Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί συγκεκριμένα cyanogenmod; Άσε που δύσκολα θα βρεις να υποστηρίζεται από την ίδια το πιο πιθανό κανένα Unofficial support θα βρεις άμα βρεις κιόλας

Γιατί ακόμη και το unofficial support το βρίσκω πολύ ικανοποιητικό σε σχέση με την υποστήριξη των εταιριών. Τουλάχιστον η μέχρι στιγμής μικρή εμπειρία μου με την CM11 που έχω στο Samsung Ace 2. Η συχνή ενημέρωση, σχεδόν ταυτόχρονα με τα NEXUS μου αρέσει.

Βέβαια αν υπάρχει κάποιος κινέζος στο οποίο θα μπορούσα να βάλω σκέτο καθαρό android θα το προτιμούσα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε κοίτα για το coolpad f1 στα 120 ευρώ είναι ότι πιο τέλειο έχει περάσει από τα χέρια μου με καθαρό Android αλλά και το 7320. Επίσης άμα κοιτάς πιο φθηνό προτίμησε κάποιο από jiayu που είναι καθαρό ελάχιστα πειραγμένο από όσο έχω ακούσει Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομαδα εφτασε...απο vickmall..

 

Δεν εχω ξαναδει να φτανει τοσο γρηγορα..2 δεματα βασικα..με 2 λεπτα διαφορα τα δειχνει...φοβερο απλα

:blink:

2014-09-01 16:00, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-08-31 09:36, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-08-25 13:34, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/09/01 21:36:13

2014-08-31 12:36, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-08-27 13:34, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-25 13:34, Received from Customer

 

Και μολις τα παρελαβα :D

Link to comment
Share on other sites

Και μολις τα παρελαβα :D

 

με γειες !

 

Κάτι δεν πάει καλά τις τελευταίες βδομάδες στις αποστολές από Κίνα.

Παρήγγειλα 2 καλώδια και ήρθαν σε μια βδομάδα με Sing post και η κοπελιά μου έκανε μια παραγγελία και ήρθε σε 9 εργάσιμες με Βελγικό ταχυδρομείο.

Mακάρι να συνεχίσουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάτι να προτείνεται για κινητό με 4G και 2GB RAM με το budget να κυμαίνεται στα ~170€? Ξέρω ότι θα βγουν αυτό το διάστημα κάποια, αλλά το βιάζομαι! (αγορά το αργότερο αύριο).
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάτι να προτείνεται για κινητό με 4G και 2GB RAM με το budget να κυμαίνεται στα ~170€? Ξέρω ότι θα βγουν αυτό το διάστημα κάποια, αλλά το βιάζομαι! (αγορά το αργότερο αύριο).

Το είδα αλλά δεν έχει Gorilla Glass :/

Δεν λες λοιπόν και τι άλλο θες/δεν θες (πχ μέγεθος οθόνης), ωστε να μην παίζουμε την κολοκυθιά?

Επίσης, "αγορά το αργότερο αύριο" σημαίνει φαντάζομαι να κάνεις παραγγελία, σωστά?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάτι να προτείνεται για κινητό με 4G και 2GB RAM με το budget να κυμαίνεται στα ~170€? Ξέρω ότι θα βγουν αυτό το διάστημα κάποια, αλλά το βιάζομαι! (αγορά το αργότερο αύριο).

Coolpad f1 και εισαι μεσα σε ολα. στα 120 ευρω.

8πυρηνο που γαζωνει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι.

 

Αν είναι απαραίτητο το 4G τότε θα προτιμούσα εγώ το lenovo από το huawei.

 

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μου διέφυγε! Το πολύ 5,5 ίντσες κ κατά προτίμηση 8πύρηνο αλλά και 4πύρηνο μας κάνει.

 

 

Για το Honor 3C υποθέτω πως δεν μας δεν μας δουλεύει το minideal.net γιατί μόνο εκεί το βρήκα με FDD.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ρίξτε λίγο τα φώτα σας εδώ παρακαλώ.

Έχω παραγγείλει από vickmall ένα Xiaomi Mi3 και βλέποντας το tracking σήμερα πάει Ιταλία το κινητό αντί να έρθει Ελλάδα!!

Πώς γίνεται αυτό; Έχει συμβεί σε άλλο; Να στείλω email; Έρχεται μέσω Ιταλίας μήπως και δεν ξέρω κάτι;

 

29-08-2014 31-08-2014 Despatched to overseas (Country code: IT)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε dual sim κινητά με αξιόλογη κάμερα και οπωσδήποτε να υποστηρίζουν βιντεοκληση μέσου παρόχου..?

5 Ίντσες και κάτω έως 120 ευρώ.. π.χ το lenovo s820 τα έχει όλα αυτά .. αλλά ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για ρίξτε λίγο τα φώτα σας εδώ παρακαλώ.

Έχω παραγγείλει από vickmall ένα Xiaomi Mi3 και βλέποντας το tracking σήμερα πάει Ιταλία το κινητό αντί να έρθει Ελλάδα!!

Πώς γίνεται αυτό; Έχει συμβεί σε άλλο; Να στείλω email; Έρχεται μέσω Ιταλίας μήπως και δεν ξέρω κάτι;

 

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ. Για αποστολές υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

 

Σε λάθος θέμα γράφεις :blink:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάποιο άλλο topic και γι'αυτό το έγραψα εδώ μιας και είναι γενικό! :O

Ποιο είναι το θέμα για τη συγκεκριμένη ερώτηση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάποιο άλλο topic και γι'αυτό το έγραψα εδώ μιας και είναι γενικό! :O

Ποιο είναι το θέμα για τη συγκεκριμένη ερώτηση;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Παιδιά τι γνώμη έχετε για το UMI C1; Το έχει κανείς; το έχει ψάξει;

Εχει νήμα εδώ

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας κουράσω.

 

Ψάχνω τηλ με κύρια χαρακτηριστικά καλή κάμερα και οθόνη.

 

Με λίγο διάβασμα στο forum είμαι ανάμεσα σε jiayu g4s και THL Τ11.

 

Έχει κάποιος δει σε σύγκριση κάμερες/οθόνες αυτά τα 2?

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...