Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...ε ναι για το συγκεκριμένο με τον Mediatek αναφερόταν...η έκδοση με τον Snapdragon είναι η international...απλά μην μπερδευτεί και πάει σε λάθος έκδοση...:-)

 

 

...πρέπει να συνυπολογίσεις και τα ταχυδρομικά του efox...προσωπικά θα πήγαινα σε πιο αξιόπιστο πωλητή (π.χ. honorbuy), πάνω κάτω στα ίδια πρέπει να έρχεται...

Δίκιο έχεις ... οπότε μένει αυτό:

https://www.banggood.com/search/leeco-le-2-international.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...πρέπει να συνυπολογίσεις και τα ταχυδρομικά του efox...προσωπικά θα πήγαινα σε πιο αξιόπιστο πωλητή (π.χ. honorbuy), πάνω κάτω στα ίδια πρέπει να έρχεται...

Τα μεταφορικά πόσα είναι ; Γιατί απ΄ότι βλέπω δίνει μαζί δώρο και ένα CUBOT V1.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα μηπως δεν ειναι δα και τοσο τραγικα τα πραγματα περι 800αρας μπαντας και 4g;

στα σπιτια μας οι υποτιθεμενες 24αρες πιανουν μεγαλυτερες ταχυτητες απο τα 4g;γιατι ξαφνικα εκτος σπιτιου να καιγομαστε για μεγαλυτερες ταχυτητες;λες και 3g πιανει παντου

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα μηπως δεν ειναι δα και τοσο τραγικα τα πραγματα περι 800αρας μπαντας και 4g;

στα σπιτια μας οι υποτιθεμενες 24αρες πιανουν μεγαλυτερες ταχυτητες απο τα 4g;γιατι ξαφνικα εκτος σπιτιου να καιγομαστε για μεγαλυτερες ταχυτητες;λες και 3g πιανει παντου

παντως εγω με le2 χωρις 800αρα μπαντα και παροχο wind,μια χαρα 4g εχω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλος μου με μηδενική γνώση πάνω στα θέματα αλλαγές rom, root και τα συναφή, ψάχνει συσκευή έως 200€ και έχει σκαλώσει στο Xiaomi Redmi Note 4. Τί άποψη έχετε, να το πάρει ; ή υπάρχει εναλλακτική ;

Σημειωτέων ότι μέχρι τώρα είχε το Iocean M6752 και είναι χρήστης data με την Wind.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Οποιοδήποτε MEIZU μπορείς να πάρεις.

Κανένα πείραγμα και τρέχει σφαίρα από εργοστάσιο.

Άνοιξε του τα μάτια.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε MEIZU μπορείς να πάρεις.

Κανένα πείραγμα και τρέχει σφαίρα από εργοστάσιο.

Άνοιξε του τα μάτια.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Έτσι ακριβως. Εγω θα λεγα meizu mx5

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά πόσα είναι ; Γιατί απ΄ότι βλέπω δίνει μαζί δώρο και ένα CUBOT V1.

 

...μπορείς να το τσεκάρεις, προσωπικά έχω πολύ καιρό να πάρω από το συγκεκριμένο...

 

συγνωμη αλλα μηπως δεν ειναι δα και τοσο τραγικα τα πραγματα περι 800αρας μπαντας και 4g;

στα σπιτια μας οι υποτιθεμενες 24αρες πιανουν μεγαλυτερες ταχυτητες απο τα 4g;γιατι ξαφνικα εκτος σπιτιου να καιγομαστε για μεγαλυτερες ταχυτητες;λες και 3g πιανει παντου

 

παντως εγω με le2 χωρις 800αρα μπαντα και παροχο wind,μια χαρα 4g εχω.

 

...παιδιά δεν είπε κανείς ότι δεν θα πιάνει 4G χωρίς την 800αρα...απλά επισημάνθηκε η έλλειψή της ή μη, επειδή ζητήθηκε από τον συγκεκριμένο χρήστη...προφανώς και η wind καλύπτεται και από άλλες μπάντες, αλλά η συγκεκριμένη ίσως αποτελέσει έλλειψη υπό συγκεκριμένες συνθήκες τόπου και χρόνου (π.χ. επαρχία, πυκνότητα πολεοδομικού ιστού, σε μελλοντικό χρόνο, κλπ.)...

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ οι ελληνικές εταιρείες κινητής σε ημιαστικα-αραιοκατοικημενα περιβάλλοντα χρησιμοποιούν ΚΥΡΙΩΣ την 800αρα.

ΟΛΕΣ οι νέες κεραίες 4g στα αστικά κέντρα είναι επίσης 800αρα.

Στις μεγάλα αστικά κέντρα όπου έχει υψηλή πληθυσμιακή πυκνότητα και μικρές αποατασεις, έχει μπάντες 1800/2600 στο 4G που σηκωνει πολύ κόσμο, αλλά έχει πτωχη διείσδυση εντός οικιών κτλ.

 

Απο Αυτές όμως πια δε θα μπουν νέες κεραίες αλλά θα μπαίνουν 800αρες που κλείνουν τις δύσκολες τρύπες του 4G μέσα στην πόλη λόγω καλύτερες διείσδυσης εντός οικιων, ενώ ή μπάντα 20 /800αρα θα καλυπτει και τις μικρες πολεις.

 

Ή 800αρα ομως δε σηκώνει τοσο κοσμον όπως οι 1800/2600, ενώ είναι και πιο αργή....

 

Το Ή+ του 3G ακουμπάει σε ταχύτητες το 4G της 800αρας σε download, oxi όμως σε upload.

Συμπέρασμα: όλες οι εταιρείες έχουν και 800αρα στο 4G, αλλά κυρίως υπάρχουν σε Ημιαστικες/αραιοκατοικημενες περιοχές, όπως και σε "δύσκολες"περιοχές εντός πόλεων. Σημειωτέον πως ΟΛΟΙ οι της κινητής σε πολλές επαρχιακές πόλεις που έχει μονο 2G, πάνε απευθείας σε 4G/800αρα και ΟΧΙ 3G/2100 , γιατί το 4G/800αρα έχει ανώτερη κάλυψη χώρου από κάθε άλλη μπάντα σε 3G/4G...

Οπότε παίζει το φαινόμενο πολλά παιδιά να έχουν είτε 2G είτε 4G στο κινητο τους και όχι 3G.....

Αν δε το.κινητο σου δεν υποστηρίζει την 4G/800αρα θα έχεις σε αυτές τις περιπτώσεις μόνο 2G.......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

ZUKΖ1 γιατί πέρνει CM13 και πετάει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με τόση εσωτερική, μάλλον δεν χρειάζεται ... :)

 

το τόση εννοείς τα 32 gb που ελεύθερα είναι περίπου 24; πάντα χρειάζεται η microsd για πολλούς και διάφορους λόγους αλλά δεν θα κάτσω να αναλύσω περισσότερο ούτως η άλλως είναι γνωστά θέματα και εν κατακλείδι όπως βολεύεται κανείς!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

με ενα OTG gable συνδεεις usb stick και εχεις περισσοτερη χωρητικοτητα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ γω ειμαι αναμεσα σε τεσσερα αλλα δεν ξερω πιο να διαλεξω.παιχνιδια φωτο με ενδιαφερει...http://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-letv-le-2-pro,leeco-letv-le-max-pro-x910-4gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-3gb-32gb,xiaomi-redmi-pro-high-edition επισης ενας φιλος πουλαει iphone 6 350ευρω αξιζει να το παρω η οχι? Σορυ που το εβαλα εδω αλλα ηθελα για κινεζικο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ γω ειμαι αναμεσα σε τεσσερα αλλα δεν ξερω πιο να διαλεξω.παιχνιδια φωτο με ενδιαφερει...http://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-letv-le-2-pro,leeco-letv-le-max-pro-x910-4gb-32gb,xiaomi-redmi-note-4-3gb-32gb,xiaomi-redmi-pro-high-edition επισης ενας φιλος πουλαει iphone 6 350ευρω αξιζει να το παρω η οχι? Σορυ που το εβαλα εδω αλλα ηθελα για κινεζικο

Aπο αυτα που εβαλες το letv δινει φαπες στο Μηλοφωνο. Με διαφορα πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Oκ ευχαριστω αλλα πιο letv απο τα δυο..Ξερει κανεις τιποτα γιαυτο http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-umi-super

 

Το UMI εχει περασει απο τα χερια μου και μονο καλα λογια εχω να πω.

Ομως, τι να το κανεις.... Σε hardware, το Letv του ριχνει. ΑΜΑ κατσεις και ασχοληθεις!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα , όσο το φθηνό, πιο φθηνό smartphone, για την μάνα μου, να μπορεί να δουλεύει άνετα το Viber και fb messenger (μπας και γλιτώσει χρήματα για επικοινωνία) και όχι πάνω από 4,5" ιντσες.

 

Είδα π.χ. το doogee x3, black view a5 μα δυστυχώς δεν πολυξερω πολλά σε αυτη την κατηγορία κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα , όσο το φθηνό, πιο φθηνό smartphone, για την μάνα μου, να μπορεί να δουλεύει άνετα το Viber και fb messenger (μπας και γλιτώσει χρήματα για επικοινωνία) και όχι πάνω από 4,5" ιντσες.

 

Είδα π.χ. το doogee x3, black view a5 μα δυστυχώς δεν πολυξερω πολλά σε αυτη την κατηγορία κινητών.

 

Το αν θα δουλευει ανετα καποιες εφαρμογες , βαριες οπως το φβ, δεν εξαρταται απο το μεγεθος της οθονης αλλα απο την ραμ που εχει.

Με 1 ραμ θα ζοριστει. Απο αυτα που αναφερεις το Α5 το εχω και ειναι μια χαρα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

έχει άποψη κάνεις για το blackview bv6000s? ένας γνωστός ψάχνει για κινητό κι επειδή δουλεύει στα έργα ψάχνει κάτι αρκετά ανθεκτικό,μην του χαλάσει κι από την πρώτη μέρα. στα 135€ στο vickmall που το βλέπω είναι μια χαρά τιμή και για την απλή χρήση που θα του κάνει πιστεύω τα specs επαρκούν.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγαπητοί συμφορουμήτες. Ψάχνω τηλέφωνο για τον γυιο, που έχει μια δεξιότητα στο να του πέφτει και να σπάει τις οθόνες!

Ζητούμενα:

5 in ή 5+in,

καλή κάμερα (δηλαδή αξιοπρεπής αντικειμενικά 13ΜΡ, όχι με interpolation),

να αντέχει στις πτώσεις (να μη σπάει η οθόνη!),

μεγαλούτσικια μπαταρία (3000+ mA),

γρήγορο (όχι πύραυλος),

2 RAM minimum, 16 ROM minimum (ή 32 minimum αν δε παίρνει κάρτα sd),

dual sim επιθυμητό αλλά όχι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγαπητοί συμφορουμήτες. Ψάχνω τηλέφωνο για τον γυιο, που έχει μια δεξιότητα στο να του πέφτει και να σπάει τις οθόνες!

Ζητούμενα:

5 in ή 5+in,

καλή κάμερα (δηλαδή αξιοπρεπής αντικειμενικά 13ΜΡ, όχι με interpolation),

να αντέχει στις πτώσεις (να μη σπάει η οθόνη!),

μεγαλούτσικια μπαταρία (3000+ mA),

γρήγορο (όχι πύραυλος),

2 RAM minimum, 16 ROM minimum (ή 32 minimum αν δε παίρνει κάρτα sd),

dual sim επιθυμητό αλλά όχι απαραίτητο.

 

Δεν υπαρχει κατι που να μην σπάει. Τζάμι προστασίας και καλή θηκη του έχεις βάλει ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγαπητοί συμφορουμήτες. Ψάχνω τηλέφωνο για τον γυιο, που έχει μια δεξιότητα στο να του πέφτει και να σπάει τις οθόνες!

Ζητούμενα:

5 in ή 5+in,

καλή κάμερα (δηλαδή αξιοπρεπής αντικειμενικά 13ΜΡ, όχι με interpolation),

να αντέχει στις πτώσεις (να μη σπάει η οθόνη!),

μεγαλούτσικια μπαταρία (3000+ mA),

γρήγορο (όχι πύραυλος),

2 RAM minimum, 16 ROM minimum (ή 32 minimum αν δε παίρνει κάρτα sd),

dual sim επιθυμητό αλλά όχι απαραίτητο.

Τιμή δεν μας είπες .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι που να μην σπάει. Τζάμι προστασίας και καλή θηκη του έχεις βάλει ?

Στο τελευταίο δεν είχα προλάβει, με το που είχε έρθει "κατασχέθηκε! Στα παλιότερα δεν θυμάμαι. Ίσως και όχι. Αλλα το τηλέφωνο του φεύγει από την τσέπη κανα δυο φορές τη βδομάδα!

Τιμή δεν μας είπες .... :)

έως 150.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...