Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κύριοι!!!!

Μια ερώτηση.πως μπορώ να παραγγείλω κινητό τώρα που δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές στο εξωτερικο με κάρτα;υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

να πας Κινα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κύριοι!!!!

Μια ερώτηση.πως μπορώ να παραγγείλω κινητό τώρα που δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές στο εξωτερικο με κάρτα;υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Μόνο εάν έχεις κάρτα η οποία εκδώθηκε στο εξωτερικό, ή εάν έχεις κάποιον συγγενή έξω ώστε να κάνει αυτός την παραγγελία ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι!!!!

Μια ερώτηση.πως μπορώ να παραγγείλω κινητό τώρα που δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές στο εξωτερικο με κάρτα;υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

παρε ένα τηλέφωνο σε κατάστημα western union και ρώτησέ αν μπορείς να στειλεις χρήματα στην κινα.ίσως είναι ο μοναδικος τρόπος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε ένα τηλέφωνο σε κατάστημα western union και ρώτησέ αν μπορείς να στειλεις χρήματα στην κινα.ίσως είναι ο μοναδικος τρόπος.

Εδώ https://www.paylink.gr/ βέβαια γράφει "Προσωρινή αναστολή" αλλά με ένα τηλέφωνο διευκρινίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εάν έχεις κάρτα η οποία εκδώθηκε στο εξωτερικό, ή εάν έχεις κάποιον συγγενή έξω ώστε να κάνει αυτός την παραγγελία ...

Δεν αφηνουν να στειλει οποιος θελει λεφτα στο εξωτερικο εστω μεχρι ενα οριο? Αρα περιμενουμε μεχρι να ανοιξουν οι τραπεζες?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που τσέκαρα πριν μερες το ebanking μου το έγραφε με μικρα γραμματακια, αλλα επειδή ήθελα έναν παραπάνω ελέγχον, πήγα να "γεμίσω" ένα μικρο πόσο την χρεωστική μου κάρτα για δοκιμή, και μου έγραφε δεν υπάρχει αυτη η υπηρεσια κατι τέτοια και εκεί κατάλαβα οτι δεν γίνεται τίποτα, μέχρι να ανοίξουν οι τράπεζες και βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεος στο forum κ θα ηθελα τα φοντα σας..ψαχνω να παρω κινητό κ ειμαι ανάμεσα στο κ3 κ vibe x2 απο την lenovo και το elephone 7000...θα ηθελα την γνωμη σας για αυτα τα κινητα αν υπαρχει κατι αλλο να προτεινεται και απο ποιο site να αγοράσω...Σας ευχαριστω κ ζητώ συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα που εθεσα..για τιμη γυρω στα 200 euro..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεος στο forum κ θα ηθελα τα φοντα σας..ψαχνω να παρω κινητό κ ειμαι ανάμεσα στο κ3 κ vibe x2 απο την lenovo και το elephone 7000...θα ηθελα την γνωμη σας για αυτα τα κινητα αν υπαρχει κατι αλλο να προτεινεται και απο ποιο site να αγοράσω...Σας ευχαριστω κ ζητώ συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα που εθεσα..για τιμη γυρω στα 200 euro..

Πιο βασικό:

Πώς θα το αγοράσεις, ξέρεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεος στο forum κ θα ηθελα τα φοντα σας..ψαχνω να παρω κινητό κ ειμαι ανάμεσα στο κ3 κ vibe x2 απο την lenovo και το elephone 7000...θα ηθελα την γνωμη σας για αυτα τα κινητα αν υπαρχει κατι αλλο να προτεινεται και απο ποιο site να αγοράσω...Σας ευχαριστω κ ζητώ συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα που εθεσα..για τιμη γυρω στα 200 euro..

Πιο βασικό:

Πώς θα το αγοράσεις, ξέρεις;

Αν υποθέσουμε / ελπίσουμε ότι με τις πρόσφατες εξελίξεις θα βρεθεί κάποια στιγμή και λύση στην *πολύ σωστή*... λεπτομέρεια που επισημαίνει ο junglist, :p

για την επιλογή καθεαυτή δες τα σχόλια στο review αυτό:

http://www.gizchina.com/2015/07/08/lenovo-k3-note-review-best-mt6752-device-date/

(με την επιφύλαξη βέβαια πάντα ότι δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι για την αμεροληψία των διαφόρων sites όπως το παραπάνω).

Πάντως, αν τα πάρεις τοις μετρητοίς, η επιλογή δείχνει μονόδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

έχω κατασταλάξει στην αγορά ενός Lenovo k3 Note μέσω vickmall, μιας και ακούω οτι ειναι αξιόπιστο μαγαζί.

Έχω κάποιες απορίες όμως δεδομένης της κατάστασης που βρίσκεται η Ελλάδα τώρα.

Να τονίσω οτι θα γίνει η αγορά από κάρτα εξωτερικού (μένω μόνιμα στην Αγγλία) απλώς θέλω η αποστολή να γίνει στην ελλάδα, για δώρο.

Πιστεύετε οτι θα υπάρξει κάποιο θέμα με αυτό?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

Νίκος

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου

Edited by impreza_sti
There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη ειμαι πολυ προβλιματισμενος ειπα να προβληματισω και εσας μηπως και μου δωσετε καποια συμβουλη. Ειχα το Xiaomi mi4 το οποιο το θεωρω κορυφη αλλα με την ανακοινωση του Mi5 το μοσχοπουλησα, για να κανω την δουλεια μου πηρα ενα Gionee elife e7 πολυ τιμιο κινητο αλλα πολυ πλαστικο.το εδωσα σε εναν φιλο επειδη του εσπασε το δικο του και τωρα με το προβλημα στις τραπεζες εχω μεινει με μια μπαχατελα τρελη. Αν πρωτα ο Θεος ανοιξουν οι τραπεζες σκεφτομαι να παρω ενα κινητο μεχρι να δω τιμες απο xiaomi mi5 και oneplus 2 οι οποιες θα πλησιαζονται. Επειδη ειμαι Snapdragonakias σκεφτομαι το ZTE V5S αλλα δεν το βρισκω πια στα 125-130 ευρω που το εβρισκες παλια. Επισης εχω βρει το Redmi 1s 81 ευρω στο ibuygou ή να γυρισω στο gionee ή να παρω ξανα το Mi4 τωρα που παιζει και στα 220 ευρω περιπου.

Επισης γλυκοκοιταζω ασχημα το oukitel u10 το οποιο τελειωνει το presale 10 αυγουστου και σε φτηνη και με πολυ καλα specs λυση ειναι το ασχημουλικο blackview arrow. Αν μπορειτε να δωσετε μια συμβουλη ή να προτεινετε καμια ευκαιρια που εχετε ανακαλυψει καλοδεχουμενη. Συγνωμη αν σας κουρασα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μηνες 300ευρω

Εκτιμώ ότι οι περιορισμοί στις αγορές από το εξωτερικό θα διαρκέσουν πολλούς μήνες. Οπότε, γνώμη μου, ή θα μείνεις με αυτό που έχεις ή θα πάρεις κάτι από Ελλάδα με τα 300€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Επειδη ειμαι πολυ προβλιματισμενος ειπα να προβληματισω και εσας μηπως και μου δωσετε καποια συμβουλη. Ειχα το Xiaomi mi4 το οποιο το θεωρω κορυφη αλλα με την ανακοινωση του Mi5 το μοσχοπουλησα, για να κανω την δουλεια μου πηρα ενα Gionee elife e7 πολυ τιμιο κινητο αλλα πολυ πλαστικο.το εδωσα σε εναν φιλο επειδη του εσπασε το δικο του και τωρα με το προβλημα στις τραπεζες εχω μεινει με μια μπαχατελα τρελη. Αν πρωτα ο Θεος ανοιξουν οι τραπεζες σκεφτομαι να παρω ενα κινητο μεχρι να δω τιμες απο xiaomi mi5 και oneplus 2 οι οποιες θα πλησιαζονται. Επειδη ειμαι Snapdragonakias σκεφτομαι το ZTE V5S αλλα δεν το βρισκω πια στα 125-130 ευρω που το εβρισκες παλια. Επισης εχω βρει το Redmi 1s 81 ευρω στο ibuygou ή να γυρισω στο gionee ή να παρω ξανα το Mi4 τωρα που παιζει και στα 220 ευρω περιπου.

Επισης γλυκοκοιταζω ασχημα το oukitel u10 το οποιο τελειωνει το presale 10 αυγουστου και σε φτηνη και με πολυ καλα specs λυση ειναι το ασχημουλικο blackview arrow. Αν μπορειτε να δωσετε μια συμβουλη ή να προτεινετε καμια ευκαιρια που εχετε ανακαλυψει καλοδεχουμενη. Συγνωμη αν σας κουρασα.

 

Letv one για μενα! Μοιάζει εντυπωσιακο για τα λεφτα του!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια εχω καλυτερο xiaomi mi4 και το Oneplus one απο αυτο. Ευχαριστω πολυ παντως.

 

Δεκτο. Για μένα πάντως είναι πιο δυνατο, πιο ωραίο, καλυτερης κατασκευής και πιο premium( με αυτα που έχουμε δει ως τωρα από review). Ερωτηματικο η κάμερα (φαίνεται πολυ καλή) κι η αξιοπιστια. Απο snapdragon υπάρχει και το lenovo k920 pro....

Κι αν σκέφτεσαι για opo ή mi4, για μένα πάρε lenovo k3 note στα μισά λεφτα και με παρομοιες δυνατότητες. Χάνεις μόνο στη ραμ ουσιαστικά

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Δεκτο. Για μένα πάντως είναι πιο δυνατο, πιο ωραίο, καλυτερης κατασκευής και πιο premium( με αυτα που έχουμε δει ως τωρα από review). Ερωτηματικο η κάμερα (φαίνεται πολυ καλή) κι η αξιοπιστια. Απο snapdragon υπάρχει και το lenovo k920 pro....

Κι αν σκέφτεσαι για opo ή mi4, για μένα πάρε lenovo k3 note στα μισά λεφτα και με παρομοιες δυνατότητες. Χάνεις μόνο στη ραμ ουσιαστικά

Δεν ξερω αν εχεις δει και αν εχεις πιασει xiaomi mi4...ειναι αλλο επιπεδο.

Εχω αγορασει παρα πολλα κινεζικα...μακραν καλυτερη κατασκευη και μακραν καλυτερη καμερα εμπρος και πισω απο καθε κινεζικο που εχω πιασει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχεις δει και αν εχεις πιασει xiaomi mi4...ειναι αλλο επιπεδο.

Εχω αγορασει παρα πολλα κινεζικα...μακραν καλυτερη κατασκευη και μακραν καλυτερη καμερα εμπρος και πισω απο καθε κινεζικο που εχω πιασει.

 

Δε διαφωνω. Mi4 οχι δεν εχω δει. Απλα διαβασα σε review οτι η καμερα του letv συγκρίνεται με αυτη του mi note. Κι επιπλέον νομίζω οτι πλέον οι 5" είναι λίγες,ανάλογα τα γούστα βέβαια. Δε προσπαθω να σε πεισω, εσυ ξέρεις. Απλα εχε το στο νου σου οταν με το καλο κυκλοφορήσει ευρέως. Είναι πολύ καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

@finakis

Θα συμφωνήσω για LeTV, παντού διαβάζω τα καλύτερα. Πρέπει να έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Αφού είσαι διατεθειμένος να πας σε καλή συσκευή μην πας σε κάτι φθηνό και προσωρινό. Πιστεύω τσάμπα θα χρεωθείς αφού θες ναυαρχίδα.

Αν είναι περίμενε και Mi5 και 1+2.

Έτσι κ αλλιώς δεν μπορείς να αγοράσεις μέσω PayPal από ελληνική κάρτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

τα 3gb ram σε κινητό χρειάζονται;μόνο σε παιχνίδια πιστεύω

με 2gb ram την κάνεις την δουλειά σου πιστεύω εγώ.αν κάνω λάθος θα ήθελα να μου πει όποιος ξέρει που μπορούν να φανούν χρήσιμα τα 3gb ή 4gb ram!

τώρα να δώσεις τόσα λεφτά δεν αξίζει εκτός αν παίζεις παιχνίδια!

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_197994.html

θα το χτύπαγα άνετα αν βολευόμουν στις 5.5 ίντσες.χωρίς να έχω διαβάσει reviews για το κινητό από μέλη που το έχουν παραλάβει για να ξέρω αν αξίζει σαν κινητό!

δες και Lenovo k3 note

και το xiaomi redmi2 αξίζει από gearbest

το doogee valencia2 100 pro σε review από πελάτη gearbest αναφέρει ότι η κάμερα δεν είναι ικανοποιητική!

zte z5s mini http://www.vickmall.com/zte-nubia-z5s-mini-1280-720-pixels-snapdragon-600-quad-core-1-7ghz-smartphone-4-7inch-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-gps-otg.html no gorilla glass no dual sim

TCL 3S M3G 4G http://www.geekbuying.com/item/TCL-3S-M3G-4G-LTE-5inch-FHD-Smartphone-Android-5-0-2GB-16GB-Snapdragon-615-Octa-Core-13MP-Lewa-6-0-OS-HotKnot-OTG--Black-346823.html?sc_src=email_81819&sc_eh=fe8d67d59a68eae01&utm_source=newsletter&utm_medium=EDM&utm_content=&utm_campaign=DMEMS_2015-06-11+10%3A20%3A00_Almost+Over!+60%25+Off+One+Of+Your+Favorites!&sc_llid=182322&sc_lid=2130628&sc_uid=rjzNfPrrCV

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πότε θα επιτραπούν οι αγορές μέσω paypal;

θέλω να το αγοράσω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_204058.html?wid=1

πολύ καλή τιμή για κιν κάτω από 5" παίζει και πιο φθηνά.

με western union πως κάνω αγορά;

μίλησα με gearbest και μου λένε για την υπηρεσία 45 Day Money Back Guarantee

ξέρετε αν είναι ασφαλής και αν μπορώ όντως με western να την συνδυάσω και να κάνω αγορά;

ευχαριστώ.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η εξαγωγή χρημάτων στο εξωτερικό απαγορεύεται και με western union/moneygram κλπ, αλλιώς δε θα χε νόημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...