Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Morelocale2 λυνει καπως το προβλημα, αλλα και παλι δε μεταφραζει-μεταφερει ολα τα εικονιδια οπως αν το κινητο υποστηριζε ελληνικα απο την αρχη. Αν κανω root υπαρχει περιπτωση με custom rom να λυθει καλυτερα το θεμα της γλωσσας? ξερει κανεις αν υπαρχει custom rom που να υποστηριζει αυτο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το Morelocale2 λυνει καπως το προβλημα, αλλα και παλι δε μεταφραζει-μεταφερει ολα τα εικονιδια οπως αν το κινητο υποστηριζε ελληνικα απο την αρχη. Αν κανω root υπαρχει περιπτωση με custom rom να λυθει καλυτερα το θεμα της γλωσσας? ξερει κανεις αν υπαρχει custom rom που να υποστηριζει αυτο το κινητο?

Σε λάθος νήμα γράφεις ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το καταστημα που μιλησα μου ειπαν οτι μπορουν να φερουν οποια συσκευη θελω...φυσικα με κανενα 50€ Για το ποσοστο τους!

Σκεφτομαι αυτην την λυση απο το να παραγγηλω εγω κατι απο ιντερνετ κ να εχω κ θεματα με τελωνειο(φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια με την παραγγελια γιατι δεν εχω κανα παραγγηλει).το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να αποφασισω για συσκευη,με 13mp camera, 2 sim & καλη μπαταρια με τουλαχιστον 2,500mAh.(κ εξωτερικα να ειναι με γωνιες,τετραγωνοποιημενο οχι με στρογγυλεμενες ακρες)θελω πολλαα;;;;

Ξερω ειναι λιγο δυσκολο να πειτε...αλλα προς τα που θα "γερνατε";;;;;

Τοσο καιρο ψαχνω κ λεω ασε να περασει λιγο ακομα ο καιρος να βγει κατι νεο κλπ αλλα δεν γινεται αλλο...καπου πρεπει να καταληξω...!

Για βοηθηστε λιγο την κατασταση pleeease!!!![/size]

 

Πολύ καλή επιλογή, εάν κοιτάξεις στο "Σκρούτζ" βγαίνει στα 250 περίπου ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κι εγω ψαχνω ενα κινητο γυρω στα 100-150 ευρω και θα προτιμουσα να το παραγγειλω απο Ελλαδα.Βρηκα το Xiaomi Redmi 1S με 129 ευρω στο Sellphone.gr.Μου φαινεται αρκετα φθηνο για την Ελληνικη αγορα και φοβαμαι μηπως κανω καποιο λαθος.Εχει γενικοτερα καλες τιμες το site.Γνωριζει κανεις την εγκυροτητα του?

Το κινητο πως σας φαινεται?Οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ημουν υποχρεος...

 

http://www.sellphone.gr/xiaomi-redmi-1s.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κι εγω ψαχνω ενα κινητο γυρω στα 100-150 ευρω και θα προτιμουσα να το παραγγειλω απο Ελλαδα.Βρηκα το Xiaomi Redmi 1S με 129 ευρω στο Sellphone.gr.Μου φαινεται αρκετα φθηνο για την Ελληνικη αγορα και φοβαμαι μηπως κανω καποιο λαθος.Εχει γενικοτερα καλες τιμες το site.Γνωριζει κανεις την εγκυροτητα του?

Το κινητο πως σας φαινεται?Οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ημουν υποχρεος...

 

http://www.sellphone.gr/xiaomi-redmi-1s.html

Η τιμή είναι πολύ καλή γιά Ελλάδα, και ακόμη καλύτερο το ότι δίνει 2 χρόνια εγγύηση, απλώς πριν το αγοράσεις να βεβαιωθείς γιά το τι είδους εγγύηση σου παρέχει.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πολυ καλη η τιμη του.Απλως δεν γνωριζω την αξιοπιστια του συγκεκριμενου site.Αν καποιος ψωνισε απ αυτο,να μας πει τη γνωμη του.Επισης το κινητο θα εχει 3g στην Ελλαδα?Ρωταω γιατι στα χαρακτηριστικα του γραφει 3g network HSDPA 1900 / 2100.Ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασχετος με τα τεχνολογικα και φοβαμαι μηπως την πατησω.Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

http://www.coolicool.com/ulefone-be-one-mtk6592-17ghz-octa-core-55-inch-ips-ogs-hd-screen-android-44-3g-smartphone-g-35496

Κ αυτο ωραιο αλλα η εταιρια τι να λεει αραγε;;;

 

Στα 115$ το λευκο στο geekbuying με κουπονι ulefone.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή, εάν κοιτάξεις στο "Σκρούτζ" βγαίνει στα 250 περίπου ...

Αν ειναι να δωσει 250€ για το Huawei P7 τοτε καλυτερα να δωσει 5€ παραπανω να παρει το LG G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εωτησα για την εγγυηση εχει ενα χρονο κ ανταλλακτικα απο Ελλαδα! Τιμη 200€ για το cube το ειδα κιολας ειναι ωραιο κ οπως το θελω με γωνιες!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Από πού αγοράζει κανείς το Xiaomi Note 4g;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Από πού αγοράζει κανείς το Xiaomi Note 4g;

Καλημερα φιλε, αν και για μενα ειναι καληνυχτα.

 

Για μενα και νομιζω για τους περισσοτερους απο 'δω:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε, αν και για μενα ειναι καληνυχτα.

 

Για μενα και νομιζω για τους περισσοτερους απο 'δω:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

 

Θα συμφωνησω.Τιμη χωμα απο το κορυφαιο καταστημα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω.Τιμη χωμα απο το κορυφαιο καταστημα.

 

Συμφωνώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα ... παιδιά.. πέστε κάνα καλό γύρω στα 100 $..

Link to comment
Share on other sites

THL T6pro, Cubot s200

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θελω να παραγγειλω ενα κινητο απο κινα DOOGEE DG580 αλλα δεν το εχω ξανακανει. πρωτα απολα ενα αξιοποιστο σιτε , με οσο το δυνατο λιγοτερα μεταφορικα για να ερθει σχετικα γρηγορα! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κι εγω ψαχνω ενα κινητο γυρω στα 100-150 ευρω και θα προτιμουσα να το παραγγειλω απο Ελλαδα.Βρηκα το Xiaomi Redmi 1S με 129 ευρω στο Sellphone.gr.Μου φαινεται αρκετα φθηνο για την Ελληνικη αγορα και φοβαμαι μηπως κανω καποιο λαθος.Εχει γενικοτερα καλες τιμες το site.Γνωριζει κανεις την εγκυροτητα του?

Το κινητο πως σας φαινεται?Οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ημουν υποχρεος...

 

http://www.sellphone.gr/xiaomi-redmi-1s.html

 

 

φιλε και εγω σκεφτομουν να αγορασω απο κινα αλλα τωρα που ειδα αυτο λεω να το παρω! εξαιρετικο για την τιμη του! και εντος ελλαδος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Απευθύνομαι εδώ και βασίζομαι στην εμπειρία σας για μια γνώμη.

 

Θα ήθελα να μου πειτε αν έχετε εικόνα για κάποιο κινέζικο κινητό με τα παρακάτω σαν χαρακτηριστικά.

1) Να είναι 4 μεχρι το πολύ 4,5 ίντσες. Από εκεί και πάνω δεν με ενδιαφέρουν γιατι δε με βολεύουν.

2) Να έχει 2 giga ram γιατι πιστεύω με λιγότερα δεν πας πουθενά πλέον.

3) Να είναι κάποιο "δοκιμασμένο" κινητό με την έννοια να υπάρχουν rom και τα σχετικά για αυτό διότι το πρώτο πράγμα που θα θέλω να κάνω θα είναι να ψάξω για κάποια rom για να φύγουν οτιδήποτε κινεζιές θα έχει πάνω.

 

Όσο πιο οικονομικά τα βρούμε όλα τα παραπάνω εννοείται τόσο το καλύτερο.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Jiayu G4s

Απο το συγκεκριμενο καταστημα ζητας και ενα κουπονι και κατεβαινει η τιμη κανα 20$... Εγω προσωπικα το πηρα προσφατα με 135 ευρω.

Οριστε και το νημα στο myphone. Νημα Jiayu G4s.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δεν είναι κακή περίπτωση το κινητό που λες παρότι όπως παρατήσρησε και ο TUPAC_RIP είναι 4,7 ίντσες αλλά έχω καταλάβει ότι για μέχρι 4,5 που λέω εγώ είναι δύσκολα τα πράγματα. και που να έλεγα να είναι και 4G μέσα στα αλλα :p σιγα μην έβρισκα κάποιο χεχεχε. με αφορμή αυτό όμως είδα οτι υπάρχει και το Jiayu G5s το οποίο είναι 4,5 ίντσες. Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν πρότεινες αυτό; Αν έχει και κανένας άλλος να προτείνει κάτι καλοδεχούμενη η πρόταση.

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το G5S ειναι πιο ακριβό και έχει μικρότερη (2000mah) μπαταρία. Μπαίνει μεγαλύτερη αλλά το κάνει λίγο πιο παχύ το τηλέφωνο ενώ πρέπει να πάρεις και έξτρα καπάκι. Οπότε ανεβαίνει και το κοστος. Το G5S ειναι ποιοτικότερο σε υλικά.

Σίγουρα ειναι αξιόλογο τηλέφωνο αλλά με αυτές τις παραχωρήσεις που προανέφερα.

Η επιλογή δική σου...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μου εχουν πει οτι το cubot S308 εχει καλη καμερα για κινεζικο και γενικα σε αυτα τα λεφτα, ειναι αληθεια ή να δω σε κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

μου εχουν πει οτι το cubot S308 εχει καλη καμερα για κινεζικο και γενικα σε αυτα τα λεφτα, ειναι αληθεια ή να δω σε κατι αλλο;

 

Η κάμερα του για κινέζικο είναι πολύ καλή .Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.Το μόνο που πρέπει να σκεφτείς είναι ότι η μπαταρία του αν δουλεύεις πολύ το κινητό δεν θα σε ικανοποιήσει .Για το μέσο χρήστη είναι φοβερό για τα λεφτά του

πάντως δες και το Cubot s 200 με την πολύ καλύτερη μπαταρία και την εξίσου καλή κάμερα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εχω ενα φτηνο κινητο, το πηρα 54 ευρω, τωρα κανει 62. Ειναι ενα coolpad 7236 εκπληκτικο κινητο μεχρι χτες!!! Οπου μετα απο κάποιες τούμπες εδω και 4 μηνες που το εχω, διοτι δεν φτουραει κινητο στα χερια μου, μου επεσε απο υψος τριων μετρων και ενω το ακουω δουλευει, εχει πλεον μια φωτεινη οθονη και τιποτα αλλο :(. Περα απο αυτο, που ηταν λαθος μου εχω να πω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο, παρα την 512μνημη, δεν κολλαει πουθενα και ποιοτικα ειναι σουπερ, μπορει να σου φαινονται περιεργα αυτα για ενα κινητο 62 ευρω αλλα ετσι ειναι αδερφε. Τωρα βεβαια υπαρχουν και αλλα σε αυτην την τιμη. Ψαχτο λιγακι πριν αγορασεις ομως, παρε καποια σοβαρη εταιρεια για να μην τρεχεις μετα.

 

Επειδή η τιμή είναι χώμα, με αυτή την προοπτική σκέφτομαι να το αγοράσω. εσένα, αφού δουλεύει, αν αλλάξεις digitiser,οθόνη, πήπως θα είσαι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η τιμή είναι χώμα, με αυτή την προοπτική σκέφτομαι να το αγοράσω. εσένα, αφού δουλεύει, αν αλλάξεις digitiser,οθόνη, πήπως θα είσαι εντάξει?

 

Φιλε μου, προσπαθησα να το ανοιξω να το δω μεσα, εβγαλα κατι μικρες μικρες βιδουλες που έχει αλλά δεν μπορεσα να το ανοιξω με τιποτα το εκανα για να το δω, γιατι το ειχα ξεγραψει, καλη η ιδεα σου ομως, θα το ψαξω στο aliexpress μπας και βρω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω σκεφτομουν να αγορασω απο κινα αλλα τωρα που ειδα αυτο λεω να το παρω! εξαιρετικο για την τιμη του! και εντος ελλαδος!

 

Πηρα τηλεφωνο στο sellphone.gr.Μου ειπαν οτι ολα τα κινητα τους,τα δινουν ετσι οπως τα παιρνουν απο τις εταιριες.Χωρις ελληνικο μενου και ολα αυτα που ζηταμε απο τα κινεζομαγαζα να μας κανουν,πριν το στειλουν.Τον ρωτησα αν υποστηριζει και 3g στην Ελλαδα και μου ειπε οτι νομιζει οτι υποστηριζει.Για την εγγυηση δεν ρωτησα,αλλα φανταζομαι ειναι αυτη της εταιριας.Ειναι φτηνο για Ελλαδα,αλλα δεν ξερω αν αξιζει να το παρεις ετσι.Εγω αναθεωρησα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στο sellphone.gr.Μου ειπαν οτι ολα τα κινητα τους,τα δινουν ετσι οπως τα παιρνουν απο τις εταιριες.Χωρις ελληνικο μενου και ολα αυτα που ζηταμε απο τα κινεζομαγαζα να μας κανουν,πριν το στειλουν.Τον ρωτησα αν υποστηριζει και 3g στην Ελλαδα και μου ειπε οτι νομιζει οτι υποστηριζει.Για την εγγυηση δεν ρωτησα,αλλα φανταζομαι ειναι αυτη της εταιριας.Ειναι φτηνο για Ελλαδα,αλλα δεν ξερω αν αξιζει να το παρεις ετσι.Εγω αναθεωρησα.

 

Αν ειναι αυθεντικό ίσως αξίζει, απλα επειδη δεν εχει μεγαλη διαφορα με τιμη κινας, υποψιαζομαι μην ειναι κανάς κλώνος απο aliexpress με 40-50 ευρώ και το πουλάει τόσο, βέβαια μακάρι να διαψευστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυθεντικό ίσως αξίζει, απλα επειδη δεν εχει μεγαλη διαφορα με τιμη κινας, υποψιαζομαι μην ειναι κανάς κλώνος απο aliexpress με 40-50 ευρώ και το πουλάει τόσο, βέβαια μακάρι να διαψευστώ.

 

Η τιμη ειναι κοντα στις τιμες Κινας.Αλλα αν δεν εχει ελληνικο μενου και τα υπολοιπα,καλυτερα να το παραγγειλω απο Κινα,να ειμαι και σιγουρος οτι ειναι γνησιο.Δυστυχως δεν βλεπω να προχωραω στην αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...