Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση πως η εξαγωγή χρημάτων στο εξωτερικό απαγορεύεται και με western union/moneygram κλπ, αλλιώς δε θα χε νόημα.

 

έχεις δίκιο!οπότε αναμονή ή windows phone έως κάποιο ποσό.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση πως η εξαγωγή χρημάτων στο εξωτερικό απαγορεύεται και με western union/moneygram κλπ, αλλιώς δε θα χε νόημα.

Απαγορεύεται ,επιβεβαιωμένο και με τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τάισε το μια δυο μπανάνες να μας πεις αμα ανεβαίνει σε δέντρα ή όχι....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aμα ειναι μερακλης ο κατασκευαστης....παλι καλα που δεν γραφει πως φοραει και τον snapdragon2820:)

Παντως το σαιτ αυτο εχει και αλλα τετοια "τερατα" μεσα.

Μπανανια ολοκληρη χρειαζεται:)

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Τάισε το μια δυο μπανάνες να μας πεις αμα ανεβαίνει σε δέντρα ή όχι....

Δεν χρειάζεται διευκρίνηση, άν το αφήσει κοντά σε μπανανιά θα σαλτάρει επάνω και θα το ψάχνει .. :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν φτιαξουν τα πραγματα με τις τραπεζες οπως λενε απο δευτερα σκεφτομαι 3 κινητα και θελω την βοηθεια σας.

Lenovo k3 note , Meizu m2 note και Blackview Arrow.

Και τα 3 εχουν super specs για Mid range κινητα το λιγο πιο ακριβο ειναι το meizu.

Πιο φθηνο ειναι το blackview και ειναι 5" οθονη.

Αν θελετε πειτε την γνωμη σας...και αν εχετε να συμπληρωσετε καποια συσκευη σε αυτα τα λεφτα και σε αυτα τα specs ευχαριστως.

Επισης εχει παρει το ματι σας κανενα κουπονι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν φτιαξουν τα πραγματα με τις τραπεζες οπως λενε απο δευτερα σκεφτομαι 3 κινητα και θελω την βοηθεια σας.

Lenovo k3 note , Meizu m2 note και Blackview Arrow.

Και τα 3 εχουν super specs για Mid range κινητα το λιγο πιο ακριβο ειναι το meizu.

Πιο φθηνο ειναι το blackview και ειναι 5" οθονη.

Αν θελετε πειτε την γνωμη σας...και αν εχετε να συμπληρωσετε καποια συσκευη σε αυτα τα λεφτα και σε αυτα τα specs ευχαριστως.

Επισης εχει παρει το ματι σας κανενα κουπονι ?

Απο αυτα που αναφερεις θα πρεπει να απορριψεις το lenovo κατα τη γνωμη μου, εκτος και αν εισαι sportsman και θες να ψαχνεσαι για αλλη ρομ καθε μερα. Επισης, δεν φτιαχνουν τα πραγματα με τις τραπεζες, αγορες απο εξωτερικο δεν μπορεις να κανεις μεχρι νεωτερας, εκτος και αν σκεφτεσαι να παρεις τα εν λογω κκνητα απο ελλαδα. Στην περιπτωση αυτη, σκεψου το huawei P8 lite, που ειναι ευρωπαικη εκδοση και το δουλευεις out of the box.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...αληθεια? Παρολα αυτα επειδη εχω εναν φιλο με λογαριασμο στην κυπρο που μαλλον μπορω να το παρω με την δικια του καρτα θες να μου προτεινεις καποια συσκευη απο κινα? Εχεις δικιο δεν μου αρεσει να ασχολουμε συνεχεια με ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν φτιαξουν τα πραγματα με τις τραπεζες οπως λενε απο δευτερα σκεφτομαι 3 κινητα και θελω την βοηθεια σας.

Lenovo k3 note , Meizu m2 note και Blackview Arrow.

Και τα 3 εχουν super specs για Mid range κινητα το λιγο πιο ακριβο ειναι το meizu.

Πιο φθηνο ειναι το blackview και ειναι 5" οθονη.

Αν θελετε πειτε την γνωμη σας...και αν εχετε να συμπληρωσετε καποια συσκευη σε αυτα τα λεφτα και σε αυτα τα specs ευχαριστως.

Επισης εχει παρει το ματι σας κανενα κουπονι ?

 

θα πήγαινα στο blackview αν έχει καλά reviews δλδ καλή αυτονομία καλή κάμερα επίσης δεν ξέρω αν μπορεί να έχει δύο sim ταυτόχρονα όταν έχεις και την sd.δεν έχει gorilla glass και 4g εδώ χάνει αν όντως είναι να δώσω αυτό το πόσο και να έχω αυτά τα specs(με θετικά reviews) ίσως να το αγόραζα.ανάμεσα σε αυτό θα κοίταγα και το tcl s3 με snapdragon

το meizu m2 note έιναι 5.5" αν αντέχεις τις 5.5" δεν είναι άσχημο το ποσό που θα δώσεις για το phone αυτό.

για το Lenovo διάβασα ότι δεν υπάρχει ακόμα λειτουργική ρομ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 140 ευρω το meizu και 112 ευρω το blackview. Το tcl θα ειναι δεσιμο τον αυγουστο.

 

αναλυτικό review για το blackview έχεις δει;

στην κάμερα κολλάω και στην αυτονομία!θα είναι όντως ικανοποιητικά ή θα έχει κακή ποιότητα φωτό και μικρή διάρκεια μπαταρίας.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει καποια λιγα βιντεο σε youtube αλλα οκ...σχετικα με τα λεφτα του και αυτα που προσφερει καλο θα ειναι. Επισης εχω κακομαθει στα κινεζικα κινητα και κοιταω τωρα αυτα που παιζουν ελλαδα και απογοητευομαι για το VFM .
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει καποια λιγα βιντεο σε youtube αλλα οκ...σχετικα με τα λεφτα του και αυτα που προσφερει καλο θα ειναι. Επισης εχω κακομαθει στα κινεζικα κινητα και κοιταω τωρα αυτα που παιζουν ελλαδα και απογοητευομαι για το VFM .

 

από την στιγμή που μπορείς να αγοράσεις όπως είπες από εξωτερικό μην το σκέφτεσαι!

εκτός αν θες windows phone στα 100e!!με low specs

απλώς σκέψου το blackview έχει 5αρα οθόνη τσάμπα τιμή γι´αυτά που δίνει αλλά να είναι ποιοτικά και να σε καλύπτουν αυτά που δίνει!

το Meizu είναι 5.5" 3000mah 4g με lolipop αλλά δίνεις 30e παραπάνω!

εσύ θα κρίνεις.αλλά δεν γνωρίζεις τπτ για το blackview

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν φτιαξουν τα πραγματα με τις τραπεζες οπως λενε απο δευτερα σκεφτομαι 3 κινητα και θελω την βοηθεια σας.

Lenovo k3 note , Meizu m2 note και Blackview Arrow.

Και τα 3 εχουν super specs για Mid range κινητα το λιγο πιο ακριβο ειναι το meizu.

Πιο φθηνο ειναι το blackview και ειναι 5" οθονη.

Αν θελετε πειτε την γνωμη σας...και αν εχετε να συμπληρωσετε καποια συσκευη σε αυτα τα λεφτα και σε αυτα τα specs ευχαριστως.

Επισης εχει παρει το ματι σας κανενα κουπονι ?

Αλλάζεις το Μ2 με το Μ1 που είναι πολύ καλύτερο του και προχώρα για αγορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που μπορείς να αγοράσεις όπως είπες από εξωτερικό μην το σκέφτεσαι!

εκτός αν θες windows phone στα 100e!!με low specs

απλώς σκέψου το blackview έχει 5αρα οθόνη τσάμπα τιμή γι´αυτά που δίνει αλλά να είναι ποιοτικά και να σε καλύπτουν αυτά που δίνει!

το Meizu είναι 5.5" 3000mah 4g με lolipop αλλά δίνεις 30e παραπάνω!

εσύ θα κρίνεις.αλλά δεν γνωρίζεις τπτ για το blackview

Πρεπει να εχει καλη καμερα το blackview.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν φτιαξουν τα πραγματα με τις τραπεζες οπως λενε απο δευτερα σκεφτομαι 3 κινητα και θελω την βοηθεια σας.

Lenovo k3 note , Meizu m2 note και Blackview Arrow.

Και τα 3 εχουν super specs για Mid range κινητα το λιγο πιο ακριβο ειναι το meizu.

Πιο φθηνο ειναι το blackview και ειναι 5" οθονη.

Αν θελετε πειτε την γνωμη σας...και αν εχετε να συμπληρωσετε καποια συσκευη σε αυτα τα λεφτα και σε αυτα τα specs ευχαριστως.

Επισης εχει παρει το ματι σας κανενα κουπονι ?

θα σου ελεγα να παρεις το lenovo k3 note.

ειναι 64bit και με πολυ μεγαλυτερη μπαταρια και αυτονομια.

εχει πολυ καλες καμερες.αξιοπιστο gps, τελεια οθονη και συνεχη υποστηριξη.

αξιζει με χιλια τα λιγα ευρω παραπανω.ανεβαζει 46.000+ στο antutu και δειχνει τα δοντια του σε πολυ "δυσκολα"3d games.και βεβαια ειναι 4g.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα να παρεις το lenovo k3 note.

ειναι 64bit και με πολυ μεγαλυτερη μπαταρια και αυτονομια.

εχει πολυ καλες καμερες.αξιοπιστο gps, τελεια οθονη και συνεχη υποστηριξη.

αξιζει με χιλια τα λιγα ευρω παραπανω.ανεβαζει 46.000+ στο antutu και δειχνει τα δοντια του σε πολυ "δυσκολα"3d games.και βεβαια ειναι 4g.

Τα specs όντως πολύ καλά, αλλά ξέχασες να του πεις ότι θα πρέπει να ψάχνει ρομς από Ινδίες, Ιταλιες κλπ για να δουλεύουν σωστά, καθώς και ότι θα πρέπει να βγάλει τα malwares που είναι προ-εγκατεστημένα στο κινητό...Καλό το κινητό, αλλά μόνο αν είσαι sportsman και σου αρέσει να αλλάζεις ρομ κάθε μέρα...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το k3 note από vickmall με την 1520 multilanguage rom (όπως ήρθε από το καταστημα) και όλα δουλεύουν κανονικά. Ούτε κινεζιές, ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη k3 note? Διαβασα οτι παιδευονται πολυ με αλλαγες rom κτλ. Το ξερω παρολα αυτα οτι ειναι καλο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη k3 note? Διαβασα οτι παιδευονται πολυ με αλλαγες rom κτλ. Το ξερω παρολα αυτα οτι ειναι καλο κινητο.

 

 

 

εδώ είσαι http://www.kimovil.com/en/compare/lenovo-k3-note,meizu-m2-note-16gb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη k3 note? Διαβασα οτι παιδευονται πολυ με αλλαγες rom κτλ. Το ξερω παρολα αυτα οτι ειναι καλο κινητο.

Στο Μ1 πάντως δεν ασχολείσαι με καμιά αλλαγή Rom.

Πρώτον τρέχει νερό το σύστημα από την εταιρεία, δεύτερον δεν γίνεται λόγω κλειδωμενου bootloader.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη, θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να αγοράσω τώρα από το vickmall, κινέζικο κινητό. Υπάρχει κάποιος περιορισμό με τα capital controls. Eχω prepaid card της Τράπεζα Πειραιώς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...