σταθεροποιηση.

 

Για τους υπολοιπους που ρωτατε,αν εχεις βρει το g2 στα 250 παρε αυτο να μην μπλεκεις με αγορες απο κινα(αν δεν εχεις κανει αλλες),πανω κατω ειναι το ιδιο το καθενα με τα καλα και τα κακα του.

 

Οσο για το φιλο με το 1020 δε βρισκω λογο να αλλαξεις εκτος αν θελεις απο wp να πας σε android.

 

Καλητερα ομως να μεταφερθει η κουβεντα στο καταλληλο νημα,γιατι εδω ειναι για θεματα πανω στο mi3 και οχι για συγκρισεις.

Link to comment
Share on other sites

Minas_Kriti

 

Μια ερώτηση σε όσους το έχουν στα χέρια τους.Ρυθμίσεις κάμερας η επιλογή skin tones που πρέπει να είναι ρυθμισμένο και τι ακριβώς κάνει;

Επίσης έχω δεί ένα review στο youtube συγκεκριμένα(

) στο οποίο στο 14ο λεπτό δείχνει κάποιες επιλογές στην κάμερα και εμένα δεν τις έχει,όπως focus mode.

Η έκδοση που έχει το κινητό είναι jb η τελευταία η stable.

 

οντως κ μενα δεν τις εχει ετσι..μηπως πρεπει να κανουμε καμια ρυθμιση??:worry: (το κιν είναι γνησιο 1000%)

 

Xasta11

 

Έχω βρει το lg g2 απο ελλάδα στα 250€. Ποιο αξίζει να πάρω? το lg ή to mi3 που δεν έχει και ακουστικά?Κι αν ναι τι καλύτερο έχει και γιατί αξίζει.

 

ημουν κ εγω μεταξυ αυτων των 2.το G2 διαβασα όμως ότι εχει θεμα με το σημα κ γενικα βγαζει κατι προβληματάκια.επισης η LG δεν ειχε,τουλαχιστον μεχρι τωρα,κ το καλυτερο ονομα σε υποστηριξη,οποτε πηγα στο mi3 και δεν το μετανιωσα,αφου το κιν πραγματικα πεταει!:lol:και οσον αφορα κ τους κολλημένους με το antutu,του ριχνουμε στα αυτια!!:p

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

[quoteΜια ερώτηση σε όσους το έχουν στα χέρια τους.Ρυθμίσεις κάμερας η επιλογή skin tones που πρέπει να είναι ρυθμισμένο και τι ακριβώς κάνει;

Επίσης έχω δεί ένα review στο youtube συγκεκριμένα(

) στο οποίο στο 14ο λεπτό δείχνει κάποιες επιλογές στην κάμερα και εμένα δεν τις έχει,όπως focus mode.

Η έκδοση που έχει το κινητό είναι jb η τελευταία η stable. ]

 

πας ρυμθισεις καμερας κ το βαζεις advanced mode και όλα οκ!:D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

[quoteΜια ερώτηση σε όσους το έχουν στα χέρια τους.Ρυθμίσεις κάμερας η επιλογή skin tones που πρέπει να είναι ρυθμισμένο και τι ακριβώς κάνει;

Επίσης έχω δεί ένα review στο youtube συγκεκριμένα(

) στο οποίο στο 14ο λεπτό δείχνει κάποιες επιλογές στην κάμερα και εμένα δεν τις έχει,όπως focus mode.

Η έκδοση που έχει το κινητό είναι jb η τελευταία η stable. ]

 

πας ρυμθισεις καμερας κ το βαζεις advanced mode και όλα οκ!:D

 

Σωραίος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...