Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σου άρεσε το ZTE blade s6, δες το ZTE blade A1 από το geekbuying http://m.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-A1-5-0inch-HD-Android-5-1-2GB-16GB-Smartphone-MTK6735-1-3GHz-Quad-Core-Touch-ID-OTG-13MP-8MP---White-363850.html

Αλλά και το ZTE blade s7, αν σου αρέσει το χρώμα http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--ZTE-Blade-S7-5-0inch-FHD-Android-5-1-3GB-32GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-Snapdragon-MSM8939-Octa-Core-1-5Ghz-Front-13-0MP-Back-13-0MP---Green-356034.html

Ζητά και ένα κουπόνι ή βάλε το κουπόνι KIMOVIL να σου βγουν πιο φθηνά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

ωραια και τα δυο,το s7 πολυ καλο για οσα προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5ιντζο μεχρι 100-110 απο βικμαλ και μινιντιλ?

να παιζει μπαλα απτο κουτι του θα ηταν προτιμοτερο

το lenovo a806 οχι γιατι θελει περασμα ρομ

 

Κοίτα και το redmi 3.

Αν ξεφύγεις λιγάκι απο το budget, είναι "θηριάκι".:)

Βέβαια αν μιλάς για δολάρια ξεφεύγει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και το redmi 3.

Αν ξεφύγεις λιγάκι απο το budget, είναι "θηριάκι".:)

Βέβαια αν μιλάς για δολάρια ξεφεύγει αρκετά.

 

Αλλα κυβικα,αν μπορει ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

αποκλειστικα απτο βικμαλ κ μινιντιλ γιατι περναει paypal

το omega καλο φαινεται αλλα δεν εχει κριτηκες στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

αποκλειστικα απτο βικμαλ κ μινιντιλ γιατι περναει paypal

το omega καλο φαινεται αλλα δεν εχει κριτηκες στο φορουμ

 

διαβασα 3-4 σελιδες προχθες,απορω που πηγαν

 

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-blackview-omega εχεικαλη βαθμολογια παντως και σε αλλο σαιτ 175 usd

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

έχετε να προτεινετε καποιο κινητο στα 300 ευρω max.

Το θελω για μια φιλη που δεν εχει ιδεα απο πειραγματα κ root.

Στις 5 με 5,5 ινστες, 3 γιγα ραμ και καλη καμερα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

έχετε να προτεινετε καποιο κινητο στα 300 ευρω max.

Το θελω για μια φιλη που δεν εχει ιδεα απο πειραγματα κ root.

Στις 5 με 5,5 ινστες, 3 γιγα ραμ και καλη καμερα

 

Le eco le2 η και το Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

έχετε να προτεινετε καποιο κινητο στα 300 ευρω max.

Το θελω για μια φιλη που δεν εχει ιδεα απο πειραγματα κ root.

Στις 5 με 5,5 ινστες, 3 γιγα ραμ και καλη καμερα

 

UMI Super

Στα 160€

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

έχετε να προτεινετε καποιο κινητο στα 300 ευρω max.

Το θελω για μια φιλη που δεν εχει ιδεα απο πειραγματα κ root.

Στις 5 με 5,5 ινστες, 3 γιγα ραμ και καλη καμερα

 

Αν ψαχνεις κινητο απο Κινα για ανθρωπο που δεν ξερει, οπως λες, απο σχετικα θεματα, θεωρω οτι ειναι υπερβολικα πολλα τα 300.

Μπορεις να κανεις εξ ισου καλα τη δουλεια σου με 100 - 150 μαξιμουμ.

Στο ευρος αυτο υπαρχουν πολλες και αξιοπρεπεις συσκευες που θα την καλυψουν πληρως.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις κινητο απο Κινα για ανθρωπο που δεν ξερει, οπως λες, απο σχετικα θεματα, θεωρω οτι ειναι υπερβολικα πολλα τα 300.

Μπορεις να κανεις εξ ισου καλα τη δουλεια σου με 100 - 150 μαξιμουμ.

Στο ευρος αυτο υπαρχουν πολλες και αξιοπρεπεις συσκευες που θα την καλυψουν πληρως.

 

Σωστο,αν θελει κατι πιο αξιολογο σαν συσκευη πρεπει να ανεβει απο τα 150 ευρω,πχ το le eco αρχιζει απο τα 160+ το απλο και παει στα 220 το pro,εχοντας το προηγουμενο μοντελο ειναι απροβληματιστο,εχει πολυ καλη καμερα και λειτουργια wifi κλπ,τα umi δεν τα αγορασα ποτε,καλυτερευουν σαν κατασκευη,ειχαν πολλα θεματα παλαιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

έχετε να προτεινετε καποιο κινητο στα 300 ευρω max.

Το θελω για μια φιλη που δεν εχει ιδεα απο πειραγματα κ root.

Στις 5 με 5,5 ινστες, 3 γιγα ραμ και καλη καμερα

Από Κινεζομαγαζο, Ελλάδα ή Amazon θα γίνει η αγορά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

αποκλειστικα απτο βικμαλ κ μινιντιλ γιατι περναει paypal

το omega καλο φαινεται αλλα δεν εχει κριτηκες στο φορουμ

Τι εννοείς ότι περνάει paypal;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι περνάει paypal;;

 

Οτι το paypal παιρνει απο την καρτα αμεσα κι δε χρειαζεσσι paypal balance

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά κάρτα;;

Mε πιστωτικη καρτα mastercard της Εθνικης τραπεζας συνδεδεμενη στο paypal περνανε οι αγορες στο vickmall χωρις κανενα προβλημα και χωρις κολπα με λογαριασμους paypal.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Mε πιστωτικη καρτα mastercard της Εθνικης τραπεζας συνδεδεμενη στο paypal περνανε οι αγορες στο vickmall χωρις κανενα προβλημα και χωρις κολπα με λογαριασμους paypal.

 

και με paypal η βιζα απο Αλφα περναει κανονικα,μονο απο vickmall αγοραζω.

Link to comment
Share on other sites

Le eco le2 η και το Pro

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν την ξέρω την μάρκα. Θα διαβάσουμε κριτικές όμως γιατί φαίνεται να έχει καλά specs

UMI Super

Στα 160€

 

Είχα εγώ παλαιότερα umi. Απλά ΔΕΝ ξαναπαιρνω.

Σε ευχαριστώ πάντως για την πρόταση

 

 

Αν ψαχνεις κινητο απο Κινα για ανθρωπο που δεν ξερει, οπως λες, απο σχετικα θεματα, θεωρω οτι ειναι υπερβολικα πολλα τα 300.

Μπορεις να κανεις εξ ισου καλα τη δουλεια σου με 100 - 150 μαξιμουμ.

Στο ευρος αυτο υπαρχουν πολλες και αξιοπρεπεις συσκευες που θα την καλυψουν πληρως.

 

Σκεφτόμουν να της πω για oneplus x ή το zuk της lenovo ή κάποιο xiaomi. Θεωρώ ότι θα χρειαστούν το λιγότερο (εως καθόλου) πείραγμα.

 

Σωστο,αν θελει κατι πιο αξιολογο σαν συσκευη πρεπει να ανεβει απο τα 150 ευρω,πχ το le eco αρχιζει απο τα 160+ το απλο και παει στα 220 το pro,εχοντας το προηγουμενο μοντελο ειναι απροβληματιστο,εχει πολυ καλη καμερα και λειτουργια wifi κλπ,τα umi δεν τα αγορασα ποτε,καλυτερευουν σαν κατασκευη,ειχαν πολλα θεματα παλαιοτερα.

 

Το θέμα είναι ότι δεν θέλει να μπλέξει με custom rom και ρουταρισματα. Δεν έχει ιδιεα από αυτά και εγω είμαι μακριά για να βοηθήσω. Αλλά έχεις δίκιο πάντως.

Από Κινεζομαγαζο, Ελλάδα ή Amazon θα γίνει η αγορά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δεν έχουμε τέτοιο θέμα.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν την ξέρω την μάρκα. Θα διαβάσουμε κριτικές όμως γιατί φαίνεται να έχει καλά specs

UMI Super

Στα 160€

 

Είχα εγώ παλαιότερα umi. Απλά ΔΕΝ ξαναπαιρνω.

Σε ευχαριστώ πάντως για την πρόταση

 

 

 

 

Σκεφτόμουν να της πω για oneplus x ή το zuk της lenovo ή κάποιο xiaomi. Θεωρώ ότι θα χρειαστούν το λιγότερο (εως καθόλου) πείραγμα.

 

 

 

Το θέμα είναι ότι δεν θέλει να μπλέξει με custom rom και ρουταρισματα. Δεν έχει ιδιεα από αυτά και εγω είμαι μακριά για να βοηθήσω. Αλλά έχεις δίκιο πάντως.

 

 

Δεν έχουμε τέτοιο θέμα.

 

 

Η LETV H LE eco τωρα ειναι απο τις μεγαλυτερες κινεζικες εταιρειας και ασχοληθηκε προσφατα με τα κινητα εχω το Χ600 κι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μηνες τωρα,φετος τα νεα μοντελατης ειναι εξελιγμενα περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σκεφτόμουν να της πω για oneplus x ή το zuk της lenovo ή κάποιο xiaomi. Θεωρώ ότι θα χρειαστούν το λιγότερο (εως καθόλου) πείραγμα.

 

 

 

Το θέμα είναι ότι δεν θέλει να μπλέξει με custom rom και ρουταρισματα. Δεν έχει ιδιεα από αυτά και εγω είμαι μακριά για να βοηθήσω. Αλλά έχεις δίκιο πάντως.

 

 

Δεν έχουμε τέτοιο θέμα.

Ολα τα παραπάνω μαζί με το letv εκτός από 1+Χ θέλουν πείραγμα, όχι λίγο, αλλά πολύ.

Δες το Huawei p9 lite που μόλις κυκλοφόρησε με άριστες εντυπώσεις μέχρι τωρα, αγορά από Ελλάδα με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας. Επίσης από Ελλάδα το Huawei P8, περσινή ναυαρχίδα της Huawei, το nexus 5x με την φοβερη κάμερα, και αν δώσει κάτι παραπάνω παίρνει το huawei mate s. Από Κίνα το ZTE blade s7 απο geekbuying αν της αρέσει το χρωμα, super προσφορά στα 155$ http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--ZTE-Blade-S7-5-0inch-FHD-Android-5-1-3GB-32GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-Snapdragon-MSM8939-Octa-Core-1-5Ghz-Front-13-0MP-Back-13-0MP---Green-356034.html ,. Τα δουλεύει όλα out of the box.

Πολύ καλο και όμορφο και το ZTE nubia z11, αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσο θέλει πείραγμα http://m.geekbuying.com/item/ZTE-Nubia-Z11-Mini-NX529J-5-0--FHD-Android-5-1-Smartphone-Snapdragon-617-Octa-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-8-0MP-16-0MP-Fingerprint-ID-Type-C-VoLTE---Black-367227.html

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα της προτείνω να κοιτάξει και αυτό: http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-doogee-f2015

Έπεσε η τιμή του τώρα, το έχω αρκετό καιρό και είναι σκυλί σε όλα. Θα το βγάλει από το κουτί, θα το ενεργοποιήσει και δεν θα ασχοληθεί με τίποτα άλλο ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπάνω μαζί με το letv εκτός από 1+Χ θέλουν πείραγμα, όχι λίγο, αλλά πολύ.

Δες το Huawei p9 lite που μόλις κυκλοφόρησε με άριστες εντυπώσεις μέχρι τωρα, αγορά από Ελλάδα με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας. Επίσης από Ελλάδα το Huawei P8, περσινή ναυαρχίδα της Huawei, το nexus 5x με την φοβερη κάμερα, και αν δώσει κάτι παραπάνω παίρνει το huawei mate s. Από Κίνα το ZTE blade s7 απο geekbuying αν της αρέσει το χρωμα, super προσφορά στα 155$ http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--ZTE-Blade-S7-5-0inch-FHD-Android-5-1-3GB-32GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-Snapdragon-MSM8939-Octa-Core-1-5Ghz-Front-13-0MP-Back-13-0MP---Green-356034.html ,. Τα δουλεύει όλα out of the box.

Πολύ καλο και όμορφο και το ZTE nubia z11, αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσο θέλει πείραγμα http://m.geekbuying.com/item/ZTE-Nubia-Z11-Mini-NX529J-5-0--FHD-Android-5-1-Smartphone-Snapdragon-617-Octa-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-8-0MP-16-0MP-Fingerprint-ID-Type-C-VoLTE---Black-367227.html

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

To LEVTV X600 δεν χρειαζεται να πειραχτει,το εχω και ξερω,ειναι πολυ ευκολο να αλλαξει και ασχετος την ρομ του,δουλευει με την ρομ που το στελνει το καταστημα,το ιδιο πιστευω και για το νεο μοντελο που περιμενω,φυσικα πολλοι εδω μεσα αρεσκονται να αλλαζουν τα φωτα οποιου κινητου παρουν,αλλα αυτο ειναι δικο τους θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε για 5,5'' δικαρτο, δαχτυλικο αποτύπωμα, sd card ανεξάρτητη, καλή μπαταρία? Το xiaomi redmi note 3 pro το εχω υπόψιν αλλά δν έχει ανεξάρτητη sd.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε για 5,5'' δικαρτο, δαχτυλικο αποτύπωμα, sd card ανεξάρτητη, καλή μπαταρία? Το xiaomi redmi note 3 pro το εχω υπόψιν αλλά δν έχει ανεξάρτητη sd.

Τι εννοείς με το "ανεξάρτητη sd card" ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το "ανεξάρτητη sd card" ;;;

Nα μπορει να βαλει 2 sim και καρτα micro sd :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...