Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερο το siswoo από τη γνωστή και συμπαθητική CUBOT??

Δεν λέω πως έγινε η CUBOT Huawei ή XIAOMI....

Aλλα όχι και siswoo.....

 

Προσπαθώ να κανω ενα συνδιασμό αξιοπιστίας κατασκευαστή,μπαταρίας και λοιπών χαρακτηριστικών (κάμερα,4G συχνότητες ,τιμη κλπ).Θα μου πείτε βέβαια οτι τα θέλω όλα ,αλλα γιαυτο προσπάθησα να κανω εναν οσο καλίτερο συνδιασμό απο αυτα που διάβασα και αφησα σε σας που ειστε πιο έμπειροι τις πιο αξιόπιστες κρίσεις και σχόλια.

Να υποθέσω οτι το Leagoo Elite 5 δεν το συζητατε καθόλου για επιλογή.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να κανω ενα συνδιασμό αξιοπιστίας κατασκευαστή,μπαταρίας και λοιπών χαρακτηριστικών (κάμερα,4G συχνότητες ,τιμη κλπ).Θα μου πείτε βέβαια οτι τα θέλω όλα ,αλλα γιαυτο προσπάθησα να κανω εναν οσο καλίτερο συνδιασμό απο αυτα που διάβασα και αφησα σε σας που ειστε πιο έμπειροι τις πιο αξιόπιστες κρίσεις και σχόλια.

Να υποθέσω οτι το Leagoo Elite 5 δεν το συζητατε καθόλου για επιλογή.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Δες εδώ για το Leagoo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417087&page=2

Πολύ καλό και τίμιο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν το κριτηριο σου ειναι η μπαταρια τοτε πας στο Κουμποτ,

αν οχι, πας σε λιιιιγο καλυτερο.

http://www.vickmall.com/siswoo-c50-4g-lte-mtk6735-64-bit-quad-core-1-3ghz-cpu-5-0-inch-1280x720-screen-android-5-0-smartphone.html

 

Στα ιδια χρηματα παιρνεις το πιο μεγαλο siswoo το c55 στο to2c που ειναι και πολυ καλυτερο απο το c50 και εχει και καλυτερη μπαταρια και 2 ram αντι για 1gb. Εγω εκανα μια παραγγελια για να δουμε τι θα λεει.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση κοιταω στο kimovil.com κινητα και ξεχωρησα 2 3 ..η ερωτηση μου ειναι οτι αν παρουμε απο σελιδεσ που δειχειι οτι ειναι διαθεσιμα εχουν ολα ελληνικο μενου Edited by sakaross
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά,θέλω την γνώμη σας,πια από τις παρακάτω εταιρίες θα διαλέγατε,πια είναι πιο αξιόπιστη? DOOGEE,Ulefone,Elephone,Blackview. Edited by vagos44
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστω φίλe evmenis για την βοήθεια,είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3 κινητά, Ulefone Paris, Blackview Omega Pro, DOOGEE F3 Pro. Διάλεξα αυτά τα κινητά για την 800αρα 4g και για τα χαρακτηριστικά τους και φυσικά για την τιμή τους,διαθέτω μέχρι 150 euro,όπως ξέρετε και εσείς είναι καινούρια και δεν τα έχει παραλαβή κανεις,θέλω έστω κάποια βοήθεια για να καταλήξω κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την κατάταξη που έδωσε παραπάνω ο evmenis.

 

Επίσης, για να στο κάνω... πιο δύσκολο, θα σου πρότεινα να βάλεις στη λίστα και το Siswoo C55 Longbow

(σημείωση: Κάποια μαγαζιά το παρουσιάζουν ακόμα σε κάποια πρώιμη έκδοση - που δεν είμαι σίγουρος αν κυκλοφόρησε καν ποτέ. Η τρέχουσα έχει τον οκταπύρηνο MT6753, ενώ από τέλος Σεπτέμβρη -υποτίθεται ότι- αναβαθμίστηκε και η πίσω κάμερα...

Με λίγο ψάξιμο, το βρίσκεις στα "γνωστά" μαγαζιά γύρω στα $130, ή και παρακάτω)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την κατάταξη που έδωσε παραπάνω ο evmenis.

 

Επίσης, για να στο κάνω... πιο δύσκολο, θα σου πρότεινα να βάλεις στη λίστα και το Siswoo C55 Longbow

(σημείωση: Κάποια μαγαζιά το παρουσιάζουν ακόμα σε κάποια πρώιμη έκδοση - που δεν είμαι σίγουρος αν κυκλοφόρησε καν ποτέ. Η τρέχουσα έχει τον οκταπύρηνο MT6753, ενώ από τέλος Σεπτέμβρη -υποτίθεται ότι- αναβαθμίστηκε και η πίσω κάμερα...

Με λίγο ψάξιμο, το βρίσκεις στα "γνωστά" μαγαζιά γύρω στα $130, ή και παρακάτω)

 

Φιλε μου ευχάριστω για το ενδιαφέρω σου,φυσικά και εγώ δεν το είπα θέλω 5 inch να είναι το 5.5 inch μου φαίνεται μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση κοιταω στο kimovil.com κινητα και ξεχωρησα 2 3 ..η ερωτηση μου ειναι οτι αν παρουμε απο σελιδεσ που δειχειι οτι ειναι διαθεσιμα εχουν ολα ελληνικο μενου

Oλα εχουν, αλλα καλυτερα να αγορασεις απο vickmall, Minideal. Μακραν τα ποιο αξιοπιστα απο κατι Pandawill, everbyuing και αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall μαλλον θα παρω γτ με ειπε και ενας φιλος ειναι αξιοπιστο ειναι αναμεσα στο lenovo k3 note και συο xiaomi remdi note2 pro. ..πια πρωτεινετε εσεις παιδια...εχει καποιος φιλος ενα απο αυτα... στα lenovo με χαλαει που δεν 2χει ολο το μενου στα ελληνικα μονο αυτο...οποιος φιλος θελει ας με βοηθήσει ...
Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall μαλλον θα παρω γτ με ειπε και ενας φιλος ειναι αξιοπιστο ειναι αναμεσα στο lenovo k3 note και συο xiaomi remdi note2 pro. ..πια πρωτεινετε εσεις παιδια...εχει καποιος φιλος ενα απο αυτα... στα lenovo με χαλαει που δεν 2χει ολο το μενου στα ελληνικα μονο αυτο...οποιος φιλος θελει ας με βοηθήσει ...

 

Xiaomi απο μενα. Τα εχει ολα και συμφερει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Ψαχνω κινητο μεχρι 200 ευρω,5-5'5 ιντσες,περιπου τι κυκλοφορει τελευταια?Δεν με νοιαζει αν ειναι 4g,θελω καλη καμερα,να μην κολλαει,2 γιγα η 3 και hd h fhd οθονη

Οποιος θελει ας δωσει μια γνωμη.

 

Eυραπαικο Huawei Honor 4X, από ΑΜΑΖΟN ή Vmall.eu, peripoy 180 Eυρω, σε 3-4 μερες παραδοσης.

Η Huawei ειναι..απλά κολοσσος

 

5.5, Full 4g bands-τα άλλα κινεζικα εχουν λειψες μπαντες 4 G συνηθως

 

Kαμερα αξιολογοτατη

Εχει ΕΜUI 3.1 που πεταει-δεν λαγκαρει-out of the box international UI

2gb RAM+ + 2 SIM + SD....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

5,5 ίντσες

Ποιότητα κατασκευής

GPS

Φωτογραφική

Μπαταρία

Αν είναι δυνατό να παίζει out of the box χωρίς σκάλισμα

(Επιθυμητά FM radio , fingerprint)

Τιμαί λογικαί ει δυνατόν:lol:. Κύριοι ευχαριστώ εκ προοιμίου όποιον ασχοληθεί/βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Eυραπαικο Huawei Honor 4X, από ΑΜΑΖΟN ή Vmall.eu, peripoy 180 Eυρω, σε 3-4 μερες παραδοσης.

Η Huawei ειναι..απλά κολοσσος

 

5.5, Full 4g bands-τα άλλα κινεζικα εχουν λειψες μπαντες 4 G συνηθως

 

Kαμερα αξιολογοτατη

Εχει ΕΜUI 3.1 που πεταει-δεν λαγκαρει-out of the box international UI

2gb RAM+ + 2 SIM + SD....

4g δίνει όμως στην 2η σιμ; Γιατί για μένα εάν δεν δίνουν 3g/ 4g στην δεύτερη σιμ εναλλάξ με την πρώτη τι να το κάνω το δικαρτο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστω φίλe evmenis για την βοήθεια,είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3 κινητά, Ulefone Paris, Blackview Omega Pro, DOOGEE F3 Pro. Διάλεξα αυτά τα κινητά για την 800αρα 4g και για τα χαρακτηριστικά τους και φυσικά για την τιμή τους,διαθέτω μέχρι 150 euro,όπως ξέρετε και εσείς είναι καινούρια και δεν τα έχει παραλαβή κανεις,θέλω έστω κάποια βοήθεια για να καταλήξω κάπου.

Εγώ σκοπεύω να παραγγείλω το Paris αλλά φοβάμαι πριν διαβάσω καμία κριτική

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινεζικο low badget, διαθετω περιπου 200 ευρω.

Η χρηση που κανω ειναι πολυ μπλα μπλα, φωτογραφια και fb

Μπορειτε να μου προτεινετε κατι γιατι δεν το κατεχω το αθλημα με τα κινεζικα;

*/*
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινεζικο low badget, διαθετω περιπου 200 ευρω.

Η χρηση που κανω ειναι πολυ μπλα μπλα, φωτογραφια και fb

Μπορειτε να μου προτεινετε κατι γιατι δεν το κατεχω το αθλημα με τα κινεζικα;

 

Ρίξε μια ματιά στο letv. Έχει πολυ καλά χαρακτηριστικα και η τιμη του είναι πολύ σούπερ! :)

Το εχει στο vickmall προσφορά.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παιδιαα θελω την βοηθεια σας...θελω να αγορασω ενα κινητο απο 100-150 ευρω περιπου εκει και εχω χασει την μπαλα με τοσα που εχω διαβασει δεν ξερω τι να διαλεξω... θελω ενα με 2G ram 4G με 800 μπαρα προτιμοτερο,μια καλη καμερα γρηγορο λειτουργικο και γενικα να εχει καλη υποστιριξη και αναβαθμισεις...οσο φθηνοτερη επιλογη τοσο το καλυτερο για μενα και εαν εχετε καποιο αλλο υποψην σας να μου προτεινεται...απο μια πρωτη ματια εχω δει τα εξης...

οσες περισσοτερες πληροφοριεςς μου δωσετε τοσο το καλυτερο για μενα.

Cubot H1

meizu m1-m2

elephone p8000

coolpad

Oukitel U10

lenovo A8

XIAOMI Redmi Note 2

Ulefone Paris

ZOPO Speed 7 Plus

Siswoo Longbow C55 Pro

Huawei Honor 4X

Blackview Omega Pro

Kingzone z1

letv

Cubot H1

LEAGOO Elite 5

SISWOO C50

Edited by Giwrgoc
Link to comment
Share on other sites

παιδιαα θελω την βοηθεια σας...θελω να αγορασω ενα κινητο απο 100-150 ευρω περιπου εκει και εχω χασει την μπαλα με τοσα που εχω διαβασει δεν ξερω τι να διαλεξω... θελω ενα με 2G ram 4G με 800 μπαρα προτιμοτερο,μια καλη καμερα γρηγορο λειτουργικο και γενικα να εχει καλη υποστιριξη και αναβαθμισεις...οσο φθηνοτερη επιλογη τοσο το καλυτερο για μενα και εαν εχετε καποιο αλλο υποψην σας να μου προτεινεται...απο μια πρωτη ματια εχω δει τα εξης...

οσες περισσοτερες πληροφοριεςς μου δωσετε τοσο το καλυτερο για μενα.

 

meizu m1-m2

elephone p8000

coolpad

Oukitel U10

lenovo A8

XIAOMI Redmi Note 2

Ulefone Paris

ZOPO Speed 7 Plus

Siswoo Longbow C55 Pro

Huawei Honor 4X

Blackview Omega Pro

Kingzone z1

letv

Cubot H1

LEAGOO Elite 5

SISWOO C50

 

Τα μισα απο αυτα ξεπερνανε τα λεφτα που ζητας.

Το Letv , Xiaomi, Huawei, Oukitel U10, ZOPO για παραδειγμα, ξεπερνανε τα 170 ευρω.

Aν δεν θες να ξεπερασεις τα 150 τοτε blackview

Aν ναι τοτε Χιαομι

Link to comment
Share on other sites

4g δίνει όμως στην 2η σιμ; Γιατί για μένα εάν δεν δίνουν 3g/ 4g στην δεύτερη σιμ εναλλάξ με την πρώτη τι να το κάνω το δικαρτο;

Φουλ 4G KAI στις δύο σιμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν

5,5 ίντσες

Ποιότητα κατασκευής

GPS

Φωτογραφική

Μπαταρία

Αν είναι δυνατό να παίζει out of the box χωρίς σκάλισμα

(Επιθυμητά FM radio , fingerprint)

Τιμαί λογικαί ει δυνατόν:lol:. Κύριοι ευχαριστώ εκ προοιμίου όποιον ασχοληθεί/βοηθήσει!

 

Μεταξύ άλλων

Huawei Honor 4x

Che2L11.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τα μισα απο αυτα ξεπερνανε τα λεφτα που ζητας.

Το Letv , Xiaomi, Huawei, Oukitel U10, ZOPO για παραδειγμα, ξεπερνανε τα 170 ευρω.

Aν δεν θες να ξεπερασεις τα 150 τοτε blackview

Aν ναι τοτε Χιαομι

 

ωχ ισχυει για το blackview ξεπερναει την τιμη που θελω

το χιαομι μου κανει αλλα με χαλαει που δεν εχει 800 μπαρα 4G

κοιταζα και το Cubot H1 πως το βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Μερικά νέα, παρακολουθώντας το facebook της Jiayu Γερμανίας:

Η Jiayu έφυγε από το παλιό εργοστάσιο και έχει μεταφερθεί σε νέο. Το 1ο κινητό τους αναμένεται να διατεθεί τον Δεκέμβριο, ενώ θα ακολουθήσει κυκλοφορία νέων μοντέλων στο 1ο τέταρτο του 2016. Δεν δίνουν πληροφορίες, αλλά μάλλον θα είναι το S4 με ενημερωμένες προδιαγραφές. Υπάρχει ήδη μια φωτογραφία του.

https://www.facebook.com/JiayuDE/photos/a.376285565826032.1073741827.322998401154749/863363980451519/?type=3&permPage=1

 

Η THL έκλεισε.

Η Zopo μάλλον πουλήθηκε στην Siswoo.

 

 

Και κάτι δικό μου: Η iOcean παλεύει να επιβιώσει και φαίνεται ότι γίνεται i-Moma.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...