Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν υπολογίζουμε τα λεφτα, τοτε πας στο Mi3. Απο κει και περα το Lenovo τι ακριβως φρεναρισμα να του κανει; που πιανει 33000 ενω άλλα με τα ιδια χαρακτηριστικα 26000; Το umi εχει ποιοτητα κατασκευης, αλλα δεν ειναι το ιδιο γνωστη μαρκα με τα πρωτα 2. Δες και το THL5000..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ζητησανε κινητο και ταμπλετ μαξιμουμ μεχρι 80€... Επειδη δεν ψαχνω στα -80 (αλλα επειδη ειναι για αλλους,βαζω μεσα ακομα και τις προμηθειες τραπεζας, μεταφορικα κλπ... οποτε να ειναι το πολυ πολυ μεχρι 80). Σκεφτομαι για το Cubot s168 και το cube talk 7x.. Κατι αλλο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε υπομονή 1-2 εβδομάδες να βγουν τα δίκαρτα 4G Meizu M1 Note και Jiayu S3!

 

Specs: (M1 — S3)

 

CPU: MT6752 = 8πύρηνα στα 1.7 GHz, 64-bit

GPU: T760 MP2 = 2πύρηνη (η κάρτα γραφικών)

RAM: 2GB — 3GB

Αποθηκευτική Μνήμη: 16/32 — 16

Οθόνη: 5.5" FHD

Cameras: 13MP rear, 5MP front

 

Τιμές γύρω στα 130€

 

Για πιο λεπτομερή σύγκριση δείτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε υπομονή 1-2 εβδομάδες να βγουν τα δίκαρτα 4G Meizu M1 Note και Jiayu S3!

Τιμές γύρω στα 130€

Τετοιες τιμές φίλε μου, σε ένα 4μηνο...

Το Meizu θα ξεκινήσει στα 170€, σε κανένα μήνα.

To Jiayu σε παρόμοια τιμή αλλα μετά τον Φεβρουάριο - ειναι "αργοί" στις κυκλοφορίες σε σχέση με τις δηλώσεις τους...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για το G2 πήγαινα αρχικά αλλά δεν το βρήκα σε αυτή την τιμή εδώ.... Υπάρχει κάπου σε αυτή την τιμή?!

Οχι, δεν υπαρχει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποιος βάλει σε ενα κινητό 64 GB μνήμη ενώ το μέγιστο είναι πχ 16 GB ξέρουμε τι γίνεται ? Αν δηλαδή αναγνωρίζει το maximum ή δεν αναγνωρίζει καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Κάντε υπομονή 1-2 εβδομάδες να βγουν τα δίκαρτα 4G Meizu M1 Note και Jiayu S3!

 

Specs: (M1 — S3)

 

CPU: MT6752 = 8πύρηνα στα 1.7 GHz, 64-bit

GPU: T760 MP2 = 2πύρηνη (η κάρτα γραφικών)

RAM: 2GB — 3GB

Αποθηκευτική Μνήμη: 16/32 — 16

Οθόνη: 5.5" FHD

Cameras: 13MP rear, 5MP front

 

Τιμές γύρω στα 130€

 

Για πιο λεπτομερή σύγκριση δείτε εδώ.

 

Από προδιαγραφές πάρα πολύ καλά :)

Και σίγουρα θα τραβήξουν βλέμματα και αγοραστές... ;)

Link to comment
Share on other sites

3Gb Ram σε αυτη την τιμη, φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για αυτο τι λετε ???

 

http://www.dhgate.com/product/hdc-note-g3-g-3-5-5inch-mtk6582-quad-core/213268326.html#s1-1-1|2966449746

 

το site ειναι αξιοπιστο???

Δεν ειναι μαγαζι. Ειναι πωλητες απο ολον τον κοσμο οπως το ebay και το aliexpress.

Επισης μην παρεις κινητο κλονο ρε συ.

Παρε ενα δοκιμασμενο και αξιοπιστο κινητακι μιας σοβαρης εταιριας.

Θα εισαι απο αυτους που θα ρωταν, αν σου χαλασει, πως να φτιαξεις το κινητο και κανενας δε θα σου απανταει γιατι δεν ειναι επονυμο και δεν εχει υποστηριξη. Κριμα ειναι. Υπαρχουν τοσες σοβαρες εταιριες με πολυ καλα κινητα. (Huawei, Xiaomi, Lenovo, ZTE, Coolpad, THL, Jiayu,...)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για αυτο τι λετε ???

 

http://www.dhgate.com/product/hdc-note-g3-g-3-5-5inch-mtk6582-quad-core/213268326.html#s1-1-1|2966449746

 

το site ειναι αξιοπιστο???

 

Φίλε αυτό το κινητό δεν είναι το ορίτζιναλ LG G3 αλλά απομίμησή του!

Μακρια απο αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μαγαζι. Ειναι πωλητες απο ολον τον κοσμο οπως το ebay και το aliexpress.

Επισης μην παρεις κινητο κλονο ρε συ.

Παρε ενα δοκιμασμενο και αξιοπιστο κινητακι μιας σοβαρης εταιριας.

Θα εισαι απο αυτους που θα ρωταν, αν σου χαλασει, πως να φτιαξεις το κινητο και κανενας δε θα σου απανταει γιατι δεν ειναι επονυμο και δεν εχει υποστηριξη. Κριμα ειναι. Υπαρχουν τοσες σοβαρες εταιριες με πολυ καλα κινητα. (Huawei, Xiaomi, Lenovo, ZTE, Coolpad, THL, Jiayu,...)

 

 

 

Τι μου προτείνετε;;μεχρι 130€ 5-5.5" κάποιο καλο ομως.!!!μετα την κατηγορία οκταπυρινο ποια ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι μου προτείνετε;;μεχρι 130€ 5-5.5" κάποιο καλο ομως.!!!μετα την κατηγορία οκταπυρινο ποια ειναι;;;

Έχουμε αναφέρει το KOLINA.

5'5, 8core, 2gb Ram

Κοντά στα 140€

 

Δεν έχει όμως δοκιμαστεί από μέλη εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι μου προτείνετε;;μεχρι 130€ 5-5.5" κάποιο καλο ομως.!!!μετα την κατηγορία οκταπυρινο ποια ειναι;;;

Xiaomi hongmi, Xiaomi redmi note 4G, Coolpad F1, lenovo A806,... Ειναι ολα δοκιμασμενα κι εχουν το δικο τους τοπικ εδω. Μπες και διαβασε σχολια.

Κοιτα τα απο το vickmall που ειναι απο τα πιο εμπιστα μαγαζια και εχει το καλυτερο after sale support.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Xiaomi hongmi, Xiaomi redmi note 4G, Coolpad F1, lenovo A806,... Ειναι ολα δοκιμασμενα κι εχουν το δικο τους τοπικ εδω. Μπες και διαβασε σχολια.

Κοιτα τα απο το vickmall που ειναι απο τα πιο εμπιστα μαγαζια και εχει το καλυτερο after sale support.

 

Να μπει και να διαβάσει αλλά μην κάνει σε όλα την ίδια ερώτηση όπως κάνουν οι περισσότεροι...

 

Αν θέλει να συζητήσει οποιοδήποτε συγκριτικό για αυτές τις συσκευές... μόνο εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά

θέλω να παραγγείλω το xiaomi redmi 1s επείδη έχει για μένα αρκετά καλή κάμερα από coolpad f1 και lenovo a806

βέβαια δεν ξέρω ακόμα ποιότητα από elephone p3000s τα ερωτήματα που έχω είναι τα παρακάτω:

1.αν υπάρχει κινητό με καλύτερη κάμερα στις 5 ίντσες μέχρι 160 euro

2.ποια έκδοση xiaomi redmi 1s προτείνετε για να παραγγείλω όλες οι εκδόσεις έχουν την ίδια κάμερα;

3.έμαθα ότι θα κυκλοφορήσει το redmi 2s θα έχει καλύτερη κάμερα από redmi 1s;

4.για το redmi 2s γνωρίζεται ημερομηνία;

5.είδα τις διαστάσεις του elephone p3000s (145 x 72 x 8.9) και είναι μικρότερες από το xiaomi 1s (184 x 110 x 40mm) αλλά σε video που είδα στο youtube το p3000s μου φαίνεται αρκετά μεγαλύτερο από το 1s

6.ποια η γνώμη σας να παραγγείλω το 1s ή να περιμένω να παραλάβει κάποιος το elephone p3000s για να δω ποιότητα από φωτό;

7. το κινητό το θέλω άμεσα να περιμένω για το redmi 2s η αργεί; εκτός αν το elephone p3000s είναι μικρότερο σε μέγεθος και έχει καλύτερη φωτό από xiaomi

8. και τέλος τι λέτε για το doogee 700 έχει καλή κάμερα ? :D

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά

θέλω να παραγγείλω το xiaomi redmi 1s επείδη έχει για μένα αρκετά καλή κάμερα από coolpad f1 και lenovo a806

βέβαια δεν ξέρω ακόμα ποιότητα από elephone p3000s τα ερωτήματα που έχω είναι τα παρακάτω:

1.αν υπάρχει κινητό με καλύτερη κάμερα στις 5 ίντσες μέχρι 160 euro

2.ποια έκδοση xiaomi redmi 1s προτείνετε για να παραγγείλω όλες οι εκδόσεις έχουν την ίδια κάμερα;

3.έμαθα ότι θα κυκλοφορήσει το redmi 2s θα έχει καλύτερη κάμερα από redmi 1s;

4.για το redmi 2s γνωρίζεται ημερομηνία;

5.είδα τις διαστάσεις του elephone p3000s (145 x 72 x 8.9) και είναι μικρότερες από το xiaomi 1s (184 x 110 x 40mm) αλλά σε video που είδα στο youtube το p3000s μου φαίνεται αρκετά μεγαλύτερο από το 1s

6.ποια η γνώμη σας να παραγγείλω το 1s ή να περιμένω να παραλάβει κάποιος το elephone p3000s για να δω ποιότητα από φωτό;

7. το κινητό το θέλω άμεσα να περιμένω για το redmi 2s η αργεί; εκτός αν το elephone p3000s είναι μικρότερο σε μέγεθος και έχει καλύτερη φωτό από xiaomi

8. και τέλος τι λέτε για το doogee 700 έχει καλή κάμερα ? :D

ευχαριστώ

 

ΟΙ διαστασεις που δινεις για το xiaomi δεν ειναι απο 4.7 inches τηλεφωνο 137 x 69 x 9.9 mm

http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi_1s-6373.php

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να διανοηθείς να πάρεις Elephone! Πλάκα κάνεις;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ διαστασεις που δινεις για το xiaomi δεν ειναι απο 4.7 inches τηλεφωνο 137 x 69 x 9.9 mm

http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi_1s-6373.php

 

 

εσύ λες για τις διαστάσεις του xiaomi 2s εγώ λέω για τις διαστάσεις του xiaomi 1s

http://www.minideal.net/cell-phone/brand-cell-phone/xiaomi-smartphone/original-xiaomi-hongmi-red-rice-1s-dual-sim-wcdma-quad-core-smartphone-with-4-7inch-screen.html

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσύ λες για τις διαστάσεις του xiaomi 2s εγώ λέω για τις διαστάσεις του xiaomi 1s

http://www.minideal.net/cell-phone/brand-cell-phone/xiaomi-smartphone/original-xiaomi-hongmi-red-rice-1s-dual-sim-wcdma-quad-core-smartphone-with-4-7inch-screen.html

 

Οι διαστασεις που εγραψες ειναι του κουτιου οχι του κινητου

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε να διανοηθείς να πάρεις Elephone! Πλάκα κάνεις;

 

να το απορρίψω από τώρα λες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι διαστασεις που εγραψες ειναι του κουτιου οχι του κινητου

 

οκ γράψε λάθος ευχαρίστω πάντως για την απάντηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε να διανοηθείς να πάρεις Elephone! Πλάκα κάνεις;

Εχεις εμπειρία απο elephone; εχεις κάποιο μοντέλο;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι αλλο, το merimobiles ειναι αξιοπιστο σαιτ.εγω αγορασα zenfone 5 απο αλλο μαγαζι γιατι για καποιο λογο το φοβομουν το συγκεκριμενο.Ευχαριστω!
LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι αλλο, το merimobiles ειναι αξιοπιστο σαιτ.εγω αγορασα zenfone 5 απο αλλο μαγαζι γιατι για καποιο λογο το φοβομουν το συγκεκριμενο.Ευχαριστω!

Προτίμησε άλλο εφ'όσον μπορείς ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...