Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα δεν κανει για ελλαδα....

 

Η B20 είναι η 800αρα μπάντα, άρα είσαι καλυμμένος από αυτό το θέμα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα δεν κανει για ελλαδα....

 

Η B20 είναι η 800αρα μπάντα, άρα είσαι καλυμμένος από αυτό το θέμα.
AAAAAAAAτοτε σορρυ για την αγνοια μου!αρα κοιταμε η να λεει 800 η Β20?
Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAτοτε σορρυ για την αγνοια μου!αρα κοιταμε η να λεει 800 η Β20?

 

Σωστά, FDD-LTE: (WW version) (1)/1900MHz(2)/1800MHz(3)/1700MHz AWS(4)/850MHz(5)/2600MHz(7)/900MHz(8)/800MHz(20)

 

Διάβασε και εδώ: Συχνότητες 4G (800/1800/2600) πιες είναι οι διαφορές τους ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πάρει το πρώτο κινέζικο είχε πάνω τον επεξεργαστή 6589T .αργότερα πήρα ένα Huawei με τον 6582 και κατάλαβα ότι δεν έχει τα μπαμ του 6589! Είναι αρκετά πιο αργός ο 6582.

Τα καινούργια κινητά με κάτι 6753 πχ του ζοπο speed 7 plus με πιο επεξεργαστή από τους παραπάνω μοιάζει σε σβελταδα; είναι γρήγορος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ψαχνω για κινητο 4,7"

Υπαρχει κατι αξιολογο που να βγηκε τελευταια?

 

Ευχαριστω!

 

Φίλε μου, από Κίνα και σε 4,7 ίντσες δε νομίζω να βρεις (με αξιόλογα χαρακτηριστικά) . Πάνω από 5 ίντσες. Το Zopo speed 7 νομίζω είναι πολύ καλό, και ειναι και στις 5.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ψαχνω για κινητο 4,7"

Υπαρχει κατι αξιολογο που να βγηκε τελευταια?

Ευχαριστω!

Δες αυτό θα σε ικανοποιήσει.

Στις 5'' έχεις όντως περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα πάρει το πρώτο κινέζικο είχε πάνω τον επεξεργαστή 6589T .αργότερα πήρα ένα Huawei με τον 6582 και κατάλαβα ότι δεν έχει τα μπαμ του 6589! Είναι αρκετά πιο αργός ο 6582.

Τα καινούργια κινητά με κάτι 6753 πχ του ζοπο speed 7 plus με πιο επεξεργαστή από τους παραπάνω μοιάζει σε σβελταδα; είναι γρήγορος;

 

Εγώ έχω ένα Ecoo e04 plus, με τον 6752 στα 1,7 με 3gb ram, και θα έλεγα πως είναι πολύ γρήγορος. Στο antutu χτυπάει 42.000+. Οι παραπάνω επεξεργαστές δεν συγκρίνονται με τον 6752. Έψαξα μερικές συσκευές με τους επεξεργαστές που αναφέρεις, αλλά είναι παλιές, με ξεπερασμένα χαρακτηριστικά, και με κάτι 16.000 μονάδες στο antutu. Πιστεύω πως αν πάρεις συσκευή με 6752, θα δεις τεράστια διαφορά. Άσε που κοντά στα 180€ υπάρχει και το Xiaomi redmi 2, με τον mediatek helio x10, που θερίζει.

 

Edit: τώρα πρόσεξα πως μιλάς για τον 6753. Είναι ενα κλικ πιο κάτω από τον 6753, αλλά είναι εξίσου καλός. Και πάλι θα δεις τεράστια διαφορά σε σχέση με τους επεξεργαστές που προαναφέρεις.

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ψαχνω για κινητο 4,7"

Υπαρχει κατι αξιολογο που να βγηκε τελευταια?

 

Ευχαριστω!

 

Σε midrange κοιτάς meizu m2, ίσως και redmi 2.

Αν θές να ανέβεις, δές και το Xiaomi Mi4i.

Edited by grinder
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, από Κίνα και σε 4,7 ίντσες δε νομίζω να βρεις (με αξιόλογα χαρακτηριστικά) . Πάνω από 5 ίντσες. Το Zopo speed 7 νομίζω είναι πολύ καλό, και ειναι και στις 5.

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες αυτό θα σε ικανοποιήσει.

Στις 5'' έχεις όντως περισσότερες επιλογές.

 

Ευχαριστω πολυ παιδες!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή, αλλά το ότι δεν έχει επεκστασιμη μνήμη, νομίζω πως είναι deal breaker, καθώς με 16GB δε πας πουθενά αν δεν δέχεται κάρτα μνήμης. Φυσικά, εξαρτάται και από τη χρήση, αλλά πιστεύω πως μόνο 16GB δεν φτάνουν. Τι λέτε για αυτό? (http://m.geekbuying.com/ItemDescription/348432). Και μια εναλλακτική του LeTV: (http://m.everbuying.net/product815050.html). Στην περίπτωση που δε σε ενοχλεί ή μη επεκστασιμη μνήμη, νομίζω πως το Xiaomi είναι καλύτερο, και με πολύ καλύτερη υποστήριξη (μην ξεχνάμε πως υπάρχει ολόκληρη ελληνική κοινότητα)

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο για την προσπάθεια.

Πολύ καλά και τα δυο.

Με ελκύουν περισσότερο τα χαρακτηριστικά του Elephone.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο για την προσπάθεια.

Πολύ καλά και τα δυο.

Με ελκύουν περισσότερο τα χαρακτηριστικά του Elephone.

Πάντως μία συσκευή δεν την κρίνεις μόνο από τα χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο για την προσπάθεια.

Πολύ καλά και τα δυο.

Με ελκύουν περισσότερο τα χαρακτηριστικά του Elephone.

 

Το έκαψες τώρα. ΜΑΚΡΙΑ. Σου μιλάνε τα παιδια για meizu kai xiaomi και εσύ λες για τα χειρότερα κινητά από Κινα μαζι με την umi.

Link to comment
Share on other sites

Το έκαψες τώρα. ΜΑΚΡΙΑ. Σου μιλάνε τα παιδια για meizu kai xiaomi και εσύ λες για τα χειρότερα κινητά από Κινα μαζι με την umi.

 

Περίμενε, περίμενε. Γιατί το λες αυτό? Θα συμφωνήσω πως τα meizu και xiaomi είναι ανώτερα, αλλά όχι και ότι τα elephone είναι τα χειρότερα. Η Umi όντως είναι αναξιοπιστη, αλλά όχι και η elephone. Μια χαρά είναι, απλά όπως είπε και κάποιος παραπάνω, δεν αγοράζεις ένα κινητό μόνο με βάση τα χαρακτηριστικά, αλλά και για την υποστήριξη, και το xiaomi είναι το καλύτερο σε αυτό, αλλά μη λέμε και ότι θέλουμε. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 παραγγελίες elephone για φίλους, και μέχρι τώρα έχουν βγει εξαιρετικά.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε, περίμενε. Γιατί το λες αυτό? Θα συμφωνήσω πως τα meizu και xiaomi είναι ανώτερα, αλλά όχι και ότι τα elephone είναι τα χειρότερα. Η Umi όντως είναι αναξιοπιστη, αλλά όχι και η elephone. Μια χαρά είναι, απλά όπως είπε και κάποιος παραπάνω, δεν αγοράζεις ένα κινητό μόνο με βάση τα χαρακτηριστικά, αλλά και για την υποστήριξη, και το xiaomi είναι το καλύτερο σε αυτό, αλλά μη λέμε και ότι θέλουμε. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 παραγγελίες elephone για φίλους, και μέχρι τώρα έχουν βγει εξαιρετικά.

 

Ποιο από τα παρακάτω θα μου προτείνατε.

http://www.oppomart.com/xiaomi/mi4/xiaomi-mi4.html

http://www.oppomart.com/meizu/mx4/meizu-mx4.html

http://www.oppomart.com/meizu/mx4pro/meizu-mx4-pro.html

http://www.oppomart.com/meizu/meizu-mx5/meizu-mx5.html

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσα θες να δώσεις..

Γενικά θα πρότεινα το mi4 ( το παρών στο link είναι η έκδοση χωρίς 4G ,υπάρχει και ελάχιστα ακριβότερα η κανονική ) πρώτα και μετά το meizu mx4 pro ( προσωπική γνώμη πάντα μιας και είχα το mi4 και εχω δει αρκετές φορές το mx4 pro απo κοντά.)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε, περίμενε. Γιατί το λες αυτό? Θα συμφωνήσω πως τα meizu και xiaomi είναι ανώτερα, αλλά όχι και ότι τα elephone είναι τα χειρότερα. Η Umi όντως είναι αναξιοπιστη, αλλά όχι και η elephone. Μια χαρά είναι, απλά όπως είπε και κάποιος παραπάνω, δεν αγοράζεις ένα κινητό μόνο με βάση τα χαρακτηριστικά, αλλά και για την υποστήριξη, και το xiaomi είναι το καλύτερο σε αυτό, αλλά μη λέμε και ότι θέλουμε. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 παραγγελίες elephone για φίλους, και μέχρι τώρα έχουν βγει εξαιρετικά.

 

Ποσους μήνες τα έχουνε και ποια μοντέλα είναι; Εδώ η ναυρχίδα τους το p7000 διαβασε στο θέμα του τι προβλήματα έχει. Απο φορτιστές καμμενους, υπερθερμάνσεις, lags σε παιχνίδια, wifi, μη καλή συναρμολόγηση οθόνης κλπ.

Δες και άλλα θέματα με p3000s τα περισσότερα τελείωνουν από τους συμφορουμίτες με το <<Ποτε ξανα elephone>>.

Κατι που δε θα δεις με το xiaomi redmi note 2.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με οσα εχω διαβασει στα threads των elephone,δεν υπαρχει περιπτωση να αγορασω καποιο μοντελο,οσα χρακτηριστικα και να εχει,και οση εκπτωση και να κανουν τα μαγαζια. δοξα τω θεό υπαρχουν αξιοπιστες εταιρειες με πολυ καλες τιμες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Θα έλεγα και εγώ το xiaomi mi4. Σε αυτή την τιμή είναι μονόδρομος. Εκτός και αν θέλεις να διαθέσεις κάτι παραπάνω, και πας σε meizu mx4 pro, ή mx5. Απλώς ότι και να πάρεις, μην πάρεις έκδοση με 16gb, καθώς δε θα σου φτάσουν, διότι κανένα δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Πάντως μου κάνει εντύπωση το 200 που ζητάει το oppomart για το mi4. Στα άλλα μαγαζιά είναι πιο ακριβό.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη τη παρεα!!!!!

θελω τη βοηθεια σας pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!

ψαχνω κινητο με :

-εως 5" οθονη

-2 ή 3 ram

-αλουμινιο ή γυαλι (οχι πλαστικο!!!!)

-καμερα απο 13mp κ πανω

-αν γινεται ανθεκτικο σε νερο

 

υπαρχει κατι ????

λεφτα γυρω στα 300 με 350 ευρω

ευχαριστω πολυ..........

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη τη παρεα!!!!!

θελω τη βοηθεια σας pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!

ψαχνω κινητο με :

-εως 5" οθονη

-2 ή 3 ram

-αλουμινιο ή γυαλι (οχι πλαστικο!!!!)

-καμερα απο 13mp κ πανω

-αν γινεται ανθεκτικο σε νερο

 

υπαρχει κατι ????

λεφτα γυρω στα 300 με 350 ευρω

ευχαριστω πολυ..........

:D :D :D

 

honor 6 - honor 7

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και οποιος δεν βαριεται απανταει...

επειδη ολο και κατι λειπει απο τα θελω μου στα κινητα που ψαχνω τα ξαναγραφω μπας και καποιου πεσει το ματι του σε κανενα που να τα εχει!

 

--3g/4g εναλλαξ (ΟΧΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!) η στην 1η σιμ η στην 2η

--5 ιντσες εαν εχει hardware πληκτρα 5.5 εαν εχει εικονικα

--170 ευρω +- 10

--δικαρτο ΚΑΙ SD να παιρνει(οχι η 2η σιμ η sd!)

--καλη μπαταρια

--καλες μαμα ρομ .να μην χρειαζονται αλχημειες για να δουλεψουν καλα.

 

ευχαριστω

EDIT ξέχασα! Να έχει 900 και 800αρι 4g!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...