Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι που παρατήρησα χρησιμοποιώντας το κινητό ως καλών: καλώντας το κινητό, την στιγμή ακριβώς που το σηκώνει η γυναίκα μου, ακούγεται ένα στιγμιαίο σφύριγμα/συριγμός, διάρκειας ούτε μισού δευτερολέπτου, μόνο στον καλούντα και όχι στον κληθέντα χρήστη. Από εκεί και πέρα η ποιότητα και η ένταση είναι μια χαρά, απλά μου δημιουργεί εντύπωση αυτή η παραφωνία....

 

απενεργοπεισε την δονηση στην απαντηση και θα σταματησει:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απενεργοπεισε την δονηση στην απαντηση και θα σταματησει:D

 

Λες ? Πρέπει να είναι η πρώτη συσκευή που βλέπω να το παθαίνει...Τεςπα, για όσους ρωτούσαν για την λειτουργία WiFi, ενημερώνω ότι μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα WiFi (σπιτιού, γραφείου, spots έξω κλπ) που να μην μπορεί να συνδεθεί. Άργησε λίγο π.χ. στο Σύνταγμα, αλλά αυτό είναι λόγω του WiFi, όχι του κινητού. Ενώ συμπεριφέρεται άψογα και στα data, ταχύτητα συγκρίσιμη με το GNex μου που το βάζω δίπλα-δίπλα για να συγκρίνω.

 

Definitely two-thumbs up :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Βρες το συμβολο με τις γλωσσες και γυρνατο στα αγγκλικα.μετα ανοιξε το debug..πηγαινε λιγα posts πισω οπου εχω ανεβασει τις οδηγιες για να ξαναβαλεις το μαμα firmware.αν χρειαστεις βοηθεια πες μου
Link to comment
Share on other sites

Λες ? Πρέπει να είναι η πρώτη συσκευή που βλέπω να το παθαίνει...Τεςπα, για όσους ρωτούσαν για την λειτουργία WiFi, ενημερώνω ότι μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα WiFi (σπιτιού, γραφείου, spots έξω κλπ) που να μην μπορεί να συνδεθεί. Άργησε λίγο π.χ. στο Σύνταγμα, αλλά αυτό είναι λόγω του WiFi, όχι του κινητού. Ενώ συμπεριφέρεται άψογα και στα data, ταχύτητα συγκρίσιμη με το GNex μου που το βάζω δίπλα-δίπλα για να συγκρίνω.

 

Definitely two-thumbs up :cool:

 

σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την ενημερωση περι wifi!να σαι καλα..

 

Έχει και διαφορετικό επεξεργαστή, και GPU το Α820. Τετραπύρηνα και τα 2, αλλά το 820 είναι ισχυρότερο(όχι τραγικά πράγματα βέβαια. π.χ. σε αναπαραγωγή video hd μπορεί να φανεί διαφορά). Η διαφορά τιμής είναι μικρή. Μάλλον θα προτιμούσα το Α820 αν αγόραζα τώρα τελικά, απλά και μόνο επειδή κυκλοφορεί λίγο πιο ευρέως και έχει καλύτερη υποστήριξη από roms κλπ.

 

ευχαριστω φιλε για την απαντηση

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Λύση για Q-CARD:

Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> Διαχείριση εφαρμογών -> ΟΛΑ

και σε κάθε εφαρμογή που έχετε εγκατεστημένη πατήστε το κουμπί "Εκκαθάριση δεδομένων"

 

Έπειτα απενεργοποιήστε το κινητό, βάλτε την κάρτα Q μέσα και εκκινήστε.

 

Το πρόβλημα έχει λυθεί!

Edited by badman_13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ειθελα αν μπορειτε να μου πειτε κατι που θελω.. εκανα εχθες την αγορα ΩΡΑ(20:30) και οταν τα εκανα κομπλε μου ειπε η minideal.net. πως η αγορα εγινε μεσα σε 24 ωρες θα σας στειλουμε μεσω email τα σχετικα που ξερετε οταν κανετε την αγορα...και ως τωρα δεν μου εχει ερθει τπτ . παραμονο οταν μπενω στην σελιδα minideal μου δειχνει την παραγκελια που εχω κανει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να περιμένεις mail από το PayPal που θα σου δώσει και tracking number. Η κατάσταση στο προφίλ του minideal μπορεί να αργήσει να ολοκληρωθεί. Πιθανώς επειδή μεσολαβεί σαββατοκύριακο να έχεις κάποια εξέλιξη από Δευτέρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να περιμένεις mail από το PayPal που θα σου δώσει και tracking number. Η κατάσταση στο προφίλ του minideal μπορεί να αργήσει να ολοκληρωθεί. Πιθανώς επειδή μεσολαβεί σαββατοκύριακο να έχεις κάποια εξέλιξη από Δευτέρα.

 

Φιλε μου την αγορα την εχο κανει με prepaid (VISA) οχι με paypal...

Link to comment
Share on other sites

Κακώς κατά τη γνώμη μου. Από τη στιγμή που έχεις prepaid, τη συνδεεις με ένα λογαριασμό PayPal και έχεις κάποια διασφάλιση αν κάτι πάει στραβά. Πάντως μέχρι να γίνει το status της παραγγελίας completed για εμένα περάσανε 3-4 μέρες. Καλο είναι αν πάει Τρίτη και δεν έχεις δει κάτι να στείλεις μήνυμα να ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση: σε multitouch tester πόσα σημεία σας πιάνει ταυτόχρονα ? Εμένα μόνο δύο. Εκτός αυτού αν συνεχίσω να πατάω με δύο δάχτυλα πάνω στην οθόνη, τα ίχνη αρχίζουν και συγκλίνουν μεταξύ τους :blink:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και εμένα την Παρασκευή και ασχολήθηκα μαζί του κανένα 3ωρο,μια χαρά μου φάνηκε.Σε 4 router συνδέθηκε χωρίς πολλά πολλά,το GPS σε διαδρομή 5 χλμ. άψογο και με φόρτωμα καμία 20αρια εφαρμογών δουλεύει ακόμα άψογα στο παιδί που του το έφερα.Το μόνο ψεγάδι είναι ο φορτιστής του που δεν δούλεψε ποτέ...shit happens χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το service της lenovo στην ελλαδα, αν ποτε χρειαστει, ποιος το εχει/κανει;

 

Δεν αναλαμβάνει αυτές τις συσκευές. Αν χρειαστεί κάτι η συσκευή σου θα πρέπει να την στείλεις πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβα αυτο. Δεν ειναι Lenovo? Τι εννοεις δεν τις αναλαμβανει κανεις;

Λογω της τοποθεσιας αγορας; ή οτι δεν συμφερει το service? Διευκρινιζεις σε παρακαλω;

Αν το παρω απο αγγλικο πωλητη στο ebay, δεν θα εχω service?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Προς το παρόν service Lenovo έχει μόνο για υπολογιστές. Αν κάποια εταιρεία αποφασίσει να φέρει και τηλέφωνα ως αντιπρόσωπος λογικά θα κάνει και σέρβις, ή θα συνεργαστεί με κάποιο.
Link to comment
Share on other sites

Καντε λιγο υπομονη..ο επισημος αντιπροσωπος ετοιμαζεται..δε ξερω ακομα τι υποστιριξη θα παρεχεται για κινητα απο εξωτερικες αγορες..μολις μαθω περισσοτερα θα ενημερωσω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κανετε την αγορα σε ποσες μερρες σας εδειξε το statous οτι ολοκληρω8ηκε η αγορα??? Εγω το εχο κανει απο την πεμπτη 20:30 και δεν μου εχει ερθει τπτ ως τωρα μονο που μου ειπανε οτι μεσα σε 24 ωρες θα σας στειλουμε τα σχετικα... την αγορα την εχω κανει με prepaid (VISA) εχο πανικοβλιθει λιγο ...τους ειχα στειλει την παρασκευη μυνημα οτι ειχατε πει οτι θα στειλετε σε 24 ωρες τους κωδικους κτλπ και ακομα τπτ ουτε που μου απαντησανε.....ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κανετε την αγορα σε ποσες μερρες σας εδειξε το statous οτι ολοκληρω8ηκε η αγορα??? Εγω το εχο κανει απο την πεμπτη 20:30 και δεν μου εχει ερθει τπτ ως τωρα μονο που μου ειπανε οτι μεσα σε 24 ωρες θα σας στειλουμε τα σχετικα... την αγορα την εχω κανει με prepaid (VISA) εχο πανικοβλιθει λιγο ...τους ειχα στειλει την παρασκευη μυνημα οτι ειχατε πει οτι θα στειλετε σε 24 ωρες τους κωδικους κτλπ και ακομα τπτ ουτε που μου απαντησανε.....ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ?????

 

Τα στοιχεία της παραγγελίας έπρεπε να τα έχεις πάρει σύντομα, όντως μέσα σε μια μέρα το πολύ...αν και μπορεί να έπεσες πάνω στο ΣΚ τους...από που το πήρες ? μπες στο chat τους και ρώτα τους κατευθείαν με τα στοιχεία της αγοράς σου

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση: σε multitouch tester πόσα σημεία σας πιάνει ταυτόχρονα ? Εμένα μόνο δύο. Εκτός αυτού αν συνεχίσω να πατάω με δύο δάχτυλα πάνω στην οθόνη, τα ίχνη αρχίζουν και συγκλίνουν μεταξύ τους :blink:

 

Κανείς ρε παιδιά να το δοκιμάσει και να μου πει...?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα. 1 μήνας από την παραγγελία, αλλά δε βαριεσαι, το ότι το έχω στα χέρια μου και γράφω από αυτό μετράει.

Δοκίμασα το multitouch και επίσης μόνο 2 σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα. 1 μήνας από την παραγγελία, αλλά δε βαριεσαι, το ότι το έχω στα χέρια μου και γράφω από αυτό μετράει.

Δοκίμασα το multitouch και επίσης μόνο 2 σημεία.

 

ΟΚ thanks :up:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις μετά από 12 ώρες που το έχω και το περιεργάζομαι.

Το wi-fi μέχρι στιγμής συνδέεται μια χαρά. Βέβαια δοκίμασα μόνο στου σπιτιού μου, και σε ένα hotspot που έκανα από άλλο κινητό.

Το μόνο αρνητικό που εντοπίζω είναι πως όταν συνδέεται μέσω 3G ζεσταίνεται αρκετά στο πίσω μέρος, πλάι από την κάμερα.

Το playstore που είχε, όντως όπως έχει αναφερθεί βγάζει πολλές εφαρμογές ότι δεν είναι συμβατές με τη συσκευή και δεν μπορεί να τις εγκαταστήσει. Για αυτό βρήκα λύση με πατέντα. Παίρνω μια άλλη συσκευή που τρέχει κανονικά αυτές τις εφαρμογές που θέλω, με ένα πρόγραμμα όπως το es file explorer παίρνω αντίγραφο της εφαρμογής σε .apk αρχείο, το στέλνω στο lenovo, τις εγκαθιστά και τρέχουν κανονικά μετά. Η κάμερα μου φαίνεται σχετικά καλή για τα λεφτά που κοστίζει το τηλέφωνο. Το βίντεο από ότι είδα το τραβάει και σε ανάλυση 720p. Δεν ξέρω αν πραγματικά τραβάει τόσο ή μεγαλώνει μια μικρότερη ανάλυση(το λέω γιατί στα χαρακτηριστικά ανέφερε VGA video). Μ'αρέσει πάντως που δεν έχει πρόβλημα να εστιάσει την ώρα που τραβάει.

Η θήκη που μου στείλανε δώρο είναι μαύρη και του πάει μια χαρά. Γενικά όλα καλά μέχρι στιγμής.

Α, στο antutu το καλύτερο σκορ που πέτυχα είναι αυτό της εικόνας που επισυνάπτω. Μην ψαρώνετε πάντως. Το έτρεξα αρκετές φορές και έβγαλε από 9700-10300-10800-11000+. Ανάλογα που θα το πετύχεις φαίνεται πως είναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...