Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αναμεσα σε 1)coolpad f1 2)asus zenfone 5 με 2g ram 3)honor 3c με 2g ram 4)zte red bull 2g ram τι λέτε??με ενδιαφέρει να είναι δυνατό γρήγορο στο ιντερνετ κ χωρίς προβλήματα.

Το Asus, επειδή θα πάρει αναβάθμιση σε Android 5.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κανένας κινέζος με 1440 x 2560 ανάλυση στην οθόνη ? Κατι είχα δει για ενα elephone p1000 αλλα παντου ηταν out of stock! μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του? :)

Τί να την κανεις; Μειονεκτημα ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καμιά άποψη για το Elephone G4 παιδιά;

Το βρίσκω 68€ και το χαλβαδιαζω για την γυναίκα μου....

 

Landvo L200.Ιδιο σχεδιο,ιδια τιμη (84$ απο Gearbest),εξαιρετικη ποιοτητα και δοκιμασμενο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Landvo L200.Ιδιο σχεδιο,ιδια τιμη (84$ απο Gearbest),εξαιρετικη ποιοτητα και δοκιμασμενο.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποιον αριθμό πληκτρολογούμε και μπαίνουμε στο εσωτερικό μενού; Κάπου τον είχα δει αλλά δεν θυμάμαι που
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανα κινητο που να εχει και τις 2 sim με 3G?

Αν εννοείς ταυτόχρονα, δεν υπάρχει τέτοια συσκευή στην αγορά, και δεν είναι και χρήσιμο. Αν εννοείς να μπορείς να επιλέξεις ποια sim θα έχει 3G, τα περισσότερα mediatek το υποστηρίζουν

Ξέρουμε ποιον αριθμό πληκτρολογούμε και μπαίνουμε στο εσωτερικό μενού; Κάπου τον είχα δει αλλά δεν θυμάμαι που

Δοκίμασε *#*#3646633#*#* ή **#35789#**

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε *#*#3646633#*#* ή **#35789#**

Ευχαριστώ....δεν μπαίνει στο δικό μου

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Landvo L200.Ιδιο σχεδιο,ιδια τιμη (84$ απο Gearbest),εξαιρετικη ποιοτητα και δοκιμασμενο.

σωστος..3 εφερα μεχρι τωρα..αψογα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανα κινητο που να εχει και τις 2 sim με 3G?

 

Το Doogee turbo 2014

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανα κινητο που να εχει και τις 2 sim με 3G?

Περισσότερες λεπτομέρειες; μέγεθος κλπ χαρακτηριστικά; υπάρχουν επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποιον αριθμό πληκτρολογούμε και μπαίνουμε στο εσωτερικό μενού; Κάπου τον είχα δει αλλά δεν θυμάμαι που

Για δες αν σου κανει αυτο το μενου: *#*#4636#*#*

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Ψάχνω για κινητό γύρω στα 200Ε συν/πλην κάνα 30άρι. Από ΜΗ κινέζικο έχω δει το LG G2 και το SAMSUNG S3 i9305, ενώ από κινέζικα το Zte nubia z7 mini, το THL 5000 και γουστάρω κ το Xiaomi Mi3.

Γενικά θέλω να είναι 4πήρυνο (δε με χαλάνε και οι 8..), 2G RAM, μέχρι 5ιντσο και θα ΒΟΛΕΥΕ να παίρνει και SD. Από αυτά που ανεφέρω είμαι πιο κοντά στο z7 mini και το THL 5000, αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι καλά & την παλεύουν. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ή ακόμη και να προτείνει κάτι μέσα στα λεφτά μου και τα πράματα που ψάχνω θα ήμουν ευγνώμων.

Edited by zografosb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Ψάχνω για κινητό γύρω στα 200Ε συν/πλην κάνα 30άρι. Από ΜΗ κινέζικο έχω δει το LG G2 και το SAMSUNG S3 i9305, ενώ από κινέζικα το Zte nubia z7 mini, το THL 5000 και γουστάρω κ το Xiaomi Mi3.

Γενικά θέλω να είναι 4πήρυνο (δε με χαλάνε και οι 8..), 2G RAM, μέχρι 5ιντσο και θα ΒΟΛΕΥΕ να παίρνει και SD. Από αυτά που ανεφέρω είμαι πιο κοντά στο z7 mini και το THL 5000, αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι καλά & την παλεύουν. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ή ακόμη και να προτείνει κάτι μέσα στα λεφτά μου και τα πράματα που ψάχνω θα ήμουν ευγνώμων.

Coolpad f1 οχταπυρηνο γυρω στα 140€ για dual sim και lenovo a806 παλι οχταπυρηνο στα ιδια λεφτα για μια sim + 4g.

Link to comment
Share on other sites

Τί να την κανεις; Μειονεκτημα ειναι.

 

Φιλε μου το οτι ειναι μειονεκτιμα ειναι προσωπικη σου αποψη η εχει γινει καμια ερευνα που να δειχνει οτι δεν χρειαζεται?

ρωταω τελειως φιλικα για να μαθω και εγω, δεν το εχω ψαξει κ ιδιαιτερα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το οτι ειναι μειονεκτιμα ειναι προσωπικη σου αποψη η εχει γινει καμια ερευνα που να δειχνει οτι δεν χρειαζεται?

ρωταω τελειως φιλικα για να μαθω και εγω, δεν το εχω ψαξει κ ιδιαιτερα

Προσωπικη αποψη ειναι.

Στις 5 ιντσες η διαφορα 2Κ με FHD αναλυση ειναι αδυνατη να φανει στο ανθρωπινο ματι σε αποσταση πανω απο 5cm (μπορει και λιγοτερο) και αυτο ειναι ερευνα.

Οποτε για μενα ειναι μειονεκτημα καθως ο επεξεργαστης ζοριζεται τζαμπα για να προβληθουν στην οθονη τα παραπανισια pixels με αποτελεσμα να εχουμε μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας και να παρουσιαζοντε διαφορα lags. Αυτο ειναι εμπειρια απο παιδια στο φορουμ.

Η αποφαση δικια σου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες!! ψαχνω κινητο γυρω στα 150ε, μου εχουν αρεσει coolpad f1, huawei honor 3c kai to xiaomi note 4g.

Σε αυτα τα λευτα ποια ειναι η γνωμη σας? με ενδιαφερει να εχει λειτουργικη καμερα, οχι φοβερη αλλα να ανταποκρινεται καλα, και το gorilla glass. καποια αλλη προταση σε αυτα τα λεφτα επισης δεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Landvo L200.Ιδιο σχεδιο,ιδια τιμη (84$ απο Gearbest),εξαιρετικη ποιοτητα και δοκιμασμενο.

 

Μεταξύ landvo και s168 (νομίζω τα έχεις και τα 2) τι λες; Έχει το l200 καλύτερη back camera;

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ landvo και s168 (νομίζω τα έχεις και τα 2) τι λες; Έχει το l200 καλύτερη back camera;

 

landvo l200 (τα εχω κι εγω και τα δυο)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το UMI X3;

Δεν είδα θέμα εδώ.

Έχει καλά specs και βγαίνει με κουπόνι στα 205$ από Merimo.

Μόνο το android έχει μείνει στο 4.2.2.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το UMI X3;

Δεν είδα θέμα εδώ.

Έχει καλά specs και βγαίνει με κουπόνι στα 205$ από Merimo.

Μόνο το android έχει μείνει στο 4.2.2.

UMI X3 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

ειμαι καινουριος εδω και

χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με 2 τηλ lenovo που αγορασα πριν 1 χρονο απο etotalk..

τα p780 k s750 k τωρα μου βγαζουν καποια προβληματα

 

αν καποιος τα εχει και τα δουλευει παρακαλω η γνωριζει ας μου κανει pm να του εξηγησω.

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

ειμαι καινουριος εδω και

χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με 2 τηλ lenovo που αγορασα πριν 1 χρονο απο etotalk..

τα p780 k s750 k τωρα μου βγαζουν καποια προβληματα

 

αν καποιος τα εχει και τα δουλευει παρακαλω η γνωριζει ας μου κανει pm να του εξηγησω.

 

ευχαριστω!!!

 

Και τα δύο τηλέφωνα έχουν δικό τους θέμα γιατί δεν ρωτάς εκεί να σε βοηθήσουν οι κάτοχοι των συσκευών;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μάλλον επειδή είναι παλιό το θέμα μου ξέφυγε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ μου ειπαν να τα στειλω στην Κινα...

 

μπααα .. δεν παιζει. το ηξερα πριν παραγγειλω οτι μπορει να ερθει μια τετοια μερα..

απλα λεω μηπως μπορεςω κ το προσπαθησω απο δω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...