Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Για κοπέλα κινητάκι ως 150 ευρώ (σχετικά όμορφο, να έχει flip case με ενεργό πορτάκι, καλη κάμερα και απροβλημάτιστο μ τη rom που το δίνουν), τι λέτε;

από τις τελευταίες 10-15 σελίδες που έχω διαβάσει, έχω καταλήξει στα:

Lenovo A806

Lenovo K3 note (μάλλον κερδίζει στα μάτια μου μέχρι στιγμής λόγω υψηλότερων antutu)

Ή ZTE Nubia Z5s mini που αναφέρθηκε παραπάνω, λόγω πιο μαζεμένου μεγέθους.

 

Ποιο θα προτείνατε;(και άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Για κοπέλα κινητάκι ως 150 ευρώ (σχετικά όμορφο, να έχει flip case με ενεργό πορτάκι, καλη κάμερα και απροβλημάτιστο μ τη rom που το δίνουν), τι λέτε;

από τις τελευταίες 10-15 σελίδες που έχω διαβάσει, έχω καταλήξει στα:

Lenovo A806

Lenovo K3 note (μάλλον κερδίζει στα μάτια μου μέχρι στιγμής λόγω υψηλότερων antutu)

Ή ZTE Nubia Z5s mini που αναφέρθηκε παραπάνω, λόγω πιο μαζεμένου μεγέθους.

 

Ποιο θα προτείνατε;(και άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες)

To Leagoo Elite 2

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, είχα το Samsung A5 αλλά το έκλεψαν οπότε είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού, οι απαιτήσεις καθημερινό σερφαρισμα, email και φωτογραφία οπότε ψάχνω ένα τηλέφωνο με τιμή το πολύ 250€. Μέχρι στιγμής είχα ερωτευτεί το xiaomi mi note, αλλά η τιμή του ακόμα είναι απαγορευτικη.. Περιμένω προτάσεις από τους ειδικούς..
Link to comment
Share on other sites

To Leagoo Elite 2

ααα, τίμιο φαίνεται τούτο!ΤΟ έχεις και το προτείνεις; σε specs με καλύπτει απόλυτα, αλλά σε θέμα hardware/software είναι αξιόπιστο;

 

Δηλαδή έχεις βρει θήκη με ενεργό πορτάκι για το Κ3 Note? Αν ναι δώσε κάνα λινκ.

Όχι, για κάποιο λόγο μου είχε κάτσει ότι έχει όμως... Αν όμως το έχεις ψάξει και δεν έχει, τότε κάνω λάθος :(

Link to comment
Share on other sites

ααα, τίμιο φαίνεται τούτο!ΤΟ έχεις και το προτείνεις; σε specs με καλύπτει απόλυτα, αλλά σε θέμα hardware/software είναι αξιόπιστο;(

Έχω το lead 1 και είναι απροβλημάτιστο εδώ και 6 μήνες περίπου, και υπ'όψιν ότι είναι κλάσεις ανώτερο το 2, από ομορφιά είναι άπιαστο και υπάρχουν και πολλές θήκες σε καλή τιμή .. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, για κάποιο λόγο μου είχε κάτσει ότι έχει όμως... Αν όμως το έχεις ψάξει και δεν έχει, τότε κάνω λάθος :(

Δεν έχω κάποια υπόψη και δεν το έχω ψάξει κιόλας γιατί δεν ξέρω πως να ψάξω για τέτοιου είδους θήκες πχ. στο ebay. Πως λέγονται? Δοκίμασα με τον όρο active case αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, είχα το Samsung A5 αλλά το έκλεψαν οπότε είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού, οι απαιτήσεις καθημερινό σερφαρισμα, email και φωτογραφία οπότε ψάχνω ένα τηλέφωνο με τιμή το πολύ 250€. Μέχρι στιγμής είχα ερωτευτεί το xiaomi mi note, αλλά η τιμή του ακόμα είναι απαγορευτικη.. Περιμένω προτάσεις από τους ειδικούς..

Huawei P8 lite απο σκρουτζομαγαζο, ευρωπαικη εκδοση, γυρω στα 200€, το εχεις σε λιγες μερες σπιτι σου και το δουλευεις out of the box.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 lite απο σκρουτζομαγαζο, ευρωπαικη εκδοση, γυρω στα 200€, το εχεις σε λιγες μερες σπιτι σου και το δουλευεις out of the box.

 

Σωστα,ετσικι αλλοιως γυρω στα 230 κανει στην Κινα οποτε συμφερει απο εδω.Και πρεπει να ειναι τελειο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες φλασαρα την rom απο την πρωτη σελιδα του νηματος του cubot s168 σε ενα cubot s168 και εχει χασει το wifi ..δηλαδη λεει wifi mac address unevaileble...καμια ιδεα?δοκιμασα factory reset και να την ξαναφλασαρω τα ιδια.please help
Link to comment
Share on other sites

Huawei P8 lite απο σκρουτζομαγαζο, ευρωπαικη εκδοση, γυρω στα 200€, το εχεις σε λιγες μερες σπιτι σου και το δουλευεις out of the box.

Συμφωνώ και εγώ με αυτήν την επιλογή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

πάντως δεν είναι τόσο παντόφλα στο χέρι!

το πίσω καπάκι είναι κυρτό και βοηθάει πάρα πολύ στο να το πιάνεις με το ένα χέρι.

:)

 

Είμαι πάντως πολύ ενθουσιασμένη με το κινητό. Το έχω λιώσει απο χθες :)

 

Καλοριζικο,

καλοδουλευτο,

να ειναι ανθεκτικο

και να σε ικανοποιηση απολυτα το Χοντρουλι σου !!! ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με αυτήν την επιλογή.

+1 για το P8 lite. Πολύ καλή επιλογή για Ελλάδα. Ίσως η καλύτερη στα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν ενα κινητο καλει και στην οθονη του καλουμενου δεν φαινεται ο αριθμος τι συμβαινει?

Μπορει κατι στις ρυθμισεις να το δημιουργει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω για τον πατέρα μου (που γενικά ασχολείται, δεν είναι άσχετος τελείως)

Απαιτήσεις:

-Τιμή: < 80 € :)

-Ελληνικά μενού.

-Να κρατάει μία full ημέρα.

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω για τον πατέρα μου (που γενικά ασχολείται, δεν είναι άσχετος τελείως)

Απαιτήσεις:

-Τιμή: < 80 € :)

-Ελληνικά μενού.

-Να κρατάει μία full ημέρα.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_164432.html

με κουπονι BBV2GB παει σχεδον 60 ευρω,διαβαζω πολυ καλα απο τους κατοχους του

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται!

Το έχει πάρει και κανένας από εδώ;

Θα κάνει περίπου μήνα να έρθει, σωστά;

Μια χαρά είναι για τα λεφτά του, αξιοπρεπεστατο. Δες εδώ το νήμα του

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413611

Το ποσό θα κάνει να έρθει είναι σχετικό, από 15-30+ μέρες, εμένα ήρθε σε 2 βδομάδες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται!

Το έχει πάρει και κανένας από εδώ;

Θα κάνει περίπου μήνα να έρθει, σωστά;

 

διαβασε το νημα του,εμενα ενα αλλο ηρθε σε 10 μερες,εξαρταται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413611 στην αρχη το ειχαν προσφορα 50 ευρω,τωρα ανεβηκε,παλι καλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε μήνα για να είσαι μέσα αλλά γενικά τον τελευταίο καιρό πολλές παραγγελίες έρχονται σφαίρα. Τον τελευταίο μήνα 2 παραγγελίες που έκανα (μία με SG και μία με NL) ήρθαν σε μια βδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Νέο μοντέλο της Εlephone ή φήμη;

Μετά την μεγάλη ζήτηση των νέων μοντέλων της Εlephone, το p7000 και πριν καλά καλά κυκλοφορήσει το p8000, υπάρχουν φήμες για ένα νέο κινητό της εν λόγω εταιρείας χωρίς ν ‘αποκαλύπτει βέβαια την ταυτότητα του, έρχεται να προστεθεί χωρίς να έχει επιβεβαιωθεί ακόμα ένα πραγματικά σκληρό αντίπαλο της Nubia.

Σύμφωνα με τις φήμες αυτό το νέο μοντέλο της Εlephone διαθέτει οθόνη 5.5 χωρίς πλαίσια , χωρητικότητας 4G ROM Απ’ ότι φαίνεται θα έχει έναν πολύ καλύτερο επεξεργαστή από τον xiaolong.

Η τιμή μου φημολογείται λίγο λιγότερο από τα $300.

Φήμη η όχι περιμένουμε με ανυπομονησία το νέο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...