Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαγμενιά τα 41MP camera ε; NOKIA pureview?

Θα μπορούσε να μας ενδιαφέρει η μπαταρία πχ

 

Χαχα, με έπιασες!:lol:

Χωρίς να ξέρω τι μπαταρία έχει, είμαι βέβαιος ότι με μια οθονουλα τόση δα και την επεξεργαστική ισχύ ενός dumbphone, η μπαταρία δεν πρόκειται να είναι πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως, βρίσκοντας μπροστά μου και παίζοντας λίγο με ένα παλιό κινητό με πλήκτρα από τις... εποχές εκείνες, που βρήκα ξεχασμένο σε ένα συρτάρι, έμεινα άναυδος με την αυτονομία!

Πρέπει να έβγαζαν χαλαρά μια... εβδομάδα, με φουλ χρήση! Απλά τώρα με τα σούπερ ντούπερ smartphones, έχουμε ξεχάσει και πώς ήταν αυτό...!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι αλήθεια. Ο αδερφος μου που δεν ήθελε να αλλάξει το παλιό του NOKIA με κουμπακια, το είχε 9 χρόνια και έβγαζε 6-7 μέρες. Μόνο όταν παρέδωσε πνεύμα το άλλαξε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Homtom HT3, βρίσκεται στο εργοστάσιο για αντικατάσταση touch panel, εδώ και δύο μήνες. Προς τιμήν τους το Vickmall μου στέλνει καινούργιο δικό τους, για να μην περιμένω άλλο, μου είπανε ότι ούτε αυτοί βγάζουν άκρη με το εργιστάσιο, δεν τους απαντάνε. Θεωρώ λοιπόν μηδενικής υποστήριξης τα Homtom, οπότε αγοράστε με προσοχή, ειδικά από τα υπόλοιπα μαγαζιά, που δεν θα δείξουν την συνέπεια του Vickmall...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, βρίσκοντας μπροστά μου και παίζοντας λίγο με ένα παλιό κινητό με πλήκτρα από τις... εποχές εκείνες, που βρήκα ξεχασμένο σε ένα συρτάρι, έμεινα άναυδος με την αυτονομία!

Πρέπει να έβγαζαν χαλαρά μια... εβδομάδα, με φουλ χρήση! Απλά τώρα με τα σούπερ ντούπερ smartphones, έχουμε ξεχάσει και πώς ήταν αυτό...!

 

Αχχχχ ωραιες εποχες.....

Μπλεξαμε ολη μερα με ενα φορτιστη στο χερι!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Homtom HT3, βρίσκεται στο εργοστάσιο για αντικατάσταση touch panel, εδώ και δύο μήνες. Προς τιμήν τους το Vickmall μου στέλνει καινούργιο δικό τους, για να μην περιμένω άλλο, μου είπανε ότι ούτε αυτοί βγάζουν άκρη με το εργιστάσιο, δεν τους απαντάνε. Θεωρώ λοιπόν μηδενικής υποστήριξης τα Homtom, οπότε αγοράστε με προσοχή, ειδικά από τα υπόλοιπα μαγαζιά, που δεν θα δείξουν την συνέπεια του Vickmall...

Αυτού του είδους τα ποστ πρέπει να τα κάνουμε Pinned ή κάτι, για να δείχνουμε γιατί προτείνουμε σταθερά το Vickmall κάθε φορά που μας αποκαλούνε κολλημένους, ότι μας δίνει δώρα (όπως κατηγορήθηκα εδώ) κτλ.

Εξυπηρέτηση σαν του Vickmall, ποτέ και κανένας άλλος, είτε Online είτε από φυσικό κατάστημα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του είδους τα ποστ πρέπει να τα κάνουμε Pinned ή κάτι, για να δείχνουμε γιατί προτείνουμε σταθερά το Vickmall κάθε φορά που μας αποκαλούνε κολλημένους, ότι μας δίνει δώρα (όπως κατηγορήθηκα εδώ) κτλ.

Εξυπηρέτηση σαν του Vickmall, ποτέ και κανένας άλλος, είτε Online είτε από φυσικό κατάστημα.

 

Κανένα μαγαζί δεν έφτιαξε τυχαία τη φήμη του. Άλλα οχι ότι δεν υπαρχουν και άλλα καταστήματα ή πωλητές με ανάλογο after sale.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οπως, το γρηγορο-καρτο-τεχνολογια για παράδειγμα?? :cry:

:lol: :p :lol:

 

Εγώ είμαι υπέρ ευχαριστημένος από το to2c (παλιοτερα), vickmall (σούπερ μαγαζί-εγγύηση), αλλά κ banggood (1 αγορά), gearbest (μπολικες αγορές, αν κ πέφτει πολύ θαψιμο γενικώς κ ειδικώς :blink:) ήταν αψογοι.

Link to comment
Share on other sites

Μπλεξαμε ολη μερα με ενα φορτιστη στο χερι!

Και αν το εχεις συνδεδεμενο με powerbank σε τσαντακι στην πλατη ή την μεση

τοτε ειναι σα να κυκλοφορεις με τον ορό απο το νοσοκομειο ! ! !

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Και αν το εχεις συνδεδεμενο με powerbank σε τσαντακι στην πλατη ή την μεση

τοτε ειναι σα να κυκλοφορεις με τον ορό απο το νοσοκομειο ! ! !

 

:lol::lol: καλο!!!!!!!!!!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα έπαθα μια ζημιά. Μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του κινητού μου Xiaomi MI3. Έχω κατα στενοχωρηθεί γιατί το πρόσεχα σαν τα μάτια μου.

Δυο χρόνια και 2 μήνες. Είχαμε γίνει αχώριστοι. Τώρα δεν δουλεύει η οθόνη αφής και δεν κάνει τίποτα.

Θέλω να το φτιάξω και να πάρω και ένα καινούριο. Δεν θέλω τίποτε άλλο πέρα απo Xiaomi. Έχω αγαπήσει το MIUI και γενικά είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Επειδή έχουν βγει καινούρια μοντέλα μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια συσκευή Xiaomi;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα έπαθα μια ζημιά. Μου έπεσε και έσπασε η οθόνη του κινητού μου Xiaomi MI3. Έχω κατα στενοχωρηθεί γιατί το πρόσεχα σαν τα μάτια μου.

Δυο χρόνια και 2 μήνες. Είχαμε γίνει αχώριστοι. Τώρα δεν δουλεύει η οθόνη αφής και δεν κάνει τίποτα.

Θέλω να το φτιάξω και να πάρω και ένα καινούριο. Δεν θέλω τίποτε άλλο πέρα απo Xiaomi. Έχω αγαπήσει το MIUI και γενικά είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Επειδή έχουν βγει καινούρια μοντέλα μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια συσκευή Xiaomi;

Ευχαριστώ.

Δες για redmi 3 pro, redmi 3 note pro, mi4c.

Αναλόγως των απαιτήσεων σου σε αυτονομία, μέγεθος, φωτογραφική μηχανή, εκτιμώ ότι κάποιο από τα ανωτέρω είναι αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω ότι τα redmi 3 θα του κάνουν, θα του κακοφανεί αν δεν έχει full HD οθόνη, όπως επίσης και note είναι άλλη κατηγορία λόγω μεγέθους. Θα σου αρέσει το mi4 μιας και τώρα είναι σε τιμές ευκαιρίας.. Μετά το mi4c που είναι όμως πλαστικό, ενώ το 3gb είναι ακριβούτσικο. Με το mi4s θα ενθουσιαστείς αλλά είναι ακριβούτσικο, αν περιμένεις ίσως πέσει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω ότι τα redmi 3 θα του κάνουν, θα του κακοφανεί αν δεν έχει full HD οθόνη, όπως επίσης και note είναι άλλη κατηγορία λόγω μεγέθους. Θα σου αρέσει το mi4 μιας και τώρα είναι σε τιμές ευκαιρίας.. Μετά το mi4c που είναι όμως πλαστικό, ενώ το 3gb είναι ακριβούτσικο. Με το mi4s θα ενθουσιαστείς αλλά είναι ακριβούτσικο, αν περιμένεις ίσως πέσει.

 

Σκεφτόμουν

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-pro-4g-lte-android-6-0-smartphone-3gb-ram-64gb-rom-deca-core-helio-x25-2-3ghz-5-5inch-oled-fhd-screen-4050mah-battery.html

ή

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi5-3gb-32gb-5-15-inch-android-6-0-os-4g-lte-smartphone.html

 

Τέλος πάντων κάτι τέτοιο που έχουν και FHD ανάλυση. Όλα μου άρεσαν στο ΜΙ3 . Μόνο το γεγονός οτι δεν είχε 4G με χάλαγε λίγο... λίγο όμως. Θέλω ένα ισάξιο και πιο νεας γενιάς.

 

Θα ήθελα να ξανα ακούσω τη γνώμη σας παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει το mi5 το μικρό. Το pro είναι τεράστιο, δεν παίζει στην κατηγορία του mi3. Μιας και η τιμή δεν είναι πρόβλημα, το mi4s είναι για σένα. Από κει και πέρα... περί ορέξεως

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Rεdminote 3pro international edition,

Geekbuying με ολες τις μπαντες 4g μεσα....

Και την 800αρα

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν αξιζει το mi5 το μικρό. Το pro είναι τεράστιο, δεν παίζει στην κατηγορία του mi3. Μιας και η τιμή δεν είναι πρόβλημα, το mi4s είναι για σένα. Από κει και πέρα... περί ορέξεως

 

 

Δεν θα είχα πρόβλημα με κάτι μεγαλύτερο σε ίντσες.

Το είδα και το ΜΙ4. Από τί είναι το πλαίσιό του; Μεταλικό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είχα πρόβλημα με κάτι μεγαλύτερο σε ίντσες.

Το είδα και το ΜΙ4. Από τί είναι το πλαίσιό του; Μεταλικό;

Βασικά πρέπει να αναφέρεις μέχρι πού φτάνει η τσέπη σου και τις απαιτήσεις σου.

Αλλιώς δε θα πάρεις τεκμηριωμένες απαντήσεις παρά μόνο απλή παράθεση μοντέλων της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Rwdminote 3pro international edition,

Geekbuying με ολες τις μπαντες 4g μεσα....

Και την 800αρα

Συμφωνω με τον celtic. Με τα σημερινα δεδομενα, καμμια συσκευη που δεν εχει και την 800 στο 4G, δεν ενδείκνυται για πρωτη η μοναδική συσκευη.

Αν εχεις και wind, χωρις την 800αρα, πρακτικα δεν εχεις ιντερνετ εκτος των μεγαλων πολεων.

Καμμια αλλη συσκευη της xiaomi δεν την διαθετει για την ωρα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-pro-4g-lte-android-6-0-smartphone-3gb-ram-64gb-rom-deca-core-helio-x25-2-3ghz-5-5inch-oled-fhd-screen-4050mah-battery.html

ή

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi5-3gb-32gb-5-15-inch-android-6-0-os-4g-lte-smartphone.html

 

Τέλος πάντων κάτι τέτοιο που έχουν και FHD ανάλυση. Όλα μου άρεσαν στο ΜΙ3 . Μόνο το γεγονός οτι δεν είχε 4G με χάλαγε λίγο... λίγο όμως. Θέλω ένα ισάξιο και πιο νεας γενιάς.

 

Θα ήθελα να ξανα ακούσω τη γνώμη σας παιδιά.

 

Το mi5 3gb ram το χει το geekbuying 285$. Εγω προς τα κει θα πηγαινα

Link to comment
Share on other sites

Το mi5 3gb ram το χει το geekbuying 285$. Εγω προς τα κει θα πηγαινα

Το mi5 δεν καταφερε να πεισει κανεναν, γι αυτο και ειχε πριν μερικες μερες και μειωση τιμης.

Δεν νομιζω οτι αξιζει τα 100$ παραπανω απο το redmi note3 special edition με την 800 αρα μαλιστα. Με τιποτα.

 

Για SD820, για μενα καλυτερα letv x820 4/32 με το ιδιο κοστος.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi5 δεν καταφερε να πεισει κανεναν, γι αυτο και ειχε πριν μερικες μερες και μειωση τιμης.

Δεν νομιζω οτι αξιζει τα 100$ παραπανω απο το redmi note3 special edition με την 800 αρα μαλιστα. Με τιποτα.

 

Για SD820, για μενα καλυτερα letv x820 4/32 με το ιδιο κοστος.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Νομίζω πως εχει αρκετα καλυτερη καμερα και μπαταρια το mi5. Παντως παιζουν κι οι ιντσες ρόλο. Δε ξερω τις αναγκες του φιλου. Αν ειναι να παει σε leeco ας περιμενει λιγο και το cool1 dual με την τουμπανο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσα να είχα το link από το geekbuying για το Xiaomi με 800άρα που αναφέρθηκε νωρίτερα; ευχαριστώ

έψαξα από το Search και μου έβγαλε πάνω από 20 αποτελέσματα. στα 2 πρώτα σταμάτησα επειδή αναφέρεται στην rom, με έλλειψη της 800άρας.

 

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιι το λινκ με το "χωρις την 800"

απλα στις επιλογες τικαρεις εκει που λεει ιντερνατιοναλ ρομ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...