Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τα δυο είναι "αδοκίμαστα" τηλέφωνα...

Πάρε οτι σου λεει το ένστικτό σου...

 

Εγώ, έχοντας δοκιμάσει ΤΕΣΣΕΡΑ μοντέλα της Jiayu (G3S, G4, G2F, F1) θα πήγαινα με το Meizu τώρα...

 

ΥΓ Ρίξε μια ματια στα εργοστάσια της Meizu και της Jiayu και θα βγάλεις τα συμπεράσματά σου...!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΥΓ Ρίξε μια ματια στα εργοστάσια της Meizu και της Jiayu και θα βγάλεις τα συμπεράσματά σου...!

Ωπ! Καλό εύρημα αυτό με τις εγκαταστάσεις της Meizu! Δεν το είχα δει (μόνο το -κάπως παλιότερο- της Jiayu).

Όντως η Meizu φαίνεται να είναι σε άλλη, δική της κλάση - οκ, ταιριάζει και με τα όσα ξέρουμε για την τοποθέτηση των 2 εταιριών και των προϊόντων τους.

Το μόνο που μου κάνει εντύπωση με το φωτορεπορτάζ από τη Meizu είναι ότι μας δείχνουν τους χώρους υποδοχής στο κτίριο (φαντάζομαι στεγάζει και το εργοστάσιο) με όλο το υλικό "βιτρίνας", τα μαγαζιά, τους χώρους για το προσωπικό (εστιατόριο κλπ), αλλά τίποτα από το χώρο όπου κατασκευάζονται οι συσκευές! - μόνο μια φωτογραφία με κάτι που φαίνεται σαν εργαστήριο πίσω από τζάμι και κλειστές πόρτες.

Φαντάζομαι και αυτός αναλόγου επιπέδου θα είναι, αλλά γιατί δε μας δείχνουν τίποτα;

Λόγοι βιομηχανικού απορρήτου, ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου κάνει εντύπωση με το φωτορεπορτάζ από τη Meizu είναι ότι μας δείχνουν τους χώρους υποδοχής στο κτίριο (φαντάζομαι στεγάζει και το εργοστάσιο) με όλο το υλικό "βιτρίνας", τα μαγαζιά, τους χώρους για το προσωπικό (εστιατόριο κλπ), αλλά τίποτα από το χώρο όπου κατασκευάζονται οι συσκευές! -

 

Ειναι απλό: οι χώροι αυτοί (και ειδικά οι χώροι συναρμολόγησης με τα ολοκληρωμένα) είναι "στεγανοί" - κυριολεκτικά και μεταφορικά!

Μπορείς να δεις εδώ video από την γραμμής παραγωγής των MX2, MX3, MX4 (θέλει όμως υπομονή, σε μένα τα βιντεο από το YouKu ειναι "αργό") και εδώ (με βίντεο επίσης, από το 2011)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!εχω καταληξει σε αυτα τα δυο...ξερω οτι το meizu θα παρει lollipop το jiayu θα παρει;και τα updates πως το υποστηριζει η jiayu;

 

Μπαίνει και το thl 2015 στο παιχνιδι, αλλά δεν ξέρω για ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλό: οι χώροι αυτοί (και ειδικά οι χώροι συναρμολόγησης με τα ολοκληρωμένα) είναι "στεγανοί" - κυριολεκτικά και μεταφορικά!

Μπορείς να δεις εδώ video από την γραμμής παραγωγής των MX2, MX3, MX4 (θέλει όμως υπομονή, σε μένα τα βιντεο από το YouKu ειναι "αργό") και εδώ (με βίντεο επίσης, από το 2011)

Λίγο κατάφερα να δω και μου κόλλησε τελείως... :(

Φαίνεται εντυπωσιακό πάντως - ειδικά μάλιστα μιλώντας για κινέζικα!

Μπαίνει και το thl 2015 στο παιχνιδι, αλλά δεν ξέρω για ποτέ...

Έχεις μήπως πρόχειρο κανένα σχετικό link...;

 

Edit: Κάτι βρήκα: 1. http://www.gizchina.com/2015/01/23/exclusive-spy-photo-thl-2015-heading-mwc-fingerprint-scanner-64bit-chip/, 2. http://www.gizchina.com/2015/01/26/thl-2015-leak-confirms-rear-fingerprint-scanner/

Ούτε διάσταση οθόνης δε βλέπω σ' αυτά πάντως...! (ενώ, ως συνήθως, το CooliCool "πρόλαβε" και το ανέβασε στο site του - χωρίς όμως άλλα στοιχεία και αυτό! :p)

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τα 100 ευρώ τι προτείνετε μέχρι 5 ίντσες και 1gb ram και οθόνη hd καλοδεχούμενη. Όχι όμως πάνω από τα 100 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Meizu εγω θα επαιρνα με κλειστα ματια φιλε μου iliasxr.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι τα 100 ευρώ τι προτείνετε μέχρι 5 ίντσες και 1gb ram και οθόνη hd καλοδεχούμενη. Όχι όμως πάνω από τα 100 ευρώ.

Για εδω Ελλαδα μια ματια εριξα εδω http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/353376_516986/%CE%9C%CE%B5%CF%83%CE%B1%CE%AF%CE%BF-4-6-5-3-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-1-GB.html?keyphrase=kinita δεν νομιξω να βρεις 5'' στα 100euro με 1 GB ram

Edited by completed
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τα 100 ευρώ τι προτείνετε μέχρι 5 ίντσες και 1gb ram και οθόνη hd καλοδεχούμενη. Όχι όμως πάνω από τα 100 ευρώ.

 

Δεν με ενδιαφέρει να είναι από Ελλάδα.

Ψωνίζω και από Κίνα αν είναι κάτι που αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Cubot s200

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τα 100 ευρώ τι προτείνετε μέχρι 5 ίντσες και 1gb ram και οθόνη hd καλοδεχούμενη. Όχι όμως πάνω από τα 100 ευρώ.

 

ZTE V5 Red Bull - 100 ευρώ κάνει η έκδοση 1gb/4gb. Είναι επώνυμο, δοκιμασμένο, καλής ποιότητας, καλά χαρακτηριστικά, HD οθόνη, καλή κάμερα, πολύ καλό Gps,.....κτλ. κτλ. κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ZTE V5 Red Bull - 100 ευρώ κάνει η έκδοση 1gb/4gb. Είναι επώνυμο, δοκιμασμένο, καλής ποιότητας, καλά χαρακτηριστικά, HD οθόνη, καλή κάμερα, πολύ καλό Gps,.....κτλ. κτλ. κτλ.

Ετσι ακριβώς - εφερα ένα τα Χριστούγεννα και την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα +3

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο V5 θέλει να φλασάρεις την Cyanogen, για να έχεις σωστή ROM, με πλήρη ελληνικά κλπ...

Ουπς... Το πρότεινα σε φίλο (και του έρχεται ήδη), ο οποίος δεν ξέρει και δε θέλει να έχει πάρε-δώσε με σκαλίσματα...!

Θα του λείψει, λες, κάτι σημαντικό;

Ζει με το τηλέφωνο όπως είναι...;

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο V5 θέλει να φλασάρεις την Cyanogen, για να έχεις σωστή ROM, με πλήρη ελληνικά κλπ...

Ρε συ Αστέρη, μην τρομάζουμε τον κόσμο - η v13 (που βάζει το vickmall) παίζει εξαιρετικά, μια "ιδιοτροπία" υπάρχει στην εφαρμογή Youtube, που λύνεται εύκολα.

8 στους 10 χρήστες μια χαρα θα πορευτούν, χωρίς να πειράξουν τίποτα.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ουπς... Το πρότεινα σε φίλο (και του έρχεται ήδη), ο οποίος δεν ξέρει και δε θέλει να έχει πάρε-δώσε με σκαλίσματα...!

Θα του λείψει, λες, κάτι σημαντικό;

Ζει με το τηλέφωνο όπως είναι...;

 

αν ειναι απο vickmall μια χαρα ειναι...δεν θελει τιποτα πειραγμα εκτος του youtube...δες στο σχετικο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Αστέρη, μην τρομάζουμε τον κόσμο - η v13 (που βάζει το vickmall) παίζει εξαιρετικά, μια "ιδιοτροπία" υπάρχει στην εφαρμογή Youtube, που λύνεται εύκολα.

8 στους 10 χρήστες μια χαρα θα πορευτούν, χωρίς να πειράξουν τίποτα.-

 

αν ειναι απο vickmall μια χαρα ειναι...δεν θελει τιποτα πειραγμα εκτος του youtube...δες στο σχετικο θεμα

Thanks guys! Θα ρίξω μια ματιά στο σχετικό thread και ελπίζω με μικρά tweaks εδώ ή εκεί -όπως κάθε τηλέφωνο άλλωστε- να παίξει ικανοποιητικά (μη με κυνηγάει και ο ιδιοκτήτης :))

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για δικαρτο τηλεφωνο με 3gb ram, μεχρι 5 ιντσες οθονη, με οσο γινεται καλυτερο χαρακτηριστικα.

Εχετε να προτεινεται κατι εκτος Huawei Honor 6 ??

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για δικαρτο τηλεφωνο με 3gb ram, μεχρι 5 ιντσες οθονη, με οσο γινεται καλυτερο χαρακτηριστικα.

Εχετε να προτεινεται κατι εκτος Huawei Honor 6 ??

 

Mε αυτα τα κριτηρια, 3gb ram, ως 5" και δικαρτο, μονο Honor 6 και Honor 6 :lol: βλεπω εδω http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

Στην μπαρα αριστερα βαζεις τα κριτηρια που θες και σου βγαζει τις συσκευες που ταιριαζουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..Βρηκα αυτο εδω στο e-fox http://en.efox-shop.com/zte-nubia-z5s-qualcomm-snapdragon-800-quad-core-50-zoll-gorilla-glass-3-fhd-bildschirm-android-44-g-297436 ..σαν specs μου φαινεται αψογο,και σαν τιμη πολυ καλη..σε αλλα site βλεπω διαφορα τιμης +60-100 euros.. τι παιζει ??ειμαι αναμεσα σε αυτο και το ulefone be pro που μου φαινεται πολυ σωστο επισης αλλα κολλαω λογω μαρκας... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτα τα κριτηρια, 3gb ram, ως 5" και δικαρτο, μονο Honor 6 και Honor 6 :lol: βλεπω εδω http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

Στην μπαρα αριστερα βαζεις τα κριτηρια που θες και σου βγαζει τις συσκευες που ταιριαζουν

Το μόνο αξιόλογο που βλέπω, είναι το MI4 αλλά δεν είναι dual sim. Σ'ευχαριστω πάντως.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΜΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ (2GGSM (850/900/1800 / 1900MHz)

3GWCDMA (2100MHz) WCDMA (1900MHz) WCDMA (900MHz), WCDMA (850MHz))ΚΑΛΥΠΤΟΜΑΙ¨?ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ 3G EINAI ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΕΛΛΛΕΔΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...