Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες το link από πάνω με τις φωτό σου αρέσουνε?

Πιστεύω έχουν μικρή ram-μικρή κάρτα μνήμης 8gb και κάμερα μικρή 8mp..Αυτά Που μου άρεσαν είναι τα thl 2015 που πρέπει να βγάζει πολύ καλές φώτο καθ το Huawei lite8.απλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε σαν εταιρίες και σαν κινητά τα συγκεκριμένα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έχουν μικρή ram-μικρή κάρτα μνήμης 8gb και κάμερα μικρή 8mp..Αυτά Που μου άρεσαν είναι τα thl 2015 που πρέπει να βγάζει πολύ καλές φώτο καθ το Huawei lite8.απλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε σαν εταιρίες και σαν κινητά τα συγκεκριμένα

 

Ή HUAWEI είναι παγκόσμιος κολοσσός,

Έχοντας ξεπεράσει πολλές δυνάμεις.

Και είναι σε διαρκή άνοδο,

Όντας 3η παγκοσμίως πια......

Ή ΤΗL έχει ψωμιά ακομα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έχουν μικρή ram-μικρή κάρτα μνήμης 8gb και κάμερα μικρή 8mp..Αυτά Που μου άρεσαν είναι τα thl 2015 που πρέπει να βγάζει πολύ καλές φώτο καθ το Huawei lite8.απλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε σαν εταιρίες και σαν κινητά τα συγκεκριμένα

 

δεν χρειάζονται παραπάνω τα windows τα 8gb είναι αποθηκευτικός χώρος μπορείς να επεκτείνεις τον χώρο με microsd δες και στο forum το έχουν άτομα μπορείς να ρωτήσεις στο ανάλογο θέμα ή να τα δεις από κοντά σε κάποιο μαγαζί.

καλύτερα huawei θα δώσεις 100euro πάνω για το thl δεν αξίζει

αφού το θες για απλή χρήση μη δώσεις τόσα λεφτά γνώμη μου μισό να σου πω κάποιο με καλή κάμερα

http://www.kimovil.com/en/compare/huawei-p8-lite,huawei-p8-litel-16gb-ul00,nokia-lumia-925,thl-2015

http://www.kimovil.com/en/compare/huawei-p8-lite,huawei-p8-litel-16gb-ul00,nokia-lumia-830,nokia-lumia-925

εδώ λέει ότι το lumia 925 έχει καλύτερη κάμερα από huawei

https://www.skroutz.gr/s/3330184/Nokia-Lumia-925-16GB.html?keyphrase=lumia+925

διάβασε και αξιολoγήσεις στο skroutz

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ή HUAWEI είναι παγκόσμιος κολοσσός,

Έχοντας ξεπεράσει πολλές δυνάμεις.

Και είναι σε διαρκή άνοδο,

Όντας 3η παγκοσμίως πια......

Ή ΤΗL έχει ψωμιά ακομα

Λες γι'αυτό;https://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-P8-Lite-Dual-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι ακριβό πια αυτό.

Δεν αξίζει 250....

 

Προ μηνός το δινανε 169.

Το Gearbest eu το έχει 200.

Στο ΑΜΑΖΟΝ. ΙΤ έχει το μεγάλο αδερφακι του (Honor 4x) στα 199.

Το έχω και είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβό πια αυτό.

Δεν αξίζει 250....

 

Προ μηνός το δινανε 169.

Το Gearbest eu το έχει 200.

Στο ΑΜΑΖΟΝ. ΙΤ έχει το μεγάλο αδερφακι του (Honor 4x) στα 199.

Το έχω και είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ

 

http://www.kiniti.eu/index.php?dispatch=products.view&product_id=243723&ref=bestprice.gr to ποιο φτηνο που βρηκα...πιστευω αξιζει τα λεφτα του..και καλη καμερα βλεπω πως εχει-και 64bit ειναι-και 2gb ram εχει και στο antutu 35+ χιλιαδες σκορ..τ λετε?

Link to comment
Share on other sites

http://www.kiniti.eu/index.php?dispatch=products.view&product_id=243723&ref=bestprice.gr to ποιο φτηνο που βρηκα...πιστευω αξιζει τα λεφτα του..και καλη καμερα βλεπω πως εχει-και 64bit ειναι-και 2gb ram εχει και στο antutu 35+ χιλιαδες σκορ..τ λετε?

Το κινητο κοστολογειται 169€ στα περισσοτερα μαγαζια, γερμανο, vodafone κλπ. Γιατι σε τρωει να δωσεις ενα 60αρικο + μεταφορικα παραπανω? Στην τελικη αν δεν το βρισκεις αμεσα διαθεσιμο, ψαξε σε διπλανο φορουμ με αγγελιες, το πουλανε πιο φθηνα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο κοστολογειται 169€ στα περισσοτερα μαγαζια, γερμανο, vodafone κλπ. Γιατι σε τρωει να δωσεις ενα 60αρικο + μεταφορικα παραπανω? Στην τελικη αν δεν το βρισκεις αμεσα διαθεσιμο, ψαξε σε διπλανο φορουμ με αγγελιες, το πουλανε πιο φθηνα.

 

αυτο δεν το ηξερα..θα το ψαξω κ αλλου..ευχαριστω...ποιο εννοεις διπλανο φορουμ με αγγελιες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο κοστολογειται 169€ στα περισσοτερα μαγαζια, γερμανο, vodafone κλπ. Γιατι σε τρωει να δωσεις ενα 60αρικο + μεταφορικα παραπανω? Στην τελικη αν δεν το βρισκεις αμεσα διαθεσιμο, ψαξε σε διπλανο φορουμ με αγγελιες, το πουλανε πιο φθηνα.

 

εψαξα παντου..πουθενα δεν υπαρχει ποιο φτηνο....το ειδες προσφατα καπου εσυ στα 169?

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ηξερα..θα το ψαξω κ αλλου..ευχαριστω...ποιο εννοεις διπλανο φορουμ με αγγελιες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εψαξα παντου..πουθενα δεν υπαρχει ποιο φτηνο....το ειδες προσφατα καπου εσυ στα 169?

 

Φιλε μου ρωτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417714. Τα παιδια που το αγορασαν προσφατα θα σε ενημερωσουν καλυτερα που υπαρχει και αν υπαρχει διαθεσιμο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

http://www.kiniti.eu/index.php?dispatch=products.view&product_id=243723&ref=bestprice.gr to ποιο φτηνο που βρηκα...πιστευω αξιζει τα λεφτα του..και καλη καμερα βλεπω πως εχει-και 64bit ειναι-και 2gb ram εχει και στο antutu 35+ χιλιαδες σκορ..τ λετε?

Τελικά Δεν μας είπες.

Έχεις τρόπο να αγοράσεις από εξωτερικό ή θα το πάρεις από Ελλάδα;

 

Πάντως 35000 στο Αntutu για 64bit είναι λίγο.

Το Meizu M1 note χτυπάει 40.000+

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 35000 στο Αntutu για 64bit είναι λίγο.

Το Meizu M1 note χτυπάει 40.000+

O Kirin 620 που φοράει δεν είναι σε καμια περίπτωση 'κακός', αλλά σίγουρα δεν είναι στα επίπεδα π.χ. του MT6752 που έχει το M1 Note από πλευράς επιδόσεων.

 

 

 

Παιδιά, το Huawei P8 Lite στα €169 ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ!

Είναι τιμή στην οποία έπαιξε πριν από 2-3 εβδομάδες (το έβγαλε η Vodafone και 2-3 άλλοι ακολούθησαν με price match) και όλο το στοκ που όλοι αυτοί είχαν προς διάθεση έφυγε μέσα σε 2-3 μέρες!

Τώρα έχει μείνει μόνο για κράχτης στους καταλόγους τους.

 

Έχοντάς το δει δε από κοντά, θα έλεγα ότι για €169 είναι μια χαρά αγορά, αλλά για €220-250 με τίποτα (γνώμη μου πάντα...)

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το leagoo elite 2.

Όμορφη, στιβαρή συσκευή, ειδικά το λευκό.

Γρήγορο, δεν λαγκάρει

Μπαταριάρα.

Εξαιρετικό, πολύχρωμο λεντ.

Πολλά,λειτουργικά gestures

Gps, γρήγορο ακριβές.

Πολύ καλή ποιότητα κλήσης, δυνατό ηχείο.

Μη φωτιζώμενα πλήκτρα, απουσία 4g.

2 bloatware εφαρμογές. Τις αδρανοποιείς κ δεν σε ενοχλούνε

Το λειτουργεί 2 μήνες η γυναίκα μου, απροβλημάτιστα

Ελληνικά παντού, out of the box, gapps, κομπλέ, δεν παιδεύεσαι με ρομ, πατέντες κτλ...

Ο κατασκευαστής είναι γίγαντας, φτιάχνει συσκευές για πολλούς!

Αυτά, καλή συσκευή για όσους δεν θέλουν τις ταλαιπωρίες κ τ πειράματα

Link to comment
Share on other sites

290 έχει το thl 2015.από Ελλάδα θα γίνει η αγορά.το xiaomi mi3 κοστίζει 300.είναι καλύτερο από το thl 2015 όμως;στο skroutz πάντως για το thl2015 έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια

 

με 300 ευρώ πλέον παίρνεις και το zenfone 2 την έκδοση με 4 giga και επεξεργαστή στα 2,3

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Huawei P8 Lite στα €169 ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ!

Είναι τιμή στην οποία έπαιξε πριν από 2-3 εβδομάδες (το έβγαλε η Vodafone και 2-3 άλλοι ακολούθησαν με price match) και όλο το στοκ που όλοι αυτοί είχαν προς διάθεση έφυγε μέσα σε 2-3 μέρες!

Τώρα έχει μείνει μόνο για κράχτης στους καταλόγους τους.

 

Έχοντάς το δει δε από κοντά, θα έλεγα ότι για €169 είναι μια χαρά αγορά, αλλά για €220-250 με τίποτα (γνώμη μου πάντα...)

Υπάρχει στα κατάστημα wind στα 169€ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6242180

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα κατάστημα wind στα 169€ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6242180

Α χα! Θα χαρεί αρκετός κόσμος που είχε σκάσει που δεν το πρόλαβε όταν πρωτοβγήκε και με ρωτάνε ακόμα... Thanks!

 

 

Για όσους το βάλουν στο μάτι (υπενθυμίζω ότι μιλάμε για το Huawei P8 Lite):

Κατασκευή που (προσπαθεί να είναι) εντυπωσιακή, με πίσω μέρος που μοιάζει (δεν είναι) με γυαλί, λεπτό, ελαφρύ κλπ.

Όλο μαζί 'μαζεμένο' σε διαστάσεις για 5-ιντσο.

Αξιοπρεπείς επιδόσεις με τον Kirin 620.

Ψιλο-custom UI - κλασικό για Huawei. Σε κάποιους αρέσει, σε κάποιους όχι, δεν είναι η... τρελλή (και για πολλούς ενοχλητική) customιά που είναι π.χ. αυτό της Lenovo ή το MIUI της Xiaomi. Έχοντας δει το ανάλογο σε άλλα μοντέλα (π.χ. Honor 4C), τελικά μάλλον συμπαθητικό είναι!

Στα αρνητικά:

Η μπαταρία είναι πολύ μικρή (και μη αφαιρούμενη!) και οι κάτοχοι παραπονούνται για ενοχλητικά μικρή αυτονομία (πού να 'πέσει' και η μπαταρία με τη χρήση...).

Ένας από τους νέους κατόχους παραπονείται για μέτρια ποιότητα κάμερας - αλλά έρχεται από Sony που υποτίθεται ότι είχε πολύ καλή κάμερα, οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω τα παράπονά του τοις μετρητοίς...

Απουσιάζουν μερικές μικρο-'ευκολίες' που έχουμε πλέον φτάσει να θεωρούμε δεδομένες εν έτει 2015, όπως το USB OTG (και 1-2 άλλα άκουσα από τους κατόχους, αλλά δεν μπορώ να τα θυμηθώ τώρα...)

Συνολικά, και έχοντας βεβαίως κακομάθει από τα κινέζικα που αγοράζουμε (διόρθωση: αγοράζαμε!) σε ανάλογα λεφτά, με... τρελλές προδιαγραφές και απόδοση, αυτό μου άφησε μια γενική αίσθηση ότι είναι κάπως... πώς να το πω... "λίγο".

Απλά η αίσθησή μου, τίποτα περισσότερο.

Ίσως είναι καλά οι ενδιαφερόμενοι να το αναζητήσουν σε καμία έκθεση και να παίξουν λίγο μαζί του πριν προχωρήσουν σε παραγγελία...

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Eβγαλε ή ΑΜΑΖΟΝ.FR

το ΝΕΟ Ζenfone 5

Με καλή κάμερα, φουλ 4g.

Συσκευή αξιοπρεπέστατη

Τα 8γιγα-;160κατι ευρα.

Προπαραγγελια.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

με 300 ευρώ πλέον παίρνεις και το zenfone 2 την έκδοση με 4 giga και επεξεργαστή στα 2,3

Λιγότερα και από 300 κι όλας :)

Link to comment
Share on other sites

Λιγότερα και από 300 κι όλας :)

Την κινεζική έκδοση όμως

ΧΩΡΙς ΦΟΥΛ 4G συχνότητες......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Την κινεζική έκδοση όμως

ΧΩΡΙς ΦΟΥΛ 4G συχνότητες......

Ποια συχνότητα 4G δεν έχει από την τάχα μου ευρωπαική εκδοχή εδώ στην Ελλάδα?

 

edit : μόνο μια απ'ότι είδα λείπει η 1900

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Ποια συχνότητα 4G δεν έχει από την τάχα μου ευρωπαική εκδοχή εδώ στην Ελλάδα?

 

edit : μόνο μια απ'ότι είδα λείπει η 1900

 

800

...//////////

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Eβγαλε ή ΑΜΑΖΟΝ.FR

το ΝΕΟ Ζenfone 5

Με καλή κάμερα, φουλ 4g.

Συσκευή αξιοπρεπέστατη

Τα 8γιγα-;160κατι ευρα.

Προπαραγγελια.

 

για δώσε Link να το δω να δω και dimensions

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το leagoo elite 2.

Όμορφη, στιβαρή συσκευή, ειδικά το λευκό.

Γρήγορο, δεν λαγκάρει

Μπαταριάρα.

Εξαιρετικό, πολύχρωμο λεντ.

Πολλά,λειτουργικά gestures

Gps, γρήγορο ακριβές.

Πολύ καλή ποιότητα κλήσης, δυνατό ηχείο.

Μη φωτιζώμενα πλήκτρα, απουσία 4g.

2 bloatware εφαρμογές. Τις αδρανοποιείς κ δεν σε ενοχλούνε

Το λειτουργεί 2 μήνες η γυναίκα μου, απροβλημάτιστα

Ελληνικά παντού, out of the box, gapps, κομπλέ, δεν παιδεύεσαι με ρομ, πατέντες κτλ...

Ο κατασκευαστής είναι γίγαντας, φτιάχνει συσκευές για πολλούς!

Αυτά, καλή συσκευή για όσους δεν θέλουν τις ταλαιπωρίες κ τ πειράματα

Ευχαριστω πολυ

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...